vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

289 επισκέπτες, 2 χρήστες
ipomonias, Jorge

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #705 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 23:39 »
Και το camtel της FA αργεί να φύγει...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #706 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 00:44 »
καλα,βαλτε το σοκολατα-καφε-καραμελλα  απο nobacco και θα αλλαξετε ατμ :)) εγω τον επλυνα με οινοπνευμα και dry clean για να το ξεφορτωθω,μεχρι και πιπακι αλλαξα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #707 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 00:50 »
Ομως και αυτό δεν είναι απόλυτο. Αν δοκιμάσεις για παράδειγμα Halo Midnight Apple πιθανότατα θα αναθεωρήσεις.

δεν εχω halo...
μια φορα πηρα και το χαρισα στην αδερφη μου....
δεν το αντεξα το ατιμο..... :nope: :nope: :nope: :nope:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #708 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:13 »
Mε αφορμή το παραπάνω μήνυμά σας θα ήθελα να επισημάνω τα ακόλουθα :

Eίναι προφανές ότι το προϊόν που διαθέτει η εταιρεία σας δεν είναι συμβατό με το Ovale/Joyetech eGo-C™. Kαι είναι επίσης σαφές ότι το παρόν θέμα αναφέρεται στις συγκεκριμένες υλοποιήσεις. Δεν έχω κανένα απολύτως λόγο να αμφισβητήσω την αναφορά σας σχετικά με τη συμβατότητα των κεφαλών ατμοποιητή με τις βάσεις που διαθέτετε. Όμως πρόκειται για ένα διαφορετικό προϊόν, με παρόμοια φιλοσοφία αλλά μη συμβατό με το Joyetech eGo-C™. Θα μπορούσε ενδεχομένως να αποτελέσει αντικείμενο ενός θέματος με τον τίτλο "Joyetech eGo-C™ και κλώνοι" , όπως έχει ήδη συμβεί και με άλλο προϊόν στην ενότητα "Ειδικές Κατασκευές".
Και κλείνω με μια παρατήρηση :
Στην περιγραφή του προϊόντος σας Ego C Atomizer head χρησιμοποιείτε, μάλλον από λάθος, φωτογραφικό υλικό στο οποίο απεικονίζεται ο ατμοποιητής Joyetech eGo-C™. Στην πραγματικότητα ο Ego C Atomizer head, που διατίθεται από το ηλεκτρονικό σας κατάστημα δεν έχει την παραμικρή σχέση με τον ατμοποιητή της φωτογραφίας. 
http://www.iqliquid.gr/eshop/product.php?id_product=111

Εύχομαι καλές δουλειές.
Με φιλική διάθεση πάντα


Edit : Αν θέλετε να συμμετέχετε στο e-kapnisma.gr με την ιδιότητα του εμπόρου, μπορείτε να ακολουθήσετε τα βήματα που αναφέρονται αναλυτικά παρακάτω :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,50.msg40675.html#msg40675

Σήμερα έλαβα από την IQLIQUID το παρακάτω μήνυμα,  που αφορά πελάτες oι οποίοι αγόρασαν τα "eGo-C atomizer heads" που δεν ήταν συμβατά με  το Joyetech/Ovale eGo-C :

Καλησπέρα σας

 Ενημερώνουμε τους πελάτες μας ότι κάνουμε αντικατάσταση στους ego c heads… που έχετε παραλάβει .

Σας αποστέλλουμε αντίστοιχη ποσότητα που είχατε παραγγείλλει .

Δεν χρειάζεται να μας στείλετε τους παλιούς πίσω.

Λόγο αλλαγής προμηθευτή και από ότι φαίνετε καλύτερη ποιότητα στα κεφάλια του ego c,και συμβατοτητας με joyetech, και κακής εφαρμογής τον προηγούμενον κεφαλιών.

Συγγνώμη και ελπίζουμε ότι θα σας καλύψουν αυτά καλύτερα.

Την πατήσαμε και εμείς από τον προμηθευτή μας …όσο ζεις μαθαίνεις .

Τουλάχιστον κρατήστε το φιτίλι που έχουν μέσα οι παλιοί …είναι αρκετά καλό…
 

Ευχαριστούμε και πάλι συγγνώμη για την ταλαιπωρία.


IQLIQIUD

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #709 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:24 »
Κάθε τόσο και λιγάκι μου έρχεται καμένο και σήμερα διαπίστωσα το εξής, ότι εαν χαλαρώσεις την μπαταρία ξεβιδώνοντας λίγο απο τον ατμοποιητή  επανέρχεται και φεύγει αυτή η γεύση της οινοπνευματίλας- καμένου μέσα σς 2-3 τζούρες.  Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ τάπες σιλικόνης αν και δεν νομίζω ότι παίζει ρόλο. Το έχει παρατηρήσει κανείς αυτό ????? και αν ναι με ποιο τρόπο το διορθώνει ?????????  γιατί έχει αρχίσει να γίνεται σπαστικό, μιας και το ego-t μου το κάνει όχι όμως με τέτοια συχνότητα :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #710 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:35 »
Φίλε μου έχουμε απίστευτο timing και εγώ τώρα για το καμενο θα έγραφα. Χθες την έπαθα πάλι για 2η φορά μέσα σε 10 μέρες χρήσης της συσκευης. Το μυστικό από ότι κατάλαβα είναι να αλλάξεις το υγρό που έχεις μέσα γιατί ποτιζει κάπως με καμμενο και μετά δε φεύγει εύκολα. Γενικότερα στη γεύση καμενου  αυτό που χρειάζεται είναι ένα καλό καθορισμό για να εξαφανιστεί τελείως η γεύση,το ξέρω ότι με αρκετές τζουρες φεύγει σιγά σιγά αλλά δεν την ξαναπαταω. Αν ξέρει κάποιος κάτι για το πως να το αποφεύγουμε ας μας πει.

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #711 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 00:53 »
εμένα πάντως έρχεται εντελώς ξαφνικά με την μία και εκει είναι που σου την δίνει, κουφό ρε γ@#ώτο, και με τον έναν τρόπο η με τον άλλον δηλαδή βάλε- βγάλε και στρίψε  :angry_orange: έρχεται στα ίσα του, να ήξερα ότι τα εφτυσε ο ατμο, εντάξει τον αλλάζω και ο.κ μα έλα όμως που φεύγει η γεύση του καμένου και κει είναι που δεν ξέρω τι φταίει  8) 8)

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #712 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 01:40 »
Σήμερα έλαβα από την IQLIQUID το παρακάτω μήνυμα,  που αφορά πελάτες oι οποίοι αγόρασαν τα "eGo-C atomizer heads" που δεν ήταν συμβατά με  το Joyetech/Ovale eGo-C :

Καλησπέρα σας

 Ενημερώνουμε τους πελάτες μας ότι κάνουμε αντικατάσταση στους ego c heads… που έχετε παραλάβει .

Σας αποστέλλουμε αντίστοιχη ποσότητα που είχατε παραγγείλλει .

Δεν χρειάζεται να μας στείλετε τους παλιούς πίσω.

Λόγο αλλαγής προμηθευτή και από ότι φαίνετε καλύτερη ποιότητα στα κεφάλια του ego c,και συμβατοτητας με joyetech, και κακής εφαρμογής τον προηγούμενον κεφαλιών.

Συγγνώμη και ελπίζουμε ότι θα σας καλύψουν αυτά καλύτερα.

Την πατήσαμε και εμείς από τον προμηθευτή μας …όσο ζεις μαθαίνεις .

Τουλάχιστον κρατήστε το φιτίλι που έχουν μέσα οι παλιοί …είναι αρκετά καλό…
 

Ευχαριστούμε και πάλι συγγνώμη για την ταλαιπωρία.


IQLIQIUD



Κι εγώ είχα αγοράσει τους συγκεκριμένους ατμό απο IQLIQIUD και μου έστειλε ακριβώς το ίδιο μήνυμα. Σε αναμονή λοιπόν.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #713 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 01:50 »
Μπράβο τους πάντως...
Λίγοι παραδέχονται ένα λάθος και ακόμη λιγότεροι το διορθώνουν πρόθυμα...


Για το καμμενο που λέτε η πιο πιθανή αιτία είναι το φιτίλι που φερνει υγρό απο τη δεξαμενη στην αντίσταση έχει γεμίσει
καρβουνιασμένα κατάλοιπα. Αν το ανοίξετε και το καθαρίσετε και το ξανατοποθετήσετε προσεκτικά ώστε όταν κουμπώσει το μεταλικό "καρφί" που
το περιέχει να ακουμπλα καλά το φιτίλι στην αντίσταση (όχι όμως με μεγάλη πίεση) λογικά θα είναι ΟΚ.


Η δευτερη πιθανότερη αιτία είναι να έχει μετακινηθεί λίγο το φιτίλι απο το βάλε βγάλε της δεξαμενης (πιο δυσκολο να συμβεί). Πάλι η ιδια λύση

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #714 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 13:23 »
Είχα γράψει πριν λίγες μέρες για τον ατμο C ότι ρουφούσα και δεν έφερνε τίποτα παρά μόνο αέρα, γι' αυτό τον παράτησα κι εγώ και τον απέρριψα σαν μη αποτελεσματικό. Επειδή όμως αργότερα διάβαζα εδώ μέσα ότι αντιθέτως βγάζει πολύ ντουμάνι και πλούσιο ατμό κλπ σε συνδυασμό και με τις συμβουλές των συνατμιστών πιθανολογήσαμε ότι πρέπει να ήταν ελαττωματικός. Πράγματι, αγόρασα χθες έναν καινούργιο που δεν έχει καμία σχέση! Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση :thumpup: Πώς μπορεί να την πατήσει κανείς ::) Αν δεν διάβαζα αυτά που γράφατε, δεν πρόκειται να το ξαναγόραζα. Αν λοιπόν συνέβη και σε κάποιον άλλον που πρωτοδοκίμασε τον άτμο eGo-C ας μην απογοητευτεί γιατί προφανώς έπεσε σε προβληματικό.

Για το καμμενο που λέτε η πιο πιθανή αιτία είναι το φιτίλι που φερνει υγρό απο τη δεξαμενη στην αντίσταση έχει γεμίσει
καρβουνιασμένα κατάλοιπα. Αν το ανοίξετε και το καθαρίσετε και το ξανατοποθετήσετε προσεκτικά ώστε όταν κουμπώσει το μεταλικό "καρφί" που το περιέχει να ακουμπλα καλά το φιτίλι στην αντίσταση (όχι όμως με μεγάλη πίεση) λογικά θα είναι ΟΚ.
Ο καθαρισμός και του ανταλλακτικού -C φαντάζομαι ότι είναι ο γνωστός τρόπος του -Τ (πλύσημο σε βρασμένο απιονισμένο νερό) ή κάτι άλλο; :confused1:

Παράθεση
Μπράβο τους πάντως...
Λίγοι παραδέχονται ένα λάθος και ακόμη λιγότεροι το διορθώνουν πρόθυμα...
Όντως είναι σπάνιο στην εποχή της αρπαχτής να συμπεριφέρεται έτσι μια εταιρία. Μπράβο τους κι από μένα, δείχνουν έμπρακτα ότι πρόκειται για αξιόπιστη εταιρία που μπορείς να τους εμπιστευτείς-συνεργαστείς :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #715 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 13:30 »
Το φιτίλι του C (Προσοχή! εννοώ το φιτίλι που μεταφέρει υγρό απο τη δεξαμενή στην αντίσταση όχι το φιτίλι της αντίστασης!) μπορεί να καθαριστεί και με κάψιμο σε γκαζάκι.
Βγάλε το μεταλλικό καρφάκι, μη βγάλεις το φιτίλι απλά στεγνωσε το στην άκρη όσο γίνεται με μια χαρτοπετσέτα,
πιάσε με μια τσιμπίδα το καρφάκι και κάψε το φιτίλι απο τη μεριά που ακουμπά την αντίσταση μεχρι να ασπρίσει.
Θα το δεις να κοκινίζει απο τη θερμότητα αλλά δεν θα καεί ουτε θα λιώσει, είναι άκαυστο

Πρέπει να είναι καλά στεγνό αλλιώς το υγρό θα πιάσει φωτιά και θα εμφανιστεί μια μικρή φλόγα).


Οταν κρυώσει ρίξε του μερικές σταγόνες υγρό και τοποθέτησε το πάλι.




Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #716 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 14:10 »
ακριβως ετσι αυτο κανω και γω και γινετε το φυτιλι παλι λευκο και φουντωτο!!
πανο περασα εχ8ες απο τον ego-t διπλο φυτιλι με λιγο πλεγμα και παει σφαιρα!!! στον c λες να μπορει να περασει και εκει 2πλο? το χεις δοκιμασει?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #717 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 14:14 »
Περνά άνετα! (για φιτίλι 1mm μιλώ, δεν ξερω τι διαμετρήματος είναι το φιτίλι σου)

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #718 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 14:15 »
να σαι παντα καλα πανο μου μας εχεις βοη8ησει ολους τοσο πολυ!!!!!
 :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #719 στις: Ιανουαρίου 24, 2012, 14:26 »
Κι εγώ διπλό το έχω. Του Τούρκου το φυτίλι. Πρέπει να είναι 1mm.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181281 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 18 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8778 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537875 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 728 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138448 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63