vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

380 επισκέπτες, 4 χρήστες
Jorge, giorgos1999, treloneritis, manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #510 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 20:10 »
stelakis1 και εγω δεν εχω παραπονο ολα κομπλε με το εργαλειο!

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #511 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 21:14 »
Με τη τάπα σιλικόνης μου κάνει και μένα νερά με παχύρευστα υγρά όπως το tribeca.Χρειάζεται μια στο τόσο να ρουφάω τζούφιες για να κατέβει το υγρό ειδικά όταν είναι γεμάτο το τανκ.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #512 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 01:23 »
 :thumpup:
Ακριβώς έχει να κάνει με το υγρό. Με τα Halo συμβαίνει. Με τις Ovale πάλι όχι.

Λύση για να μην τραβάς τσούφιες: αν βάζεις tribeca ποτέ μην γεμίζεις την αμπούλα πάνω απο την μέση-3/5 (το ξέρω είναι σπαστικό να γεμίζεις όλη την ώρα).


Διαγραφη αμεσης παραθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2012, 12:45 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #513 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 02:22 »
πλεον με αυτες τις 35 σελιδες που εχουν δημιουργη8ει οποιος τις διαβασει και τηρησει καποια απλα πραγματα μπορει οντως να κρατησει μια 5αδα ατμοποιητες ενα 4μηνο και να μην εχει ουτε διαρροες ουτε γευση καμενου πλεον δηλςνς επισημως οτι ειμαι πολυ ευτυχισμενος απο την αγορα του ατμοποιητη μου και πολυ τυχερος που επεσα σε πολυ ςρεα εποχη που το ηλεκτρονικο τσιγαρο μερα με τη μερα ε3ελισετε και γινετε ακομη πιο απολαυστικο!!

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #514 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 11:18 »
να κανω σαν νεος αλλη μια ερωτηση,το ego c μου πως ειναι καλυτερα να το αφηνω;ορθιο(δηλαδη πανω στην μπαταρια) η σε οριζοντια θεση; ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #515 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 11:57 »
Δεν παιζει κανενα ρολο αυτο φιλε μου. Οπως θες  8)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #516 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 13:20 »
Ευχαριστω φιλε μου,παντως μετα την πρωτη απογοητευση με το c εχω αρχισει να το συμπαθω,λιγο μου την δινει το θεμα με τους υδρατμους στην βαση του κωνου και οτι μου βγαζει λιγο υγρο η υδρατμους(δεν μπορω να πω με σιγουρια) ψηλα στον κωνο εκει που ειναι το tank αλλα οκ γενικα,υγρα στην μπαταρια δεν εχω δει εκτος απο τις πρωτες 2-3 μερες που θα εφταιγα εγω μια και δεν θα το δουλευα σωστα,εχω κολησει και με μια φραουλα που μου αρεσει πολυ και κανω 4ml την ημερα με 11νικοτινη

Αποσυνδεδεμένος iLuSioN

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Fortuna Favet Fortibus
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #517 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 19:11 »
Αν έχει κάποιος απο αθήνα χαλασμένα atomizer heads απο ego-c και δεν τα θέλει, θέλω κανα δυό για κάτι δοκιμές που κάνω..

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #518 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 20:16 »
να κανω σαν νεος αλλη μια ερωτηση,το ego c μου πως ειναι καλυτερα να το αφηνω;ορθιο(δηλαδη πανω στην μπαταρια) η σε οριζοντια θεση; ευχαριστω
Είναι καλύτερα να το αφήνεις σε οριζόντια θέση. Αν και γενικά το C είναι πολύ καλύτερο στο θέμα διαρροών σε σχέση με το Τ.
Για τους υδρατμούς μέσα στον κώνο δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά σκουπίζεις λίγο μ' ένα μαλακό χαρτί 1-2 φορές την μέρα.
Όσοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με υγρό στο στόμα, οφείλεται στους υδρατμούς που μαζεύει το πιπάκι. Απλά βγάλτε το τελευταίο καπάκι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2012, 20:31 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #519 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 20:58 »
Καλή χρονιά σε όλους, σε αγορά 2 σετ ego-c το ένα σετ είχε προτρυπημένα φιλτράκια και το άλλο κλειστά  :hmmm: Με τα προτρυπημένα υπήρχαν μετά από λίγο αρκετές διαρροές ενω με τον άλλον που δεν είχε τρύπα και έγινε στο καρφί του άτμο δεν παρατηρήθηκε κάποια διαρροή, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Σε κάποια προηγούμενη σελίδα έχει γραφτεί για σετ φιλτράκια με σιλικόνη τάπα σε άσπρο κουτί και λένε ότι είναι της ovale. Προσπάθησα να κουμπώσω ένα απευθείας στον ατμο αλλα διαπίστωσα ότι δεν τρυπούσε την σιλικόνη. Με ψίλιασε και διαπιστωσα ότι είναι πιο κοντό το φιλτράκι απο αυτο που έχει η συσκευασία του c. Πάντως και το c και το t έχουν το ίδιο μήκος. Τώρα αυτά τα φιλτράκια που έχει η άσπρη συσκευασία με σιλικονούχα τάπα πιστεύω ότι είναι μαιμουδιά  :tongue_smilie: Εχει παρατηρήσει κανείς ότι αυτά τα φιλτράκια αν πας να ξετρυπήσεις με το καρφί του ατμο c δεν φτάνει για να ανοίξει ?????

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #520 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 21:08 »
Είναι καλύτερα να το αφήνεις σε οριζόντια θέση. Αν και γενικά το C είναι πολύ καλύτερο στο θέμα διαρροών σε σχέση με το Τ.
Για τους υδρατμούς μέσα στον κώνο δεν υπάρχει πρόβλημα. Απλά σκουπίζεις λίγο μ' ένα μαλακό χαρτί 1-2 φορές την μέρα.
Όσοι αντιμετωπίζουν πρόβλημα με υγρό στο στόμα, οφείλεται στους υδρατμούς που μαζεύει το πιπάκι. Απλά βγάλτε το τελευταίο καπάκι.

ευχαριστω φιλε μου,γενικα δεν εχω σοβαρα προβληματα σαν νεος ατμιστης με το c,εχω και ενα ατμοποιητη want ο οποιος δεν εχει ιχνος διαροης αλλα εχει σφιχτη τζουρα και μου χαλασε την γευση μετα απο 3 μερες,μιλαω οτι το βλεπω στο ιδιο υγρο

Αποσυνδεδεμένος Pink Floyd

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #521 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 22:14 »
Καλή χρονιά σε όλους, σε αγορά 2 σετ ego-c το ένα σετ είχε προτρυπημένα φιλτράκια και το άλλο κλειστά  :hmmm: Με τα προτρυπημένα υπήρχαν μετά από λίγο αρκετές διαρροές ενω με τον άλλον που δεν είχε τρύπα και έγινε στο καρφί του άτμο δεν παρατηρήθηκε κάποια διαρροή, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Σε κάποια προηγούμενη σελίδα έχει γραφτεί για σετ φιλτράκια με σιλικόνη τάπα σε άσπρο κουτί και λένε ότι είναι της ovale. Προσπάθησα να κουμπώσω ένα απευθείας στον ατμο αλλα διαπίστωσα ότι δεν τρυπούσε την σιλικόνη. Με ψίλιασε και διαπιστωσα ότι είναι πιο κοντό το φιλτράκι απο αυτο που έχει η συσκευασία του c. Πάντως και το c και το t έχουν το ίδιο μήκος. Τώρα αυτά τα φιλτράκια που έχει η άσπρη συσκευασία με σιλικονούχα τάπα πιστεύω ότι είναι μαιμουδιά  :tongue_smilie: Εχει παρατηρήσει κανείς ότι αυτά τα φιλτράκια αν πας να ξετρυπήσεις με το καρφί του ατμο c δεν φτάνει για να ανοίξει ??? ??


Φιλε εχω κ γω το ασπρο κουτι με τα φιλτρακια που λες κ μολις τωρα τα συγκρινα με τα φιλτρακια του πακετου t που εχω κ ειναι ακριβως τα ιδια,μονο η ταπα αλλαζει.Δε ξερω τωρα εσυ μηπως επεσες στη περιπτωση.Εγω παντως κανονικα τα τρυπαω κ αυτα οπως τα αλλα.
Γενικα ομως προτιμαω τα κανονικα με τη πλαστικη ταπα,μου καθονται πιο καλα κ λιγοτερες διαρροες.

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #522 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 22:22 »
παιδια να ρωτησω και εγω κατι,οταν το βραδυ καθαριζω τον ego-c με φυσιμα δεν μου βγαζει σχεδον καθολου υγρο καμια σχεση με τον ego-t,εχει λογικη αυτο;

Αποσυνδεδεμένος singular

  • **
  • 142
  • Θέλω ένα XL τώρα!!!
    • Αγγελίες ακινήτων
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #523 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 22:31 »
O ego-t είναι κλεισμένος μέσα στον κώνο και επίσης έχει και αρκετό πλέγμα μέσα για να κρατάει τα υγρά, ο ego-c από την άλλη είναι αποσπώμενος και δεν κρατάει τα υγρά, αλλά μαζεύει όσο νάναι  ο κώνος και η βάση του.

Οπότε το φύσιμα δεν έχει αποτέλεσμα, με χαρτάκι καθαρίζουμε κώνο, βάση και μπαταρία για να μαζέψουμε τα υγρά.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #524 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 22:36 »
παιδια να ρωτησω και εγω κατι,οταν το βραδυ καθαριζω τον ego-c με φυσιμα δεν μου βγαζει σχεδον καθολου υγρο καμια σχεση με τον ego-t,εχει λογικη αυτο;
Οντως αυτό ισχύει. Αν φυσήξεις την κεφαλή του ατμοποιητή ουσιαστικά δεν βγαίνει καθόλου υγρό γιατί δεν μαζεύει υγρό εκεί. Αν φυσήξεις την βάση του ατμοποιητή βγαίνει ελάχιστο υγρό. Αντίθετα στον eGo-T συσωρεύεται αρκετό υγρό ακόμα και στο πλέγμα του ατμοποιητή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 10 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 98 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8770 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181266 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34317 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537860 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60310 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238537 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 720 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16579 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138407 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085869 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63