vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

271 επισκέπτες, 5 χρήστες
Tem, camber, pngtszs1976, manoslykos, Teokoro

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #825 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 00:37 »
εδω σαλαμινα προς το παρον δεν υπαρχει των 2 ευρω..απο οσο γνωριζω
μονο 5ρακι για ovalle
απλα για το γ@#ώτο το εκανα αυτο...3 μερες ατμο ηταν..κριμα να τον πεταγα χωρις να δοκιμασω...
αμαρτια θα ελεγα.... :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #826 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 00:40 »
Γι αυτό το περί "αναστάσεως" δεν ήταν τυχαίο, πολλές φορές η ικανοποίηση που παίρνεις φτιάχνοντας ή επισκευάζοντας ο ίδιος κάτι δεν εξαργυρώνετε

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9586
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #827 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 01:36 »
έχοντας δοκιμάσει και τους φτηνούς, μπορώ να πώ με απόλυτη βεβαιότητα ότι οι original Joyetech/Ovale eGo-C είναι με διαφορά οι καλύτεροι. Προσωπικά προτιμώ να δώσω 4-5 € για έναν original.

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #828 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 02:32 »
Σε τι το στηρίζεις αυτό Tem? Διαφορετικό φυτίλι ή γενικά ποιότητα κατασκευής?

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιον άλλο εκτός από της Ovale, αλλά σκέφτομαι να παραγγείλω μερικούς για δοκιμή, γι' αυτό σε ρωτάω.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #829 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 08:03 »
Γρήγορο κόλπο αν ο eGo-C μας φέρει καμμενο και είμαστε σε χωρο ή σε χρόνο ακατάλληλο για περισσότερες επεμβάσεις.
Οσοι απο εσας θυμουνται πως κατεβάζαμε τα θερμόμετρα υδραργύρου τινάζοντάς τα αποτομα, ακριβώς αυτό. 1-2 αποτομα τινάγματα
και είναι ΟΚ.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9586
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #830 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 10:05 »
Σε τι το στηρίζεις αυτό Tem? Διαφορετικό φυτίλι ή γενικά ποιότητα κατασκευής?

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιον άλλο εκτός από της Ovale, αλλά σκέφτομαι να παραγγείλω μερικούς για δοκιμή, γι' αυτό σε ρωτάω.

To στηρίζω στο γεγονός ότι όλοι ανεξαιρέτως οι φτηνοί που δοκίμασα μου έχουν δώσει γεύση καμένου από την πρώτη στιγμή. Το φιτίλι τους πιθανότατα φαίνεται καλό και το δοκιμάζω με τους original eGo-C , προκειμένου να διαπιστώσω την αντοχή του.
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι η αντίσταση τους είναι τοποθετημένη πιο χαμηλά μέσα στο πολυγωνικό κεραμικό του ατμοποιητή. Και ουσιαστικά πάντα διαφορετικά ευθυγραμμισμένη σε σχέση με το πολυγωνικό σχήμα του κεραμικού. Στους original η θέση της αντίστασης είναι πιο ψηλά και η ευθυγράμμιση σε σχέση με το κεραμικό πάντα ίδια. Θα μπορούσε να είναι τυχαίο γεγονός αλλά το αποκλείω αφού σε όλους όσους έχω ανοίξει έχω παρατηρήσει ακριβώς τα ίδια. Με λίγα λόγια φαίνεται ότι δεν υπάρχει μια συγκεκριμένη προδιαγραφή κατασκευής. Επίσης δεν γνωρίζω αν όλα αυτά παρατηρούνται σε όλους τους φτηνούς ατμοποιητές που κυκλοφορούν στην αγορά, αφού πιθανότατα προέρχονται από διαφορετικούς κατασκευαστές και επομένως το κάθε σημείο πώλησης μπορεί να διαθέτει φτηνούς που διαφέρουν από άλλους φτηνούς. 
Στίς δύο παρακάτω φωτογραφίες πιστεύω ότι διακρίνεται αυτό που αναφέρω πιο πάνω. Οι δύο ατμοποιητές στο αριστερό των φωτογραφιών είναι οι φτηνοί ενώ στο δεξί τμήμα των φωτογραφιών μπορούμε να δούμε έναν Ovale.




Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #831 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 10:06 »
παιδια γεια σας και απο μενα θελω να παραθεσω τις εντυπωσεις μου μετα απο ενα μηνα ατμισης με το ego c εχω λοιπον δοκιμασει ολα τα tank που κυκλοφορουν ασπρα, μπλε, μαυρα, με σιλικονη η μη μετα λοιπον απο τοσο καιρο το μονο τανκ που δουλευει απροβληματιστα ειναι τα τελευταια τανκ που εχει φερει η ovale τα μαυρα διαφανη με ανοικτη την πλαστικη ταπα μετα απο 3 ημερες συνεχους ατμισματος με τα συγκεκριμενα τανκ  δεν εχω καμια διαροη και μαλιστα βλεπω οτι καταναλωνουν και λιγο υγρο
απο ποιο καταστημα τα αγορασες;γιατι σε οσα εχω παρει τηλεφωνο δεν εχουν(προτρυπημενα)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9586
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #832 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 10:22 »
Μήπως όμως έχουν και δεν το γνωρίζουν ότι είναι προτρυπημένα ?
Σε κατάστημα της Ovale αγόρασα τα συγκεκριμένα μαύρα διαφανή προτρυπημένα την προηγούμενη εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #833 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 10:27 »
εγω εδω και 15 ημερες δεν εχω κανενα προβλημα με τον πρωτο C.σημερα θα παραλαβω τους φτηνους και θα δω διαφορες.παντως ειναι σκυλια οι ovale.τον καθαρισα 2 φορες.
επισης εκανα μετατροπη σε εναν ego τυπου Β και εβαλα ατμο C για μεγαλυτερη αμπουλα και δεν εχω κανενα προβλημα

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #834 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 11:45 »
Tem, αν με μια λεπτή τσιμπίδα τραβήξεις προς τα πάνω την αντίσταση ώστε να είναι πιο κοντά στο φιτίλι, έχει καμμια βελτίωση το καμμένο?

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #835 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 11:50 »
Θα συμφωνήσω με τον Tem ότι πολλά καταστήματα που διαθέτουν τα προτρυπημένα τανκ, δεν το γνωρίζουν. Αγόρασα και γώ της Alter Smoking και μου έκανε εντύπωση πως το κουτί έγραφε απ΄έξω eGo-C και διαπίστωσα, αφού πήγα σπίτι, πως ήταν ήδη τρυπημένα.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9586
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #836 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 13:04 »
Tem, αν με μια λεπτή τσιμπίδα τραβήξεις προς τα πάνω την αντίσταση ώστε να είναι πιο κοντά στο φιτίλι, έχει καμμια βελτίωση το καμμένο?
ναι , η παρέμβαση με το τράβηγμα της αντίστασης προς τα πάνω έχει αποτέλεσμα

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #837 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 13:29 »
Tem, αν με μια λεπτή τσιμπίδα τραβήξεις προς τα πάνω την αντίσταση ώστε να είναι πιο κοντά στο φιτίλι, έχει καμμια βελτίωση το καμμένο?
και εαν με μια καρφιτσα σπρωξουμε λιγο το φυτιλι απο το καρφακι ποιο κατω δεν θα εχουμε καλυτερο αποτελεσμα σε αυτο που λεει ο Τem??
δηλαδη καλυτερη ροη???

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #838 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 13:35 »
Πιθανότατα...

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #839 στις: Ιανουαρίου 30, 2012, 14:49 »
Ο Ovale eGo-C και ο Alter Smoking eGo-C είναι το ίδιο μοντέλο; Δηλαδή ποιοτικά είναι ίδιοι (Joytech);

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181341 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 130 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 33 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8783 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34353 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60344 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238552 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 736 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16605 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138613 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085891 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63