vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

306 επισκέπτες, 9 χρήστες
Jorge, Stedorian93, camber, zalaros, tony1976, Milarepa, manoslykos, giorgos1999, petr@n

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1110 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 17:00 »
το φυτιλι πεφτει καλα πανω στην αντισταση ; απλωσετο λιγο,  μηπως εχεις γεμιση πολλυ το τανκ; κ δεν τροφοδοτη το φυτιλι το φυτιλι το βρισκεις υγρο ; οταν το ξανανοιγεις;

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1111 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 17:42 »
Μπορει το νεο υγρο να μην τα παει καλα με τη συγκεκριμενη συσκευη.
Αν ξαναβαλεις απο το παλιο υγρο και παιξει καλα, τοτε φταιει το υγρο.
α μαλιστα....

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1112 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 19:51 »
Μια ΧΑΡΑ τα παει με όλα τα υγρα. Το καμωμένο μπορει να οφείλεται στο ότι ακουμπήσει πολυ το φυτιλι πάνω στην αντίσταση και καίγεται. Όπως φυσικά και αν δεν ακουμπήσει καθόλου πάνω στη αντίσταση. Είναι γενικά challenge να πετύχεις ένα καλο σεταρισμα στον ego c . Για εμένα είναι δυσκολότερο το σεταρισμα του απο του bulli...
Θέλει τεστακια πολλά.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1113 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 00:55 »
κα8ολου δυσκολο κοιτας μια καινουρια οβαλε κεφαλη και φτιαχνεις στο ιδιο μηκος φυτιλι και ειναι παλι σαν καινουριος,ενω στους ζερομπακο δεν ειχα δει ακριβως πως ηταν για να σεταρω το ιδιο ,με τους ζερο ομως ειχα πολυ καλη τροφοδοσια αλλα και πολυ διαρροη σε σχεη με τους οβαλε που δεν εχω κανενα προβλημα.
οτι και να λεμε ειναι περιττο απο τη στιγμη που εχουν βγει οι lr τους οποιους περιμενω πως και πως να δοκιμασω  ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος gaos74

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1114 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 01:22 »
Καλησπερα παιδια.

Τριτη προσπαθεια με Η.Τ. Οι δυο προηγουμενες με EVO (πριν 2 χρονια) και με Nobacco Giant.

Ξεκινησα πριν 2 μερες με Ego-T και ειμαι ικανοποιημενος. Φοβομουν τις διαρροες αλλα κανενα προβλημα.

Λεω να δοκιμασω τον Ego-C μια και ακουω καλα λογια.

Κανω tribeca και βλεπω οτι ορισμενα παιδια εχουν προβλημα με τον C. Πρεπει να το αραιωνω ή δεν κανει για το C?

Σχετικα με το καθαρισμα ειδα το βιντεο που ανεβασε ο φιλος Tem στη σελιδα 38. Βλεπω οτι ο τυπος εχει ενα περιεργο στυλο για να το κουμπωνει στο τελος. Χρειαζεται ή μπορει να κουμπωσει πιεζοντας με το τσιμπιδακι?

Οταν το βραζετε βαζετε ολον τον atmo ολοκληρο ή αφου εχει ανοιχτει σε 2 κομματια? Βραζω με wfi? Χρειαζεται να το αφηνω σε οινοπνευμα πριν?

Αν καψω το φυτιλακι να ασπρισει χρειαζεται και να το κατεβασω λιγο?

Sorry για τις πολλες ερωτησεις. Διαβασα και τις 75 σελιδες με τη μια  ;D

Αποσυνδεδεμένος gaos74

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1115 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 01:32 »
Και κατι ακομα παιδια.

Εχω μπαταρια Alter Ego-T χιλιαρα μαυρη.

Θα δειχνει ωραια αν βαλω κωνο σε ασημενιο χρωμα που βλεπω στο ivape?

Δεν εχει μαυρο η Alter και δεν θελω να βαλω αλλης μαρκας.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1116 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 01:37 »
ΑΝ δειχνει ωραία στο δικο σου μάτι τότε είναι ωραία...  ;)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1117 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 09:07 »
Καλησπερα παιδια.

Τριτη προσπαθεια με Η.Τ. Οι δυο προηγουμενες με EVO (πριν 2 χρονια) και με Nobacco Giant.

Ξεκινησα πριν 2 μερες με Ego-T και ειμαι ικανοποιημενος. Φοβομουν τις διαρροες αλλα κανενα προβλημα.

Λεω να δοκιμασω τον Ego-C μια και ακουω καλα λογια.

Κανω tribeca και βλεπω οτι ορισμενα παιδια εχουν προβλημα με τον C. Πρεπει να το αραιωνω ή δεν κανει για το C?

Σχετικα με το καθαρισμα ειδα το βιντεο που ανεβασε ο φιλος Tem στη σελιδα 38. Βλεπω οτι ο τυπος εχει ενα περιεργο στυλο για να το κουμπωνει στο τελος. Χρειαζεται ή μπορει να κουμπωσει πιεζοντας με το τσιμπιδακι?

Οταν το βραζετε βαζετε ολον τον atmo ολοκληρο ή αφου εχει ανοιχτει σε 2 κομματια? Βραζω με wfi? Χρειαζεται να το αφηνω σε οινοπνευμα πριν?

Αν καψω το φυτιλακι να ασπρισει χρειαζεται και να το κατεβασω λιγο?

Sorry για τις πολλες ερωτησεις. Διαβασα και τις 75 σελιδες με τη μια  ;D

10 λεπτά βράσιμο ΜΟΝΟ ο ατμο σε νερό βρύσης με ΑΣΠΡΟ ξύδι σε αναλογίες 1/1  ;)
Ασπρίζει κ' το φυτιλάκι έτσι.  :thumpup:
Ο κόνος κ' η βάση θέλουνε μόνο σκούπισμα. 8)

Αποσυνδεδεμένος gaos74

  • *
  • 39
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1118 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 10:31 »
Ολοκληρο τον ατμο ή τον εχεις ανοιξει πρώτα?




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2012, 10:37 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1119 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 10:58 »
..................Κανω tribeca και βλεπω οτι ορισμενα παιδια εχουν προβλημα με τον C. Πρεπει να το αραιωνω ή δεν κανει για το C?

Μια χαρά παίζει με tribeca. Δεν χρειάζεται αραίωμα. 

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1120 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 11:09 »
......οτι και να λεμε ειναι περιττο απο τη στιγμη που εχουν βγει οι lr τους οποιους περιμενω πως και πως να δοκιμασω  ;) ;)
ο πρώτος LR eGo-C που δοκίμασα μου έδωσε αρχικά γεύση καμένου αλλά στη συνέχεια και μετά από σετάρισμα του φιτιλιού απέδωσε εξαιρετικά για 20 περίπου ημέρες οπότε και τον αντικατέστησα χωρίς να έχει πάθει ουσιαστικά τίποτα, έτσι για να δώ πως συμπεριφέρονται γενικότερα. Ο δεύτερος ήταν απογοητευτικός αφού κάηκε μετά από τρείς ημέρες. Τώρα δοκιμάζω έναν τρίτο που δείχνει καλή συμπεριφορά. Αναφέρομαι σε Joyetech eGo-C LR.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1121 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:28 »
Απο ντουμανι ειδες θεμη διαφορα;βγαζει πιο πολυ;αυτες τις μερες λογικα θα μου ερθουν και οι δικοι μου ::)

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1122 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:35 »
O δικος μου ο joyetech LR μου πηγε 6 ημέρες, δεν ξερω ενω καθαρισα και το φυτιλι και την αντισταση δεν αποδιδει με οτι τανκ και να τον δοκιμασα. Ο δευτερος τωρα που χρησιμοποιω πολύ καμμένο μου βγάζει αλλά θα τον στρώσω που θα παει. Παντως σε εμένα δεν μου καθησαν καλα οι LR , μάλλον θα επανέλθω στους NR μιας και δεν ειδα και τρελες διαφορές εδω που τα λεμε.
Του zerobacco του τελειωσαν οι κεφαλες ego-c , αν βρείτε καπου φθηνά ενημερώστε, ειδικα αν αξιζουν αυτοι του iqliguid οι καινουργιοι.

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1123 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:43 »
Παιδιά τα φώτα σας. Αυτο το φυτιλι www.atomizer.gr/show_1pro.asp?proid=841&cat_name=%C4%E9%DC%F6%EF%F1%E1 κάνει αραγε για τους ατμό του ego c?

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1124 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:18 »
εγω παιρνω απο esmoke guru και δεν ειχα κανενα προβλημα σε 2πλο εναμισαρι ,απο atomizer παιρνω πλεγμα διοτι δεν εχω βρει καπου αλλου στην ελλαδα.Δοκιμασετο και πες μας

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556628 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 216 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181467 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 89 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60363 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16652 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138922 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz