vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

302 επισκέπτες, 6 χρήστες
lagoudakis, komos, Jorge, ipomonias, giorgos1999, anetost

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #960 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 11:59 »
Έχουμε βρεί κάνα σάιτ, από εξωτερικό, που να έχει επώνυμους ατμο?
Δηλαδή, ovale ή joytech?

Αποσυνδεδεμένος klara

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #961 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 13:37 »
Είναι πολύ παράξενο που σου κρατά μονο 2 ημέρες
Τι υγρό ατμίζεις και τι ποσότητα? Είναι PG VG η συνδυασμός (αν το γραφει επάνω ή το φτιάχνεις η ίδια)
Τι εταιρίας είναι ο ατμ?

Ο ατμ ξεκινά καλά χωρίς κανένα πρόβλημα και πάνω κάτω στις 2 ημέρες αρχίζει το καμένο?
Το καμένο είναι συνέχεια ή ποτε καμενο πότε κανονικό?
Ρωτάω τοσα πολλά μήπως το πρόβλημα είναι κατι άλλο και λυθεί με άλλο τρόπο, αν και προς το παρόν δεν μπορώ να υποθέσω...
To υγρο ειναι ετοιμο natura VG και ο ατμ ειναι ovale. Ξεκιναει στις 2-3 μερες να μυριζει ποτε-ποτε και μετα απο λιγη ωρα εχει εντονη γευση καμμενου.Αλλο προβλημα εκτος απο αυτο δεν εχω π.χ διαρροες κτλ.Ατμιζω σωστα και το καθαριζω καθε μερα.
Θα ηθελα και τα φωτα σας για το αν μας κανει κακο αυτο το ¨καμμενο¨που εισπνεουμε μεχρι να αλλαξουμε ατμ  γιατι την πρωτη φορα που μου συνεβει μεχρι να καταλαβω τι γινεται ατμιζα για καμια ωρα σταχτη και μπουρμπερη.Νομιζα οτι αλλαξε γευση το υγρο :idiot1:Τωρα ειμαι στον τριτο ατμ εδω και 2 μερες και αναμενω τα γνωστα.Μυρωδια...γευση...καμμενη γη!  :)

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #962 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 16:07 »
σιγουρα δεν ειναι το καλυτερο να ρουφας το καμμενο,για δες πως θα παει με τον 3 ατμ που εβαλες...μπορει να ηταν τυχαιο με τους αλλους,τα υγρα δεν φταινε γιατι τα ιδια δουλευω και εγω

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #963 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 16:27 »
Πάντως λέγεται οτι δεν αγαπάει την VG όσο την PG. Αυτός και ο iMIST..
Εγώ σε ego-c επειδή κάνω VG αραίωσα +5% και δεν έχει διαρροές τώρα ενώ πριν γινόταν λίμνη μέσα στον κώνο του.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 909
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #964 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 17:11 »
Γεια σας και απο μενα. Προσωπικα ατμιζω εδω και εικοσι μερες τον C  με VG προιον. Επειδη παλιοτερα ειχα προβλημα με τον Τ οταν αλλαζα το υγρο που ατμιζα, εβγαζε καμμενο κτλ, το αλλαξα για λιγο και πηγα στην PG. Μετα απο μια μερα, μου εβγαζε καμμενο. Τον ανοιξα και ηταν μαυρο το φυτιλακι. Αλλαξα φυτιλι, εκανα Dry Burn στην ιδια κεφαλη, δεν εβαλα καινουρια και το γυρισα στην VG και παλι. Ντουμανια βγαζει. Αυτο μπορει να συμβαινει σε μενα μονον βεβαια. Παντως μεχρι στιγμης ειμαι ευχαριστημενος με τον C αφου κραταει περισοτερο απο οποιονδηποτε ατμο ειχα μεχρι τωρα εκτος του LR. Αυτος μου κρατησε ενα μηνα σχεδον μεχρι να τα παιξει.  Καλο Απογευμα σε ολους  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος klara

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #965 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 17:54 »
Πάντως λέγεται οτι δεν αγαπάει την VG όσο την PG. Αυτός και ο iMIST..
Εγώ σε ego-c επειδή κάνω VG αραίωσα +5% και δεν έχει διαρροές τώρα ενώ πριν γινόταν λίμνη μέσα στον κώνο του.
  Με τι το αραιωσες :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #966 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 17:59 »
  Με τι το αραιωσες :confused1:

Φαντάζομαι με wfi

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #967 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 18:01 »
Με ενέσιμο νερό από φαρμακείο . water for injection.
Πολύ φτηνό και είναι αυτό που πρέπει. Τίποτα άλλο. Ούτε κανονικό με χημικά και άλατα , ούτε απιονισμένο που βάζουμε σε μπαταρίες και σίδερο κλπ.
Only this one ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #968 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 18:04 »
εγω ατμιζω σχεδον εναν μηνα με τον C αποκλειστικα PG.ειμαι στον πρωτο ατμο απο τους πεντε που εχει το σετ,δεν εχω καμενο,διαροες και τον καθαριζω καθε 5 ημερες.οταν δεν τραβαει καλα βγαζω και βαζω 2-3 φορες την αμπουλα και ειναι ΟΚ

Αποσυνδεδεμένος klara

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #969 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 18:31 »
Υπαρχει περιπτωση το VG υγρο μου να ειναι πολυ πηχτο και να βγαζει ο ατμ γευση καμμενου :confused1:

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #970 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 18:51 »
γενικα η VG ειναι πολυ παχυρευστη απο την PG και ναι μπορει να δημιουργηση προβλημα.κανε μια δοκιμη με PG η μιξη PG+VG και δες που ειναι καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #971 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 19:32 »
Υπαρχει περιπτωση το VG υγρο μου να ειναι πολυ πηχτο και να βγαζει ο ατμ γευση καμμενου :confused1:

εχω και εγω τον ego-c πανω απο μηνα και ατμιζω με vg οι κουφιες τζουρες οταν μου φερνει καμμενο εχουν λυσει το προβλημα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #972 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 19:50 »
Η αλήθεια είναι ότι ο c έχει κάποιο πρόβλημα με κάποια υγρά λόγω ρευστότητος, πχ με το tribeca εμένα δεν μου δουλεύει ποτέ σωστά πολλές κούφιες για να μπορέσει να τραβήξει χωρίς να μου έρθει καμένο, γιαυτό ένα δεύτερο τσιγάρο με ego-t και πάει σφαίρα  ;D ;D ούτε καμένο ούτε τίποτα. Προσωπική μου γνώμη είναι παρόλο ότι το έχω ότι το c είναι υπερτιμημένο  :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος klara

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #973 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 21:24 »
σιγουρα δεν ειναι το καλυτερο να ρουφας το καμμενο,για δες πως θα παει με τον 3 ατμ που εβαλες...μπορει να ηταν τυχαιο με τους αλλους,τα υγρα δεν φταινε γιατι τα ιδια δουλευω και εγω
Μολις μυρισε και αυτος :'( ...Εκανα το κολπο με την καρφιτσα στο καρφι και αυτο που υπηρχε εκει μπηκε μεσα βαθια.Το γυρισα αναποδα και εβαλα την καρφιτσα στην τρυπουλα και το εφερα στα ισα του.Δεν ξερω τι εκανα αλλα τωρα πια δεν βγαζει καμμενο.Για να δουμε ....

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #974 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 21:54 »
έχω ένα ατμο που δεν χρησιμοποιώ αλλά είναι σχεδόν καινούριος..να τον αφήσω ξερό ή θα χαλάσει? να του βάλω κανα υγρό?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 6 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 97 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537855 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138383 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63