vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

291 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, manoslykos, Sergios, Buliwyf, ZiovanioS, dimitrisd, Olga68

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1230 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 18:47 »
Δοκίμασε να πειραξεις λίγο την αντίσταση με καρφίτσα. Δες τα σπειρωμα τα αν είναι πολυ κοντά η πολυ αραιά και άλλαξε τα απόσταση μεταξύ τους μήπως φταίει κάτι απο εκει.

Όχι, δεν φταίει αυτό.
Άν δεν έχετε αλλάξει φυτίλι, μην το πειράζετε. :nope:

δεν μπορω να καταλαβω τι ρολο παιζει το τανκ.το μονο που σκεφτομαι ειναι να κοπηκε το υπολοιπο κοματακι απο το ανοιγμα της τρυπας και να εκλεισε την ροη του υγρου,η το γεμιζεις μεχρι πανω

Φταίει η τάπα. Η συγκεκριμένη μου είχε δημιουργίσει κ' πιο παλιά πρόβλημα κ' το είχα ξεχάσει. Σήμερα που την είδα πήγε αδιάβαστη.  :yes:
Έχει  ειπωθεί πολλές φορές, όταν τρυπάτε καινούργιο τανκ να κόβετε εντελώς το κομμάτι στο καπάκι που εξέχει.

 :yes: :yes: :yes:
Έτσι έτσι.

οταν τρυπησει το καπακι σιλικονης για πρωτη φορα το κομματακι που τρυπησε δεν αφαιρειται αλλα παραμενει και κρεμεται απο την τρυπα. Ειναι φυσιολογικο αυτο? ετσι πρεπει να παραμενει ή μηπως πρεπει να το αφαιρουμε με καποια τσιμπιδα για να εχουμε ισως μεγαλυτερη και καλυτερη ροη του υγρου? ρωτησα εναν αντιπροσωπο και μου ειπε οτι καλο ειναι να μην το κοβεις, με τα πολλα βαλε καποια στιγμη κοβεται απο μονο του. Τι γνωμη εχετε?

Τον τελευταίο καιρό το κόβω όλο. (εκεί που τρυπάει, έτσι??? όχι όλον τον πάτο).

Πώς τό 'πες αυτό;
''Φορτίζω - γεμίζω - ατμίζω. Απλά πράγματα''
Ολη η ουσία  :thumpup:
:respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1231 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 11:28 »
ρε μαγκες εχω φαει τρελλη απογοητευση με τους c , ειδα απο προηγουμενα ποστ οτι μπορεις να αλλαξεις φυτιλι και πηρα εναν με μια πενταδα κεφαλες ,τελικα ολες οι κεφαλες που αγορασα ενουν το φυτιλι περασμενο μεσα στην αντισταση οποτε δε μπορω να αλλαξω φυτιλι  ,εχετε να μου προτεινετε απο που μπορω να βρω κεφαλες που μπορω να αλλαξω φυτιλι;

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1232 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 11:39 »
Φίλε άκαπνος το φυτίλι που υπάρχει μέσα στην αντίσταση δεν
αλλάζει.

Αλλάζει μόνο αυτό που την τροφοδοτεί , δηλαδή αυτό το
φυτίλι που είναι μέσα στο τσούνι (καρφί).

Δες στο παρακάτω βίντεο πως αλλάζει στον ego-t.
Παρόμοια διαδικασία είναι και στον C .

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-OPsLl-qSzs[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1233 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 11:40 »
Και δεν κοβεις το φιτιλι οπως βγαινει απο τις κεφαλες και μπαινει στο καρφι, και να βαλεις ενα νεο φιτιλι στο καρφι?

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1234 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 12:09 »
ναι αυτο το εχω σκεφτει ,αλλα αυτο που μενει μες την αντισταση ρε παιδια γινεται καρβουνο και σαπιζει απ το υγρο και δεν ειναι οτι καλυτερο και απο γευση και απο θεμα υγειηνης

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1235 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 12:15 »
ναι αυτο το εχω σκεφτει ,αλλα αυτο που μενει μες την αντισταση ρε παιδια γινεται καρβουνο και σαπιζει απ το υγρο και δεν ειναι οτι καλυτερο και απο γευση και απο θεμα υγειηνης

Το μόνο που μπορείς να κάνεις για αυτό είναι dry burn
ή / και  και πλύσιμο σε ζεστό νερό.
Ακόμα μπορείς με ένα τσιμπιδάκι να καθαρίσεις πάνω
στην αντίσταση ότι μπορεί να καθαριστεί.
Προσοχή όμως μην ξηλώσεις την αντίσταση. 

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1236 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 12:19 »
οκ ευχαριστω ολους ,θα ο δοκιμασω και βλεπουμε ,καλημερα

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1237 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 12:19 »
ρε μαγκες εχω φαει τρελλη απογοητευση με τους c , ειδα απο προηγουμενα ποστ οτι μπορεις να αλλαξεις φυτιλι και πηρα εναν με μια πενταδα κεφαλες ,τελικα ολες οι κεφαλες που αγορασα ενουν το φυτιλι περασμενο μεσα στην αντισταση οποτε δε μπορω να αλλαξω φυτιλι  ,εχετε να μου προτεινετε απο που μπορω να βρω κεφαλες που μπορω να αλλαξω φυτιλι;
Μπορείς να βρείς κεφαλές σε πολλά καταστήματα. Η τιμή της πεντάδας είναι στην πιο ακριβή περίπτωση 25 €.

