vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #330 στις: Δεκεμβρίου 20, 2011, 00:31 »
Τα atomizer σκέτα πηγαίνουν ακριβά άμα βάζεις και τα μεταφορικά αντίθετα όλο το πακέτο ει ναι σε αρκετά καλή τιμή
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 21, 2011, 19:31 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος stelakis1

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Βάρκιζα τέλος...
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #331 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 19:16 »
Ζω περιπου 20 μερες με το C.

Ειναι το πρωτο μου e-cig οποτε δεν εχω κατι να συγκρινω, αλλα δεν μπορω να πω οτι εχω καποιο παραπονο. Ακομα και εναν ατμο που διαλυσα ηταν απο δικη μου βλακεια.

Το μονο που βρισκω καλο να αλλαξει κανεις, αλλα οχι και απαραιτητο, ειναι τις ταπες απο τα τανκ με ταπες σιλικονης, και να κοψει το κομματακι που μενει απο το τρυπημα για να μην κλεινει κατα λαθος την τροφοδοσια του ατμοποιητη.
Θα ηθελα βεβαια λιγο πιο ζεστο ατμο, αλλα δεν μπορει κανεις να τα εχει ολα σε αυτη τη ζωη ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #332 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 19:26 »
Να επισημάνω στο σημείο αυτό ότι οι αμπούλες του Joyetech eGo-C έχουν ανοιχτή την τρύπα της τάπας. Επίσης είναι πολύ δύσκολο να ανοίξεις την τάπα με το χέρι.

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #333 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 19:43 »
ατμιστής του EGO-C 1 μήνα περίπου. Ο πρώτος ατμο κράτησε 25 μέρες με dry burn ανά εβδομάδα. Ο δεύτερος σήμερα πέμπτη μέρα και κάηκε η αντίσταση. Ελπίζω οι επόμενοι να έχουν την τύχη του πρώτου...

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #334 στις: Δεκεμβρίου 21, 2011, 23:20 »
Σήμερα πήρα τον πρώτο μου ego-c της OVALE.
Ατμίζω από το απόγευμα, δηλαδή περίπου 6 ώρες.
Οι πρώτες εντυπώσεις:
Γεύση - καλή. Σχεδόν όπως τον Τ.
Παραγωγή ατμού - ντουμάνι.
Διαρροές - καθόλου. (ούτε από το στέλεχος ούτε από το πιπάκι)
Σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος. Θα δείξει και η συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος soctap

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #335 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 03:24 »
TEM τι διαφορα εχει αυτο http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/tornado-ego-c-e-nic/5-x-tornado-ego-c-atomiser-head-regular-product.html  με αυτο  http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/tornado-ego-c-e-nic/5-x-tornado-ego-c-atomiser-head-low-product.html
και ποιο αποδίδει  καλυτερη γευση; το  ego c της Joyetech εναι καλυτερο η της tornado;

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #336 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 06:03 »
Το πρώτο είναι κανονικής(NR) και το δεύτερο χαμηλής αντίστασης(LR). H γεύση και στις δύο περιπτώσεις δεν διαφοροποιείται ουσιαστικά. Η βασική διαφορά είναι ότι ο LR προσφέρει πιο δυνατό χτύπημα και ενδεχομένως μικρότερη διάρκεια ζωής. Το eGo-C της Tornado όπως και το eGo-C της Ovale είναι ίδια με το eGo-C της Joyetech.  Απλά να υπενθυμίσω ότι το eGo-C κατασκευάζεται από την Joyetech. Για κάποιον που θα αγοράσει το συνολικό πακέτο, καλό είναι να γνωρίζει ότι οι διαφορές που υπάρχουν αφορούν την μπαταρία και τον φορτιστή. Joyetech και Tornado έχουν  μπαταρίες με ένδειξη επιπέδου φόρτισης. Επίσης ο φορτιστής τοίχου του Joyetech eGo-C είναι μικρότερος σε πλακέ σχήμα. Ovale και Tornado χρησιμοποιούν τον κλασσικό φορτιστή.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #337 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 06:58 »
Από τις λίγες περιπτώσεις που θα αποφύγω να πάρω LR σε προϊόν αν πρώτα δεν δω κριτικές.
Το NR το θεωρώ τόσο ικανοποιητικό σε απόδοση που φοβάμαι να δοκιμάσω το LR μήπως και δεν είναι τοσο καλά ρυθμισμένο και πάνε χαμένοι 5 ατμοποιητές...
Αν δοκιμάσει κανείς LR και μπορεί ας γράψει τις εντυπώσεις του σε σχεση με το NR.


Επίσης, λίγο άσχετο, αλλά το eGo-C με κάνει να αναρρωτιέμαι για το πως σκέφτονται τελικά (εμπορικά) οι Κινεζοι...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2011, 07:28 από panos »

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #338 στις: Δεκεμβρίου 23, 2011, 18:24 »
Επίσης, λίγο άσχετο, αλλά το eGo-C με κάνει να αναρρωτιέμαι για το πως σκέφτονται τελικά (εμπορικά) οι Κινεζοι...
Τι θες να πεις Pano?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #339 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:11 »
Αντί να βελτιώσουν τα eGo-Τ το οποίο είναι πρακτικά το ίδιο προϊόν,  ίδια φιλoσοφία και σχεδόν ίδια εκτέλεση, έβγαλαν ένα νεο προϊόν το οποίο είναι φθηνότερο ανα μονάδα αλλά και ασύμβατο με  το προηγούμενο.
Ετσι τώρα έχουν 2 γραμμες παραγωγής μία για το παλιό και μία για το καινούριο, το οποίο καινούριο έχει μόνο καλύτερα πραγματα να προσφέρει απο το παλιό.
Πουθενα δηλ. το παλίο δεν είναι καλυτερο, ουτε στην τιμή ουτε στην αντοχή ούτε στη γεύση ουτε στο κτύπημα (για απλό, δεν έχω δει το LR) και τα μαγαζια θεωρητικά έχουν
να υποστηρίξουν όσους επιμενουν για τους δικούς τους λόγους σε eGo-T και όσους ζητούν eGo-C που είναι καλύτερος.
Εκτός βέβαια αν σταματήσουν την παραγωγή των παλιών eGo-T...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 24, 2011, 00:28 από panos »

Αποσυνδεδεμένος marakipro

  • 1
  • Φύλο: Γυναίκα
  • atmo kai ksana atmo astous na lene lll
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #340 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 06:56 »
Το best e-cigarette για μένα εινα ovale ego-c μου φαίνετε η καλύτερη επιλογή και ποιοτικά  η ovale είναι μπροστά έχοντας τα καλύτερα καταστήματα ηλεκτρονικού τσιγάρου
http://www.bestecigaretteshops.gr/
http://bestecigaretteshops.gr/vmchk/ηλεκτρονικα-τσιγαρα.html            α ξερει κανεις διαγωνισμο?

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #341 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 19:42 »
Έχω κι εγώ δύο βδομάδες ένα ovale και είμαι πολύ ευχαριστημένος!! ;D

Είναι το πρώτο μου η.τ. ωστόσο με έχει καλύψει απόλυτα μέχρι τώρα σε γεύση,ατμό και χτύπημα..
Ίσως λίγο πιο ζεστός ατμός να ήταν θεμιτός αλλά κι έτσι δε με ενοχλεί..

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #342 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 20:46 »
Εγώ πήρα ένα ατμο για δοκιμή πριν δυο βδομάδες. Συμφωνώ ότι είναι πιο πρακτικός από τον Τ και ίσως λίγο καλύτερος σε απόδοση.

Αυτό που έχω παρατηρήσει όμως, είναι ότι ζεσταίνεται πολύ πιο γρήγορα. Ειδικά σε συνεχόμενες τζούρες. Με τον Τ δεν έχω τέτοιο θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #343 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 21:01 »
Όντως "ανάβει" στις συνεχόμενες,αλλά πιστεύω είναι ένας καλός τρόπος να σου θυμίζει ότι το παρακάνεις.. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #344 στις: Δεκεμβρίου 24, 2011, 22:13 »
επειδη σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο η.τ μπορει να μου πει καποιος ποσο ειναι η  Χωρητικότητα φίλτρου?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181314 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 118 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 26 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8780 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34342 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537897 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 733 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138544 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085885 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63