vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

287 επισκέπτες, 6 χρήστες
ipomonias, giorgos1999, anetost, manoslykos, Joskoil, kon95

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #750 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:21 »
τα τανκ ειναι ιδια,ισως να επεσες σε προβληματικο ατμοποιητη δες με εναν καινουριο αν δουλευει εχει καλος αν οχι δες μηπως δεν κανει επαφη καλη ο πολος της μπαταριας και μην σφιγγεις πολυ τον ατμο με την μπαταρια

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #751 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:24 »
Έβαλα τον 2ο ατμοποιητη πριν 5 μέρες (τον 1ο τον εκαψα απο δική μου ...ια ) και χτες το βραδυ μου παρουσίασε πρόβλημα. Στα πρώτα 2 δευτερόλεπτα της τζούρας όλα καλά μετά τίποτα σαν να ρυφάω απ το τανκ.δεν μπορώ να να πάρω μια μεγάλη τζούρα εκτός απο κάποιες ..1 στις 10. Δεν έχει καεί...δουλευεί αλλά υπολειτουργεί. Για να τον καθαρίσω λέω να κάψω το φυτίλι με αναπτήρα αφού το στεγνώσω και να κάνω dry  στην αντίσταση. Είναι αρκετά αυτά? (η αντίσταση είναι μαύρη) Επίσης μια τελευταία ερώτηση. το τανκ του ego c είναι ίδιο με του ego t?? Αυτά!

αν κανεις dry burn καντο με πολυ προσοχη καιγονται ευκολα οι αντιστασεις απο τους c,ειναι αρκετα αυτα που γραφεις.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #752 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:25 »
βγαλε τις ταπες σιλικονης και βαλε πλαστικες 2ον αν εχει πολυ σφιχτη τζουρα περνα στριφογυριστα και ελαφρα μια καρφιτσα μεσα απο το φυτιλι και το πλεγμα που ειναι τυλιγμενο κανε μαι δυο τρυπουλες να περναει πιο ευκολα το υγρο στο φυτιλι ,μετα απο 5 -6 μερες και με εντονη χρηση το φυτιλι ανοιγει και γινετε πολυ φουντωτο με αποτελεσμα να μη γινετε καλη ροη,δοκιμασε αυτα που σου ειπα και οσο μπορεις μην περνεις πολυ δυνατες τζουρες τον γονατιζεις ετσι ,επισης περνε που και που και 2 -3 τζουφιες τζουρες να κατεβαινει το υγρο πιο γρηγορα!
κανε ολα αυτα και δεν 8α εχεις προβλημα καμενου

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #753 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:28 »
Το πρόβλημα το έχει ο ατμοποιητής. Με άλλον λειτουργεί κανονικά!Σε ευχαριστώ ρε ΠΑΟΚτσάκι!  :))

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #754 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:32 »
οκ ευχαριστώ παιδιά! Ο πρώτος πήγαινε πολύ καλά και έβγαλε κάνα 10ήμερο άνετα.Αν χάλασε φταίω εγώ γιατί πάνω του έμαθα να ατμίζω. Ο 2ος ήλπιζα να πάει παραπάνω (ακούω για μήνα εδώ μέσα),και δεν έκανα τπτ περίεργα (εκτός απο απανωτές τζούρες) τώρα 5 μέρες ζωής είναι ξεφτύλα...θα τον περιποιηθώ λίγο και ελπίζω να δουλέψει!

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #755 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:33 »
τα τανκ ειναι ιδια,ισως να επεσες σε προβληματικο ατμοποιητη δες με εναν καινουριο αν δουλευει εχει καλος αν οχι δες μηπως δεν κανει επαφη καλη ο πολος της μπαταριας και μην σφιγγεις πολυ τον ατμο με την μπαταρια

τα τανκ δεν ειναι ιδια απο την alter smoking που περνω εεφαρμοζουν πιο σφιχτα και η ταπα τους ειναι ειδη τρυπημενη ενω σε αλλα η τρυπα δεν ειναι τρυπημενη και το πλαστικο της τρυπας που δημιουργειτε μενει μεσα και πρεπει να το κοψεις με νυχοκοπτη η να το τραβη3εις απο την αλλη της σιλικονης πολλες φορες δυσκολευουν κατα πολυ τη ροη ειδικα σε παχυρευστα υγρα οπως της halo!!

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #756 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:34 »
να σαι καλα pablito  :respect:

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #757 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:35 »
οκ ευχαριστώ παιδιά! Ο πρώτος πήγαινε πολύ καλά και έβγαλε κάνα 10ήμερο άνετα.Αν χάλασε φταίω εγώ γιατί πάνω του έμαθα να ατμίζω. Ο 2ος ήλπιζα να πάει παραπάνω (ακούω για μήνα εδώ μέσα),και δεν έκανα τπτ περίεργα (εκτός απο απανωτές τζούρες) τώρα 5 μέρες ζωής είναι ξεφτύλα...θα τον περιποιηθώ λίγο και ελπίζω να δουλέψει!
επισης μη γεμιζεις την αμπουλα μεχρι να 3εχυλιζει το υγρο αφηνε παντα χωρο να μπενει λιγος αερας και γινεται καλη ροη

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #758 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:39 »
τα τανκ δεν ειναι ιδια απο την alter smoking που περνω εεφαρμοζουν πιο σφιχτα και η ταπα τους ειναι ειδη τρυπημενη ενω σε αλλα η τρυπα δεν ειναι τρυπημενη και το πλαστικο της τρυπας που δημιουργειτε μενει μεσα και πρεπει να το κοψεις με νυχοκοπτη η να το τραβη3εις απο την αλλη της σιλικονης πολλες φορες δυσκολευουν κατα πολυ τη ροη ειδικα σε παχυρευστα υγρα οπως της halo!!

φιλε μου και της ovale που εχω παρει σφιχτα μπαινουν :yes:απλα το εγραψα για να ξερει οτι ταιριαζουν απο ολους τους Τ :yes:οι δυαρροες ειναι θεμα χρησης στον c και οι ταπες σιλικονης συνφωνω οτι δυσκολευουν την ροη και επισης πιανουν πιο πολυ χωρο στο τανκ :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #759 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 15:43 »
Δεν έχω θέμα με διαρροές, το ρώτησα γιατί ψάχνομαι για καμιά παραγγελία για κεφαλές και τανκ αλλά βρισκω μόνο για ego t. Ήμουν 99% σίγουρος αλλά ήθελα επιβεβαίωση.

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #760 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 16:06 »
θα ανεβασω και φοτο.πρεπει να μειωσω την αναλυση γιατι δεν ανεβαινουν.θα ερθει ο γιος μου να τις φτιαξει και θα ανεβουν

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #761 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 16:08 »
εγω σπρωχνω τα φυτιλακια τις κεφαλης λιγο μεσα κ εχει πιο καλη τροφοδοσια  για κοιτατο

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #762 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 16:38 »
Με 4-5 ml την ημερα εμανα φυσιολογικο μου ακουγετε. Ενας ego-t ας πουμε ποσο σε κρατουσε με αυτες τις ποσοτητες?


στο ego-t ο πρωτος που ειχε το πακετο μεσα δουλευει ακομα απο τις 10 δεκεμβριου...με μειωμενη λιγο αποδοση-αρκετα σφιχτη τζουρα καλουτσικο χτυπημα..ο 2 του πακετου την δευτερη μερα ..καμενο..καμενο καμενο..τι βρασιματα εφαγε τι καρφιτσα στο φυτιλι
τι οινοπνευμα...παπαλα....

@του ego-c που ανεφερα ακουγεται οτι δουλευει αλλα ατμος τιποτα....
αμα θελουμε 2 ατμοποιητες το μηνα δηλαδη ενα δεκαρικακι ..παλι συμφερει....
ελεγα και εγω ειναι δυνατον με ενα ταλιρακι να βγαζουμε κανα μηνα???και με καλυτερο χτυπημα????
καποιο λακο θα εχει η φαβα...και νατα ...απεβιωσε σημερα....

ο 2 που ατμιζω εδω και αρκετη ωρα παει σφαιρα οπως ο συχωρεμενος...
..
θα κανω αυτο που λεει ο dj louis..θα κρατησω τη γεφυρα για ανταλακτικα

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #763 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 17:32 »
Λίγο οφ τοπικ για τον c,  :angel: ακόμη δεν έχω κατασταλαξει ποιες ταπες είναι καλύτερες,  πλαστικές η σιλικονης. Με τις πλαστικές έχω διαρροή αλλά ποτέ γεύση καμενου,  με τις σιλικονης αρκετές φορές ειδικά σε καινούργια τάπα δε γίνεται σωστή ροή παρόλο που τις τρύπαω πρώτα και έχω γεύση καμενου και μετά για να φύγει θέλουν καθαρισμα όλα, μέχρι και το υγρό αν έχει πάρει μυρωδιά. Το καλό με τις σιλικονουχες ταπες είναι 0 διαρροή,  άσε που έχω βρει σε 3 μαγαζιά, 3 διαφορετικού τύπου ταπες σιλικονης και 2 από τα 3 είναι πολύ εύκολο να σχιστουν.
Τώρα ον τοπικ έκανα μια παραγγελία από mikeusa.com μια πεντάδα joyetech lr atomizers να τους δοκιμασω. Εντάξει δε θα γίνουμε και τσιγκουνιδες για κάτι που κοστίζει 3-4 ευρώ καλό το καθαρισμα για εμπειρία αλλά πιστεύω κάθε 2 βδομάδες καλό είναι να τον αλλάξουμε τον ατμοποιητη (ειδικά αν κανείς 4-5 μλ τη μέρα όπως εγώ) . Επίσης πήρα και 2 μπαταρίες 1000αρες για μεγαλύτερη αυτονομία  μιας και δε θέλω να βάλω μοντα καθαρά για λόγο ότι δε βρήκα κάτι όμορφο (μέχρι να βρω steel mini lavatube που φαίνεται κουκλι)    ;)

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #764 στις: Ιανουαρίου 27, 2012, 18:30 »
@του ego-c που ανεφερα ακουγεται οτι δουλευει αλλα ατμος τιποτα....
αμα θελουμε 2 ατμοποιητες το μηνα δηλαδη ενα δεκαρικακι ..παλι συμφερει....

Οχι δεκαρικακι, καλα το ειπες το ταληρακι, αν δεις πιο πανω, τα παιδια ειπαν οτι η zerobacco exei atmo με 2 euro αν καταλαβα καλα  :)

Εγω παντως εκλεισα αισιως τους δυο μηνες...  ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 5 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 95 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181262 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34314 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60303 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16576 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138371 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085868 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63