vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, ipomonias

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1290 στις: Μαρτίου 01, 2012, 04:29 »
φυσικα και δεν φταιει το καταστημα,απλα ειχα την ελπιδα οτι θα ειναι καλυτεροι απο τους νορμαλ θεμη :(
Γιάννη ακόμα και αν σου δώσουν γεύση καμένου, με ένα καλύτερο σετάρισμα του φιτιλιού μπορεί να έχεις άριστο αποτέλεσμα. Μέχρι τώρα σε μια πεντάδα LR δύο ατμοποιητές μου έχουν βγεί εξαιρετικοί και δύο άλλοι ήταν για πέταμα. Από τους δύο προβληματικούς ο ένας δεν σωζόταν με τίποτα (κάηκε η αντίσταση) ενώ ο δεύτερος μου έσπασε τα νεύρα αφού παρά την προσπάθεια σεταρίσματος δεν απέδωσε σωστά και κατέληξε στον κάδο ανακύκλωσης. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τον τελευταίο της πεντάδας , ωστόσο και οι τέσσερεις που αναφέρω παραπάνω χρειάστηκαν πείραγμα. Και ακριβώς εκεί είναι η ένστασή μου, αφού ένας νέος χρήστης , χωρίς πρόσβαση σε κάποιο ατμιστικό forum, πιθανότατα θα απογοητευθεί από το προϊόν. Το βέβαιο είναι οτι με τους LR θα δείς αυξημένη κατανάλωση υγρού, κάτι δηλαδή που συμβαίνει γενικότερα με όλους τους ατμοποιητές χαμηλής αντίστασης.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2012, 04:42 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1291 στις: Μαρτίου 01, 2012, 09:39 »
τελικα μαγκες οι ατμοποιητες τυπου c εχουν αρκετα προβληματα με σεταρισματα φυτιλια και τα σχετικα ΑΛΛΑ αν πετυχεις σωστο σεταρισμα ειναι οτι καλυτερο για καπνικα αρωματα ,μετα απο 5 μηνες που ατμιζω ry4 fa  χτες με σωστο ego-c ΕΙΔΑ ΤΟ ΦΩΣ ΤΟ ΑΛΗΘΙΝΟ

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1292 στις: Μαρτίου 01, 2012, 09:54 »
ακριβως ετσι ειναι παιδια,αυτο ειναι το κακο θεμη οτι η πλειοψηφια των χρηστων ητ δεν μπαινει η δεν ξερει ας πουμε το συγκεκριμενο φορουμ και στο πρωτο προβλημα που κατα 90% ειναι σιγουρο οτι θα βρει θα τα παρατησει,πχ ποσοι απο τους χρηστες του c ξερουν να πειραξουν λιγο τον ατμ;κανενος το μυαλο δεν παει εκει(μιλαω για ατομα εκτος φορουμ)

Αποσυνδεδεμένος jonytzav

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστε Ελευθερα Παντου..για την υγεια ολων μας!!!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1293 στις: Μαρτίου 01, 2012, 10:31 »
 :thumpup:Συμφωνω και'γω,ο περισσοτερος κοσμος που το αφηνει ειναι τα μερικα προβληματακια που βγαζουν
τα αναλωσημα και συγκεκριμενα οι ατμοποιητες...
Ξερετε ποσος κοσμος θα το παραταγε το ριμαδι(κ.τ) αν τα η.τ ηταν τελεια?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2012, 13:27 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1294 στις: Μαρτίου 01, 2012, 10:41 »
παιδια χωρις πλακα ατμιζα 2 μερες ego-t με καμενο φυτιλι οταν ξεκινησα γιατι νομοζα οτι αυτη ηταν η γευση του ,μεχρι που εκαιγε η γλωσσα μου και εκλεισε ο λαιμος μου

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1295 στις: Μαρτίου 01, 2012, 10:49 »
Τελικά είμαι ο μόνος που δουλεύει καλά ο -C?  :hmmm:
Εχτές, στης γυναίκας μου το τσιγάρο, συνέχεια είχε διαροή.  ???
Ατμίζει όπως καπνίζει.
Το έχετε δοκιμάσει αυτό?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1296 στις: Μαρτίου 01, 2012, 11:19 »
Αν ατμιζει οπως καπνίζει (μικρες και αποτομες τζουρες) θα εχει διαρροές...
Και σε εμενα δουλευει καλά ο C

