vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

275 επισκέπτες, 6 χρήστες
ipomonias, Jorge, giorgos1999, zamc, Mimhsdr, manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #465 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 20:57 »
συμφωνω με τον tem για τις ταπες σιλικονης και ισως tem την πιο καλη στεγανοποιηση να την βρουμε στον ego-c με πλαστικες ταπες σαν τις μαμα σφραγισμενες,τις οποιες θα τις τρυπισουμε με ενα ποιο λεπτο καρφι απο το καρφι του ατμοποιητη.(παντως ρολο παιζει και η χρηση,η τσιγαρισια κοφτη και γρηγορη τζουρα δημιουργει προβληματα).

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #466 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 23:38 »
Άλλαξε tank για να δείς αν το πρόβλημα θα συνεχιστεί. Αν ναι τότε δεν είναι θέμα tank.

Και γρήγορα κ' ΣΩΣΤΑ :thumpup:
Όλα δουλεύουν Ο.Κ. τώρα...
 :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος psall

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλή ζωή, κακή διαθήκη..
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #467 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:26 »
εχω μπαταρια ego-t και εχω βαλει κονο και head απο ego-C...εχει 2 μερες που δεν κανει επαφη κατι μεσα στον κονο και δεν κανει ηχο οταν παταω το κουμπι...τον εβγαλα το καθαρισα με οινοπνευμα,το εσφιχα το ξεσφιξα τπτ..νεκκρα..η μπαταρια δουλευει ο atomizer  εχει θεμα..υπαρχει περιπτωση απο τα υγρα που δακριζουν μεσα στον κονο να βραχυκυκλωσε???

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #468 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:48 »
βαλε κανενα αλλον ατμο πανω να δεις η κανε αυτο που σου λεει ο koke

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #469 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:49 »
φιλε psal νομιζω οτι εχει πατηθει ο πολος της μπαταριας απο καποια παλια συσκευη που χρησιμοποιουσες.μπορεις να τον σηκωσεις σιγα σιγα με εναν συνδετηρα η ενα ψιλο ισιο κατσαβιδακι.(με αλλη μπαταρια το δοκιμασες;)

Αποσυνδεδεμένος psall

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλή ζωή, κακή διαθήκη..
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #470 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 01:55 »
και με την αλλη την μπαταρια τα ιδια κανει...πως θα καταλαβω αν καηκε ο ατμο?την τριτη τον πηρα ρε π#%$τη...ξεμεινα!!!

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #471 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:00 »
τι ατμο χρησιμοποιουσες πριν;δοκιμασες αλλον ατμο;δοκιμασες να σηκωσεις τον πολο;

Αποσυνδεδεμένος psall

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλή ζωή, κακή διαθήκη..
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #472 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:04 »
τι ατμο χρησιμοποιουσες πριν;δοκιμασες αλλον ατμο;δοκιμασες να σηκωσεις τον πολο;

ειχα ενα Τ και το γυρισα σε C...ατμιζα κανονικα απο την τριτη μεχρι σημερα...χθες μου εκανε κατι νερα και ξεσφιξα λιγο τον κονο απο την βαση και το "εφτιαξα" προς στιγμην...σημερα μου επεσε σε μια στιγμη και ηρθε το τελος...μπαταρια δεν ειναι..ατμο ειναι λες εγω..αλλα πως να ανοιξω τον C να δω τι εχει το head..φοβαμαι μην το χαλασω...σηκωσα τον πολο το βιδωσα αλλα τπτ..

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #473 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:08 »
Εχω την αίσθηση, όχι όμως και την βεβαιότητα,  ότι οι τάπες σιλικόνης δεν προσφέρουν απολύτως τίποτα. Εχω μάλιστα την υποψία ότι μπορεί να δημιουργούν περισσότερα προβλήματα. Επίσης πιθανότατα εντείνουν το φαινόμενο παρουσίας υδρατμών στο τμήμα της αμπούλας που οδηγεί προς την άκρη του επιστομίου.Γενικότερα έχω παρατηρήσει ότι μια σωστή αμπούλα με καλή πλαστική τάπα μπορεί να συνεργάζεται σαφώς καλύτερα με το eGo-C.
Τέλος για την παρουσία υγρών ή υδρατμών στο επάνω μέρος του κώνου θα ήθελα να αναφέρω ότι ένα τέτοιο φαινόμενο παρατηρείται μόνο σε περιπτώσεις :
-χαλαρής αμπούλας που δεν σφίγγει σωστά στην κορυφή του κώνου
-χτυπημένου ή γενικότερα παραποιημένου κώνου
εχεις δικιο σε αυτο που λες,με τις ταπες σιλικονης σε εμενα ηταν χειροτερα τα πραγματα,τωρα εβαλα νεα αμπουλα δεν ανοιξα το καπακι καθολου απλα το τρυπησα με ενα καρφακι εβαλα το υγρο με μια λεπτη μυτη που ειχε το μπουκαλακι και ειναι αρκετα καλυτερα τα πραγματα

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #474 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:15 »
ειχα ενα Τ και το γυρισα σε C...ατμιζα κανονικα απο την τριτη μεχρι σημερα...χθες μου εκανε κατι νερα και ξεσφιξα λιγο τον κονο απο την βαση και το "εφτιαξα" προς στιγμην...σημερα μου επεσε σε μια στιγμη και ηρθε το τελος...μπαταρια δεν ειναι..ατμο ειναι λες εγω..αλλα πως να ανοιξω τον C να δω τι εχει το head..φοβαμαι μην το χαλασω...σηκωσα τον πολο το βιδωσα αλλα τπτ..

αν εχεις αλλο κεφαλι ανοιξε τα καπακια και βαλε τον νεο,αν οχι ανοιξε τον παλι μηπως εχει κουνηθει απο την πτωση,ισως να επαθε ζημια η αντισταση.ανοιξε τον μην τον φοβασαι ανοιγει ευκολα.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #475 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:19 »
Εμένα οι νεες ταπες σιλικόνης μου συμπεριφέρθηκαν άψογα.
Με ενα τανκ με ταπα σιλκικόνης (το οποίο εφάρμοζε πολύ σφικτά) έπαιξε
καλά μεχρι και ένας  ego-T LR.
Για το πρόβλήμα των υγρών στο επιστόμιο, αφαιρώ τα 2 πλαστικά καπάκια απο την πλευρά που ακουμπά το στόμα, το ίδιο εκανα και στις παλιές δεξαμενές.

Αποσυνδεδεμένος psall

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Καλή ζωή, κακή διαθήκη..
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #476 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:20 »
αν ειχα αλλο θα το πετουσα...γιαυτο προσπαθω να το φτιαξω...τεσπα δεν γινεται.σευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #477 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:25 »
Εμένα οι νεες ταπες σιλικόνης μου συμπεριφέρθηκαν άψογα.
Με ενα τανκ με ταπα σιλκικόνης (το οποίο εφάρμοζε πολύ σφικτά) έπαιξε
καλά μεχρι και ένας  ego-T LR.
Για το πρόβλήμα των υγρών στο επιστόμιο, αφαιρώ τα 2 πλαστικά καπάκια απο την πλευρά που ακουμπά το στόμα, το ίδιο εκανα και στις παλιές δεξαμενές.

καλο πανο δεν το εχεις αναφερει αυτο ξανα,αν και εχω διαβασει πολλα post σου πανω σε ego-t και ego-c.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #478 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:27 »
Δεν είναι δική μου εφεύρεση (αν εννοείς τη λύση για το υγρό στο στόμα), κάπου στο φόρουμ το διάβασα, καί
μάλιστα νομισα πως ειναι διαδεδομένο!

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #479 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 02:27 »
αλλο ατμο εκτος απο τον c εχεις;αν οχι επειδη ειμαι απο θεσσαλονικη και αυριο ειναι κυριακη θα σου δωσω εγω εναν στειλε μου π.μ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 104 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 12 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8774 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181271 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34329 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537865 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60316 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238538 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 722 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16585 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138429 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085873 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63