vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

277 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #675 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 01:59 »
Όχι.
Ναι.
Όχι ακόμα. Δεν έχω άλλο, αλλά θα ξαναγοράσω για να μου φύγει η απορία.

ΥΓ1: Κανονικά οι τζούρες μου είναι μαλακές (ήπιες). Ούτε δυνατές ούτε διαρκείας (εκεί αποδίδω και τη μακροζωία των ατμοποιητών μου όπως έχω ξαναπεί αλλά και στο συχνό καθάρισμα). Επειδή όμως δεν έβγαζε ατμό, είπα να αγριέψω λίγο :tongue_smilie: Έκανα πιο δυνατές τζούρες και μεγαλύτερης διάρκειας αλλά ψιλοπράγματα. Ελάχιστος ατμός (περισσότερος αέρας) δεν καταλάβαινες τίποτα :-\

ΥΓ2: καθώς τον τοποθετούσε ο πωλητής (θέλοντας να μου δείξει πως λειτουργεί) του 'πεσε κάτω. Υπάρχει περίπτωση να έπαθε ζημιά ο άτμο με τη πτώση του στο πάτωμα; ::) Λίγο δύσκολο βέβαια, δεδομένου ότι αποτελείται από 1 φυτιλάκι και μια αντιστασούλα...

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #676 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 02:05 »
σημερα εκλεισα 1 εβδομαδα με τον ego-c
ατμιζοντας καθημερινα 4-5 ml
σταθερη αποδοση οπως την πρωτη μερα
με μια μικρη παρατηρηση...τωρα οταν ζεστενεται.. το χτυπημα ειναι μειωμενο αρκετα...θυμιζοντας τον παλιο
ego-t ...
τις πρωτες μερες δεν χαμπαριαζε απο θερμοκρασιες..η μπορει να νομιζα οτι δεν χαμπαριαζε λογο του αρχικου ενθουσιασμου...
παντως μονο και μονο που με γλιτωσε απο διαροες και τις χαρτοπετσετες και τα φυσηματα ειναι αρκετο
να ειμαι σουπερ ευχαριστημενος

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #677 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 02:43 »
Διαβάζω τόσα μηνύματα εδώ μέσα που μιλάνε για πλούσιο ατμό και πολύ ντουμάνι" κλπ, έτσι είπα κι εγώ να δοκιμάσω το eGo-c.
Ρουφάω και ξαναρουφάω αλλά τίποτα! Αέρας κοπανιστός :angry_orange: Προφανώς έπεσα σε ελλατωματικό; Υπόψη ότι αγόρασα τα γνήσια της ovale (και κώνο και ατμοποιητή). Στάξιμο δεν έχει καθόλου αλλά ούτε και άτμισμα :-\ Το δοκίμασα και με άλλες μπαταρίες (και με 1000άρα) αλλά τα ίδια :wall: Τόσο κουρσούμι είμαι; :eyesplash:

Πήγαινε σε ένα Ovale κάρφωσε έναν νέο άτμο πάνω κ θα κάνουν την εμφάνιση τους τα ντουμάνια.
Έπεσες σε προβληματικό ατμο

Υ.Σ: Mε το Elips εδώ κ 50 μέρες είμαι Full comple από παραγωγή  ατμού... το ίδιο ικανοποιημένος έμεινα κ με το Ovale eGo-C, εάν το επόμενο δεν είναι mod θα είναι σίγουρα ένα C

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #678 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 04:57 »
Να και η eGo-C  650 και 1000mAh USB battery / USB passthrough
http://www.heaven-gifts.com/product-412.html

Και επίσης μια μπαταριοθήκη (παίρνει 18650 μπαταρία) της Joyetech σε συδυασμό με το eGo-C. To πάνω καπάκι της μπαταριοθήκης έχει το σύστημα κλειδώματος με τα 5 κλικ. Δεν χρειάζεται εδικό φορτιστή αφού η φόρτιση μπορεί να γίνει με τον κλασσικό φορτιστή του eGo/eGo-T/eGo-C.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2012, 09:50 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #679 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 17:22 »
Όχι.
Ναι.
Όχι ακόμα. Δεν έχω άλλο, αλλά θα ξαναγοράσω για να μου φύγει η απορία.

ΥΓ1: Κανονικά οι τζούρες μου είναι μαλακές (ήπιες). Ούτε δυνατές ούτε διαρκείας (εκεί αποδίδω και τη μακροζωία των ατμοποιητών μου όπως έχω ξαναπεί αλλά και στο συχνό καθάρισμα). Επειδή όμως δεν έβγαζε ατμό, είπα να αγριέψω λίγο :tongue_smilie: Έκανα πιο δυνατές τζούρες και μεγαλύτερης διάρκειας αλλά ψιλοπράγματα. Ελάχιστος ατμός (περισσότερος αέρας) δεν καταλάβαινες τίποτα :-\

ΥΓ2: καθώς τον τοποθετούσε ο πωλητής (θέλοντας να μου δείξει πως λειτουργεί) του 'πεσε κάτω. Υπάρχει περίπτωση να έπαθε ζημιά ο άτμο με τη πτώση του στο πάτωμα; ::) Λίγο δύσκολο βέβαια, δεδομένου ότι αποτελείται από 1 φυτιλάκι και μια αντιστασούλα...
οπως σου ειπε και το αλλο παιδι δοκιμασε με αλλον ατμ,πιθανοτατα εκει ειναι το προβλημα

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #680 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 19:17 »
Κατι σαν αυτη τη μπαταριοθηκη ψαχνω τοσο καιρο... κριμα που δεν ειναι διαθεσιμος ο διακοπτης ρε γμτ...

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #681 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 20:21 »
Είναι διαθέσιμος και ο διακόπτης σε κάποια eshops
Για παράδειγμα αναφέρω το :
http://www.cloud9vaping.co.uk/epages/yxve46fvrnud.sf/?ObjectPath=/Shops/yxve46fvrnud/Products/JOYE-MOD-CAP
(σε πιο υψηλή τιμή όμως).

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #682 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 20:55 »
καλα μιλαμε οτι ειναι τελειες!!!!ειδικα το steel με μπλε!!!!! :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος droseros12

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #683 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 22:33 »
πηρα ενα ego-c απο κινα και ειναι ακριβως ιδιο με της ovale.ατμοποιητες κωνοι κτλ ιδια ακριβως.τα τανκ εναι ελαφρως πιο μεγαλα σε μηκος απο τα τανκ του ego-t που ειχα με αποτελεσμα να κουμπωνει καλυτερα στον ατμοποιητη.κοστος 25 ευρω μαζι με μεταφορικα το πακετο

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #684 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 22:47 »
Κατι σαν αυτη τη μπαταριοθηκη ψαχνω τοσο καιρο... κριμα που δεν ειναι διαθεσιμος ο διακοπτης ρε γμτ...

Εδώ http://www.heaven-gifts.com/product-405.html σε καλήτερη τιμή... :thumpup:

@ droseros12
από που το πήρες?

Αποσυνδεδεμένος droseros12

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #685 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 23:41 »
Εδώ http://www.heaven-gifts.com/product-405.html σε καλήτερη τιμή... :thumpup:

@ droseros12
από που το πήρες?
απο ενα πωλητη στο alibaba μαζι με 5 lsk-f6 και ατμοποιητες για το lsk.ολα ηταν σφραγισμενα μια χαρα.αξιοπιστος ο κινεζος

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #686 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 23:56 »
Link??? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος panourgias

  • *
  • 85
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #687 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 00:28 »
Ρε παιδιά επειδή σε θέματα volt κτλπ. ειμαι λίγο άσχετος  :-[,υπάρχει μπαταρία 18650 που να βγάζει ας πούμε 4.2 βόλτ σταθερά??..λέω σε περίπτωση που δεν θέλω να πάρω κάποιο VV.Επίσης ξέρεις κάποιος πόσα ohm είναι η αντίσταση ego-C ,μέχρι πόσα βόλτ θα λειτουργεί κανονικά? Το ιδανικό για μένα είναι η μπαταριοθήκη η μπλέ που έβαλε ο Tem,αλλά ή σε vv ή σε κάποια volt σταθερά από 4.2 και πάνω..όποιος μπορεί να μου προτείνει κάποια λύση θα του είμαι ευγνώμων..Όχι ότι δεν με καλύπτει ο C αλλά τώρα που έχω κάνει απόσβεση τα αρχικά μου έξοδα ψάχνομαι για καινούργιες αγορές :-\

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #688 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 00:32 »
δεν μπορει ο C να δουλεψει πανω απο τα 4,2 βολτ βγαζει καμμενο λογο ελειπης τροφοδοσιας.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #689 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 01:14 »
H αντισταση του regular c ειναι περιπου 2.3Ω ενώ του αντιστοιχου low resistance c είναι 1.8Ω  συμφωνα με sites που είδα. Τώρα και εγώ ψήνομαι για mod που να έχω γύρω στα 4v σταθερή απόδοση αλλά άντε να βρεις, το λέω αυτό γιατί έχω δει πολλους να αγοράζουν και μετά να τα πουλάνε γιατί δεν τους βόλεψαν. Αν ξέρει καποιος που μπορώ να ψάξω Θεσσαλονίκη και να με ενημερώσουν κιολας ας μου πει. Επίσης περιμένω τα type B tanks γιατί με 1ml μεσα μου φαίνεται πολύ λίγο. Παντως δε θα άλλαζα ατμοποιητή, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181283 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 18 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34333 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537876 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60321 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16589 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138459 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63