vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1155 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 22:51 »
καντο 70 - 30  κ βλεπεις (70 τριμπεκα)

Αποσυνδεδεμένος gaos74

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1156 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 22:54 »
Με balanced ή thunder (zerobacco)?

Θα αφησω το Tribeca μονο 24 ωρες να ωριμασει για να μην χασει πολυ αρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris83

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1157 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 22:58 »
Στο ότι χάνει η γεύση έχεις δίκαιο, για αναλογία μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και με λιγότερη ανάμιξη, γενικός υπάρχουν και από άλλες εταιρίες βάσεις, ρίξε και μια ματιά στο ανάλογο νήμα του forum και θα καλυφθείς αρκετά, για zerobacco δες εδώ http://zerobacco.gr/el/node/113/13 . Γενικός οι περισσότεροι από ότι έχω καταλάβει που ασχολούνται με το η.τ. επαγγελματικά μόνο επαγγελματίες δεν είναι, απλός βρήκαν ένα άνοιγμα στην αγορά και έστησαν μία επιχείρηση χωρίς να έχουν κοιτάξει να ενημερωθούν αρκετά για το προϊόν που διαθέτουν, ελπίζω τον επόμενο καιρό να έχουν ξεκαθαρίσει λίγο τα πράγματα, ούτως η άλλος η αγορά πλέον δεν συγχωρεί ερασιτεχνισμούς.   

Αποσυνδεδεμένος gaos74

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1158 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:03 »
Το θεμα ειναι οτι η Alter ειναι ο επισημος αντιπροσωπος της Halo και δεν φαινονται ερασιτεχνες.

Βεβαια δεν εχω δοκιμασει ακομα το Tribeca στον C αλλα για να το λετε ολοι ετσι θα ειναι.

Ειναι κουλο να παιρνω ατμοποιητη και υγρο απο την ιδια εταιρεια (στα κεντρικα τους) και να χρειαζεται να ψαχνω αλλο υγρο για να μην καψω το μηχανακι.

Μηπως θα πρεπει σαν forum να ζητησουμε την επισημη γνωμη της Alter?

Αποσυνδεδεμένος bluegreen

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1159 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:04 »
Μπορείς να αραιώσης το υγρό σου  (Tribeca) με 2% WFI και έτσι δεν θα χάσεις ουτε γέυση ουτε τίποτα απλά θα ρέει καλύτερα στον ατμοποιιτή σου.

Αποσυνδεδεμένος gaos74

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1160 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 23:14 »
Σωστος!! Δεν το ειχα σκεφτει.

Δηλαδη 0.2 ml WFI στα 10 ml Tribeca.

Φτανει τοσο λιγο?


Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1161 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 09:03 »
Έχω πάρει ένα ego-c χωρίς να γνωρίζω και πολλά για τα ητ και βασικά γιατί μου άρεσε εμφανισιακά που είναι σαν πένα. Είναι 3 βδομάδες τώρα που δεν έχω καπνίσει κτ (μεγάλη πρόοδος από τα 3 πακέτα την ημέρα). Το σημαντικότερο πρόβλημα που έχω είναι οι διαρροές. Ώρες ώρες το ego-c λειτουργεί μια χαρά και άλλες φορές τρέχουν τα ζουμιά ποτάμι (από τη μέση στην περιοχή που είναι το κουμπάκι).
Το τσιγάρο το καθαρίζω τακτικά (1-2 φορές τη μέρα, το αποσυναρμολογώ και το σκουπίζω με οινόπνευμα δηλαδή, δεν ξέρω να κάνω κάτι άλλο). Αυτά τα dry burn δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι αλλά προσπαθώ να κάνω κάτι τέτοιο δηλαδή όταν τελειώσω το "καθαρισμα" του πατάω και το κουμπάκι 2-3 φορές για 5-10 δευτερόλεπτα και ακούγεται τσ τσ τσ... :))
Κάνω κάτι λάθος; Δεν έχω καταλάβει! Τι πρέπει να κάνω;

Αποσυνδεδεμένος koalagr

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1162 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 09:17 »
Το eGo-C λειτουργεί (σχεδόν)με τον ίδιο τρόπο όπως το eGo-T
Δές εδώ:
Συντηρηση - Καθαρισμος Ego-T Atomizer
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3154.0.html

Και ένα βιντεάκι
http://www.youtube.com/watch?v=UEo21Y396r0&feature=related

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1163 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 09:30 »
συνηθως οι διαροες αρχιζουν οταν η σταθμη του υγρου πεφτει αρκετα χαμηλα ισως λογω μειωμενης υποπιεσης στο τανκ.το αντιμετωπισα αυτο στον C τυπου Β στην αρχη.δεν θελει αποτομες τζουρες αλα απαλες και μακροσυρτες.με τον τυπου Α δεν εχω κανενα προβλημα με διαρορες.να πω οτι εχω τον γνησιο οβαλε.δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο αυτο επειδη ο οβαλε εχει πλεγμα στο φυτιλι και της ζερομπακο οχι

Αποσυνδεδεμένος brokuna

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
  • Be cool, Be excellent!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1164 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 10:52 »
Καλημέρα

έχω πάρει από zerobacco 4 κεφαλες ατμοποιητη ego-c κι ολες μου βγαζουν καμμένο.
Τις βρεχω με υγρο πριν τις χρησιμοποιησω, ατμίζω 2-3 ώρες και μετά βγάζει καμμένο.
Πήρα φυτίλι από atmistis.gr, το διπλώνω χωρίς πλέγμα, έχω δοκιμάσει διαφορετικό μάκρις κάθε φορά, αλλά μετά από κάποιες ώρες πάλι καμμένο.
Μπορείτε να μου πείτε αν πρέπει να ακουμπάει το φυτίλι την αντίσταση και πόσο?
Υπάρχει κάποιο tip για να μην βγάζει καμμένο?
Να δοκιμάσω με πλέγμα?
Πως φτιάχνεις την φουντίτσα αν βάλεις μονό φυτίλι με πλέγμα.

Δεν μπορώ να ευχαριστηθώ άμτισμα ρε γμτ....

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1165 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 11:01 »
συνηθως οι διαροες αρχιζουν οταν η σταθμη του υγρου πεφτει αρκετα χαμηλα ισως λογω μειωμενης υποπιεσης στο τανκ.το αντιμετωπισα αυτο στον C τυπου Β στην αρχη.δεν θελει αποτομες τζουρες αλα απαλες και μακροσυρτες.με τον τυπου Α δεν εχω κανενα προβλημα με διαρορες.
Ποιό ειναι το Α και ποιό το Β; Εγώ έχω αυτόν που είχε το κουτί της ovale

να πω οτι εχω τον γνησιο οβαλε.δεν ξερω κατα ποσο παιζει ρολο αυτο επειδη ο οβαλε εχει πλεγμα στο φυτιλι και της ζερομπακο οχι
Κι εγώ τον ovale εχω. Πήρα και από την zerobacco γιατί ήταν πολύ φτηνότεροι (2€ αντί 5€) αλλά δεν τους έχω χρησιμοποιήσει ακόμα. Προτείνεις να βάζω μόνο ovale;

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1166 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 11:22 »
Γεια σου,καμενο=το φυτιλι δεν τροφοδοτη την φυτιλοαντισταση
τι να κανεισ=σηκωσε λιγο την φυτιλοαντισταση ή  περνα μια καρφιτσα απο εκει που περνα το φυτιλακι τροφοδοσιασ απο πανω μεχρι την αντισταση και καντω λιγο δεξια αριστερα,μηποσ το φυτιλι ειναι πολυ σφυχτο.
                                   

Αποσυνδεδεμένος gaos74

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1167 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 11:46 »
Τι ειναι καλυτερο διπλο φυτιλι ή μονο με πλεγμα?

Το διπλο θελει φουντωμα?

Αποσυνδεδεμένος bluegreen

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1168 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 12:00 »
Σωστος!! Δεν το ειχα σκεφτει.

Δηλαδη 0.2 ml WFI στα 10 ml Tribeca.

Φτανει τοσο λιγο?
Ναι είναι αρκετό και αν δεν είναι μπορείς να το πας μέχρι και 5%.
εγώ το φυτίλι το βαζω διπλό με τις ακρες μέσα στη γέφυρα και την θυλιά να ακουμπάει στην αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος gaos74

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1169 στις: Φεβρουαρίου 24, 2012, 12:04 »
Ευχαριστω  :respect:

Εσυ με τι ποσοστο το κανεις?

Για το φυτιλακι και εγω πιστευω οτι ετσι θα ειναι καλυτερα γιατι θα ακουμπα ολη την αντισταση και δεν θα υπαρχει αναγκη για φουντωμα με καρφιτσα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556620 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 212 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181462 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 87 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8802 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34394 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537995 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60360 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238587 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16650 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138907 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz