vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 1 χρήστης
costasibiza84

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1050 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 14:39 »
το βρασιμο σημαινει καλη λειτουργια.μονο που γκρινιαζει η κυρα για τον θορυβο
και οντως εχει διαφορα στο φυτιλι και στην σιλικονη δτην βαση.δηλαδη ειναι μεγαλυτερη σε διαμετρο απο τις επωνυμες με αποτελεσμα οταν τον βγαζεις απο το κελυφος πολες φορες μενει κατω η σιλικονη και μπορει να κοψεις το καλωδιακι

Αποσυνδεδεμένος mix8

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1051 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 14:46 »
Σωστά!! Και σε μενα κολισε στην βαση. 

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1052 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 15:23 »
Δεν γράφουν Joytech επάνω..βασικά τίποτα δεν γράφουν..
Συγνώμη mea culpa ;D εννοούσα αυτή τη διεύθυνση που τα έχει (όπως είχα πει και νωρίτερα) 22 € τα 5. Στη Zero όντως δεν έχει στάμπα της Joytech. Όχι τίποτ' άλλο αλλά νωρίτερα διαβάζαμε για στραβοκατασκευασμένη αντίσταση, τώρα για ανομοιομορφίες σε φυτίλι, καρφάκι και σιλικονούχα βάση ::) τουλάχιστον η λειτουργία και διάρκεια να είναι ικανοποιητική :hmmm: (που είναι και το ζητούμενο).

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1053 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 15:28 »
εχεις δικιο η λειτουργια ειναι σωστη.αυτο με την σιλικονουχα βαση το επαθα εγω και ειναι λεπτομερια.το ανεφερα για να προσεχουν οταν τον βγαζουν.η ουσια ειναι οτι ειναι πολυ καλος λειτουργικα με καποιες ιδιετεροτητες και με πολυ καλη τιμη




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2012, 16:20 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1054 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 20:31 »
 :thumpup: :thumpup:μια χαρα ειναι τα zιρομπαkοκεφαλα.4 μερεs τωρα κανενα προβλημα,με ενα 10ρικο τη βγαzεις 2 μηνες.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1055 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 20:49 »
σιλικονη δτην βαση.δηλαδη ειναι μεγαλυτερη σε διαμετρο απο τις επωνυμες με αποτελεσμα οταν τον βγαζεις απο το κελυφος πολες φορες μενει κατω η σιλικονη και μπορει να κοψεις το καλωδιακι

Εγώ, πήρα ένα ψαλιδάκι κ' σιγα σιγά την έκοψα λιγάκι κ' είναι ίδια με τους ovale  :thumpup: :laugh1:
Για το τσιτσίρισμα, μην ανχώνεστε, με την χρήση σταματάει... :yes:
Τους zerobacco τους χεησιμοποιεί η γυναίκα μου κ' εγώ τους ovale με αποτέλεσμα να έχω συνέχεια σύγκρηση μεταξύ των 2  8)
2 άλλους που έβρασα μπάς κ "ξυπνήσουν" δεν έκανα τίποτα  :dontknow:
Μόνο καθάρισαν. :yes:
Τούς έβαλα στην άκρη κ' όταν θα έχω όρεξη θα τους κάνω κ' μιά ενχείριση :))

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1056 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 23:22 »
Εμενα σημερα μου καηκε ο πρωτος μετα απο 25 περιπου μερες και τον αντικατεστησα με καινουριο γιατι με τις αλλαγες φυτιλιου δεν ημουν ποτε καλος και δεν ξαναμπαινω σε τετοιες διαδικασιες για 2.5 ευρω. παντως ειναι ανθεκτικος, με καλο ποιοτικα υγρο αντεχει και παραπανω ισως οποτε δεν αξιζει τον κοπο να ασχοληθεις ενω μπορεις απλα να τον αλλαζεις. :)

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1057 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 23:48 »
Τελικά είναι εντελώς υποκειμενικό το πόσο καιρό έχει κάποιος ένα ατμοποιητη και αυτό γιατί δεν ατμίζουν όλοι το ίδιο δλ δεν είναι δυνατόν ένας ίδιος ατμοποιητης να κρατήσει το ίδιο πχ σε μένα που ατμίζω περίπου 4,4ml ημερησίως με κάποιον άλλο που ατμίζει 8ml ή αντίστοιχα με κάποιο άλλο που ατμίζει 2ml ημερησίως. Οπότε η ποίο σίγουρη σύγκριση θα ήταν με βάση τα ml που έχει χρησιμοποιηθεί ο ατμοποιητής.
Σε μένα μέχρι να μπουκώσει ο πρώτος ατμοποιητης της ovale έβγαλε 30ml. Αν έχει κάποιος διαφορετική άποψη σε αυτό που γράφω ας το καταθέσει.

πολυ σωστα τα λες. Απλως να προσθεσω πως εχει μεγιστη σημασία και ο τρόπος ατμισματος (εαν ειναι ο ενδεδειγμενος) καθως και αλλες λεπτομερειες οπως η κλιση του η.τ οσο ατμιζεις, το ποσο παχυρρευστα ειναι τα υγρα, αν τρυπησουν σωστα τα καπακια και αλλα. Γενικως ειναι πολυ δυσκολο να βγαλεις ακρη για μεσο ορο αντοχης ενος ατμοποιητη. Παντως προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος αν ο καθενας μου βγαλει 15 μερες (ατμιζω γυρω στα 5 ml ημερησιως) διοτι ενα δεκαρικο το μηνα ειναι αστειο ποσον.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1058 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 00:34 »
δεν 3ερω αλλα εχω την εντυπωση οτι με diy υγρα οι ατμοποιητες αντεχουν περισσοτερο ,αυτο βλεπω τελευταια ειδικα με τις βασεις και τα αρωματα απο το καλλιτεχνη!
με halo,decadence ειχα προβληματακια.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1059 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 15:20 »
με HALO ειχα και εγω προβλημα, τα επαιζαν οι  Ego-T σε δυο μερες. μονο ο LR το παλεψε το υγρο. Με Deca, απλα ειχα διαρροες ενω το υγρο ηταν καλο ποιοτικα. Δεν ξερω τι παιζει αλλα ισως η PG τους αναλογικα, να εφταιγε. Με VG ολα οκ, με PG ακους το φυτιλι να ψηνετε στην τζουρα.  Με τον C  οχι τοσο.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1060 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 15:33 »
καπως ετσι!!

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1061 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 18:12 »
Μέσα σε δυο μέρες καμμένο που και που... στο c φίλης. Σκουπίζει καθαρίζει αλλά τα ίδια.
Λέτε να είναι μούφα το atomizer ? (2,5euro oxi ovale 5)
Το ovale κραάτησε 7 μέρες...
Μόνο VG στο τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1062 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 18:21 »
100% μουφα. 2 μερες μονο? δεν ειναι φυσιολογικο. φταιει που ειναι κινεζικο 2ης ποιοτητας πιστευω

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1063 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 18:26 »
Μέσα σε δυο μέρες καμμένο που και που... στο c φίλης. Σκουπίζει καθαρίζει αλλά τα ίδια.
Λέτε να είναι μούφα το atomizer ? (2,5euro oxi ovale 5)
Το ovale κραάτησε 7 μέρες...
Μόνο VG στο τανκ.

σου καηκανε ;; δεν ζεστενουν ;

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1064 στις: Φεβρουαρίου 16, 2012, 18:39 »
Όχι δεν καηκε κανενας. Τον oval τον χάλασα εγώ αλλά το καινούργιο το φτηνό δεν τον εάνα τίποτα.
Το βάλαμε να παίξει και από τη δευτερη μερα λειτουργίας της έρχεται καμμένο όχι συνέχεια αλλά που και που...
Τζούρα χαλαρή μακρόσυρτη , όχι τέρμα γέμισμα αλλά ούτε και το αφήνει να αδειάσει , διαρροή δεν έχει αλλά ...  :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181316 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 118 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 26 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537898 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138546 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63