vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 11 χρήστες
Jorge, Milarepa, Vain, Haruspex, grag, manoslykos, Tem, giorgos1999, camber, petr@n, Stedorian93

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1035 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 01:19 »
Tem έχεις δίκιο,την είχα διαβάσει πρίν από μέρες εκείνη τη σελίδα που το είχες αναφέρει και θυμόμουνα λάθος.. :-[ πάντως περιμένω και γώ παραγγελία απο zerobacco,πήρα έναν c δοκιμαστικά..θα τον τεστάρω και θα γράψω εντυπώσεις συγκριτικά με ovale..επίσης όποιος έχει προμηθευτεί πεντάδα joytech ας μας δώσει ένα feedback αν θέλει όσον αφορά απόδοση-διάρκεια αφού κι αυτοί συμφέρουν σε σχέση με ovale :D
δεν έχω δεί καμμία διαφορά ανάμεσα σε Joyetech eGo-C και Ovale eGo-C. Και είναι απόλυτα λογικό αφού κατασκευαστής και των δύο είναι η Joyetech.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1036 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 01:24 »
Aν κατάλαβα καλά, έναν κάθε 7 μέρες;  :o

Οχι, ο ενας απο τους τρεις ξαναγυρισε πισω στην καβατζα, απλα τον αλλαξα γιατι ειχε ποτισει εντωνο αρωμα απο υγρο... Αλλα και ενας την εβδομαδα με κοστος 2 ευρω, δηλαδη 8 ευρω το μηνα για ατμοποιητες πιστευω ειναι πολύ καλη σχεση τιμης/αποδωσης... :dontknow:

Υ.Γ. ατμιζω γυρω στα 5ml την ημερα... :yes:

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1037 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 02:03 »
δεν έχω δεί καμμία διαφορά ανάμεσα σε Joyetech eGo-C και Ovale eGo-C. Και είναι απόλυτα λογικό αφού κατασκευαστής και των δύο είναι η Joyetech.
Ευχαριστώ για την απάντηση..έτσι γνωρίζω κι εγώ για κοινό κατασκευαστή.Απλά κι απο το ίδιο εργοστάσιο να βγαίνουν μόλις βλέπω ovale ψαρώνω λίγο και λέω μήπως?? :confused1:Αυτή η πλύση εγκεφάλου βλέπεις περι ovale έχει αφήσει τα κατάλοιπα της.. :laugh1:

Pastafarai ευχάριστα νέα ακούω :) Άντε γιατί άμα είναι καλός ο zerobacco.. bye bye ovale :tongue_move_02:Μιλάμε για τρελή οικονομία!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1038 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 09:50 »
σε εμενα χτες παρεδωσε πνευμα ο ατμ μετα απο 20 μερες χρησης,μακαρι να βγαλουν και οι αλλοι τοσο,αν ερθουν οι lr συντομα τους βλεπω τους υπολοιπους να μενουν στο κουτι

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1039 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 16:48 »
Eγώ πήρα από Mikeusa. Πολύ εξυπηρετικός και γρήγορος.
http://www.mikeusa.com/JOYE_EGO_C_ATOMIZER__5_PACK__LOW_RESISTANCE-details.aspx
ποσες μερες εκαναν να σου ερθουν;εχεις δει διαφορα απο τους κανονικους;απο ντουμανι πως πανε;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2012, 12:30 από lagoudakis »

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1040 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 17:23 »
εγω παιδια εχει τωρα 35 μερες με τον πρωτο οβαλε και ειναι τουμπανο.καθαρισμα καθε 5 μερες.εχω και ζερομπακο,αλα θα τους δουλεψω μολις παραδωσει ο οβαλε

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1041 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 18:48 »
Καλημέρες...
Αυτό το σαββατοκύριακο 2 ατμο από ovale μου βγήκαν offf  :o
Εντελώς ξαφνικά σταμάτισαν να δουλεύουν...
Ο ένας εχτές κ' ο δεύτερος τώρα το πρωί... ???
Τους χρησιμοποιώ από το τέλος Δεκεμβρίου (27-28-29 δεν θυμάμαι καλά)...
Τώρα τι μπορώ να κάνω???
Δεν δουλεύουν καθόλου, σαν να μην περνάει ρεύμα...
Λέω, το απόγευμα που θα είμαι στο σπίτι να τους ρίξω ένα βρασιματάκι με νερό κ' ξύδι μπάς κ' ξυπνήσουν  :dontknow:
Έχει κάποιος κάποια άλλη ιδέα...

Μετά το βράσιμο για 10 λεπτά με νερό κ' ξύδι (σε ίδιες αναλογίες) κ' οι 2 ατμο έχουν καθαρό φυτιλάκι  :o (δηλαδή φαίνετε άσπρο).
Δεν τους δοκίμασα ακόμα  :dontknow: θα τους δοκιμάσω το βραδάκι. :yes:

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1042 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 19:27 »
Τελικά. παραγγειλα σήμερα 15τεμάχια ατμόποιητες, 10 τεμάχια φιλτρακια και μια μπαταρία 1300 ολα απο zerobacco. Κόστος 62ευρώ. Απο τίμη νομίζω πολυ καλή, τώρα απο ποιότητα θα δείξει.
Έχω και εγώ ενα θέμα με ενα ατμοποιητη της ovale. Συγκεκριμένα μετά  απο χρηση μιας  εβδομάδας και κατανάλωσης περίπου 20ml maxboro δείχνει σαν να εχει μπουκωσει και όσο και αν τραβαω αφήνει μια ελάχιστη ποσότητα να περάσει. ειναι δυνατόν με τοση λίγη χρήση να παρέδωσε ψυχή;

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1043 στις: Φεβρουαρίου 14, 2012, 19:39 »
Βράστον!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Σοβαρά το λέω, άν δεν παραδήδει το πνεύμα, θα αναστηθεί... :thumpup:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1044 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 00:14 »
.........
Έχω και εγώ ενα θέμα με ενα ατμοποιητη της ovale. Συγκεκριμένα μετά  απο χρηση μιας  εβδομάδας και κατανάλωσης περίπου 20ml maxboro δείχνει σαν να εχει μπουκωσει και όσο και αν τραβαω αφήνει μια ελάχιστη ποσότητα να περάσει. ειναι δυνατόν με τοση λίγη χρήση να παρέδωσε ψυχή;
Δεν μου φαίνεται περίεργο. Αν τον καθαρίσεις θα επανέλθει σίγουρα. Αρκεί να μην κάψεις την αντίσταση.Σε διαφορετικη περίπτωση απλά άλλαξέ τον με έναν καινούργιο.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1045 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 12:00 »
δεν έχω δεί καμμία διαφορά ανάμεσα σε Joyetech eGo-C και Ovale eGo-C. Και είναι απόλυτα λογικό αφού κατασκευαστής και των δύο είναι η Joyetech.
Εγώ αν και δηλωμένος φαν του επώνυμου, τους συγκεκριμένους όμως της Zerobacco επειδή γράφουν πάνω Joytech θα τους προτιμήσω. Δεν είμαι κανας λεζαντάκιας-φιρμάκιας γενικότερα (ειδικά με ρούχα καμία σχέση) αλλά σε τέτοια προϊόντα ρε παιδιά είδα διαφορά. Όταν πχ κάποιοι γράφουν ότι τα no name κινέζικα τους πάνε τοτ χρόνο και μένα το επώνυμο μου βγάζει πενταπλάσιο, νομίζω ότι το να πληρώσεις το κάτι παραπάνω στην αρχική αγορά είναι πιο συμφέρον τελικά (τιμή/διάρκεια).

Τελικά. παραγγειλα σήμερα 15τεμάχια ατμόποιητες, 10 τεμάχια φιλτρακια και μια μπαταρία 1300 ολα απο zerobacco.
εγω παιδια εχει τωρα 35 μερες με τον πρωτο οβαλε και ειναι τουμπανο.καθαρισμα καθε 5 μερες.εχω και ζερομπακο,αλα θα τους δουλεψω μολις παραδωσει ο οβαλε
Γράωτε πάντως κι εσείς εντυπώσεις, μπας και δεν ισχύει τελικά αυτό με τη στάμπα της Joyetech ;)


Εγω παντως ρε παιδια, απο τις 3 Δεκεμβρη που το πηρα, αν εξαιρεσεις τις πρωτες δυο εβδομαδες που ακομα μαθαινα, οπου εκει εκανα dry burn και βρασιμο κλπ, απο τοτε δεν την εχει ακουσει καποιος ατμοποιητης (χρησιμοποιω 3 εναλλαξ για να αλλαζω γευσεις ευκολα). Ουτε καθαρισμα, ουτε τιποτα. Τωρα τελευταια παρατηρω εναν οτι μαλλον μπουκωσε, αλλα μετα απο 2+ μηνες μαλλον θα τον πεταξω παρα θα ασχοληθω. Ισως να ειμαι τυχερος και να μου εκατσε καλα, δεν ξερω...

Πιστευω παντως οτι ειναι μαλλον καθαρα θεμα χρησης και λιγοτερο υλικου.
Από 3 Δεκέμβρη όχι, αλλά από μέσα Γενάρη (αν θυμάμαι καλά) συνεχίζει και μένα ακάθεκτος :thumpup: Όσο για το θέμα καθάρισμα φίλε, είναι κυριολεκτικά γελοίο! Φυσικά το κόστος είναι πολύ μικρότερο σε σχέση με τους παλιούς, αλλά λόγω του ότι είναι πανεύκολο το καθάρισμα γιατί να μη το κάνεις; Όσο θυμάμαι εκείνη τη διαδικασία της εξαγωγής και επανατοποθέτησης στους eGo-T... :angry_orange:


Διαχώρισα δύο άσχημες οσμές: καμμένο και απλά αμυδρή, περιστασιακή πλαστικούρα. Η πλαστικούρα νομίζω προέρχεται απ' το καπάκι του φίλτρου όταν αυτό είναι πλαστικό, γιατί το καρφάκι του ατμο ζεσταίνεται και ζεσταίνει και το καπάκι. Άλλαξα τα πλαστικά καπάκια με άλλα σιλικόνης και το πρόβλημα λύθηκε. Επίσης όταν το φίλτρο είναι καινούριο, λίγο πλύσιμο με απιονισμένο νερό βοηθάει.
Χμμμ, ξέρεις, υπάρχουν αρκετοί που ισχυρίζονται ακριβώς το αντίθετο!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1046 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 12:19 »
Δεν με ικανοποίησαν καθόλου οι τάπες σιλικόνης. Θεωρώ εξαιρετικά καλές τις νέες προτρυπημένες της Ovale/Joyetech.

Αποσυνδεδεμένος agelop

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1047 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 13:41 »
Τελικά είναι εντελώς υποκειμενικό το πόσο καιρό έχει κάποιος ένα ατμοποιητη και αυτό γιατί δεν ατμίζουν όλοι το ίδιο δλ δεν είναι δυνατόν ένας ίδιος ατμοποιητης να κρατήσει το ίδιο πχ σε μένα που ατμίζω περίπου 4,4ml ημερησίως με κάποιον άλλο που ατμίζει 8ml ή αντίστοιχα με κάποιο άλλο που ατμίζει 2ml ημερησίως. Οπότε η ποίο σίγουρη σύγκριση θα ήταν με βάση τα ml που έχει χρησιμοποιηθεί ο ατμοποιητής.
Σε μένα μέχρι να μπουκώσει ο πρώτος ατμοποιητης της ovale έβγαλε 30ml. Αν έχει κάποιος διαφορετική άποψη σε αυτό που γράφω ας το καταθέσει.

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1048 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 13:50 »
Εγώ αν και δηλωμένος φαν του επώνυμου, τους συγκεκριμένους όμως της Zerobacco επειδή γράφουν πάνω Joytech θα τους προτιμήσω.

Δεν γράφουν Joytech επάνω..βασικά τίποτα δεν γράφουν..Είναι ίδιος όμως..η μόνη διαφορά που εντόπισα σε αυτόν της zerobacco είναι το φυτιλάκι του καρφιού που βγαίνει λίγο πιο ψηλά προς το τάνκ(που μου φαίνεται καλό απο πλευράς τροφοδοσίας)..Από την άλλη το φυτίλι είναι εμφανώς πιο λευκό ..ίσως γιατί έχει στεγνώσει το υγρό του(αν υποθέσουμε ότι είχε ποτιστεί εξαρχής)που δεν το νομίζω γιατί αλλιώς δεν θα το πουλούσαν χύμα.Θα ήταν σε αεροστεγή συσκευασία τύπου ovale-joytech..όταν τον δοκιμάσω θα γράψω ολοκληρωμένη άποψη αλλά εκ πρώτης όψεως συμφωνώ με τους συνατμιστές που εντοπίζουν τη διαφορά του οικονομικού άτμο c στο φυτίλι.

Αποσυνδεδεμένος mix8

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1049 στις: Φεβρουαρίου 15, 2012, 14:19 »
Πρίν 1 ώρα έβαλα ατμο απο zerobacco, πριν τον τοποθετήσω στον κόνο εσταξα 2-3 σταγόνες υγρο στο φυτιλάκι και όλα  :thumpup:
Το μόνο που με προβληματίζει, ειναι οτι ακουγετε πολι το (βράσιμο) που κανει.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34404 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556641 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 220 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181472 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 93 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538000 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60364 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238591 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16654 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138963 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz