vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

280 επισκέπτες, 7 χρήστες
Jorge, Tem, lagoudakis, Doubt, manoslykos, giorgos1999, lidbab

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1335 στις: Μαρτίου 03, 2012, 17:05 »
Λοιπον μόλις παρέλαβα ego c από vapohawk. Έχω και έναν ovale αυθεντικό,Η πιο εμφανής διαφορά που βλέπω είναι οτι η βάση του δεν έχει τρύπα κ έτσι δεν θα έχει διαρροές προς τη μπαταρία (ενώ στον ovale έχει) και η δεύτερη διαφορά είναι στις κεφαλές, δεν ανοίγουν για καθάρισμα όπως στους oval και joytech , είναι φιξ ( καθάρισμα δλδ μόνο με βουτηγμα στο νερο) αλλα η τιμή τους είναι τοσο καλή που ίσως δεν αξίζει κιόλας.Μ την πρώτη ματία αυτες οι διαφορές τους...για νεότερα επανέρχομαι!  ;)


Προσθέτω οτι και το κάρφάκι με το φυτίλι είναι λίγο πιο μεγάλο, (όταν τον έβαλα σε γνήσιο ovale  η βάση δεν βίδωσε τέρμα στον κωνο αλλά δουλεύει.) Ενώ ο γνήσιος ovale ατμοποιητής  στον κώνο και βάση απο vaporhawk δεν κάνει επαφή και δεν δουλευέι.

Το δεύτερο και ίσως χειρότερο είναι οτι οι οπές που έχει ο ατμοποιητής δεξιά και αριστερά απ το καρφάκι είναι μεγαλύτερες...που σημαίνει οτι η τζούρα γίνεται πολύ αεράτη  και χάνεται το χτύπημα κατα πολύ. Με ίδιο υγρό στους δύο ατμοποιητές είδα μεγάλη διαφορά!
Αλλά και πάλι επιμένω οτι για την τιμή τους αξίζουν!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1336 στις: Μαρτίου 04, 2012, 09:52 »
Αυτό είναι το eGo-C Type B της Joyetech.
Oπως αναφέρεται υπάρχουν κάποιες διαφοροποιήσεις ανάμεσα στις κεφαλές Type A και Type B. Η βάση παραμένει ίδια.
http://www.joyetech.com/product/details.php?gno=110

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2012, 10:18 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1337 στις: Μαρτίου 04, 2012, 10:28 »
Υπάρχει σε κυκλοφορία ο B; Που μπορεί να τον προμηθευτεί κάποιος;

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1338 στις: Μαρτίου 04, 2012, 10:33 »
Έχει διαφορετικό κώνο και μεγαλύτερο τανκ αν κατάλαβα καλά??

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1339 στις: Μαρτίου 04, 2012, 10:52 »
Έχει διαφορετικό κώνο και μεγαλύτερο τανκ αν κατάλαβα καλά??

Τα παραπάνω είναι σίγουρα διαφορετικά όπως και στα κλασικά ego-t Α και B. Για την ακρίβεια το σώμα δεν είναι καν κώνος αλλά κύλινδρος.
Το ενδιαφέρον όμως είναι είναι ότι έχουν διαφοροποιήσεις και στην κεφαλή (head).
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2012, 10:59 από Java »

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1340 στις: Μαρτίου 04, 2012, 11:11 »
Εγω δεν καταλαβα τι διαφορετικο εχουν κανει στις κεφαλες. Δεν βλέπω να αναφέρει κάτι. Μήπως το πάχος τους?

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1341 στις: Μαρτίου 04, 2012, 11:27 »
Αυτό είναι το eGo-C Type B της Joyetech.
Oπως αναφέρεται υπάρχουν κάποιες διαφοροποιήσεις ανάμεσα στις κεφαλές Type A και Type B. Η βάση παραμένει ίδια.
http://www.joyetech.com/product/details.php?gno=110

Tem δε νομίζω να είναι type-B  γιατί πήρα όλο το κιτ και ειναι type-A , ακόμα και τα τανκ που είχε, type-A είναι.  Το συγκεκριμένο κατάστημα δεν πουλαεi ακομα type-B . 
Στην αρχή ξενέρωσα λίγο αλλά όσο το δουλεύω το συνηθίζω και μου αρέσει!

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1342 στις: Μαρτίου 04, 2012, 12:19 »
Εγω δεν καταλαβα τι διαφορετικο εχουν κανει στις κεφαλες. Δεν βλέπω να αναφέρει κάτι. Μήπως το πάχος τους?

Γράφει στο link που δόθηκε ότι υπάρχει κάποια πολύ μικρή διαφορά μεταξύ τους αλλά δεν την προσδιορίζει. Αυτό που αναφέρει είναι ότι δεν συνίσταται ο συνδυασμός ΑΒ ή BA για κεφαλή/σώμα (σώμα=βάση+κάλυμα). Στην πρώτη περίπτωση μπορεί να υπάρχουν διαρροές και στην δεύτερη καμμένη γεύση. Με την λίγη εμπειρία που έχω, μάλλον θα έχει να κάνει με την σχετική θέση του cartridge που θα αλλάζει λίγο την συμπεριφορά στην τροφοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1343 στις: Μαρτίου 04, 2012, 13:46 »
Ναι αυτό το είδα στραβός είμαι ? :wall:
Η διαφορά λέω ποιά είναι μεταξύ τους..  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1344 στις: Μαρτίου 04, 2012, 14:06 »
 το type a είναι κωνικό και το type b κυλινδρικό

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1345 στις: Μαρτίου 04, 2012, 14:11 »
Για να δώσουμε λόγο να ασχοληθούμε κάπως περισσότερο με το μικρό ατμο...
Πολύ δυνατή γεύση, πολύ καλή παραγωγή ατμού.

Ίσως περισσότερο εξωγήινο το setup αλλά το αποτέλεσμα είναι ... (το αφήνω στην κρίση αυτού που θα το δοκιμάσει)
Ένα + θα δώσω στο γεγονός οτι δεν θα καεί το φυτίλι γιατι πολύ απλά δεν υπάρχει...

Το φυτίλι μέσα στον κώνο και να αρπάξει στις άκρες μπορούμε ή να το αλλάξουμε με καινούργιο ή να φάμε λίγο το καμμένο με ένα ψαλιδάκι.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ALZb3CQmcFQ&feature=youtu.be[/youtube]


Τέλος μια ακόμα παραλλαγή είναι αφού βγει το φυτίλι το εργοστασιακό μέσα από την αντίσταση , να ετοιμάσουμε ένα φυτίλι 3,5 εκατοστά να το περάσουμε μονό μέσα από την αντίσταση και οι δυο άκρες που θα προεξέχουν δεξιά και αριστερά από την αντίσταση θα τις πιάσουμε με το χέρι μαζί και θα τις βάλουμε από την κάτω μεριά μέσα στον κώνο.
ότι περισέψει απλά θα το κόψουμε.
Στα - δίνω το βαθμό δυσκολίας που έχει να ξαναμπεί δεύτερη φορά το ίδιο φυτίλι εαν ανοιχτεί ξανά τα καπάκι του.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 04, 2012, 14:19 από Ωμέγα »

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1346 στις: Μαρτίου 04, 2012, 14:38 »
φιλε Ω τα βιντεο σου τα εχω δει ολα για τον c και με εχουν βοηθησει πολυ ,πεσ μου αν μπορεις σε παρακαλω στις δικες μου κεφαλες αν βγαλω το καπακι που εχει τη τρυπα του φυτιλιου δε ξαναμπαινουν μεσα . ειναι ποιο μεγαλο το καπακι  και αν προσπαθησω να το πιεσω σπαει ,ειναι ο τυπος της κεφαλης ετσι η εγω ειμαι  :idiot1: :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1347 στις: Μαρτίου 04, 2012, 14:42 »
Σε ευχαριστώ.
Απο τη στιγμή που ήταν μέσα στον μικρό κώνο το μόνο που μπορεί να έχει γίνει είναι η άσκηση μεγάλη πιέσης για να βγεί.
Θέλει όπως έχεις ήδη δει να κάνεις μια από τη μια μια από την άλλη πλευρα με ένα κατσαβιδάκι χαλαρά.
Ίσως χρειαστεί να περάσεις κατσαβίδι 2 φορές από κάθε πλευρά. Κάντο αργά μη βιάζεσαι και είμαισίγουρος οτι θα τα καταφέρεις.
Όσο αναφορά τα καπάκια που δεν μπαινουν, πάρε ένα μυτοτσίμπιδο ή πένσα και ίσιωσέ τα μέχρι να μπαίνουν. :bye:
Ελπίζω να βοήθησα.


Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1348 στις: Μαρτίου 04, 2012, 14:48 »
ευχαριστω πολυ :thumpup: :bye:

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1349 στις: Μαρτίου 04, 2012, 14:58 »
Φίλε Ω , ευχαριστούμε για το βίντεο σου.

Το φυτίλι της αντίστασης φαντάζομαι το
αφαίρεσες με κάποιο τσιμπιδάκι ή καρφίτσα σωστά ?

Μία ερώτηση :
Το φυτίλι νομίζω είναι μέσα στην αντίσταση προκειμένου
να συγκρατεί το υγρό και εν συνεχεία η αντίσταση να το
μετατρέπει σε ατμό.

Τώρα όμως χωρίς φυτίλι.... ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556570 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 203 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181441 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 70 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8795 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34388 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537984 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238581 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16643 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138848 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz