vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

272 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, Ηρακλης, trabaman, Tem, xloupas, Panokali, Buliwyf, zalaros

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #660 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:04 »
Ενδεχομένως ζητώ πολλά…
Αν είχε κάποιος την διάθεση όταν ανοίξει για αντικατάσταση φυτιλιού τον ατμοποιητη του να βγάλει κανά δυο φωτογραφίες θα βοηθούσε όλους εμάς που δεν το κατέχουμε και τόσο το άθλημα.
Έλεγα δηλαδή αν κάποιος έχει την διάθεση να κάνει ένα μικρό οδηγό όπου βήμα-βήμα θα εξηγούσε τις βασικές ενέργειες για την αντιμετώπιση των διαρροών έως την αντικατάσταση του φυτιλιού.
Αυτό θα βοηθούσε πολύ τους χρήστες του Ego-C.. :(
Πάρε http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5305.msg196997.html#msg196997
Από BARBADONIS  :respect: :bow: :respect_hat: :thumbup_move_3:

Αποσυνδεδεμένος Pandemonioum

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #661 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:08 »
Νασαι καλά! Αυτό χρειαζόμουνα!

Ευχαριστώ!  :)

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #662 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 22:12 »
 :party_beer_01:
Τα THANKS στον BARBADONI που έβγαλε τις φωτο κ' τις ανάβασε... :thumpup:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #663 στις: Ιανουαρίου 19, 2012, 23:07 »
σήμερα ειμαι στις 44 ημερες με την ιδια κεφαλη, βαρέθηκα θελω να καεί και δεν καίγεται με τιποτα. με 4 καθαρισμούς. :D
Το φιτίλι του είναι εξαιρετικής ποιότητας και δύσκολα καίγεται με σωστή χρήση.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #664 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 03:51 »
συμφωνω απολυτα ,οντως ειναι πολυ αν8εκτικο αν και δεν γνωριζω απο φυτιλια , απο μια μικρη εμπειρια που απεκτησα απο τους ego-t δεν εχει καμια σχεση ,ειναι πολυ πιο μικρο και κα8αριζετε και πιο ευκολα,τωρα δεν 3ερω αν αυτο που εχω παραγγειλει απο esmoke guru ειναι της ιδια ποιοητας αλλα στο μελλον που 8α κανω καποιες δοκιμες 8α σας πω,περισσοτερο το πηρα το φυτιλι για καποιους πε8αμενους εγο τ δικους μου και φιλων μπας και τους αναστησω .
22 μερες με την ιδια κεφαλη και δινει ακομη ακομη γευση και ντουμανι μια χαρα !!!
για να δουμε ποσο 8α αντε3ει ακομη η αντιστασουλα, αν υπολογισει καποιος οτι περνανε την ημερα 3 με 4 μλ την ημερα.
τα 30 μλ μου στοιχιζουν πανω κατω 15ε και η κεφαλη παει στα 5 ευρο αρα κα8ε μηνα 8ελω ενα 60αρι  :o :o  μαλλον πρεπει να ασχολι8ω με το diy αλλα και παλι δεν νομιζω να σταματησω να αγοραζω καποια υγρα οπως tribeca-prime15-tobacco decadense-kai black tobacco ovale  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #665 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 03:59 »
Φίλτατε ας μην παίζεις με την υγεία σου για να φτασεις στα όρια του έναν ατμοποιητή... Προσωπικά δεν εμπιστευομαι καμία μέθοδο καθαρισμου. Και απορώ κιόλας πως κάθονται και βράζουν άλλους που έχουν πλαστικά μέρη. Δουλευει 10 - 15 μέρες; Μετά πέτα το! Βάλε νέο! :)
τι ενοεις μην παιζεις με την υγεια σου?
ισα ισα ο κα8αρισμος και η συντηρηση ειναι που κανει τον ατμοποιητη πιο υγεινο,ρωταω ετσι απλα να μου δωσεις καποια ε3ηγηση διοτι αν γνωριζεις κατι καλο ειναι να το μα8ουμε και εμεις για το καλο ολων μας!

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #666 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 08:57 »
Καλημέρα... :bye:
Πες ότι έχω μπαραρία με V.V. κ' θέλω να κάνω dry-burn, σε τι volt θα ήταν καλήτερα για την ζωή της αντίστασης του ατμο???
3,2  3,7  ή 4,2 ??? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #667 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:11 »
η λογικη μου λεει με την μικροτερη τιμη....αλλα ας μας πει την γνωμη του και καποιος αλλος :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #668 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 16:22 »
Αυτό πιστεύω και εγώ (οποτε κανω dry burning το κανω σε 3.7 volts υποχρεωτικά μια που δεν έχω VV).

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #669 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 17:24 »
τι ενοεις μην παιζεις με την υγεια σου?
ισα ισα ο κα8αρισμος και η συντηρηση ειναι που κανει τον ατμοποιητη πιο υγεινο,ρωταω ετσι απλα να μου δωσεις καποια ε3ηγηση διοτι αν γνωριζεις κατι καλο ειναι να το μα8ουμε και εμεις για το καλο ολων μας!

Kαλησπέρα!  :)

Δε γνωρίζω κάτι συγκεκριμένο, απλά επειδή παντού διαβάζω για μπάνια σε ξύδια, κοκακόλες, οινοπνευματα ή βρασίματα διάφορα, μου δημιουργούνται ερωτηματικά.
Πολλοί χρήστες τα κάνουν συστηματικά αυτά. Ξέρουμε τι εισπνέουμε μετά από τέτοιες διεργασίες; Καύση γίνεται και σε αυτές τις ουσίες που έχουν κάτσει πάνω στα σύρματα και στα φυτίλια των ατμοποιητών.
Τώρα θα μου πεις σε νοιάζει αυτό και δε σε ένοιαζαν τα 2 πακέτα τη μέρα... Είπαμε όμως να σταματήσουμε να βλάπτουμε, έστω και λίγο, τον εαυτό μας...

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #670 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 17:39 »
Εγώ χρησιμοποιώ καθαρό οινόπνευμα. Προσοχή, καθαρό ΟΧΙ φωτιστικό (μπλε) γιατί σίγουρα αφήνει κατάλοιπα και επίσης η μυρωδια δεν φεύγει από τον άτμο. Τι κατάλοιπα να αφήσει το καθαρό οινόπνευμα?

Για τα υπόλοιπα που λες, δηλαδή κόκα-κόλα, ξύδι κλπ, έχω και εγώ τις επιφυλάξεις μου.

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #671 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 17:45 »
Ότι κατάλοιπα και να μείνουν είναι σε αμελητέα ποσότητα. Μετά από 1-2 τζούρες δεν υπάρχει τίποτα.
Αλλά φυσικά και το καλύτερο είναι με καθαρό οινόπνευμα ή βράσιμο.

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #672 στις: Ιανουαρίου 20, 2012, 19:07 »
Εγω το χω κόψη το οινόπνευμα στους καθαρισμούς και όποτε το έβαζα ΠΑΝΤΑ μετά έπλυνα με ζεστο νερό βρύσης φυτιλια και αντιστάσεις για να ελαχιστοποιήσω την πρώτη οινοπνευματιλα που σου έρχεται και εννοείται τις πρωτες τζούρες ποτε τράβηγμα μέσα, βάζω οξυζενέ άντε και 4-5 σταγόνες οινόπνευμα.
Κοκα κολες ξυδια κ.α. ΟΧΙ κάποιοι έκαναν κάποια πειράματα με τους Τ στην αρχή ,αλλα είναι τραβηγμένο να το κάνεις συνέχεια, μου θυμισε τις λαλακιες που εκανα με τους hybrid παλια όταν ρουφούσα το υγρο από τον πολυεστέρα με την ηλεκτρική σκούπα κρατώντας τον μπροστά στον σωληνα!!

Το dry burning καλο θα είναι να γινεται με κατω από τα 3,6V εγω το κάνω με μισοξεφορτηστες παλιές λεπτές 380ma 510 μπαταριές και είναι ελεγχόμενο με κανενα πρόβλημα εως τωρα.

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #673 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:13 »
Διαβάζω τόσα μηνύματα εδώ μέσα που μιλάνε για πλούσιο ατμό και πολύ ντουμάνι" κλπ, έτσι είπα κι εγώ να δοκιμάσω το eGo-c.
Ρουφάω και ξαναρουφάω αλλά τίποτα! Αέρας κοπανιστός :angry_orange: Προφανώς έπεσα σε ελλατωματικό; Υπόψη ότι αγόρασα τα γνήσια της ovale (και κώνο και ατμοποιητή). Στάξιμο δεν έχει καθόλου αλλά ούτε και άτμισμα :-\ Το δοκίμασα και με άλλες μπαταρίες (και με 1000άρα) αλλά τα ίδια :wall: Τόσο κουρσούμι είμαι; :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #674 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 00:17 »
το νιωθεις να τραβαει οταν ρουφας;στο κανει με ολα τα υγρα;δοκιμασες με αλλο ατμοποιητη;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 155 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181375 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 47 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34368 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537932 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60350 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238567 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 739 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16621 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138664 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085893 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63