vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #630 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 13:57 »
σε 2 καταστηματα που πηγα στο κιλκις δεν υπαρχουν ισως απο καποιο site βρω η απο θεσ/νικη




Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2012, 15:21 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος droseros12

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #631 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 17:49 »
εχει αρχισει το τσιγαρο να εχει διαρροες.αφου αρχισω να ατμιζω μετα απο λιγο μπουκωνει και εχει χαθει το μισο υγρο απο την αμπουλα.αλλαξα δεξαμενη τα ιδια παλι.δεν ξερω τι παιζει.υπαρχει καποια λυση?

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #632 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 17:53 »
πλυνε τη βαση και τον ατμοποιητη με ζεστο νερο καλα αστα να στεγνωσουν και μετα μαλον δεν θα εχεις προβλημα,αυτο γινετε σε μενα!!






Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2012, 17:58 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος bananajoe

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #633 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 04:40 »
Καλησπέρα, καλώς σας βρήκα (νέο μέλος)

Επειδή ακούω πολλά καλά για το συγκεκριμένο ατμοποιητή αλλά δεν έχω εμπειρία στα διάφορα υποσυστήματα, θα ήθελα μια μικρή διευκρίνηση ως προς το τι spare parts θα χρειαστεί να αγοράσει κάποιος για να δοκιμάσει τον ego-c σε μία μπαταρία με σπείρωμα 510 (του Nobacco Giant).

Υποθέτω τα εξής (σωστά;):
- Κώνος Ego-C
- Κεφαλή
- Φίλτρο-αμπούλα

Αν κατάλαβα καλά, δε χρειάζεται κάποιος προσαρμογέας για να βιδώσει στην συγκεκριμένη μπαταρία, έτσι;

Επίσης, έχει βρει κανείς εναλλακτικές σε ό,τι αφορά τα Φιλτράκια-αμπούλες; Π.χ. κάποιο που να έχει μεγαλύτερο/λαστιχένιο επιστόμιο ή μεγαλύτερη χωρητικότητα;

Ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2012, 05:09 από bananajoe »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #634 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 07:33 »
Σωστός, με αυτά τα εξαρτήματα δουλεύει πάνω σε μπαταρίες eGo χωρίς να χρειάζεται κάτι άλλο.

Για λαστιχένιο επιστόμιο δεν έχω δεί κάτι, κυκλοφορουσαν καποια πρόσθετα νομίζω που μπάιναν απο επάνω απο την κλασσική αμπούλα,
δεν τα έχω χρησιμοποιήσει όμως.
Για μεγαλύτερο μέγεθος είχε ακουστεί ότι σε λίγο καιρό θα βγεί το eGo-C Type B με ίδια κεφαλή, κύλινδρο αντί κώνο και μεγαλύτερη αμπουλα.
Δεν το έχω δεί ακόμη.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 18, 2012, 07:53 από panos »

Αποσυνδεδεμένος bananajoe

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #635 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 08:49 »
Ευχαριστώ, τα παρήγγειλα από cloud9vaping.co.uk, μαζί με ένα 5V direct USB passthrough και τον σχετικό μετασχηματιστή (είμαι περίεργος πώς θα αποδίδουν οι κεφαλές στα 5V :) ).
Θα πω εντυπώσεις μόλις τα παραλάβω.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #636 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 12:45 »
για τις διαροοες μη γεμιζεις την αμπουλα μεχρι πανω!παντα να αφηνεις ενα κενο αερα μεσα να γινετε σωστη ροη,μην ρουφας σαν μανιακος οπως καναμε στο τσιγαρο και ειδικα οταν πινεις αλκοολ εκει ειναι που τι παταμε επειδη δεν καταλαβαινουμε  την τζουρα,ρουφαμε λες και ειμαστε φυλακισμενοι,χαλαρες τζουρες και συρτες.Σε περιπτωση που ειναι μπουκουμενος και ακους μπουρμπουλη8ρες μεσα απλα βγαλε το κωνο σκουπισε ολα τα λαδακια σκουπισε και τον ατμοποιητη απο ε3ω με μια χαρτοπετσετα φυσα και λιγο το δαχτυλιδι να φυγου και απο εκι τα λαδια και εισαι μια χαρα.ΓΙα να καταλαβεις εγω πλεον που κανω σωστη χρηση και τον εχω μα8ει αψογα  δεν εχω ουτε μια σταγονα υγρου στην μπαταρια ,λειτουργει αψογα αρκει να κανεις καποια πραγματα σωστα και λυπαμαι πολυ διοτι στις αδηγιες δεν αναγραφονται τα παραπανω και πολλοι νευριαζουν και το πετανε στα σκουπιδια η πανε σε ασχετους υπαλληλους και τους κανουν χειροτερα οπως εμενα που οταν πηγα να τον αγοραζς μου λεει η υπαλληλος οτι δεν εχει φυτιλι και οτι πλεον δεν χρειαζετε να εχεις τη φοβια του καμενου :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #637 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 13:03 »
DjLouiS
 :respect: :respect: :respect:

Με την μόνη διαφορά μας ότι εγώ το γεμίζω το τανκ αλλά δεν έχω διαροές... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #638 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 13:09 »
Επίσης παίζει σημαντικότατο ρόλο και ο τρόπος συναρμολόγησης. Ορισμένοι τοποθετούν τον ατμοποιητή στην βάση και τον πιέζουν να σταθεί εκεί. Αυτό είναι μεγάλο λάθος και οδηγεί πιθανότατα σε διαρροές. Το σωστό είναι να τοποθετούμε πρώτα τον ατμοποιητή στον κώνο και στην συνέχεια να βιδώνουμε στην μπαταρία στην οποία έχουμε βιδώσει προηγουμένως την βάση του ατμοποιητή.

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #639 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 13:23 »
Αν και πρωτα μονταρω ολο το υπολοιπο (και το τανκακι φυσικα) και στο τελος στο κουμπωνω στη μπαταρια ολο μαζι, θα το δοκιμασω και αυτο.

Αποσυνδεδεμένος kalex

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπατμιστής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #640 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 14:20 »
DjLouiS
 :respect: :respect: :respect:
Με την μόνη διαφορά μας ότι εγώ το γεμίζω το τανκ αλλά δεν έχω διαροές... :thumpup:
Ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ χωρίς ίχνος διαροής

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #641 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:39 »
Γεια σας κι από μένα! Είμαι νέος ατμιστής. Πριν 5 μέρες πήρα το ovale ego c και δεν έχω ακουμπήσει κ.τ. Κάπνιζα 1 καπνό 25g  την μέρα! Που μπορώ να βρω κεφαλές για ego c είτε joytech είτε ovale στην Θεσσαλονίκη?Εκτός απο το κατάστημα της ovale φυσικά.(Σε καλή τιμή εννοείται)!  Καλώς σας βρήκα!  8)

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #642 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 18:51 »
Ριξε μια ματια εδω φιλε jonelos. Για ακομα πιο φτηνα δεν ξερω...

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #643 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 20:01 »
γεια σας παιδια.χθες παρελαβα εναν C.καλο εργαλειο αλα σημερα με κλωτσησε το σπειρωμα της βασης που κουμπωνει στην μπαταρια.ειναι κατασκευασμενο μαλον απο αλουμινιο και τα πασα αλουμινιου ειναι πολυ ευαισθητα,η ετυχε ελατωματικο σε μενα.

Αποσυνδεδεμένος jonelos

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #644 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 20:54 »
Stelakis σ ευχαριστώ. Ψάχνω μέσω ebay αλλά δν έχει τπτ...περίμενα  να έχει τα πάντα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556587 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 206 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181451 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 75 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8797 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34389 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537989 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60357 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238584 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 743 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16645 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138870 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz