vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

306 επισκέπτες, 7 χρήστες
petr@n, Stedorian93, Buliwyf, Blackwolf, Jorge, nightdream, camber

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #585 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:10 »
για το θεμα με τις διαροες ειχα προβλημα με τις ταπες σιλικονης συν οτι μου αλλαζε η γευση προς το χειροτερο,η λυση που ειδα διαφορα ειναι να τρυπαω την πρωτη φορα την εργοστασιακη ταπα με ενα μικρο καρφακι μετα την βαζω πανω στην συσκευη ωστε να ανοιξει κανονικα η τρυπα και βαζω το υγρο χωρις να την ανοιγω απο το καπακι,με αυτην την μεθοδο ειμαι οκ εδω και 5 μερες,το μονο που βλεπω ειναι υδρατμους στον κωνο πραγμα που νομιζω οτι δεν μπορει να λυθει

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #586 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:18 »
Αγαπητέ κύριε TEM

Εφόσον από ότι  φαίνετε κάνατε βεβαίως της διευκρινίσεις θα έπρεπε να μας πείτε αν τους συγκεκριμένους ατμο τους χρησιμοποιήσατε με της βάσεις που είναι για τους συγκεκριμένους ατμο? Η όχι?
Εάν αναφέρεστε στο ότι ο συγκεκριμένος EGO C δεν ταιριάζει στης βάσεις που διαθέτει στην αγορά άλλη εταιρία διανομής στην Ελλάδα πιθανός να έχετε δίκιο ,αν και πολλή πελάτες μας τους χρησιμοποιούν ,από ότι μας έχουν πει ,με τους κώνους και βάσεις της συγκεκριμένης εταιρίας. Δίκια μας όμως προτροπή είναι να χρησιμοποιήθουν με της βάσεις της δίκης μας εταιρίας  .
Παραθέτετε ως μη συμβατό ένα προϊόν που στην αγορά ( EGO C )  κατασκευάζετε από μια εταιρία μόνο ? …υπάρχουν πολλές που κατασκευάζουν το ίδιο προϊόν …ως ονομασία EGO C.
Τα δικά μας προϊόντα EGO C  κατασκευάζονται για να χρησιμοποιηθούν με την βάση την συγκεκριμένη που διαθέτουμε. Το θέμα γνησιότητας  μόνο ως προς το ποιος έχει κατασκευάσει κάπιο  προϊόν ας μην το προσπαθήσουμε ούτε καν να το αναλύσουμε , όπως ξέρετε στα περισσότερα προϊόντα που διαθέτουν όλες οι εταιρίες είναι θέμα λογότυπου.

Αν όμως δεν σας καλύπτουν τα συγκεκριμένα προϊόντα από άποψη χρήσης ..εμείς εδώ είμαστε για να τα πάρουμε πίσω και να σας επιστρέψουμε τα χρήματα σας.

Με φιλική διάθεση
IQLIQUID

Mε αφορμή το παραπάνω μήνυμά σας θα ήθελα να επισημάνω τα ακόλουθα :

Eίναι προφανές ότι το προϊόν που διαθέτει η εταιρεία σας δεν είναι συμβατό με το Ovale/Joyetech eGo-C™. Kαι είναι επίσης σαφές ότι το παρόν θέμα αναφέρεται στις συγκεκριμένες υλοποιήσεις. Δεν έχω κανένα απολύτως λόγο να αμφισβητήσω την αναφορά σας σχετικά με τη συμβατότητα των κεφαλών ατμοποιητή με τις βάσεις που διαθέτετε. Όμως πρόκειται για ένα διαφορετικό προϊόν, με παρόμοια φιλοσοφία αλλά μη συμβατό με το Joyetech eGo-C™. Θα μπορούσε ενδεχομένως να αποτελέσει αντικείμενο ενός θέματος με τον τίτλο "Joyetech eGo-C™ και κλώνοι" , όπως έχει ήδη συμβεί και με άλλο προϊόν στην ενότητα "Ειδικές Κατασκευές".
Και κλείνω με μια παρατήρηση :
Στην περιγραφή του προϊόντος σας Ego C Atomizer head χρησιμοποιείτε, μάλλον από λάθος, φωτογραφικό υλικό στο οποίο απεικονίζεται ο ατμοποιητής Joyetech eGo-C™. Στην πραγματικότητα ο Ego C Atomizer head, που διατίθεται από το ηλεκτρονικό σας κατάστημα δεν έχει την παραμικρή σχέση με τον ατμοποιητή της φωτογραφίας. 
http://www.iqliquid.gr/eshop/product.php?id_product=111

Εύχομαι καλές δουλειές.
Με φιλική διάθεση πάντα


Edit : Αν θέλετε να συμμετέχετε στο e-kapnisma.gr με την ιδιότητα του εμπόρου, μπορείτε να ακολουθήσετε τα βήματα που αναφέρονται αναλυτικά παρακάτω :
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,50.msg40675.html#msg40675
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2012, 10:09 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #587 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:42 »
για το θεμα με τις διαροες ειχα προβλημα με τις ταπες σιλικονης συν οτι μου αλλαζε η γευση προς το χειροτερο,η λυση που ειδα διαφορα ειναι να τρυπαω την πρωτη φορα την εργοστασιακη ταπα με ενα μικρο καρφακι μετα την βαζω πανω στην συσκευη ωστε να ανοιξει κανονικα η τρυπα και βαζω το υγρο χωρις να την ανοιγω απο το καπακι,με αυτην την μεθοδο ειμαι οκ εδω και 5 μερες,το μονο που βλεπω ειναι υδρατμους στον κωνο πραγμα που νομιζω οτι δεν μπορει να λυθει
Σωστά. Υπάρχουν μπουκαλάκια με πολύ μικρό ρύγχος ή και με σύριγγα με τα οποία μπορείς απροβλημάτιστα να γεμίζεις την αμπούλα χωρίς αφαίρεση της τάπας. Η παρουσία υδρατμών είναι κάτι φυσιολογικό. Το φαινόμενο αυτό μπορεί να ελαττωθεί με συγκεκριμένο τρόπο ατμίσματος αλλά όχι να εξαλειφθεί, Σε κάθε περίπτωση είναι καλό να ανοίγουμε μετά απο κάποιες ώρες χρήσης το επιστόμιο και να σκουπίζουμε τους υδρατμούς.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #588 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 21:50 »
αυτο κανω φιλε μου θεμη,δεν ειναι κοπος αλλωστε μετα απο 3-4 ωρες να το καθαρισουμε με μια χαρτοπετσετα,παντως μερα με την μερα το συμπαθω ολο και πιο πολυ το c,ισως αρχισα να το μαθαινω...τισ πρωτες 5 μερες απογοητευθηκα παντως απο το συγκεκριμενο αλλα τωρα που εμαθα να ανοιγω και τον ατμ και να τον καθαριζω ποιος με πιανει :)) ειναι η δευτερη φορα που τον καθαριζω μετα απο 2 μερες,αυτο που μου αρεσει ειναι οτι μετα για τις πρωτες ωρες βγαζει ενα ντουμανι απιστευτο!!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 15, 2012, 09:56 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9588
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #589 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 22:03 »
έχει πολύ καλής ποιότητα φιτίλι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής φίλε Γιάννη. Με λίγο καθάρισμα γίνεται σχεδόν σαν καινούργιο. Πάντως εγώ με τραβηγμένο dry burning έχω κάψει αντίσταση όπως είχα αναφέρει πριν από δύο μέρες. 

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #590 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 22:16 »
εγω Θεμη και τις 2 φορες δεν το τραβηξα πανω απο τα 3'' μην το τιναξω!!! :)) 2 φορες απο 3'' την καθε φορα

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #591 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 23:30 »
λοιπον σημερα μου φερε η αδερφη μου τους ego-c
δυστηχως δεν υπηρχε περιβλημα ασημι μονο μαυρο και ετσι
το εχω δυχρωμο..ασημι μπαταρια-μαυρο περιβλημ ατμο.
λοιπον ατμιζω απο το απογευμα...
πολυ σουπερ βρε παιδια...ιδιο χτυπημα με τον ego-t αλλα σταθερος και δεν χαμπαριαζει
απο συνεχομενες τζουρες και ζεσταμα..διαροες καμια

ερωτηση...θα μπορεσω να βρω σε ασημι μονο το εξωτερικο περιβλημα η θα παρω παλι το πακετο????

εαν ειμαι σε λαθος τοπικ ζηταω συγνωμη....δεν βρηκα κατι γενικο για τον ego-c

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #592 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 02:11 »
εγω πηρα τον ασημενιο κωνο απο τη γλυφαδα μπορεις να παρεις ενα ενα τα καταστηματα και να τους ρωτησεις για ασημενιο αλλα 8α πρεπει  να δωσεις παλι το δεκαρικο , αν 8ες και τον πουλας τον περνω το μαυρο κωνο διοτι 8ελω και ενα 2ο με ego-c.
στειλε πμ σε περιπτωση που ενδιαφερεσε να το πουλησεις

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #593 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 10:49 »
καλημερα παιδια γραφω πρωτη φορα στο φορουμ αλλα το παρακολοθω πολυ καιρο,εχω το ovale ego c και ειμαι με τον ιδιο ατμοποιητη απο τοτε που το πηρα σημερα κλεινω 6 εβδομαδες κανω 1ml τη μερα,ηθελα να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο η αν εγω ειμαι τυχερος

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #594 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 10:55 »
εχει λογικη λογο της μικρης καταναλωσης,π.χ εγω κανω 3 με 4 ml την ημερα και με πανε  οι ατμο περιπου δεκα μερες.

Αποσυνδεδεμένος ellada

  • **
  • 444
  • Φύλο: Άντρας
  • ΤΙΠΟΤΑ :)
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #595 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 10:57 »
φυσιολογικο αφου κανεις 1 μλ αν κ δεν ξερω το c εγω εχω στην κατοχη μου εγο-τ και αο ατμο ειναι κοντα στους 2 μηνες κ τον χρησιμοποιώ κ σε 5.3v προβλημα μηδεν  ;)καθε βδομαδα (αναλογα)του κανω και ενα πολυ καλο πολυ καλο φυσημα ΜΟΝΟ αλα καλο και ειναι σαν καινουργιος  ;)

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #596 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:02 »
Καλημερα, εγω παλι ατμιζω γυρω στα 3 tank την ημερα (στις αρχες 4-5) και δε μου εχει χαλασει κανενας απο προβλημα (μετα απο 1,5 μηνα), ενας που μου χαλασε ηταν γιατι εγω τον σκοτωσα...
Βεβαια θελει και η συσκευη αυτη, οπως ολες, τη φροντιδα της και θα δουλευει απροβληματιστα για καιρο.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #597 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:06 »
α ξεχασα να σας  πω οτι η αποδοση του ειναι σχεδον ιδια οπως στη αρχη

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #598 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:24 »
καλημερα .κ σε μενα παιδια το ιδιο!!! 1 μηνα κ απο ατμοποιητες τιποτα λιγο καθαρισμα κ συνεχηζουν.Υπαρχει καποιος που να εχει κ αλλο ειδος ατμοποιητες να μας ελεγε πωσ τα παει κ απο γευση ;

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #599 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 11:38 »
Καλημερα παιδες,εγω γεμιζω 3 φορες το τανκ την μερα,δηλαδη κανω 3 ml,να ρωτησω κατι;μπορω να καθαριζω και την βαση που παταει ο ατμ με οινοπνευμα;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556624 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:43
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 214 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181465 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 89 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8803 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34397 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537998 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60362 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238588 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 746 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16652 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138916 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz