vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, thebull, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #855 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 11:52 »
Ισχύει τελικά ο δείκτης φόρτισης; Είχα ρωτήσει και παλαιότερα και μου είχαν πει πως όχι.

Για τον Joytech ισχύει: Λευκό LED=51-100% γαλάζιο LED=11-50% σκούρο μπλε LED=0-10%. Μόλις η μπαταρία αδειάσει, το LED αναβοσβήνει σκούρο μπλε 40(!!!!!!) φορές και κατεβάζει ρολά!

Διαπιστωμένο, αλλά πλέον με το που η μπαταρία δώσει λιγότερο από 10%, αλλάζω και φορτίζω. Αλλιώς πρέπει να κάνεις αίτηση και υπεύθυνη δήλωση για να πάρεις καλή τζούρα!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #856 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 12:33 »
επίσης μια πτώση παρατηρείται και όταν γυρίσει από λευκό σε γαλάζιο

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #857 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 13:53 »
καλησπερα....ο επισκευασμενος ατμο σημερα παρεδωσε παλι πνευμα...χτυπημα εξασθενημενο
ατμος ανεπαρκης...τον πεταξα και ησυχασα...τωρα ατμιζω τον 3 του πακετου και απολαμβανω χτυπημα..
να δουμε αυτος ποσο θα βγαλει.....

Αποσυνδεδεμένος DASP

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #858 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 14:08 »
Γρήγορο κόλπο αν ο eGo-C μας φέρει καμμενο και είμαστε σε χωρο ή σε χρόνο ακατάλληλο για περισσότερες επεμβάσεις.
Οσοι απο εσας θυμουνται πως κατεβάζαμε τα θερμόμετρα υδραργύρου τινάζοντάς τα αποτομα, ακριβώς αυτό. 1-2 αποτομα τινάγματα
και είναι ΟΚ.

 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος giorgos_ ethel

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #859 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 22:22 »
απω εχτεσ που πηρα το ego c ξαναμπικα σε περιπετιεσ οπωσ και πλιοτερα μετον προκατοχο του ego t . δοκιμασα ολουσ τουσ ατμο  αλαξα αμπουλεσ  περασα βελονα στο φυτλ. τροφοδοσιασ αλαξα φυτλ. τιλιγμενο με πλεγμα οποσ α2 τ, εβαλα πλαστικι ταπα ,ταπα σιλικονησ  τι ξεματιασματα τιποτα.μονο στησ 3 προτεσ τζουρεσ καλα μετα σιδερο .καθωσ ειμε παλιοσ ατιστησ και εχω ατμιση  και επισκευση πολουσ ατμοπ/τεσ τοσιγκεκριμενο μιχανιμα μονο προβλιματα δημιουργη παρα ευχαριστιση .μεχρι και ο κουμπαροσ μπαιλτισε βλαποντασ.με νατο λινο να τοδενο να ρουφαω κουφιεσ και να σκουπιζω τησ διαροεσ.τον ego t τονειχα παροπλισενο για 5 μηνεσ,μετον ego c ηπα να δοσω αλη μια ευκαιρια στο συστιμα με αμπουλα.τωρα απογοητευτικα τελιωτια .θα ηθελα νατονισο οτη δεν ιποστιριζω καμια εταιρια ητ και κανεναν ατμοπιητη ξεχωριστα λεω παντα αυτα που αντιμετοπιζω.και επιδη εχω ξοδευση πολα χριματα για διαφωρουσ ατμο και διαφορα αναλοσιμα θα ηθελα ναπαρακαλεσω προτα ατουσ που γραφουν στο φορουσ για καπιουσ ατμοπιητεσ την γνωμη τουσ ναειναι πιο σιγρατιμενη στησ εντιποσεισ τουσ και να μην παροτρινου καπιουσ οτι αυτο ειναι και οχι αλο.το ιδιο υσχιη και για αυτουσ που τα διαβαζουν καθωσ οι καιροι ει δισκολη και δεν περισευου σε κανεναν ευχαριστω...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #860 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 22:30 »
Φιλε μου ο καθε ενας εδω γραφει τις προσωπικές του εντυπώσεις απο καθε προιόν...
Εγω π.χ. πήρα eGo-c και μάλιστα όχι επώνυμο αλλα "φτηνο" και εχω βαλει στην ακρη ολους τους αλλους ατμοποιητες που εχω... Το χρησιμοποιώ εδω και μια εβδομαδα και ουτε διαρροές,ούτε καμμένο,ούτε τίποτα. Πολύ ντουμάνι και εξαιρετικη απόδωση γεύσης...
Τι να γραψω δηλαδη? οτι ειναι για πέταμα? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος giorgos_ ethel

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #861 στις: Ιανουαρίου 31, 2012, 22:47 »
φιλε μου καλη η παρεμβαση σου .αλα στα γραφομενα σου [το οτι τα εχεισ παραμεριση ολα εδω και μια βδομαδα] ερχεσε στα λεγομενα μου παραπανω [ατι αυτο ειναι και οχι αλλο]

Αποσυνδεδεμένος Τόνια

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #862 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 18:46 »

Αποσυνδεδεμένος Τόνια

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #863 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 18:48 »
Γρήγορο κόλπο αν ο eGo-C μας φέρει καμμενο και είμαστε σε χωρο ή σε χρόνο ακατάλληλο για περισσότερες επεμβάσεις.
Οσοι απο εσας θυμουνται πως κατεβάζαμε τα θερμόμετρα υδραργύρου τινάζοντάς τα αποτομα, ακριβώς αυτό. 1-2 αποτομα τινάγματα
και είναι ΟΚ.

Άλλη μια γρήγορη και καλή λύση ευχαριστώωωωωωωωωω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #864 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 18:49 »
φιλε μου καλη η παρεμβαση σου .αλα στα γραφομενα σου [το οτι τα εχεισ παραμεριση ολα εδω και μια βδομαδα] ερχεσε στα λεγομενα μου παραπανω [ατι αυτο ειναι και οχι αλλο]

Ε αφου ετσι εκανα τι θες να γραψω?
Το αν ο καθε ενας που θα διαβασει αυτο που εγραψα βγαλέι στρεβλα συμπερασματα ειναι δικο του θεμα οχι δικο μου ή του φόρουμ!
Αγορασα,μου αρεσε,το χρησιμοποιω απροβληματιστα. εκανα στην ακρη τους αλλους ατμοποιητες που ειχα.
Αν εσυ η καποιος αλλος συμπερανει απο το παραπανω πως εγω ειπα οτι "ολοι οι αλλοι ατμοποιητες ειναι για τα μπαζα", να με συμπαθας αλλα δεν ωφειλεται στην δικη μου διατυπωση....

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #865 στις: Φεβρουαρίου 01, 2012, 20:20 »
Επωνυμα η οχι ολα κινεζικα ειναι με μετριοτατη ποιοτητα κατασκευης.απο το σετ της οβαλε ο πρωτος ατμο βγηκε καλος και μετα απο χρηση 2+ μηνες με
~2μλ την μερα και μια αλαγη στο φυτιλακι ακομα δουλευει τελεια.ο δευτερος απο την πρωτη τζουρα καμενο εβγαλε και οτι και αν του εκανα δεν εφτιαξε.
οι υπολοιποι 3 δεν χρησιμποιηθηκαν ακομα.Παντως στους 4 μηνες που ατμιζω εχοντας δοκιμασει ego-t,c,w  βαζω τον c στην κορυφη.(για χρηση εκτος σπιτιου,εντος χρησιμοποιω φτηνα κινεζικα clearomiser)

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #866 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 01:49 »
Θα επαναλάβω για ακόμα μια φορά και θα συμφωνήσω με τα παιδιά  πιό πάνω ότι,
από όλους τους ατμό του τύπου EGO ο C είναι ο καλύτερος.
Όταν δουλεύει σωστά δεν έχει διαρροές
έχει καλή γεύση και χτύπημα

αυτοί που έχουν πρόβλημα είναι εξαίρεση και όχι ο κανόνας.

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #867 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 09:52 »
συμφωνω απολυτα με τον προλαλησαντα :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #868 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 11:09 »
Επωνυμα η οχι ολα κινεζικα ειναι με μετριοτατη ποιοτητα κατασκευης.απο το σετ της οβαλε ο πρωτος ατμο βγηκε καλος και μετα απο χρηση 2+ μηνες με
~2μλ την μερα και μια αλαγη στο φυτιλακι ακομα δουλευει τελεια. ο δευτερος απο την πρωτη τζουρα καμενο εβγαλε και οτι και αν του εκανα δεν εφτιαξε.
οι υπολοιποι 3 δεν χρησιμποιηθηκαν ακομα.Παντως στους 4 μηνες που ατμιζω εχοντας δοκιμασει ego-t,c,w  βαζω τον c στην κορυφη.(για χρηση εκτος σπιτιου,εντος χρησιμοποιω φτηνα κινεζικα clearomiser)
Ευθύμη κι εγώ το ίδιο αντιμετώπισα και μάλιστα στον πρώτο! (καταλαβαίνεις την απογοήτευση :(). Ευτυχώς όμως αργότερα διάβασα εδώ μέσα τα θετικά και πήγα και ξαναγόρασα και μου βγήκε τζετ :thumpup:
Απλά θέλω να πω (γι' αυτό που αναφέρεις) ότι ο δικός μου, μετά από εγχείρηση, διαπίστωσα ότι είχε κομμένο το συρματάκι της αντίστασης από γεννεσημιού του :tongue_smilie: Όταν δηλαδή πήγα να κάνω dry burn δεν έκανε! Τότε πρόσεξα ότι η αντίσταση στηριζόταν μόνο στη μια μεριά κι απ' την άλλη ήταν στον αέρα.
Βέβαια (και με την ευκαιρία να πω και το παράπονό μου :) ) όταν δίνεις 8 Ευρώ (αντί για 2 που βλέπω ότι πωλούνται κάποιοι άλλοι τσάϊνα) στην Ovale περιμένεις και την ανάλογη πγιότητα (που έλεγε κι ο Σημίτης). Λογικά δηλαδή στα επώνυμα περιορίζεται και η πιθανότητα ελαττώματος. Τώρα αν ήμουν τόσο Γκαστόνε... τι να πω; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #869 στις: Φεβρουαρίου 02, 2012, 11:23 »
απω εχτεσ που πηρα το ego c ξαναμπικα σε περιπετιεσ οπωσ και πλιοτερα μετον προκατοχο του ego t . δοκιμασα ολουσ τουσ ατμο  αλαξα αμπουλεσ  περασα βελονα στο φυτλ. τροφοδοσιασ αλαξα φυτλ. τιλιγμενο με πλεγμα οποσ α2 τ, εβαλα πλαστικι ταπα ,ταπα σιλικονησ  τι ξεματιασματα τιποτα.μονο στησ 3 προτεσ τζουρεσ καλα μετα σιδερο .καθωσ ειμε παλιοσ ατιστησ και εχω ατμιση  και επισκευση πολουσ ατμοπ/τεσ τοσιγκεκριμενο μιχανιμα μονο προβλιματα δημιουργη παρα ευχαριστιση .μεχρι και ο κουμπαροσ μπαιλτισε βλαποντασ.με νατο λινο να τοδενο να ρουφαω κουφιεσ και να σκουπιζω τησ διαροεσ.τον ego t τονειχα παροπλισενο για 5 μηνεσ,μετον ego c ηπα να δοσω αλη μια ευκαιρια στο συστιμα με αμπουλα.τωρα απογοητευτικα τελιωτια .θα ηθελα νατονισο οτη δεν ιποστιριζω καμια εταιρια ητ και κανεναν ατμοπιητη ξεχωριστα λεω παντα αυτα που αντιμετοπιζω.και επιδη εχω ξοδευση πολα χριματα για διαφωρουσ ατμο και διαφορα αναλοσιμα θα ηθελα ναπαρακαλεσω προτα ατουσ που γραφουν στο φορουσ για καπιουσ ατμοπιητεσ την γνωμη τουσ ναειναι πιο σιγρατιμενη στησ εντιποσεισ τουσ και να μην παροτρινου καπιουσ οτι αυτο ειναι και οχι αλο.το ιδιο υσχιη και για αυτουσ που τα διαβαζουν καθωσ οι καιροι ει δισκολη και δεν περισευου σε κανεναν ευχαριστω...
Αδερφέ, δεν είναι δυνατόν να σου 'βγαλε τόσα προβλήματα! Και να 'κανες και όλα όσα αναφέρεις (αλλαγές αμπούλες, φυτίλια, τάπες, πλέγματα κλπ) και να μην έλυσες τίποτα :o Κάτι δεν κάνεις σωστά :dontknow: Δηλαδή σε μας λειτουργούν και σε σένα όχι; :hmmm:
Ειδικά το μαρτύριο της σταγόνας (που υπήρχε με τον -Τ) έλαβε τέλος οριστικά. Δεν υπάρχει διαρροή προς τον πόλο της μπαταρίας και δεν μπορεί να υπάρχει, δεδομένου ότι είναι απομονωμένο πλέον από τον ατμοποιητή ;)
Έτσι όπως τα λες (ταλαιπωρίες, πολλά έξοδα, χάσιμο χρόνου κλπ) και με την απογοήτευση που νιώθεις, κινδυνεύεις να ξαναγυρίσεις στο λωλοτσίγαρο :nope: ΠΡΟΣΕΧΕ!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 7 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 98 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181264 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537859 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16578 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63