vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

268 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1245 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 07:46 »
για τις ταπες σιλικονης εχω την ιδια εντυπωση ακριβως :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1246 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 11:56 »
Λοιπον μόλις παρέλαβα ego c από vapohawk. Έχω και έναν ovale αυθεντικό,Η πιο εμφανής διαφορά που βλέπω είναι οτι η βάση του δεν έχει τρύπα κ έτσι δεν θα έχει διαρροές προς τη μπαταρία (ενώ στον ovale έχει) και η δεύτερη διαφορά είναι στις κεφαλές, δεν ανοίγουν για καθάρισμα όπως στους oval και joytech , είναι φιξ ( καθάρισμα δλδ μόνο με βουτηγμα στο νερο) αλλα η τιμή τους είναι τοσο καλή που ίσως δεν αξίζει κιόλας.Μ την πρώτη ματία αυτες οι διαφορές τους...για νεότερα επανέρχομαι!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1247 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 16:33 »
Είσαι σίγουρος ότι δεν ανοίγει?  :hmmm: αν δεν έχει τρύπα αέρα απο παίρνει? :hmmm:
Για στείλε καμία φωτο αν είναι εύκολο γιατι μπερδεύτηκα.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1248 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 16:49 »
αν δεν εχει τρυπα στον πατο για αερα τοτε θα εχει σιγουρα 2 τρυπες μετα το σπειρωμα αλοιως δεν τραβαει αερα εκτος και αν εχει τρυπα στον κωνο εξωτερικα

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1249 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 16:53 »
Και εμένα έτσι λέει η λογική μου, αλλα επειδή δεν το ανέφερε είπα να ρωτήσω λεπτομέρειες.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1250 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 17:02 »
λοιπον της οβαλε εχει μια στον πατο και μια μετα το σπειρωμα.της ζερομπακο εχει μια στον πατο και δυο μετα το σπειρωμα.κατα τα αλα ποιοτικα ειναι ολοιδια,οχι ομως και οι ατμοποιητες

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1251 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 17:29 »
Καλησπέρα, περιμένω και εγώ αύριο ή μεθαύριο τον e-go c και θέλω να ρωτήσω πόσες ώρες να φορτίσω τις μπαταρίες αρχικά...

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1252 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 17:30 »
Άστες κανά οκτάωρο

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1253 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 17:32 »
Ευχαριστώ για την απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1254 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 17:41 »
Η βάση στα πλαινά έχει 2 εγκοπές αντιδιαμετρικά για να πέρνει αέρα αλλά δεν έχει απο κάτω. Τώρα οι ατμοποιητές δεν ανοίγουν αν τους προσπαθήσω θα σπασουν. και φαινεται απο το πλαι σα να έχουν συρμα μέσα (μαλλον πλεγμα). Με την πρώτη ματιά ...καλοί. Αν σκεφτείς οτι μου βγήκαν 1,6 δολάρια ο ένας....ζάχαρη!!

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1255 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 18:42 »
Πιθανώς να έχει συζητηθεί κάπου αλλά με ένα ψάξιμο που έκανα δε βρήκα κάτι σχετικό. Έχω δύο ατμοποιητές Ego-c. Ο ένας όμως δίνει πολύ λιγότερη γεύση και άρωμα απ' τον άλλο και μιλάω για το ίδιο υγρό και το ίδιο tank. Τον έχω καθαρίσει αλλά τίποτα. Σκέφτηκα μήπως είναι θέμα φυτιλιού κι έτσι τους άνοιξα και τους δύο. Ο "προβληματικός" έχει μικρότερο γυτιλάκι στην πλευρά της αντίστασης ενώ ο άλλος λίγο μελαγύτερο και πιο πολύ απλωμένο (σαν φούντα). Πιστεύω ότι μπορεί να φταίει αυτό. Καμμιά γνώμη;

Επίσης, θέλω αν αλλάξω το φυτίλι από που μπορώ να βρω και υπάρχει κάποιο είδος-μέγεθος φυτιλιού που είναι καλύτερο από άλλο;

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1256 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 18:52 »
Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι οι τάπες σιλικόνης όχι μόνο δεν προσφέρουν κάτι αλλά αντιθέτως δημιουργούν περισσότερα προβλήματα.
Συμφωνώ 1000%. Πριν 10 Ημέρες έκανα παραγγελία στη zerobaco 10 φίλτρα και μου ειρθαν ολα με ταπες σιλικονης χωρίς να το έχω ζητήσει. Μόλις τα παρελαβα λέω καλύτερα μιας και της ovale οι πλαστικες είχαν κάποια πολυ μικρη διαροη. Και όμως τι τρύπες με λεπτό κατσαβικακι, τι που τους εκοβα το πλαστικό που κρεμοταν, τι τα καρφωνα απευθειας τίποτα, το υγρό έτρεχε ποτάμι, Ετσι πηγα και αγόρασα πάλι απο ovale μια πενταδα με πλαστικες ταπες και βρήκα την υγεία μου. Εχω κατι μικροδιαροες αλλα στη σιλικονη δεν γυριζω με τίποτα μηλαμε για πολυ πασαλειμμα. :wall:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1257 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 19:07 »
Η βάση στα πλαινά έχει 2 εγκοπές αντιδιαμετρικά για να πέρνει αέρα αλλά δεν έχει απο κάτω. Τώρα οι ατμοποιητές δεν ανοίγουν αν τους προσπαθήσω θα σπασουν. και φαινεται απο το πλαι σα να έχουν συρμα μέσα (μαλλον πλεγμα). Με την πρώτη ματιά ...καλοί. Αν σκεφτείς οτι μου βγήκαν 1,6 δολάρια ο ένας....ζάχαρη!!
αυτο το δεν ανοιγουν δεν καταλαβαινω.μηπως επειδη ειναι ευκολοι στο καθαρισμα μηπως τωρα τους κανουνε φιξ;δεν εχουν τον θεο τους αυτοι οι κινεζοι :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1258 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 19:22 »
Τ fix είναι περισσότερο κόστοβορο λόγω σχεδίου. Για αυτο δεν μπορώ να πιστέψω ότι έκανα μήτρα οι μανταρινοι ναούμ. :wall:

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1259 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 19:29 »
Θα το πάλευα να τον ανοίξω αλλά μόλις προχθες είδα σ ενα φιλαράκι τετοιον ατμοποιητη απο αλλο site, και έτυχε να είναι στα τελευταία του ,είπαμε να τον ανοίξουμε και μόλις τον είδα κατάλαβα οτι δεν είναι ιδιος με τους δικούς μου.Πηρα κατσαβιδι πήγα να το τραβήξω και έσπασε το πάνω μέρος που έχει το καρφάκι! Δεν είναι οπως οι κλασσικοί που ήξερα.απο την κάτω μερια του ατμό η σιλικόνη δεν είναι περιμετρικά οπως στους οβαλ  αλλά ξεκινάει γυρω απ τη τρυπούλα.
Σήμερα που πήρα την παραγγελία μου οι ατμό ήταν σαν αυτούς που είδα προχθες!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181326 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 29 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34348 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085888 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63