Αποσυνδεδεμένος Java

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1238 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 14:41 »
Παιδιά αυτός είναι ο ίδιος c ατμοποιητής με τους oval και joytech;
http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=35392

Επίσης οι  κεφαλές από cleverstore και zerobacco έχουν καμιά διαφορά;

Και μια τελευταία ερώτηση. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο αλλά που να παίρνει cartridges τύπου Β;

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1239 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 18:59 »
ηταν ovale μακαρι οι επομενοι να κρατησουν το μισο αυτου :yes: :yes:
τωρα εβαλα για δοκιμη 1 της ζερομπακο να δουμε
κραταει ακομα?

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1240 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 19:15 »
ρε μαγκες εχω φαει τρελλη απογοητευση με τους c , ειδα απο προηγουμενα ποστ οτι μπορεις να αλλαξεις φυτιλι και πηρα εναν με μια πενταδα κεφαλες ,τελικα ολες οι κεφαλες που αγορασα ενουν το φυτιλι περασμενο μεσα στην αντισταση οποτε δε μπορω να αλλαξω φυτιλι  ,εχετε να μου προτεινετε απο που μπορω να βρω κεφαλες που μπορω να αλλαξω φυτιλι;

Καί ποιός ο λόγος να αλλάξεις φυτίλι σε καινούριο άτμο???  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1241 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 22:12 »
ελα ντε? φυτιλι αλλαζουμε οταν τα φτυσει ο ατμο (ασε που πολλοι δεν μπαινουν καν στον κοπο για ενα ταληρο..)

Αποσυνδεδεμένος ktm_21

  • *
  • 24
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1242 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 04:02 »
Παιδες καλησπέρα! Επειδή είμαι εντελως ασχετος και μέχρι τώρα κάνω μονο ego-t.
Αποτι κατάλαβα οι ego - c ταιρίαζουν στις μπαταρίες των ego-t ?
Υπάρχει κάνα φθηνό site στο εξωτερικό για να παραγγείλω? ;Ena που εχει πάρει το μάτι μου είναι το vapor hawk. Έχει παραγγέιλει κανείς απο κέι και ποιο συγκεκριμένο τύπο c πρεπει να πάρω για να ταιριαζει me τις μπαταρίες μου. (έρχεται σε 2 η 3 κομματια ο c )
Ποιες η διαφορές στα φυτίλια και που αλλάζουν μερικοί όπως διάβασα παραπάνω?
Off topic : για cartriges σιλικόνης που μπορώ να βρώ και κάθε πόσο π΄ρεπει να τις αλλάζω. έπεσε στα χέρια μου μια και εκτοσ οτι βγάζεις το καπάκι πανευκολα και αλλάζεις υγρό σαν να μου φάινεται οτι έιναι πιο στεγανές.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2012, 04:10 από ktm_21 »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1243 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 04:50 »
Καί ποιός ο λόγος να αλλάξεις φυτίλι σε καινούριο άτμο???  :dontknow:
Γιατί ενδεχομένως δεν λειτουργούν ικανοποιητικά.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1244 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 05:13 »
Παιδες καλησπέρα! Επειδή είμαι εντελως ασχετος και μέχρι τώρα κάνω μονο ego-t.
Αποτι κατάλαβα οι ego - c ταιρίαζουν στις μπαταρίες των ego-t ?
Υπάρχει κάνα φθηνό site στο εξωτερικό για να παραγγείλω? ;Ena που εχει πάρει το μάτι μου είναι το vapor hawk. Έχει παραγγέιλει κανείς απο κέι και ποιο συγκεκριμένο τύπο c πρεπει να πάρω για να ταιριαζει me τις μπαταρίες μου. (έρχεται σε 2 η 3 κομματια ο c )
Ποιες η διαφορές στα φυτίλια και που αλλάζουν μερικοί όπως διάβασα παραπάνω?
Off topic : για cartriges σιλικόνης που μπορώ να βρώ και κάθε πόσο π΄ρεπει να τις αλλάζω. έπεσε στα χέρια μου μια και εκτοσ οτι βγάζεις το καπάκι πανευκολα και αλλάζεις υγρό σαν να μου φάινεται οτι έιναι πιο στεγανές.
Καλημέρα  :bye:
Ναι οι eGo-C μπορούν να χρησιμοποιηθούν με οποιαδήποτε μπαταρία eGo ή eGo-T.
Ο C αποτελείται από την βάση, τον κώνο και την κεφαλή του ατμοποιητή. Το vapor hawk που αναφέρεις διαθέτει το συγκεκριμένο σύστημα αλλά απ ότι γνωρίζω δεν πρόκειται για original προιόν της Joyetech. Να επισημάνω απλά ότι η Joyetech είναι η εταιρεία που έχει σχεδιάσει το eGo-C. Οι υλοποιήσεις άλλων εταιρειών έχουν συνήθως διαφορές σε σχέση με το original προιόν (διαφορετικό φιτίλι, διαφορετική διάταξη φιτιλιού, απουσία πλέγματος φιτιλιού κλπ).
Αμπούλες μπορείς να βρείς πολλές τόσο στην εγχώρια όσο και στην αγορά του εξωτερικού. Συνήθως είναι αμπούλες με πλαστική τάπα στο κάτω μέρος. Πολλά καταστήματα διαθέτουν τάπες σιλικόνης για καλύτερη στεγανότητα. Αντικαθιστάς δηλαδή την πλαστική τάπα με τάπα σιλικόνης. Προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι οι τάπες σιλικόνης όχι μόνο δεν προσφέρουν κάτι αλλά αντιθέτως δημιουργούν περισσότερα προβλήματα. 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 159 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181381 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 51 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537934 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238569 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138680 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085893 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63