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1297 στις: Μαρτίου 01, 2012, 11:22 »
θελει απαλες και μακροσυρτες τζουρες ,και μια καρφιτσουλα που και που για σκαλισμα και εισαι οκ

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1298 στις: Μαρτίου 01, 2012, 13:57 »
παιδια χωρις πλακα ατμιζα 2 μερες ego-t με καμενο φυτιλι οταν ξεκινησα γιατι νομοζα οτι αυτη ηταν η γευση του ,μεχρι που εκαιγε η γλωσσα μου και εκλεισε ο λαιμος μου
Δεν είσαι ο μόνος.
Στην αρχή με τον Τ και εγώ νόμιζα ότι η γεύση λόγο αντίστασης έπρεπε να είναι κάπως προς την οσμή του σβησμένου κεριού  :wall: :wall: :wall:
Έχω τύχει σε γραφείο να ατμίζουν τρία άτομα και τα τρία με καμένο φιτίλι. Ο ένας δοκίμαζε από τον άλλο και όλοι είχαν την εντύπωση ότι έτσι πρέπει να είναι. Όταν τους έδωσα να δοκιμάσουν από το δικό μου έπαθαν σοκ.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1299 στις: Μαρτίου 01, 2012, 14:35 »
εγω παλι δεν εχω παραπονο ο πρωτος μου πηγε 39 μερες οβαλε δοκιμασα ζερομπακο 3 μερες οκ σημερα απο το πρωι ατμιζω με τοταλλυ LR και παει σφαιρα να δουμε ποσο θα αντεξει η αντισταση και το φυτιλι.πριν ενα τεταρτο αλαξα μπαταρια 1100.τρεις ωρες νωριτερα απο οτι οι νορμαλ

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1300 στις: Μαρτίου 01, 2012, 15:12 »
Εμενα εκτος τον πρωτο ολοι οι αλλοι μετα την πρωτη εβδομαδα τα επαιζαν γιαυτο και στον τελευταιο μολις ενοιωθα αλλαξη στη γευση αλλαζα φυτιλι και ειναι οκ. Θελει βεβαια καθε 4 μερες αλλαγη αλλα μπροστα στο κοστος το φυτιλι δεν κοστιζει τπτ. Περιττο να πω οτι ειναι οβαλε. Παντως αν δεν παιζει κατι με τα υλικα, τοτε σιγουρα παιζουν ρολο τα εξης:
1. Ο τροπος που τζουραρουμε.
2. Η ποιοτητα των υλικων κατα την αγορα.
3. Η ποιοτητα των υγρων.

Στο τελευταιο εχω πει και αλλου οτι, παρατηρω σε αλλαγη υγρων ιδιας εταιρειας, οτι θελει αμεσως αλλαγη το φυτιλι αλλιως παιρνω καμμενο απο τις πρωτες τζουρες. Και παλι ομως, η αλλαγη φυτιλιου δεν κοστιζει τιποτε μπροστα στην αγορα ολοκληρης πενταδας.

Καλο απογευμα να εχουμε  :D :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1301 στις: Μαρτίου 01, 2012, 15:18 »
Αντε ρε παιδια δωστε κανενα βιντεο πως αλλαζουμε το φυτιλι στον c  ;) Και επισης απο που να αγορασουμε καποιο αξιοπιστο. Ειχα δει κατι στις προηγουμενες σελιδες αλλα δεν το βρισκω τωρα, το κακο ειναι οτι δε θυμαμαι και ημερομηνια  :wall:

Αποσυνδεδεμένος kalex

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπατμιστής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1302 στις: Μαρτίου 01, 2012, 15:24 »

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1303 στις: Μαρτίου 01, 2012, 15:27 »
To ειδα και αυτο φιλε, αντε να βρουμε και κανενα φυτιλι τωρα  :))

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1304 στις: Μαρτίου 01, 2012, 18:39 »
http://e-smokeguru.gr/index.php/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9/168-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9-1.5-mm.html

Αυτό έχω εγώ και αλλάζω σε Τ και σε C. Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο, αλλά εμένα μου έχει κάνει δουλειά. :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 18 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138450 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63