vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 10 χρήστες
Stedorian93, Tem, John5gt, Doubt, camber, manoslykos, giorgos1999, petr@n, Buliwyf, mantzoumis

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1350 στις: Μαρτίου 04, 2012, 16:42 »
Το φυτίλι είναι ήδη μέσα στον κώνο , οποτε και μεταφέρεται η υγρασία του μέχρι κάτω. Εκεί λοιπον ακουμπάει στην αντίσταση και μετατρέπεται σε ατμο.
Και εμένα περίεργο μου έκανε αλλά το αποτέλεσμα είναι πολύ καλό. Δεν βλέπω κανένα λόγο να έχω 2 φυτίλια και επίσης της ίδιας φιλοσοφίας πατέντα μπορούμε να την χρησιμοποιήσουμε και σε κάποιους πολύ γνωστούς ατμοποιητές. Εκεί βε΄βαια δεν μπορώ να πειραματιστώ , γιατί δεν έχω μοντέλο στα χέρια μου αλλά σίγουρα γίνεται κάτι.

Εναλλακτικά έδωσα και μια παραλλαγή σε προηγούμενο post. Αν θέλεις δοκίμασέ τα και πες μου τη γνώμη σου. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1351 στις: Μαρτίου 04, 2012, 16:52 »
Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή φίλε μου .  ;)

Με τσιμπιδάκι το αφαίρεσες ?

Πρέπει να είναι στεγνό το φυτίλι για να βγει εύκολα ?


Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1352 στις: Μαρτίου 04, 2012, 17:01 »
Με καρφίτσα και τσιμπίδα και πρώτα το έβρεξα. Χαλαρές κινήσεις...
Φυσικά όταν είναι καινούργιο και όχι χρησιμοποιημένο βγαίνει πολύ ευκολότερα. 8)

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1353 στις: Μαρτίου 04, 2012, 18:39 »
Και εγώ παρέα με συνατμιστή έπαιζα με έναν ατμο από eGo-C.
Αν δε βαριέστε δείτε το είναι κάτω από 7 λεπτά.

Διαλύσαμε έναν καμένο ατμο και προσπαθήσαμε να τον ξαναφτιάξουμε.  :eyesplash:
Η δουλειά έγινε με την πρώτη και ίσως σε επόμενες προσπάθειες να έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα.
Τελικά το ενιαίο φυτίλι δε δούλεψε και έδινε καμένο. Το κόψαμε και αφήσαμε μόνο όσο ήταν μέσα στην αντίσταση. Βάλαμε ένα ξεχωριστό και δούλεψε μια χαρά.
Η αντίσταση έχει πολλά ohm και δε δίνει πολύ ντουμάνι, αλλά για πρώτη φορά νομίζω καλά είναι.  ;D

Αν κάποιος έχει δουλέψει πάντως πάνω σε τέτοιες ψιλοδουλειές ας δώσει τα φώτα του ::)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9bxl6nxXqb8[/youtube]

Αύριο θα το πάω στη συνάντηση στην Πάτρα για να γελάσουμε και να σπάσει ο πάγος  :)) :)) :))
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2012, 18:47 από gewre »

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1354 στις: Μαρτίου 04, 2012, 19:15 »
+1
Το κεραμικο πως καταφερες και το έβαλες απο τον κωνο ? σφαγές στα δάχτυλα ?
Εγω το βγάζω με πιεση απο κατω προς τα πάνω με μυτοτσιμπιδο.

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1355 στις: Μαρτίου 04, 2012, 19:19 »
Φίλε gewre , ωραίος!  :thumpup:

Άμα το τελειοποιήσεις ενημέρωσε!

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1356 στις: Μαρτίου 04, 2012, 19:44 »
Και εγώ παρέα με συνατμιστή έπαιζα με έναν ατμο από eGo-C.
Αν δε βαριέστε δείτε το είναι κάτω από 7 λεπτά.

Διαλύσαμε έναν καμένο ατμο και προσπαθήσαμε να τον ξαναφτιάξουμε.  :eyesplash:
Η δουλειά έγινε με την πρώτη και ίσως σε επόμενες προσπάθειες να έχουμε καλύτερο αποτέλεσμα.
Τελικά το ενιαίο φυτίλι δε δούλεψε και έδινε καμένο. Το κόψαμε και αφήσαμε μόνο όσο ήταν μέσα στην αντίσταση. Βάλαμε ένα ξεχωριστό και δούλεψε μια χαρά.
Η αντίσταση έχει πολλά ohm και δε δίνει πολύ ντουμάνι, αλλά για πρώτη φορά νομίζω καλά είναι.  ;D

Αν κάποιος έχει δουλέψει πάντως πάνω σε τέτοιες ψιλοδουλειές ας δώσει τα φώτα του ::)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9bxl6nxXqb8[/youtube]

Αύριο θα το πάω στη συνάντηση στην Πάτρα για να γελάσουμε και να σπάσει ο πάγος  :)) :)) :))
Πωπω ρε φίλε, εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς λέμε :laugh1: Καλή φάση αλλά δεδομένου του μικρού κόστους του ατμο -C, δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει τον κόπο :hmmm: Πάντως το Πάσχα που θα 'χω ελεύθερο χρόνο κι επειδή μ' αρέσει το μερεμέτι και το μαστόρεμα, θα ασχοληθώ (γιατί μ' έδωσες και ιδέα για κάποια μεταχειρισμένα που 'χω στη ατμομάντρα μου :idiot1:).

ΥΓ: που βρήκες τόσο λεπτό συρματάκι για την αντίσταση; αν θέλει δηλ κάποιος από που θα το αγοράσει; ::) thanx

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1357 στις: Μαρτίου 04, 2012, 20:26 »
Τελικά το ενιαίο φυτίλι δε δούλεψε και έδινε καμένο. Το κόψαμε και αφήσαμε μόνο όσο ήταν μέσα στην αντίσταση. Βάλαμε ένα ξεχωριστό και δούλεψε μια χαρά.
Όταν είπα να είναι ένα σώμα το φυτιλι εσύ περάσες μόνο τη μια άκρη μέσα στον κωνο ενώ έπρεπε να περάσεις και απο τις δυο μεριές.
Πάντως πολυ καλυ προσπάθεια . :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2012, 20:41 από Ωμέγα »

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1358 στις: Μαρτίου 04, 2012, 20:59 »
Όταν το έκανα δεν είχα δει ακόμα το δικό σου βίντεο να σου πω την αλήθεια.
Την επόμενη φορά ισως προσπαθήσω διπλό έτσι όπως το λες  :thumpup:
Η όλη φάση δε νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να γίνεται συνέχεια εκτός αν κάποιος δεν έχει παραγγείλει και έχει ξεμείνει.
Το κόστος είναι πολύ μικρό για αγορά καινούργιου και η επιτυχία της επισκευής αμφίβολη.
το σύρμα το εχω πάρει από guru και είναι 0,16 mm
Το κεραμικό από τον κώνο όντως βγαίνει δύσκολα αλλά τα δάχτυλα μου έχουν κάλλους από τη συγγραφή κώδικα και δε μασάνε.

Φυσικά δε ξέρω κατα πόσο μερικοί εδώ μέσα έχουν τελειοποιήσει την κατασκευή αντιστάσεων στα ohm που θέλουν. Αν κάποιος είναι καλός κάνει LR άτμο για πλάκα

Από όλο το βίντεο πιστεύω ότι το μόνο που πραγματικά αξίζει είναι το κολπάκι με την κλωστή για να περνάει εύκολα το φυτίλι διπλό στην κεφαλή του άτμο.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1359 στις: Μαρτίου 05, 2012, 08:55 »
Σίγουρα δεν αξίζει μιάς και οικονομικός είναι . Αλλα έλα που καμία φορά για να ξεφύγουμε απο αλλα πράγματα καταπιανομαστε με αυτα για να χαλαρώσει η σκέψη. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1360 στις: Μαρτίου 05, 2012, 10:11 »
....Αλλα έλα που καμία φορά για να ξεφύγουμε απο αλλα πράγματα καταπιανομαστε με αυτα για να χαλαρώσει η σκέψη. :yes:

+1 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος johnhoston

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1361 στις: Μαρτίου 05, 2012, 21:32 »
Καλησπερα :)
Αγορασα σημερα ενα σετ ατμοποιητες απο το καταστημα ovale της κορινθου να τους εχω καβατζα.Τους πηρα 7 ευρω το τεμαχιο,δηλαδη συνολο 35 ευρω.μαλιστα ο υπευθυνος τους εβγαλε απο πακετο που ηταν σετ με το κωνο.
Ηθελα να ρωτησω τοσο ειναι η τιμη τους;Γιατι ακουω απο εδω οτι εχει 25 ευρω η πενταδα.
Πιστευω οτι σα νεο ατμιστη που με ειδανε τη πατησα για τα καλα :wall:

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1362 στις: Μαρτίου 05, 2012, 21:44 »
την πάτησες για τα καλά φίλε μου κοιτά εδώ http://www.etsigaro.net/index.php?main_page=index&cPath=2&zenid=7aaef9fc022cac3381c4df9635119c7c. Δεν μπορώ να καταλάβω όσο θέλει ο καθένας πουλάει? Του τις φέρνει στο κεφάλι ή όχι? :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1363 στις: Μαρτίου 05, 2012, 21:50 »
Με το συμπάθειο  :confused1: :confused1: :confused1:
Αλλά νομίζω ότι σού 'πιασε το ποπό  ;D ;D ;D
Από άλλα καταστήματα της ίδιας εταιρείας τους πουλάνε 5 €. Από e-shop του εξωτερικού ή του εσωτερικού βρίσκεις μέχρι και 3 € περίπου. (πάντα για ovale ή joyetech ή alter) μιλάμε που είναι το ίδιο. Υπάρχουν και φθηνότεροι όμως δεν είναι της ίδιας ποιότητας.

Αποσυνδεδεμένος johnhoston

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1364 στις: Μαρτίου 05, 2012, 22:16 »
Και λιγα μου λες φιλε μου :)
Ειπα και εγω να υποστηριξω λιγο τη τοπικη οικονομια της περιοχης μου,μια και το καταστημα μετραει μολις μια εβδομαδα αλλα...ποτε ξανα.πηγανε γυρευοντας :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556595 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 208 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181452 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 77 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34391 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537990 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16646 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138880 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz