vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, kyrgiannis

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #390 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:04 »
....πιθανα σεναρια: ή δεν σ΄αρεσει το τριμπεκα ή δεν εχει καλη ρευστοτητα και τροφοδοσια ::)

Αποσυνδεδεμένος dimosthenis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #391 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:11 »
Το tribeeca είναι καταπληκτικό κάτι άλλο φταίει.
Με τον παλιό μου ego t ήταν το κάτι άλλο

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:17
Η αλήθεια είναι βέβαια ότι το tribeca είναι πιό παχύρευστο.
Μήπως πρέπει να το αραιώσω ;
Με τι όμως για να μην του αλοιώσω την γεύση
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:17 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #392 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:18 »
Ολα τα υγρα δεν κανουν για ολους τους ατμοποιητες - οπως το ειπες και ΄συ.....
........μαλλον θα αλοιωσεις την γευση αμα το αραιωσεις ::)

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #393 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:31 »
@ilektrolo
Εγώ εκτος απο dry burning έκαψα σε ένα γκαζάκι  και το φιτίλι που είναι πάνω σε αυτό το κινητό μερος που μπαινει στη δεξαμενη ώσπου καθάρισε εντελώς και άσπρισε πάλι.
Μετά ποτισα καλά και την αντίσταση και το φιτίλι με υγρό και έπαιξε καλα. Αν δεν τα ποτίσεις αργουν πολύ να τραβήξουν υγρό και παιρνεις καμενο.

Δες επιπλέον το φιτίλι που φερνει υγρό απο τη δεξαμενη στην αντίσταση. Αν εκει που ακουμπά στην αντίσταση έχει ξεφτίσει ή μαζέψει και δεν κανει καλή επαφή, τότε αυτό μαλλον φταίει και οχι το dry burning.

Βέβαια μπορεί και να τα έπαιξε με το dry burning (είναι υψηλου ρίσκου τεχνικη).



@dimosthenis
Ισως αλλάζει γεύση το tribeca σε αυτόν τον ατμ. Καθε ατμ και άλλη γεύση πολλές φορές και στο ίδιο μοντέλο υπρχουν διαφορές απο παρτίδα σε παρτίδα

Αποσυνδεδεμένος dimosthenis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #394 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:33 »
Δηλαδή τα παχύρευστα υγρά χρειάζονται πιο δυνατό ατμοποιητή .
Εχεις να μου προτείνεις κάποιον;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #395 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:38 »

Εχεις να μου προτείνεις κάποιον;

Το θεμα δεν εινε καταλληλο για την ερωτηση σου φιλε μου.

Αποσυνδεδεμένος stefanos terou

  • *
  • 30
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #396 στις: Δεκεμβρίου 29, 2011, 23:45 »
ΤΕΜ γνωριζεις μηπως εαν υπαρχει ασυμβατοτητα αναμεσα σε Joyetech και ovale
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2011, 01:00 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #397 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 00:14 »
είναι απόλυτα συμβατά γιατί ουσιαστικά πρόκειται για το ίδιο ακριβώς προϊόν

Συγχώνευση μηνυμάτων: Δεκεμβρίου 30, 2011, 00:26
Γιατι ρε παιδιά μου βγάζει πλαστικίλα με το tribeca  o ego c;;;;; ενώ με το old tobacco όλα είναι ο.κ
Υπάρχει καμια εξηγηση;;
Δοκίμασε καλύτερα με αλλαγή ατμοποιητή. Ο eGo-C δεν μου έχει δώσει ποτέ πλαστικίλα με το συγκεκριμένο υγρό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2011, 00:26 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος ilektrolo

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #398 στις: Δεκεμβρίου 30, 2011, 03:04 »
ευχαριστω πανο,οταν τα παιξει και αυτος ο ατμοποιητης θα δοκιμασω αυτη τη μεθοδο ;)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #399 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:07 »
Καλημερα παιδια,υπαρχουν ταπες σιλικονης για τα πιπακια;αν ναι που μπορω να βρω;ειναιλογικο μετα απο 4 γεμισματα να εχω διαροες υγρου;καθε ποσα γεμισματα συνηθως αλλαζουμε tank;

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #400 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:21 »
μπορεις να βρεις ευκολα εγω προσωπικα πηρα απο το alter smoking στον αγιο δημητριο και τις τρυπησα μονος μου me ενα καρφι 2mm apo ex8es μεχρι και σημερα εχω κανει 6 αμπουλες  και δεν εχω 3εβιδςσει τον ego-c τις γεμιζω με ενα μπουκαλακι με ενεση που το βρηκα απο ενα μαγαζι απο τη 8ηβων εχει και το vapormania

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #401 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:50 »
Ευχαριστω φιλε μου θα το δω,μου την εχει δωσει αυτο με τις διαροες,και βλεπω εναν φιλο με το want nobacco καιδεν του βγαζει σταγονα,ετοιμος ειμαι να παρω τετοιον ατμοποιητη να γλυτωσω!!!

Αποσυνδεδεμένος koke

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
  • γουσταρω τον ατμο
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #402 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 17:03 »
φιλε πες στον φιλο σου να σου δωσει πρωτα να δοκιμασεις τον want,αν σου αρεσει η τζουρα και η γευση μετα αγορασε τον.μην ξοδευουμε τζαμπα χρημα τετοια εποχη(νομιζω παντως οτι ο ego-c ειναι κορυφαιος σε γευση και ποιοτητα ατμου μακραν του δευτερου.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #403 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:30 »
ειχαμε παει για καφε το πρωι και καπνιζα με τον want,το ασχημο ειναι οτι εχει "σφιχτη"τζουρα,καμμια σχεση με την αερατη του ego c,αλλα το κακο ειναι οτι αυτος ειναι στεγνος και χωρις διαροες ενω εγω αστα να πανε,δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα σε αυτη την ζωη :nope:αλλαξα τωρα το tank και δεν ανοιξα το καπακι για να βαλω υγρο,απλα το περασα με μια μικρη μυτη ελαστικη που εχω,για να δουμε πως θα παει.....(τα χρηματα δεν ειναι πολλα για τον ατμ του want,5,5 ευρω κανει δοχειο και ατμ μαζι,αντε και αλλα 5 το καπακι που το παιρνεις μια φορα)

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #404 στις: Ιανουαρίου 03, 2012, 16:58 »
εδω και 6 μερες ειμαι με τον ιδιο ατμοποιητη και εχω κανει αρκετα ml μονο μια φορα μου μυρισε λιγο καμμενο με το tribeca αλλα το ζοριζα πολυ στις τζουρες κατανοησα οτι με το τριμπεκα δεν 8ελει απανοτες τζουρες ενω με αλλα υγρα το δινω να καταλαβαινει !
εχω μεινει απολυτα ικανοποιημενος απλα 8ελει λιγη υπομονη διοτι 8ελει συχνο κα8αρισματακι διοτι υπαρχουν υγρα στο κωνο και  στο σπειρωμα και στη μπαταρια δυστυχως δεν εχω καταφερει να μην βλεπω ουτε μια σταγονα υγρου αλλα τουλαχιστον δεν μου πλημμυριζει οπως στις αρχες να ναι καλα οι σιλικονουχες ταπες και τα καινουρια φιλτρακια που πηρα που ειναι ελαχιστα πιο χοντρα και εφαρμοζουν στο κωνο απολυτα,

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181293 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 20 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34339 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537887 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60334 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 732 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16596 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138503 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085883 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63