vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #975 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 22:13 »
Η διαφορά στου C τους Τ είναι ότι μπορείς να αφαιρέσεις τον ατμό από των κώνο και όταν καεί ο ατμό τότε αλλάζεις μόνο τον ατμό και όχι όλο το κομμάτι και συμφέρει ως προς την λειτουργιά είναι πανομοιότυποι ή κάνω λάθος; :confused1:

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #976 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 22:14 »
σωστός είσαι

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #977 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 01:16 »
Το πρόβλημα του καμμένου το έχω κι εγώ με ego-c. Τόσο με υγρά natura όσο και με Halo. Έχω αλλάξει φιλτράκι και 3 ατμο που ήταν στη συσκευασία. Ξεκινάει καλά και μετά από 1-2 μέρες αρχίζει το καμμένο... όχι όμως πάντα. Το περίεργο είναι ότι και οι 3 ατμο που ήταν στη συσκευασία (από ovale) είχαν φυτιλάκια και αντιστάσεις κατάμαυρα. Τους άνοιξα, τους καθάρισα σε οινόπνευμα, έκανα dry burn. Οι αντιστάσεις καθάρισαν αλλά μετά από ένα γέμισμα ήταν και πάλι κατάμαυρες. Τα φυτιλάκια δεν ασπρίζουν με τίποτα...

...και όταν βγάζω το φιλτράκι βγαίνει αρκετός ατμός απ' τον κώνο, συχνά και απ΄τη σύνδεση της μπαταρίας με τον κώνο ενώ ατμίζω...

Αποσυνδεδεμένος klara

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #978 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 01:48 »
.

...και όταν βγάζω το φιλτράκι βγαίνει αρκετός ατμός απ' τον κώνο, συχνά και απ΄τη σύνδεση της μπαταρίας με τον κώνο ενώ ατμίζω...

Νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο να βγαζει ατμο ο κωνος βγαζοντας το tank αλλα για το αλλο ισως δεν την εχεις βιδωσει ή σφιξει καλα.Δεν ειναι παντως κατι για να σε ανησυχει νομιζω. :)Τωρα οσο αφορα τους ατμ και γω ακομα ψαχνω το γιατι... :confused1:... :'(

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #979 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 02:04 »
To υγρο ειναι ετοιμο natura VG και ο ατμ ειναι ovale. Ξεκιναει στις 2-3 μερες να μυριζει ποτε-ποτε και μετα απο λιγη ωρα εχει εντονη γευση καμμενου.Αλλο προβλημα εκτος απο αυτο δεν εχω π.χ διαρροες κτλ.Ατμιζω σωστα και το καθαριζω καθε μερα.
Θα ηθελα και τα φωτα σας για το αν μας κανει κακο αυτο το ¨καμμενο¨που εισπνεουμε μεχρι να αλλαξουμε ατμ  γιατι την πρωτη φορα που μου συνεβει μεχρι να καταλαβω τι γινεται ατμιζα για καμια ωρα σταχτη και μπουρμπερη.Νομιζα οτι αλλαξε γευση το υγρο :idiot1: Τωρα ειμαι στον τριτο ατμ εδω και 2 μερες και αναμενω τα γνωστα.Μυρωδια...γευση...καμμενη γη!  :)
Φοβάμαι ότι φταίει το υγρό.
Ο eGo-C έχει πολύ "παχύ" φιτίλι που φέρνει το υγρό απο τη δεξαμενή στην αντίσταση σε σχεση πχ με εναν eGo-T  και αυτό πρέπει να κάνει πιο δυσκολα τα πράγματα.
Δοκίμασε να αραιώσεις λίγο το υγρό με "ενέσιμο νερό" απο το φαρμακείο (προσοχή όχι ορρό που έχει αλάτι) και να ξαναδοκιμασεις (όχι πόλύ νερό θα έχεις διαρροές)
ρίξε πχ ένα 2% και αύξησε το σιγά σιγά αν χρειαστεί. Αν το natura δεν έχει καθόλου νερό (δεν ξερω αν και πόσο μπορεί να έχει) μπορεί να φτάσεις και στο 10%.
Εγώ με υγρό vg+pg+νερο δεν είχα πρόβλημα. Με σκέτη VG δεν έχω δοκιμάσει και δεν ξέρω πόσο νερό έχει ήδη μεσα το υγρό της Natura.

Αποσυνδεδεμένος Nicko

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #980 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 02:08 »
Νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο να βγαζει ατμο ο κωνος βγαζοντας το tank αλλα για το αλλο ισως δεν την εχεις βιδωσει ή σφιξει καλα.Δεν ειναι παντως κατι για να σε ανησυχει νομιζω. :)Τωρα οσο αφορα τους ατμ και γω ακομα ψαχνω το γιατι... :confused1:... :'(

Ναι αυτό το βρίσκω κι εγώ πιθανό, απλά το ανέφερα, μήπως κι έχει κάποια σχέση. Δεν ξέρω τώρα πόσο φυσιολογικό είναι συσκευασμένοι ατμοποιητές να έχουν μαύρα φυτίλια και μαύρες αντιστάσεις. Αύριο σκοπεύω ν' αγοράσω ένα σετ καινούριων για να δω πώς θα πάει. Ίσως να δοκιμάσω και ν' αραιώσω το υγρό που όντως είναι παχύρευστο, ειδικά το tribecca. Δεν ξέρω αν κάνει το απιονισμένο νερό.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #981 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 07:06 »
Εννοείς ότι τα φιτίλια και οι αντιστάσεις ήταν μαύρα πριν τα χρησιμοποιήσεις για πρώτη φορά ή ύστερα απο χρήση πχ 1 ημέρας ή μερικών ωρών?
Το δεύτερο είναι απόλυτα φυσιολογικό: μαυρα υπολείμματα δημιουργουνται σχεδόν αμέσως στην αντίσταση και επειδή το φιτιλι ακουμπά επάνω τους "χρωματίζεται".
Το πρώτο όμως δεν είναι καθόλου φυσιολογικό!


(αν ισχύει το πρώτο) οι ατμοποιητές ήταν σφραγισμένοι σε ειδική συσκευασία ή χύμα?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 10, 2012, 07:36 από panos »

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #982 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 08:29 »
τα nattura ειναι αραια μην ριξεις αλλο νερο, με το τριμπεκα πιανει πολλυ ευκολα καταλοιπα η αντισταση κ εχει ενα θεμα ο ego-c, μετα αρχιζει κ ζεστενετε ο ατμοποιητης κ αρχιζουν οι διαροες.  αν χρησημοποιητε trimpeka για μενα σχεδον καθε μερα ανοιγμα ο ατμοποιητης κ καθαρισμα

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #983 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 08:47 »
Έχουμε βρεί κάνα σάιτ, από εξωτερικό, που να έχει επώνυμους ατμο?
Δηλαδή, ovale ή joytech?


Κάποιος.... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #984 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 10:15 »
Διονύση καλημέρα.
Ρε φίλε όσο και να έχω ψάξει για τους ατμό του C ( JOY ) από το εξωτερικό, βρίσκω μόνο από Αμερική. Η τιμή είναι από 21,5 $ μέχρι και 29 $.
Αλλά νομίζω δεν συμφέρει καθόλου. Τα μεταφορικά είναι πολλά. Εκτός κι αν κάνεις μεγάλη παραγγελία.
Άσε που στους περισσότερους είναι  (OUT OF STOCK).
Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος έχει βρει από Ευρώπη.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #985 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 10:29 »
Καλημέρα στα όμορφα Χανιά.... :respect:

Αυτό έχω δει κ' εγώ, γι'αυτό ρώτησα, μήμπως κάνας φίλος έχει ψάξει καλήτερα από μένα.
Τελικά, πάντως δεν αξίζει από εξωτερικά, ακόμα, να αγοράσεις, επώνυμους ατμο.  :)

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #986 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 11:23 »
λοιπον να προσ8εσω για το κα8αρισμο της αντιστασης σε ego-c οτι εχ8ες που επισκευασα ενα,δεν εκανα κα8ολου dry burning 3 λεπτα μονο το κωνο μαζι με την αντισταση κατω απο ενα ακροφυσιο εσπρεσιερας τα αποτελεσματα ηταν φανταστικα μεσα σε 5 λεπτα η αντισταση ειχε γινει πεντακα8αρη διχως να την ταλαιπωρησω με dry burning!!!
επισης εφαρμοσα και ενα μονο 2μμ φιτιλι με λιγο πλεγμα  και εγινε τουμπανο η κεφαλη παλι!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #987 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 12:41 »
Εγω προσωπικα καθε βραδυ βαζω τον ατμ μεσα σε ενα μπρικι με νερο τον αφηνω να βρασει 10 λεπτα και μετα στεγνωμα με σεσουαρ η στο καλοριφερ για 20 λεπτα,τουριχνω και 2 σταγονες υγρο απο το ακροφυσιο και τελος,και καθε βδομαδα καψιμο το φυτιλι μεχρι να γινει λευκο και ενα dry burn και ειμαι στις 20μερες και συνεχιζει μια χαρα

Αποσυνδεδεμένος technofrigo

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #988 στις: Φεβρουαρίου 10, 2012, 15:08 »
Ατμ αλλαξα μετα απο 40 μερες με 2-3 ml την ημερα.Τον δευτερο που εβαλα τον αλλαξα σε μια μερα γιατι δεν ειχα γευση ,με τον τριτο παει καλα.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #989 στις: Φεβρουαρίου 11, 2012, 00:17 »
@ bigred & BARBADONIS

Όκι Αμέρικο! Το ντικό μας το παιντί: http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=products&product_id=33405
5 κεφαλές 22 Ευρώ της Joy και με βούλα ;) Η καλύτερη τιμή που βρήκα (γιατί εδώ στο Κιλκιστάν μας πιάνουν τον ποπό)


λοιπον να προσ8εσω για το κα8αρισμο της αντιστασης σε ego-c οτι εχ8ες που επισκευασα ενα,δεν εκανα κα8ολου dry burning 3 λεπτα μονο το κωνο μαζι με την αντισταση κατω απο ενα ακροφυσιο εσπρεσιερας τα αποτελεσματα ηταν φανταστικα μεσα σε 5 λεπτα η αντισταση ειχε γινει πεντακα8αρη διχως να την ταλαιπωρησω με dry burning!!!
'Οταν λες μόνο τον κώνο με την αντίσταση  :confused1: εννοείς βιδωμένη όλη τη κεφαλή ατμο συν τη βάση της μπαταρίας ε; Όλο το σύστημα δηλαδή. Δεν το δοκίμασα ακόμα στον eGo-c, πάντως 3-4 φορές που καθάρισα έτσι τον eGo-T είχε γίνει καινούργιος :thumpup: (η πλάκα είναι ότι το φιλαράκι μου που έχει το καφέ,  κατά τα μεσάνυχτα που εξαερώνει την εσπρεσιέρα με φωνάζει "έλα να καθαρίσεις τα εργαλεία σου" :fight_hammered2:).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 165 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181392 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34370 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537943 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238571 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138710 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085895 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63