vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

284 επισκέπτες, 6 χρήστες
ipomonias, Jorge, giorgos1999, zamc, Mimhsdr, manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1515 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:36 »
κανε τον κόπο και διαβασε το νημα...εχει πολλες πληροφοριες....
Ειναι λιγο δυσκολο να εχει προβλημα η ολοκαινουρια συσκευη σου...ή κάτι κάνεις λάθος εσυ ή εχουν θεμα τα τανκάκια σου...Αλλαξες τανκακι ή με το ιδιο σου κανει την διαρροή?

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1516 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:44 »
Πολύ φοβάμαι ότι κάνεις κάποιο σοβαρό λάθος και δεν μπορώ με απανωτές ερωτήσεις να το βρούμε!
Σου προτείνω να πάρεις το η.τ. και να πάς στο κατάστημα που το αγόρασες.
Λογικά να δεν είναι από κανένα ανθοπωλείο ( στη Πάτρα υπάρχει και αυτό ! ) θα σου εξηγήσουν
Τι άλλο κοίτα και τα interviw στο φόρουμ. :)

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1517 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:49 »
και τα 2 που εχω δοκιμασει τα ιδια σκ@τ@ ειναι Στελιο...
το βρισκω απιθανο εως δυσκολο να κανω κατι λαθος καθος η διαδιακασια τοποθετησης του τανκ
δεν εμπεριεχει κατι το δυσκολο.
σχετικα με το ατμισμα τα ειπαμε και χθες... μακροσυρτες σιγανες...

Γιαννη ειχα παει νωριτερα απο εκει, πριν διαπιστωσω το υγρο στο σπειρωμα
και οταν το εδειξα στο ανθρωπο, μου εδειξε αντιστοιχα το δικο του που ηταν ετσι και μου ειπε να μην ανησυχω
και πως σε ολα ετσι ειναι. απλα θελει συχνο καθαρισμα.
τι να πω. υποτιθεται πως βγηκε το C για να μην εχει τα θεματα με τις διαρροες που ειχε το Τ.

Αποσυνδεδεμένος aristidis540

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1518 στις: Μαρτίου 16, 2012, 23:55 »
σορρυ παιδες κατι ασχετο,υπαρχει στο φορουμ θεμα για το clearomizer v2 που αναφερθηκε ο  agelop σημερα?

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1519 στις: Μαρτίου 17, 2012, 00:00 »
τι να πω. υποτιθεται πως βγηκε το C για να μην εχει τα θεματα με τις διαρροες που ειχε το Τ.
Δεν βγήκε γι αυτό, βγήκε για την πιο οικονομική και εύκολη αλλαγή ατμοποιητή.
Κοίτα υπάρχει περίπτωση να μην κάνει καλή επαφή η κεφαλή με το tank, μπορεί να έχει μπουκώσει η κεφαλή, μπορεί να βάζεις το η.τ. σε τσέπες όπου παρατηρείται διαρροή μάλλον από τη ζέστη, μπορεί να έχει χαλάσει το tank και τέλος ότι είπαμε και χθές να κάνεις συχνό καθαρισμό περισσότερο από 2,3 φορές τη μέρα βάζοντας μια χαρτοπετσέτα στριφογυριστή ως μέσα στη κεφαλή και να τα μαζεύεις.
Τέλος όλα τα παραπάνω  :)

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1520 στις: Μαρτίου 17, 2012, 00:08 »
πως θα καταλαβω αν κανει καλη επαφη?
επισης πως μπορει (και απο τι) να μπουκωσει η κεφαλη που αναφερεις?και που ακριβως παιζει το ρολο της? ο ατμο δεν κανει ολη την δουλεια?
χαρτοπετσετα απο το πρωι εβαλα το απογευμα.λαθος ε?  :-[

επισης κατι που παρατηρησα και δεν ξερω αν παιζει ρολο.
ακουγεται πολυ εντονα οταν παταω το κουμπι, η ολη διαδικασια (το υποτιθεμενο καψιμο το χαρτιου απο το κ.τ)... αρκετες φορες φτανουν στο στομα "σκασιματακια".
πατησα λοιπον το κουμπι χωρις να το εχω στο στομα και παρατηρησα πως καποιες φορες πεταγεται ατμος αρκετα δυνατα και καπως ετσι ελυσα φανταζομαι
την απορια μου σχετικα με τους υδρατμους-γευση στο στομα που ειχα χτες.

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1521 στις: Μαρτίου 17, 2012, 12:32 »
Μήπως τα υγρά που χρησιμοποιείς είναι πολύ ρευστά;

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1522 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:16 »
τι να σου πω φιλε μου.
ακομα δεν γνωριζω ποιο ειναι παχυρευστο και ποιο οχι.
τουλαχιστον δεν μπορω να τα ξεχωρισω.

Λοιπον...
Σημερα ο κομπος εφτασε στο χτενι.
Τα υγρα τρεχανε απο το τανκακι επανω, περασανε τις ασφαλειες, φτασανε για αλλη μια φορα μπαταρια,
τα χερια μου χαλια κοκ...ΤΕΡΜΑ ΤΑ ΤΑΝΚ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!! :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:
ακουω προτασεις... carto αναγκαστικα?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1523 στις: Μαρτίου 17, 2012, 20:20 »
Ποια καρτο βρε?
πάρε imist να βρεις την υγεια σου!!!! :dontknow:
απο την αρχη στο ελεγα....
Δωσε 14 ευρω,παρε τον Imist,φόρα τον επανω στις καινουριες joyetech μπαταριες σου και ξεχνας διαρροες και προβληματα μια για παντα ενω απολαμβανεις απιστευτο ντουμανι και γευση!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1524 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:28 »
Πήρα σήμερα imist. Σαφώς και δεν έχουν διαροές, σαφώς και δεν είναι καθόλου κακοί. Μου βγάζουν όμως ελαφρώς λιγότερη γεύση απ' τους eGo-C. Όχι πολύ, απλά μια ιδέα. Έχω όμως την εντύπωση ότι καταναλώνουν το υγρό αισθητά πιο γρήγορα.

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1525 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:32 »
....μετα απο  5 μερες θελουμε φιτιλακι  :eyesplash:  ..αντε θα παρουμε και imist ..  :wall:  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1526 στις: Μαρτίου 17, 2012, 21:44 »
Για να συγκεντρώσω λίγο την εμπειρία μου:  μέχρι σήμερα έχω δοκιμάσει eGo-T, eGo-C (από ovale), DCT-tank, Dual Coil Giant cartomizer και imist.
Τις κορυφαίες γεύσεις έδωσαν ο eGo-c και το DCT-tank με τον imist ν' ακολουθεί κατά πόδας.
Ο eGo-T υστερεί του eGo-c σε γεύση/ατμό και έχει αρκετές διαρροές.
Ο Dual Coil Giant cartomizer δε μου άρεσε στη γεύση.
Ο DCT-Tank είναι λίγο άσχημος για τα γούστα μου (αν έβγαινε σε συμπαγές μαύρο καλά θα ήταν). Είναι και λίγο επικίνδυνο να μετακινήσεις κατά λάθος το tank πάνω και να λουστείς το υγρό.

Θα ξεχώριζα τον eGo-c και τον imist με τον c να υπερέχει οριακά στη γεύση και τον imist να καταργεί τελείως τις διαρροές.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 17, 2012, 21:51 από Nicko »

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1527 στις: Μαρτίου 18, 2012, 01:05 »
παιδες δεν θα βρω σταγονα με τον imist?
ειλικρινα κουραστικα να ειμαι με ενα χαρτομαντηλο στο χερι...
ολα δειχνανε τοσο αρμονικα την πρωτη μερα και ειπα εδω ειμαστε!!!
Σκατουλες!!!  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:
Στελιο τα φωτα σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Yannis74

  • **
  • 333
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1528 στις: Μαρτίου 18, 2012, 01:13 »
προσωπικα με το ovale ego-c  μια χαρα ειμαι εγω .. λιγο παραπανω χτυπημα να ειχε ! ... θα δοκιμασω απο 9mg se 12  ..  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1529 στις: Μαρτίου 18, 2012, 01:16 »
παιδες δεν θα βρω σταγονα με τον imist?
ειλικρινα κουραστικα να ειμαι με ενα χαρτομαντηλο στο χερι...
ολα δειχνανε τοσο αρμονικα την πρωτη μερα και ειπα εδω ειμαστε!!!
Σκατουλες!!!  :angry_orange: :angry_orange: :angry_orange:
Στελιο τα φωτα σου!!!

Αν δεις σταγονα διαρροης στον Imist σου δινω τα λεφτα που στοιχιζει και τον αγοραζω εγω... τι αλλο να σου πω?  :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 107 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 13 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537867 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60316 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138430 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085873 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63