vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, treloneritis, manoslykos, stsoulos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #945 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 16:47 »
θέλω βοήθεια, πήρα ego-c έχει καμία εβδομάδα. στην αρχή όλα μια χαρά.
μετά κόλλησε το κουμπί της μπαταρίας (giant) και μου έκαψε τον ατμο.
πήγα πήρα καινούριο, έπλυνα το τανκ, πήρα και άλλο τανκ.
έπλυνα και με νερό την βάση που ακουμπάει στην μπαταρία.

παίρνω μία γεύση χημικού όχι καμμένου...έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να φταίει? έχει κάτι στην βάση που να μπορεί να κάηκε?

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #946 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 17:26 »
οχι δεν εχει κατι που καιγετε.μηπως δεν τραβαει υγρο το φυτιλι και σου βγαζει καμενο.βαλε βγαλε δυο τρεις φορες την αμπουλα και δοκιμασε.

Αποσυνδεδεμένος giannakis710

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #947 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 17:57 »
παιδια τι λετε να παω για να αγορασω ενα EGO-C????τορα εχω τον giand να το το κανς μια μετατροπη???

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #948 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 18:02 »
Οταν σου καεί αυτός πηγαινε παρε εναν ego c να δοκιμασεις.Απο μαγαζι θα σου βγει γυρω στο 15ευρω. Απο ιντερνετ λιγοτερο.

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #949 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 13:04 »
Η παρατήρηση μου είναι ότι με υγρό halo tribeca έτσι και τραβήξεις 2 τζούρες στο καπάκι σου βγάζει οινοπνευματίλα και χρειάζεται 2 κουφιες χωρίς διακόπτη για να στρώσει, αντιθέτως με τον ego-t τέτοιο φαινόμενο δεν παρατηρείται και να σημειώσω ότι αυτό συμβαίνει και με πλαστικές τάπες και με σιλικονούχες. Σε σας συμβαίνει ρε παιδιά  ???γιατί απο ότι βλέπω θα πάω πίσω σε ego-t  :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #950 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 13:10 »
εγω ατμιζω περιπου 1 μηνα με τον C ακομα ο πρωτος ατμοποιητης και οταν με κανει νουμερα βγαζω και βαζω 2-3 φορες την αμπουλα και κατεβαζει υγρο η με μια καρφιτσα πειραζω το φυτιλι και ολα καλα.παντως ειναι πολυ καλος ατμο και καθαριζετε ευκολα και γρηγορα.δεν τον αλαζω

Αποσυνδεδεμένος yiannisagiannis

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
  • Im...steaming...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #951 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 13:23 »
Η παρατήρηση μου είναι ότι με υγρό halo tribeca έτσι και τραβήξεις 2 τζούρες στο καπάκι σου βγάζει οινοπνευματίλα και χρειάζεται 2 κουφιες χωρίς διακόπτη για να στρώσει, αντιθέτως με τον ego-t τέτοιο φαινόμενο δεν παρατηρείται και να σημειώσω ότι αυτό συμβαίνει και με πλαστικές τάπες και με σιλικονούχες. Σε σας συμβαίνει ρε παιδιά  ???γιατί απο ότι βλέπω θα πάω πίσω σε ego-t  :-[ :-[


φιλε μου
 αποτι εχω διαβασει τα halo πρεπει να περιεχουν και αλκοολη για καλυτερη μιξη των αρωματων με την pg.
γιαυτο χρειαζονται και ωριμανση!
οταν λοιπον ατμιζεις τον Τ λογω του πλεγματος που περιεχει δεν αφηνει την αντισταση χωρις τροφοδοσια υγρου
ενω αντιθετα ο C δεν εχει πλεγμα και στερειται στιγμιαια τροφοδοσια στις δυνατες απανωτες τζουρες τραβωντας μονο την αλκοολη
που εχει γινει πλεων αεριο.εξου και η οινοπνευματιλα!
προσωπικη μου αποψη ο C ειναι καθολα ανωτερο προιον απο τον Τ.
δωστου ευκαιρια και θα σε αποζημιωσει!
αργες και σταθερες τζουρες και αν χρειαστει πειραξε και λιγο το φιτυλι για να εχει καλυτερη ροη.
αυτα τα ολιγα....

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #952 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 16:33 »
Τρόπος πειράγματος του φυτιλιού?
Μπορεί να γίνει πιο απαλή η τζούρα και όχι τόσο σφιχτή?

Αποσυνδεδεμένος coolgas

  • *
  • 11
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #953 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 01:06 »
Βγαίνει πυκνός λευκός ατμός?
Αν ναι, τότε καίγονται τα υπολέιμματα που είναι πάνω στην αντίσταση.
επανλαβε τη διαδικασία πολλές φορές από 5-6 δευτερόλεπτα τη φορά.
καθε φορά άφηνε το να κρυώσει και φυσα τον να φύγουν τα καρβουνιασμενα υπολέιμματα.
καποια στιγμη θα κοκινίσει (ή θα καεί αν είσαι άτυχος)

Σε Παρακαλώ, Βοήθησέ με, εχω τον ego-w, όπου η αντίσταση είναι τυλιγμένη γύρω από το φυτίλι. Οπότε, μόλις κάνω dry Burning, το φυτιλι καίγεται (μαυριζει). Λογικό δεν είναι?

Αποσυνδεδεμένος klara

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #954 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 01:26 »
εγω ατμιζω περιπου 1 μηνα με τον C ακομα ο πρωτος ατμοποιητης και οταν με κανει νουμερα βγαζω και βαζω 2-3 φορες την αμπουλα και κατεβαζει υγρο η με μια καρφιτσα πειραζω το φυτιλι και ολα καλα.παντως ειναι πολυ καλος ατμο και καθαριζετε ευκολα και γρηγορα.δεν τον αλαζω
   

Γεια σας.Μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει πως πειραζει το φυτιλι με μια καρφιτσα. :dontknow:Εχω εναν ego c εδω και μια εβδομαδα και καθε δυο μερες αλλαζω ατμοποιητη γιατι εχει γευση καμμενου.Τι στο καλο να κανω πια!

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #955 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 01:34 »
Γεια σου κλαρα. "Καμμενο" σου βγαζει ο ατμοποιητης οταν δεν τροφοδοτειται σωστα με υγρό,όταν υπερτροφοδοτείται με υγρο ή οταν εχει συσσωρευτει αρκετο, όχι φρεσκο υγρό στην αντισταση του ατμοποιητη....
Με μια καρφιτσα τρυπησε λιγες φορες το καρφακι του ατμοποιητη,αρα και το φιτιλι που εμπεριεχεται σε αυτο.
Ο σκοπος ειναι να "αραιώσεις" την δομη του φιτιλιού το οποιο μετα απο μερικες μερες χρηση "σκληραινει" κατα καποιον τροπο (δεν ειναι σωστος ο ορος "σκληραινει" αλα δεν μου ερχεται αλλη λεξη)...
Μπορεις μετα να εφαρμοσεις και dry burning, δηλαδη "καψιμο" χωρις αμπουλα υγρου εφαρμοσμενη στον ατμο ανα 5 δευτερολεπτα το πολυ για μερικες φορες.
Αυτο εχει πιθανοτητες να καταστρεψει τον ατμοποιητη σου αλλα εχει επισης πιθανοτητα να καθαρίσει τα υπολείματα υγρου που εχουν συσσωρευτει στην αντισταση του ατμοποιητη...
Για περισσοτερες οδηγιες μπορεις να ανατρεξεις μερικες σελιδες πιο πισω στο παρον νημα οπου θα βρεις βημα προς βημα οδηγιες για λεπτομερεστερο και ενδεχομενως πιο αποτελεσματικο καθαρισμο....  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος klara

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #956 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 01:51 »
Eυχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση αλλα ειμαι ξανθια και αυτο το dry burn δεν το καταλαβαινω οσο και αν το μελετησα. Αυτο παλι με την καρφιτσα φαινεται ευκολοτερο.Ποτε το κανω ομως  :confused1:Πριν η μετα το καμμενο
     

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #957 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 07:20 »
οταν σου δώσει γεύση καμένου, όχι πριν

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #958 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 07:40 »
   

Γεια σας.Μηπως μπορει καποιος να μου εξηγησει πως πειραζει το φυτιλι με μια καρφιτσα. :dontknow: Εχω εναν ego c εδω και μια εβδομαδα και καθε δυο μερες αλλαζω ατμοποιητη γιατι εχει γευση καμμενου.Τι στο καλο να κανω πια!
Είναι πολύ παράξενο που σου κρατά μονο 2 ημέρες
Τι υγρό ατμίζεις και τι ποσότητα? Είναι PG VG η συνδυασμός (αν το γραφει επάνω ή το φτιάχνεις η ίδια)
Τι εταιρίας είναι ο ατμ?

Ο ατμ ξεκινά καλά χωρίς κανένα πρόβλημα και πάνω κάτω στις 2 ημέρες αρχίζει το καμένο?
Το καμένο είναι συνέχεια ή ποτε καμενο πότε κανονικό?
Ρωτάω τοσα πολλά μήπως το πρόβλημα είναι κατι άλλο και λυθεί με άλλο τρόπο, αν και προς το παρόν δεν μπορώ να υποθέσω...
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2012, 07:46 από panos »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #959 στις: Φεβρουαρίου 09, 2012, 10:07 »
Eυχαριστω πολυ για την αμμεση απαντηση αλλα ειμαι ξανθια και αυτο το dry burn δεν το καταλαβαινω οσο και αν το μελετησα. Αυτο παλι με την καρφιτσα φαινεται ευκολοτερο.Ποτε το κανω ομως  :confused1:Πριν η μετα το καμμενο
     
ριξε μια ματια στην σελιδα 38 στο βιντεο που εχει βαλει ο tem

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181285 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 19 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34336 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537880 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60324 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138475 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63