vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #555 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:40 »
Πάντως απ'ότι διαπιστώνω σε t και c αλλάζει πολύ η γεύση των υγρών. Συγκεκριμένα με tribeca o t τραβάει καλύτερα και έχει πιό πλούσια γεύση, ενώ με τον c τζούρα σφιχτή και στο τράβηγμα αφήνει μια μικρή οινοπνευματίλα, ακόμα και στο decadence Hellas Blend Black Label με τον c στο τράβηγμα νιώθεις κάτι σαν γδάρσιμο στο λαιμό, αντίθετα με τον t ειναι πιο ομαλό. Μπορεί λοιπόν ο c να έχει κάποια προτερήματα σχετικά με τις διαρροές και κόστος ατμο αλλά προσωπική μου γνώμη πάντα, είναι ότι υστερεί λίγο σε γεύση, και αυτό με κάνει να το σκέφτομαι το αν θα αναβαθμήσω τον t σε c  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #556 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 00:58 »
αν και δεν ειχα ποτε t ενα θεματακια ο c τον εχει με καποια υγρα!

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #557 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 01:16 »
αν και δεν ειχα ποτε t ενα θεματακια ο c τον εχει με καποια υγρα!

Δύο στα δύο όμως και διαφορετικής εταιρίας  :hmmm: :hmmm: Εχω αρκετά ζουμιά που θα μπορούσα να δοκιμάσω μιας και καινούργιος στο άθλημα ψάχνοντας να βρω αυτά που θα μου κάτσουν, αλλά είναι μπελάς βάλε βγάλε και ότι άλλο συνεπάγεται  :-\ :-\ κάποια στιγμή ίσως το κάνω και πολύ φοβάμαι μην βγω σωστός και υποβαθμίσω τον c σε t  :laugh1: :laugh1: και ποιός αντέχει τα μικροπροβλήματά του

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #558 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 03:29 »
Καλησπέρα σε ολους. Νέος ατμιστης  :) Μετά απο 3 μερες χρήσης βγήκα βραδύ για ποτό. Τρελή διαρροή στην αλλαγή του τανκ. Είχαν στη θήκη μου 2 γεμισμένα τανκ χωρίς να έχουν τρυπηθεί (πλαστικά καπάκια) για να μη κουβαλάω το υγρό. Τελειώνει το τανκ που χρησιμοποιώ και προσεκτικά βάζω το ανταλλακτικό μέχρι να τρυπηθεί. Απο τότε μου χάλασε η βραδιά, χωρίς να το καταλάβω σχεδόν ολους το υγρό βγήκε είτε προς το στόμιο είτε προς τη μπαταρια. Τα ιδία και το δεύτερο που πέρασα μετά. Ήρθα σπίτι, πέρασα αυτο που χρησιμοποιώ απο την αρχή, τα καθάρισα όλα και τωρα ατμιζω μια χαρά? Τι κάνω λάθος???

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #559 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 08:07 »
αυτό που αναφέρεις συμβαίνει μόνο σε περίπτωση που ξεχαστείς και βάλεις την αμπούλα χωρις την πλαστική τάπα. Γιατί τότε το μισό υγρό φεύγει προς την μπαταρία και το άλλο μισό μπαίνει στο επιστόμιο την ώρα που προσπαθείς να εισπνεύσεις. Ομως δεν φαίνεται ότι έκανες κάτι τέτοιο. Επομένως θα σου πρότεινα  να δείς τις αμπούλες με τις οποίες είχες πρόβλημα. Οι συγκεκριμένες ήταν αυτές που περιέχονται στο πακέτο της συσκευής ?

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #560 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:31 »
Οι αμπουλες είναι αυτές του πακέτου της ovale. Με λίγο ψάξιμο που έκανα στο φόρουμ και απο τη χθεσινή μου εμπειρία θα πάω να ψάξω για καπάκια σιλικόνης μήπως τη στιγμή που τα τρυπα η κεφαλή του ατμοποιητη γίνεται καλύτερη εφαρμογή. Επίσης το 18αρι το υγρό που μου έδωσαν με καίει τον λαιμό οπότε λέω να δοκιμάσω στα 12mg νικοτίνης.










Απ'το συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Χρησιμοποιείτε την "απάντηση" όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2012, 12:45 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #561 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 11:58 »
Επειδή κι εγώ με το ego-c ovale εδώ και 2 εβδομάδες συνεχούς χρήσης δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, όταν αλλάζετε την αμπούλα, τηρείτε το να κρατάτε κάθετα το τσιγάρο με τη θέση της αμπούλας προς τα κάτω; Μια φορά δεν το τήρησα και είχα διαρροές τρελές.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #562 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:00 »
Φιλε μου πήγα πήρα αμπουλες με καπάκια σιλικόνης αντί πλαστικό και λύθηκε αμέσως το πρόβλημά μου, προσωπικά κάνει πολύ καλύτερη εφαρμογή στον ατμοποιητη...




Απ'το συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Χρησιμοποιείτε την "απάντηση" όταν απαντάτε στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2012, 14:40 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #563 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:18 »
Καλησπερα
εχει 2 ημερες που πηρα το EGO-C
ειναι καλή συσκευη?
η8ελα να ρωτησω ο ατμοποιητης ποσο αντεχει περιπου και αν χαλασει η τιμη του?
οπως και το φιλτρακι του χαλασε στην 2Η ημερα απ οτι μου ειπαν λογω του οτι ρουφουσα εντονα (8ελει πιο αργα)
ετσι ειναι? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #564 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:31 »
Μια χαρά είναι η συσκευή φίλε geos, για τιμή ανταλακτικών ρωτάς από εκεί που το αγόρασες, ή κάνεις έρευνα στα e-shops.
Ρίξε μια ματιά εδώ μια και είναι τα ίδια: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3165.msg90154.html#msg90154

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #565 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:38 »
Καλησπερα
εχει 2 ημερες που πηρα το EGO-C
ειναι καλή συσκευη?
η8ελα να ρωτησω ο ατμοποιητης ποσο αντεχει περιπου και αν χαλασει η τιμη του?
οπως και το φιλτρακι του χαλασε στην 2Η ημερα απ οτι μου ειπαν λογω του οτι ρουφουσα εντονα (8ελει πιο αργα)
ετσι ειναι? :confused1:

η αμπούλα σαφώς και δεν χαλάει από έντονη εισπνοή. Η διάρκεια ζωής του ατμοποιητή εξαρτάται κυρίως από τον τρόπο και την συχνότητα ατμίσματος. Υπάρχουν βέβαια και τυχαίοι παράγοντες. Η τιμή του ατμοποιητή είναι κατά μέσο όρα στα 4 -5 €.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #566 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 15:54 »
Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με τη συσκευή τωρα που λύθηκε το προβλημα με τη διαρροη. 2 θεματάκια εχω ακόμη καθαρά για να παρατεινω τη διάρκεια της απόλαυσης δηλαδή μεγαλυτερη μπαταρία(λίγα τα 650) και αν βρω κυλινδρική αμπούλα που να κρατάει περισσότερο υγρό.  Η ενασχόληση με το ατμισμα είναι σαν μικρόβιο απο ότι φαίνεται και μάλλον εγώ το κόλλησα...

Αποσυνδεδεμένος geos

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #567 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 16:07 »
δηλαδη παλαιοτερα σ αυτην την συσκευη υπηρχε προβλημα διαροης?
σχετικα με την αμπουλα οντοσ 8ελει μεγαλυτερη εγω την γεμιζω 3 φορες την ημερα
σχετικα με την μπαταρια κραταει περιπου 24 ωρες

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #568 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 16:18 »
............και αν βρω κυλινδρική αμπούλα που να κρατάει περισσότερο υγρό..........
Μέχρι τον Μάρτιο θα κυκλοφορήσει ο eGo-C Type B. Mε ίδια βάση και κεφαλή ατμοποιητή αλλά με κυλινδρικό σώμα. Θα παίρνει τις μεγάλες αμπούλες.

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #569 στις: Ιανουαρίου 14, 2012, 16:30 »
σιγα σιγα ρε μαγκες... :laugh1:δεν ειναι για χορταση το υγρο...εγω παντως στην περιοδο που καπνιζα επαιζα 2 με 3 πακετα την ημερα,μετα γυρισα στον καπνο 1 την ημερα και τωρα με το Η.Τ κανω 1ml την ημερα,μια αμπουλα δηλαδη.Δεν ξερω ακουω κατι νουμερα σε ml εδω μεσα και δεν πιστευω στα αυτια μου... :laugh1: :laugh1: :laugh1:DeareN το θεμα με τις διαροες που ανεφερες δεν νομιζω να ηταν θεμα αμπουλας,οσο αναφορα τις ταπες σιλικονης αν κοιταξεις καλα θα δεις διαφορετικες γνωμες,πολλοι εχουν προβλημα με αυτες οπως και εγω.Γενικα το θεμα με τις αμπουλες θελει ψαξιμο και ισως πρεπει να ανοιξουμε ενα ποστ για αυτες εκτος αν εχει ανοιξει.πχ αγοραζεις αμπουλες και θα σου τυχουν πλαστικο καπακι,καπακι σιλικονης,τρυπημενες πριν τις ανοιξεις κτλ.Η γνωμη μου ειναι οτι οσο γινετε περισοτερο γνωστο το Η.Τ και περισσοτεροι οι χρηστες αυτου θα εχουμε πολλα προβληματα,απο τα προιοντα,Μπροστα στο κερδος.....που θα εχουν καποιοι δεν θα υπολογιζουν εμας,Παρολο που ειμαι καινουργιος στο αθλημα εχω τις αμφιβολειες μου και σε μερικα υγρα,μαλλον πρεπει να μελετησω να αρχισω να φτειαχνω και εγω μονος μου

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 87 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181253 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537839 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238535 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138334 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085861 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro