vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #405 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 20:26 »
Θα ήθελα να εκφράσω την απορία μου γιατί το συγκεκριμένο θέμα έχει τίτλο Ovale eGo-C και όχι απλά eGo-C ή Joyetech eGo-C που είναι και και μητρική εταιρεία.

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #406 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 20:29 »
Αφορα το πρωτο ποστ ο τιτλος. Το τι εγινε μετα ; Οτι γινεται στα πιο πολλα θεματα φυσικα  8)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #407 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 20:46 »
Θα ήθελα να εκφράσω την απορία μου γιατί το συγκεκριμένο θέμα έχει τίτλο Ovale eGo-C και όχι απλά eGo-C ή Joyetech eGo-C που είναι και και μητρική εταιρεία.
Για να πώ την αλήθεια κι εγώ έχω την ίδια απορία. Αν και το ξεκίνησα εγώ.  Θα μπορούσε ενδεχομένως να γίνει αλλαγή τίτλου σε eGo-C, Joyetech eGo-C ή Joyetech eGo-C/Ovale eGo-C.  Μέχρι στιγμής βέβαια οι περισσότερες αναφορές γίνονται με βάση την εμπειρία από την χρήση του Ovale eGo-C αφού το Joyetech eGo-C δεν έχει διατεθεί ακόμα στην Ελλάδα. Προσωπικά χρησιμοποιώ συνήθως το Joyetech eGo-C λόγω των μπαταριών με την ένδειξη φόρτισης.

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #408 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 23:55 »
μονο μια φορα μου μυρισε λιγο καμμενο με το tribeca αλλα το ζοριζα πολυ στις τζουρες κατανοησα οτι με το τριμπεκα δεν 8ελει απανοτες τζουρες ενω με αλλα υγρα το δινω να καταλαβαινει !

Με τα υγρά της Halo μην γεμίζεις ποτέ το tank πάνω απο την μέση (άντε τα 3/5).

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #409 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 21:04 »
Ατμίζω σχεδόν μια ημέρα, και μέχρι τώρα είχα το πρόβλημα του ότι έβρισκα το χτύπημά του C πολύ μικρότερο σε σχέση με του Τ. Τελικά η λύση στο πρόβλημα ήταν το περισσότερο σφίξιμο στην μπαταρία απ' ότι με τον Τ, ώστε να μην υπάρχει τόσο μεγάλη ροή αέρα και το χτύπημα είναι ολόιδιο.

Σήμερα άλλαξα τον πρώτο ατμοποιητή από τις 7 Δεκέμβρη. Μέσος όρος χρήσης 3ml την ημέρα. Καθόλου άσχημα, ή μάλλον για να το πω καλύτερα, βρήκα την ησυχία μου  :D

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #410 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 21:19 »
Γιατί τον άλλαξες ? Κάηκε η αντίσταση ?

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #411 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 22:05 »
Όντως για δώσε μας περισσότερα στοιχεία...Απο τι "έφυγε"?
Καθαρισμό έκανες καθόλου σε όλο αυτό το διάστημα?

Εγώ πάντως είμαι στις 3 βδομάδες με τον αρχικό ατμο και έχω ατμίσει γύρω στα 20ml και όλα είναι οκ ακόμα...
Του ρίχνω βέβαια ένα φύσημα κάθε 2 μέρες,ενώ στην αρχή που ψαχνόμουν του είχα κάνει και 2 μπάνια σε οινόπνευμα.. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος TeoSalonika

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #412 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 04:57 »
Καλημέρα, είμαι καινούριος και αφού διάβασα όλο το συγκεκριμένο τόπικ, έχω μια απορία.. Το ego-c της Ovale έχει καμία διαφορά(ουσιαστική) με το ego-c της Joyetech; Διάβασα ότι και τα 2 είναι της Joyetech αλλά νομίζω ότι κάπου είχε πάρει το μάτι μου ότι της Ovale δεν έχει ένδηξη φόρτισης μπαταρίας, ισχύει αυτό..; Και κάτι ακόμα, της Joytech παίρνει ανταλακτικά από Ovale κανονικά..;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #413 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 07:23 »
Nαι κανονικά. Είναι και τα δύο απόλυτα συμβατά.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #414 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 10:31 »
Σήμερα άλλαξα τον πρώτο ατμοποιητή από τις 7 Δεκέμβρη. Μέσος όρος χρήσης 3ml την ημέρα. Καθόλου άσχημα, ή μάλλον για να το πω καλύτερα, βρήκα την ησυχία μου  :D

Για πές μας τι σου έκανε κ' τον άλλαξες... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ΗΛΙΑΣ

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #415 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 12:05 »
Αγόρασα  το καπάκι και ένα ατμό του ego-c από ovale και τον βίδωσα σε μπαταρία ego-t  στην αρχή που κυκλοφόρησαν. μέχρι στιγμής καμένο δεν μου έτυχε, τα υγρά που ατμίζω είναι vg Natura.
η γεύση   :thumpup: και οι διαρροές  :thumpdown: μοιάζουν με του ego-t  έχει και πολύ πλούσιο ατμό  :thumpup:, έχω δοκιμάσει τάπες και πλαστικές και σιλικονουχες και γεμίζω τι δεξαμενή με υγρό μέχρι τι μέση, παρόλα αυτά μπορεί να έχει διαρροή όλον τον υγρών ξαφνικά!!!  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #416 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 12:18 »
Mεγάλη διαρροή μπορεί ενδεχομένως να εμφανιστεί λόγω υποπίεσης στο εσωτερικό της αμπούλας. Το φαινόμενο αυτό παρατηρείται συνήθως μόνο σε πολύ έντονες και κοφτές τζούρες. Είναι δηλαδή αποτέλεσμα ανορθόδοξου τρόπου ατμίσματος. Αντίθετα μια μικρή διαρροή στον πόλο της μπαταρίας είναι φυσιολογική και αντιμετωπίζεται  με καθαρισμό/φύσημα της βάσης. Η παρουσία ελάχιστου υγρού στον πόλο της μπαταρίας δεν ενοχλεί εφόσον δεν υπάρχει διαρροή προς το εξωτερικό της μπαταρίας ή της συσκευής γενικότερα.

Αποσυνδεδεμένος TeoSalonika

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #417 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 12:27 »
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Tem.. :)

Αποσυνδεδεμένος ΗΛΙΑΣ

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #418 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 13:14 »
O τρόπος ατμισματός μου είναι να τραβάω 2 τζούρες  συνήθως απαλές και μακρόσυρτες με πατημένο το κουμπί τις μπαταρίας.
Όπως και να έχει, το θέμα είναι πως σε αντίθεση με αλλα μοντέλα που δοκίμασα, κάπου κάπου μου πλημμυρίζει το ego-c όπως το ego-t και το ανέφερα.

Αποσυνδεδεμένος tux

  • **
  • 194
  • Ανενεργός / Διεγραμμένος λογαριασμός (tux)
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #419 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 14:45 »
Για πές μας τι σου έκανε κ' τον άλλαξες... :hmmm:

Ξεκίνησε να δίνει άσχημη γεύση και η αλήθεια είναι ότι δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα. Νομίζω ότι για το κόστος του αρκετά άντεξε.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181294 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 116 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537889 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60337 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238545 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16597 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138513 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085884 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63