vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #765 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 19:06 »
Οχι δεκαρικακι, καλα το ειπες το ταληρακι, αν δεις πιο πανω, τα παιδια ειπαν οτι η zerobacco exei atmo με 2 euro αν καταλαβα καλα  :)

Εγω παντως εκλεισα αισιως τους δυο μηνες...  ;D

εχει το zeobacco ego-c??

Αποσυνδεδεμένος kalex

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπατμιστής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #766 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 19:09 »
Εχει ατμοποιητή με 2,46 ευρώ

Αποσυνδεδεμένος member10a

  • *
  • 11
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #767 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 19:12 »
Τους έχει δοκιμάσει κάποιος;

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #768 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 20:02 »
Ρε παιδιά, χρειάζομαι βοήθεια!

Έκανα πριν δυο-τρεις μέρες καθαρισμό στους άτμο μου (dry burn-οινόπνευμα-ξέπλυμα με νερό) και απο τότε έχω μόνιμως γεύση οινοπνευματίλας σε κάθε ρουφηξιά, έχετε καμία ιδέα;

Εχθές πάλι τους έβγαλα και τους βούτηξα για κανενα 15' σε νερό, τίποτα.

Υποψιν πως το πρόβλημα φαίνεται να είναι στο σπείρωμα του άτμο και οχι στο φυτίλι αφού καθαρισα δυο άτμο με οινόπνευμα και ένα απο τα δυο φυτίλια και το πρόβλημα εμφανίστηκε και στους δυο.


Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #769 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 20:16 »
Κοψε το οινοπνευμα, και βαζε οξυζενε, καλο πλυσιμο μετα με ζεστο νερο αλλα και με οινοπνευμα αν τον πλυνης, μετα απο 15-20 τζουρες στρωνει.

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #770 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 20:38 »
Σήμερα έλαβα από την IQLIQUID το παρακάτω μήνυμα,  που αφορά πελάτες oι οποίοι αγόρασαν τα "eGo-C atomizer heads" που δεν ήταν συμβατά με  το Joyetech/Ovale eGo-C :

Καλησπέρα σας

 Ενημερώνουμε τους πελάτες μας ότι κάνουμε αντικατάσταση στους ego c heads… που έχετε παραλάβει .

Σας αποστέλλουμε αντίστοιχη ποσότητα που είχατε παραγγείλλει .

Δεν χρειάζεται να μας στείλετε τους παλιούς πίσω.

Λόγο αλλαγής προμηθευτή και από ότι φαίνετε καλύτερη ποιότητα στα κεφάλια του ego c,και συμβατοτητας με joyetech, και κακής εφαρμογής τον προηγούμενον κεφαλιών.

Συγγνώμη και ελπίζουμε ότι θα σας καλύψουν αυτά καλύτερα.

Την πατήσαμε και εμείς από τον προμηθευτή μας …όσο ζεις μαθαίνεις .

Τουλάχιστον κρατήστε το φιτίλι που έχουν μέσα οι παλιοί …είναι αρκετά καλό…
 

Ευχαριστούμε και πάλι συγγνώμη για την ταλαιπωρία.


IQLIQIUD


Σήμερα παρέλαβα τους ατμοποιητές που μου έστειλε το IQLIQUID.GR σε αντικατάσταση των μη συμβατών.
Αυτοί είναι πραγματικά απόλυτα συμβατοί με το eGo-C.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #771 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 20:59 »
Χθές παρέλαβα τους ατμοποιητές που μου έστειλε το IQLIQUID.GR σε αντικατάσταση των μη συμβατών.
Αυτοί είναι πραγματικά απόλυτα συμβατοί με το eGo-C.
Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές και σε μένα αλλά ...
Σε απανωτές τζούρες τρώγω καμένο
Μάλλον δεν έχει καλή και τόσο καλή τροφοδοσία.
Με τούς JOY αυτό δεν μου συνέβει ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #772 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 21:06 »
εχει το zeobacco ego-c??

Έχει με 2 ευρώ και μάλιστα είναι και πολύ καλοί! Τωρα που σου γράφω με τετοιον ατμίζω!

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #773 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 21:19 »
Θα το ξαναγράψω...
Αν βγάζει καμένο σημαίνει ότι δεν υπάρχει σωστή τροφοδοσία με υγρό στον ατμό...
Σε μένα για αυτό πάντα μα ΠΑΝΤΑ φταίει η ταπαύλα του τανκ...ΑΛΛΑΞΤΕ την... :thumpup:
Και αν πάλι έχετε το ίδιο, αλλάξτε κ' το κανκ με την δική του τάπα... :yes:
Χρησιμοποιώ την τάπα σιλικόνης με το δικό της τανκ... 8)
Ήτε τον δουλεύω με μπαταρία ήτε τον δουλεύω με mod στα 4,7ν ΔΕΝ μου βγάζει καμένο... :thumpup:
Και χρησιμοποιώ 2 ατμο με 2 διαφορετικές γεύσεις... ;) (+ έναν -Τ με γεύση καφε για το καφεδάκι μου, που ούτε κ' αυτός μου βγάζει καμένο  :dontknow:)

Δοκιμάστε τα...

BARBADONIS
Βάλε καινούργιο τανκ... :)

Αποσυνδεδεμένος mixalis misa

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #774 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 21:44 »
καλησπερα καινουργιος ατμοποιητης ovale C <καρφακι> με οτι τανκ και αν του εβαλα συνεχεις διαροη τη κανω λαθος?

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #775 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 21:46 »
Βάλε τάνκ με σκληρη,πλαστική τάπα και όχι σιλικόνης και πιθανοτατα θα σου λυθεί!
Αν όχι,διαβασε αυτο το θέμα : http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5395.0.html

Αποσυνδεδεμένος mixalis misa

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #776 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:19 »
ευχαριστω :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #777 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:20 »
 :bow:

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #778 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 22:55 »
παντως και εγω ειχα προβληματα με καμμενο και γευση μεταλικη οσο ειχα ταπες σιλικονης,ισως δεν ηταν καλες αυτες  που αγορασα γιατι ειδα σημερα σε ovale shop να δινουν τανκ με ταπες σιλικονης σε κουτι original που εγραφε ego t,δεν ξερω τι λενε οι συγκεκριμενοι,να ρωτησω κατι;το ego c πως τα παει με υγρα vg;

Αποσυνδεδεμένος nightdream

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #779 στις: Ιανουαρίου 28, 2012, 00:24 »
Παιδιά να σας πω και'γώ την γνώμη μου για τον ego-c της ovale.

Είμαι νέος ατμιστής και από την μέρα που τον πήρα (20 μέρες πριν) με έχει
βοηθήσει να κόψω το κ.τ. μαχαίρι. Κάνω 2 εώς 4ml ημερησίως.

Ο πλούσιος ατμός του είναι πολύ ικανοποιητικός.  :thumbup_move_3:

Παρ'όλα αυτά δεν θα συγχωρέσω ποτέ στον ego-c το θέμα των διαρροών.

Από την 2η κιόλας μέρα στο σημείο που ενώνεται το tank με τον κώνο
είχα ανά διαστήματα υγρό . Δεν μιλάμε για καμιά πλημμύρα αλλά ας πούμε ένα "δάκρυσμα" , ικανό ωστόσο να με αναγκάσει να βγάλω το χαρτομάντιλο από την τσέπη για να το σκουπίσω και να μου χαλάσει την διάθεση. Εννοείται πως ατμίζω πάντα με απαλή και μακρόσυρτη εισπνοή , όπως έχουμε διαβάσει πάρα πολλές φορές στο forum και καθαρίζω το η.τ. σε τακτά χρονικά διαστήματα μέσα στην ημέρα.
Αμέσως πήγα και προμηθεύτικα τάπες σιλικόνης. Τα ίδια . Διαβάζοντας στο forum και βλέποντας βιντεάκια στο youtube , ξεκίνησα να τρυπάω τις τάπες με καρφάκια , πριν τα κουμπώσω στον ατμο , με διαμέτρημα όσο ακριβώς έλεγαν τα εν λόγω tutorial. Πάλι τίποτα.  Παιδιά αν υπάρχει άνθρωπος στο forum με ego-c που να μην έχει στάγόνα διαρροής ποτέ, θέλω να μας το πει.

Επίσης δυστυχώς σήμερα (20η μέρα) τα έπαιξε και ο 2ος ατμοποιητηής και αναγκάστηκα να βάλω πάνω τον 3ο και τελευταίο του πακέτου.
Οι 2 πρώτοι έδιναν γεύση καμμένου. Όταν τους άνοιξα μπας και τους καθαρίσω και ξαναδουλέχουν είδα ότι και οι 2 είχαν κατάμαυρη αντίσταση και κατάμαυρο φιτίλι.
Στον πρώτο,  στην προσπάθεια μου να βγάλω το φιτίλι , διαλύθηκε τελείως το φιτίλι και πήγε άκλαφτος...
Στον δεύτερο κατάφερα και έβγαλα το φιτίλι σώο , το έκαψα μέχρι που έγινε κάτασπρο! Έκανα και και dry burning την αντίσταση μέχρι που έγινε και αυτή άσπρη! Βάζω πάλι πάνω τον ατμοποίητη και έκει που λέω τον έφτιαξα άρχισα να τραβάω πάλι καμμένο!  :angry_red_tooths:

Αν θέλω 3 ατμοποιητές τον μήνα νομίζω το κόστος δεν είναι καλό....

Και κάτι ακόμα παιδιά:
Είδα βρήκατε κάποια μαγαζιά που πουλάνε φτηνούς  ατμοποιητές ego-c , 2 -2,5€ ,(αλλά όχι  επώνυμους ovale / joyetech) .
Να κάνω λέτε τον κόπο να τους δοκιμάσω  ή θα είναι φόλα και θα τα παίζουν στις 3 μέρες ή θα μας χαλάσουν το σπείρωμα του κώνου λόγω κακής προσαρμογής ? Όλη μας έχουμε καεί κάποια στιγμή από κινέζικα.

Αυτά τα ολίγα από μένα για τον ego-c o οποίος μου έχει αφήσει ανάμικτα συναισθήματα..... :indifferent:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556617 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 210 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181460 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 86 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8800 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34393 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537994 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60360 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238586 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 744 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16648 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138902 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz