vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

282 επισκέπτες, 5 χρήστες
Jorge, thebull, πολυς, manoslykos, tibolaso

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #600 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:43 »
Βέβαια... :yes:
Εγώ εχτές τα έκανα όλα ένα μπανάκι σε ισοπροπυλική αλκοόλη... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #601 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:46 »
Εγω παντως τη βαση του ατμοποιητη την καθαριζω με ζεστο νερακι και τιποτα αλλο.

Απο οτι ειδα εχει καποιες μικρες φλαντζες και δεν ξερω τι συμπεριφορα θα εχουν απο την χρηση οινοπνευματος ή ξυδιου ή οποιουδηποτε αλλου καθαριστικου περα απο το νερο.

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #602 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:48 »
φυσικα κ μπορεις εγω τους ανοιγω κ τουσ κολυμπαω σε οινοπνευμα κ κανενα προβλημα!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #603 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:53 »
Ευχαριστω  παιδες :) απλα ισως ρωταω βλακιες σαν νεος.....

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #604 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:54 »
εγω ενα φυσημα κανω στον ατμοποιητη και τπτ παραπανω απο τοτε που το πηρα κ ειναι στην πενα

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #605 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 12:05 »
Καλά κάνεις κ' ρωτάς... :thumpup:


Θα'θελα να σας επισημάνω την προσοχή σας με το φύσημα...
Σε 2 ατμο -Τ που τους φύσαγα με το κομπρεσέρ, τελικά έφυγε το φυτίλι τους... :o :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #606 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 12:36 »
Η βάση πάντως χρειάζεται φύσημα. Ο ατμοποιητής χρειάζεται μάλλον μόνο καθάρισμα αφού δεν μαζεύονται υγρά στο εσωτερικό του.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #607 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 13:52 »
συμφωνω στο φυσημα ,ο ατμοποιητης εχει ελαχιστο υγρο και δεν χρειαζετε να τον φυσαμε διοτι πολλες φορες μετατοπιζετε το φυτιλι και μπορει να εχουμε κακη ροη και να μας δινει γευση καμενου,το λες αυτο διοτι στις αρχες που πειραματιζομουν τον φυσαφα με καλαμακι και στη πορεια ειδα οτι μπουκουνε και ειχα σφικτη τζουρα  και γευση καμενου συχνα οποτε αναγκαζομουν και περναγα καρφιτσα στη γεφρα να τοπο8ετησω το φυτιλι στη 8εση του και δημιουργησς ροη.
ΕΠισης 8ελω να επισημανω οτι και οι αμπουλες παιζουν σημαντικο ρολο ,σε ενα δυσκολο υγρο οπως ειναι το halo tribeca εχω διαπιστωσει οτι με τις αρχικες αμπουλες που ηταν στο πακετο της joyetech τις ασπρομαυρες με τη διαφανη πλαστικη ταπα η οποια ηταν τρυπημενη απο το καρφακι του ego t εχω πολυ καλυτερη ροη στο υγρο και δεν εχω καμια γευση καμενου στο τριμπεκα ουτε τραβαζς τζουφιες ,ενω με κατι αλλες που ειχα παρει απο την alter smoking σκουρο γκρι με τρυπημενη τη ταπα πρεπει να τραβαω τζουφιες για να γινεται καλυτερη ροη.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #608 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 14:13 »
Το έχω παρατηρήσει κ' εγώ αυτό το θέμα με τις τάπες...
Έχω μία η οποία ότι κ' να της κάνω, πάντα δεν έχει καλή ροή το υγρό...
Την έχω βάλει στην άκρη για περισσότερη μελέτη :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #609 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:41 »
παντως παιδια τα τανκ τυπου α που βαζουμε στα ego c δεν παιρνουν σχεδον με τιποτα 1ml ολοκληρο!!!το καταλαβα επιδει με κατι υγρα που πηρα απο το vapeshop μου στειλανε κατι δοσομετρητες και με το στανιο πλησιαζα το 1μλ!!!αν εβαζα 1μλ ολοκληρο μετα δεν εκλεινε το καπακι γιατι πιεζε το υγρο και ετρεχε απο πανω!!!!η ποσοτητα που περνουν πρεπει να ειναι 0,8μλ τελικα!!!!αν καποιος εχει μια γνωμη στα γρηγορα!!!!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #610 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 20:03 »
κατι αλλο που παρατηρω ειναι οτι αμεσως ανταποκρινεται στην αλαγη γευσης που του βαζεις
πραγμα που στον ego-t ηθελε λιγο χρονο για να σου ερθει απολυτα η καινουργια γευση του τανκ...
εαν εχει και αντοχη οπως ο ego-t ..δηλαδη τουλαχιστον 20 μερες ..τοτε πιστευω με βαση το κοστος αλαγης ..θα μιλαμε για την καλυτερη επιλογη.....

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #611 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 20:21 »
40 ήμερες ευτυχιας!! επιτελους με τον eGo C τον άνοιξα παλι για 4αρτη φορα να  καθαρίσω το φυτίλι, αυτό που διαπίστωσα ειναι ότι το φυτιλι  εχει φθαρεί αρκετά και ειχε χάσει σε απόδοση και φερνει καμένο συχνά που σημαίνει ΤΕΛΟΣ στις 40 ημέρες, (4ml+/ημερα=160ml ) παρα πολύ καλά λοιπόν, και ετσι όμως  συνεχίζει ακάθεκτος σπρώχνοντας το φυτίλι το κατέβασα λιγο και δουλεύει κανονικότατα, όπως και να ναι καταλαβαίνω ότι δεν θα βγάλει πολλές μέρες ακόμα, και δεν θα αντεξει και αλλο καθαρισμο, η αντίσταση όμως δεν καταλαβαίνει τίποτα ,τι κάνουμε τώρα? Αλλάζουμε φυτίλι όπως στον T? Έχει δοκιμάσει κάνεις??

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9587
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #612 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 21:13 »
αν έχεις καλό φιτίλι , μπορείς να κάνεις άνετα και απροβλημάτιστα αλλαγή

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #613 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 21:42 »
παντως παιδια τα τανκ τυπου α που βαζουμε στα ego c δεν παιρνουν σχεδον με τιποτα 1ml ολοκληρο!!!το καταλαβα επιδει με κατι υγρα που πηρα απο το vapeshop μου στειλανε κατι δοσομετρητες και με το στανιο πλησιαζα το 1μλ!!!αν εβαζα 1μλ ολοκληρο μετα δεν εκλεινε το καπακι γιατι πιεζε το υγρο και ετρεχε απο πανω!!!!η ποσοτητα που περνουν πρεπει να ειναι 0,8μλ τελικα!!!!αν καποιος εχει μια γνωμη στα γρηγορα!!!!

Έτσι είναι.
0,75 και η λαστιχένια τάπα ακουμπάει το υγρό όταν κλείνει.Με την πλαστική που είναι πιο μικρή άντε να πάρει 0,8...

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #614 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 21:48 »
 :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2012, 23:14 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 175 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181399 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 57 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8792 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34375 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537948 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60354 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238572 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16633 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138749 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085896 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63