vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 6 χρήστες
georgeboy, Buliwyf, ΨΗΛΟΣ, maprix, I.P, Lobotomizer

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #990 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 05:56 »
Μετά από μια εδομάδα χρήσης περίπου μπορώ να πώ ότι και ο eGo-C LR δείχνει πολύ καλή συμπεριφορά.
Με αυξημένη μάλλον κατανάλωση υγρού.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #991 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 10:13 »
Tem τους πήρα και εγώ τους lr, τον χρησιμοποιείς σε mod ή σε μπαταρία ego? Εγώ πάντως σήμερα θα τους δοκιμασω τους lr,  σκέφτηκα τον έναν κώνο με nr κεφαλή  να τον έχω πάνω στο lavatube και τον δεύτερο κώνο με lr κεφαλή και μικρή μπαταρία για τις εξόδους από το σπίτι  :yes:

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #992 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 11:10 »
Εγω παντως ρε παιδια, απο τις 3 Δεκεμβρη που το πηρα, αν εξαιρεσεις τις πρωτες δυο εβδομαδες που ακομα μαθαινα, οπου εκει εκανα dry burn και βρασιμο κλπ, απο τοτε δεν την εχει ακουσει καποιος ατμοποιητης (χρησιμοποιω 3 εναλλαξ για να αλλαζω γευσεις ευκολα). Ουτε καθαρισμα, ουτε τιποτα. Τωρα τελευταια παρατηρω εναν οτι μαλλον μπουκωσε, αλλα μετα απο 2+ μηνες μαλλον θα τον πεταξω παρα θα ασχοληθω. Ισως να ειμαι τυχερος και να μου εκατσε καλα, δεν ξερω...

Πιστευω παντως οτι ειναι μαλλον καθαρα θεμα χρησης και λιγοτερο υλικου.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #993 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 18:04 »
Μετά από μια εδομάδα χρήσης περίπου μπορώ να πώ ότι και ο eGo-C LR δείχνει πολύ καλή συμπεριφορά.
Με αυξημένη μάλλον κατανάλωση υγρού.
να σε ρωτησω κατι;οι lr βγαζουν πιο πολυ ντουμανι;αυτο καπου διαβασα...βλακεια; :-[

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #994 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 18:06 »
Καθολου βλακεια! ολοι οι LR βγαζουν περισσοτερο ντουμανι! Αν μαλιστα το υγρο που θα βαλεις ειναι σκετη VG... εκει να δεις ντουμανι... :yes:

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #995 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 19:39 »
λοιπον να προσ8εσω για το κα8αρισμο της αντιστασης σε ego-c οτι εχ8ες που επισκευασα ενα,δεν εκανα κα8ολου dry burning 3 λεπτα μονο το κωνο μαζι με την αντισταση κατω απο ενα ακροφυσιο εσπρεσιερας τα αποτελεσματα ηταν φανταστικα μεσα σε 5 λεπτα η αντισταση ειχε γινει πεντακα8αρη διχως να την ταλαιπωρησω με dry burning!!!
επισης εφαρμοσα και ενα μονο 2μμ φιτιλι με λιγο πλεγμα  και εγινε τουμπανο η κεφαλη παλι!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Το εξηγείς λίγο παραπάνω please?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #996 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 21:50 »
Εννοείς ότι τα φιτίλια και οι αντιστάσεις ήταν μαύρα πριν τα χρησιμοποιήσεις για πρώτη φορά ή ύστερα απο χρήση πχ 1 ημέρας ή μερικών ωρών?

.......

(αν ισχύει το πρώτο) οι ατμοποιητές ήταν σφραγισμένοι σε ειδική συσκευασία ή χύμα?

Οι ατμο ήταν σφραγισμένοι. Τον πρώτο τον τοποθέτησαν στο κατάστημα κι έτσι δεν ξέρω αν ήταν μαύρος απ' την αρχή. Οι άλλοι δύο που τους έβγαλα εγώ απ' τη συσκευασία ήταν μαύροι.

Όπως και να έχει θα ήθελα να παραθέσω μερικά συμπεράσματα που έβγαλα αυτές τις μέρες προσπαθώντας να λύσω το πρόβλημα. Γνωστά πράγματα σε παλιούς σίγουρα αλλά θα υπάρχουν και νέοι ατμιστές (κάτω από 2 εβδομάδες). Όπως και να έχει είπα να τα μαζέψω εδώ.

Διαχώρισα δύο άσχημες οσμές: καμμένο και απλά αμυδρή, περιστασιακή πλαστικούρα. Η πλαστικούρα νομίζω προέρχεται απ' το καπάκι του φίλτρου όταν αυτό είναι πλαστικό, γιατί το καρφάκι του ατμο ζεσταίνεται και ζεσταίνει και το καπάκι. Άλλαξα τα πλαστικά καπάκια με άλλα σιλικόνης και το πρόβλημα λύθηκε. Επίσης όταν το φίλτρο είναι καινούριο, λίγο πλύσιμο με απιονισμένο νερό βοηθάει.

Η οσμή καμμένου προέρχεται απ' την κακή ροή υγρού προς το φυτιλάκι του ατμο. Συχνά όταν ανοίγετε την τρύπα μένουν κατάλοιπα υλικού. Ξύστε λίγο το εσωτερικό της τρύπας με ένα λεπτό μαχαιράκι και απ' τις δύο πλευρές μέχρι η τρύπα να είναι καθαρή.

Αν ο ατμο είναι καινούριος ή στεγνός από αχρηστία, ρίξτε 1-2 σταγόνες υγρού στο φυτιλάκι.

Αποφύγετε να κρατάτε το Η.Τ. σας με το φίλτρο προς τα κάτω για πολύ ώρα γιατί το υγρό κατεβαίνει στο tank και το φυτιλάλι μπορεί να στεγνώσει. Οι κυρίες ας αποφεύγουν την κλασική σικ στάση της ντίβας με το χέρι στο πλάι και το τσιγάρι όρθιο,   :nope: και οι "ρέμπελοι" ας αποφεύγουμε το άτμισμα ξαπλάρωντας για τον ίδιο λόγο.

Αν παρόλ'  αυτά μυρίσει καμένο, κάντε 1-2 τζούρες χωρίς να πατάτε το κουμπάκι αλλά μην τις κατεβάσετε γιατί μυρίζει άσχημα. Αυτό καθαρίζει τον κώνο απ' τη μυρωδιά και γυρίστε το Η.Τ. προς τα κάτω για λίγα δευτερόλεπτα.

Καθαρίστε τον ατμο.

Αν συνεχίζει να μυρίζει καμένο, στάξτε λίγο υγρό στο φυτιλάκι και δοκιμάστε. Αν αμέσως σας ξαναέρθει καμμένο... πετάξτε τον ατμο γιατί είναι τελειωμένος...

Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #997 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 23:05 »
Καθολου βλακεια! ολοι οι LR βγαζουν περισσοτερο ντουμανι! Αν μαλιστα το υγρο που θα βαλεις ειναι σκετη VG... εκει να δεις ντουμανι... :yes:
ωραια...ευχαριστω για την απαντηση,μακαρι να τους φερουν στα ovale shop ::)

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #998 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 03:44 »
εγώ που πλένω τα φίλτρα με απλό νερό λέτε να κάνω λαμακία? τι παιζει με αυτό? κάνει κανα βραχυκύκλωμα? ή παίρνω κανα μικρόβιο στο πνευμόνι?

Αποσυνδεδεμένος Humphrey

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Σήμερα είναι το αύριο για τ οποίο ανησυχούσες χτες
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #999 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 09:40 »
κανενα προβλημα φίλος, απο τον αερα που εισπνέεις περισσότερα μικρόβια παιρνεις  :bye: Απλως μην τα κρατας αιώνια (καθε 1-2 εβδομαδες καλό είναι να αντικαθίστανται)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1000 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 11:38 »
σωστα...νομιζω δεν υπαρχει λογος να ξεπερνας τις 15 μερες,αλλωστε η τιμη τους ειναι πολυ μικρη,1 ευρω....

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1001 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 11:54 »
Tem τους πήρα και εγώ τους lr, τον χρησιμοποιείς σε mod ή σε μπαταρία ego? Εγώ πάντως σήμερα θα τους δοκιμασω τους lr,  σκέφτηκα τον έναν κώνο με nr κεφαλή  να τον έχω πάνω στο lavatube και τον δεύτερο κώνο με lr κεφαλή και μικρή μπαταρία για τις εξόδους από το σπίτι  :yes:
τον LR τον χρησιμοποιώ κανονικά με την eGo-C μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1002 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 11:56 »
LR απο που πηρατε;και ποσο;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1003 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 12:22 »
Eγώ πήρα από Mikeusa. Πολύ εξυπηρετικός και γρήγορος.
http://www.mikeusa.com/JOYE_EGO_C_ATOMIZER__5_PACK__LOW_RESISTANCE-details.aspx

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #1004 στις: Φεβρουαρίου 12, 2012, 17:17 »
Τα μεταφορικά, πόσο ήταν??? :dontknow:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 167 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181394 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537946 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138721 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085895 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63