vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

297 επισκέπτες, 7 χρήστες
tibolaso, manoslykos, kyrgiannis, chkontog, petr@n, dkostas, TumerFup

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος takeshy27

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #150 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 21:28 »
σαν κατοχος του egot απλα αγοραζω το πακετακι με τα 39 ε που λετε και ειμαι ετοιμος η θελω και κατι αλο?

και κατι ακομα 39 εχει το πακετο με τους 5 ατμο οταν χαλασουν και οι 5 πρεπει να αγοραζω παλι το ιδιο σετ ?
η υπαρχ. και η δυνατοτητα για αγορα μονο ενος ατμο?
ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #151 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 21:45 »
Yγρό στο στόμα είναι ένδειξη ότι ο ατμοποιητής δεν ατμοποιεί σωστά είτε επειδή ο ίδιος έχει πρόβλημα είτε επειδή η μπαταρία είναι "πεσμένη" . Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κάτι αντίστοιχο με eGo-C. Ρίξε μια ματιά και στην τάπα της αμπούλας.
Σε ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια σου :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:,η μπαταριά ήταν το πρόβλημα,από το μεσημέρι που μου άλλαξαν την μπαταριά και το φορτιστή προληπτικά  στο ovale shop του Πειραια ατμιζω χωρίς διαρροές

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #152 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 22:36 »
Σήμερα αγόρασα τους ατμοποιητές πεντάδα συν τον κώνο .Φυσικά χρησιμοποίησα τις μπαταριές που είχα και στο ego t. Οι πρώτες μου εντυπώσεις ήταν πολύ καλές  . Πολύ ατμός , καλό χτύπημα και οικονομικός ατμοποιητής . Φαίνεται να είναι καλύτερος από τον ego t  στα παραπάνω. Μένει να δουμε  στην πορεία :διάρκεια χρήσης , διαρροές και  αν δίνει καμένο !!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος takeshy27

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #153 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 22:39 »
οταν λες ποιο οικονομικος ατμο ?? ρωτεισα και ποιο πανω αλα δεν εχω καταλαβει πως δουλεουν τα ανταλακτικα στο ego c

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #154 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 22:52 »
η μεγαλη διαφορα με το ego t ποια ακριβως ειναι?
Οσα είπε ο Tem συν καλύτερη γεύση.
Πριν περάσω την εβδομάδα και δοκιμάσω και ένα δεύτερο απο το πακέτο δεν θα πώ ολοκληρωμένη άποψη γιατί μπορεί απλά να είμουν τυχερός, αλλά μεχρι στιγμής -και με κάθε επιφύλαξη ακόμη- είμαι εντυπωσιασμένος, δεν το περίμενα να λειτουργεί τοσο καλά...
Το απλό eGo-T το είχα στο επίπεδο "δεν πάιζει ικανοποιητικά χωρίς τροποποίηση", το eGo-C το έχω στο επίπεδο "παίζει χωρίς κανένα πρόβλημα"

Συγχώνευση μηνυμάτων: Νοεμβρίου 25, 2011, 22:59

οταν λες ποιο οικονομικος ατμο ?? ρωτεισα και ποιο πανω αλα δεν εχω καταλαβει πως δουλεουν τα ανταλακτικα στο ego c
Παίρνεις 5 ανταλλακτικούς ατμοποιητές με 25 Ευρώ (οταν έρθουν) η με τον  κώνο 39 Ευρώ εκεί που ο eGo-T έχει γύρω στα 10 ευρώ ο ένας.
Κάθε φορά που σου χαλάει ο ατμ, ξεβιδώνεις τη βάση και βάζεις στη θεση του έναν απο τους υπόλοιπους.


Φαινεται καλύτερα και σε αυτό το review απο έναν αρκετά "δύσκολο" reviewer ο οποίος έχει "θάψει" πολλους ατμ (τους eGo-T πχ) αλλά μενει
ικανοποιημενος απο τον eGo-C




« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2011, 23:02 από panos »

Αποσυνδεδεμένος takeshy27

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #155 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 23:04 »
ευχαριστω για την απαντηση
οποτε δεν χρειαζετε να αλαξεις τπτ αλο ετσι? μονο τον ατμο?
ουτε κωνους ουτε τπτ? γιατι βλεπω εχει και βαση και ατμο και κωνους απο ολα

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #156 στις: Νοεμβρίου 25, 2011, 23:05 »
οταν λες ποιο οικονομικος ατμο ?? ρωτεισα και ποιο πανω αλα δεν εχω καταλαβει πως δουλεουν τα ανταλακτικα στο ego c
  η πεντάδα τώρα στα καταστήματα οvale  όπου το αγόρασα εγώ έιχε 39€ μαζί μετον κώνο και την βάση όπου βιδώνει ο ατμό.Στο http://hlektroniko-tsigaro.com/ από 1/1/2012 η πεντάδα φαίνεται να εέχει 22€ . Από τον  ατμοποιητή Ego t σε κάθε περιπτωση είναι πιο φθηνός . Βέβαια πρέπει να δουμε και την αντοχή του. Για το πως δουλεύει ο  ego c  στην αρχη του νήματος νομίζω ότι έχει επίδειξη βίντεο. Παντως είναι απλή η χρήση του!

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #157 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 00:06 »
Αυτο πο
ευχαριστω για την απαντηση
οποτε δεν χρειαζετε να αλαξεις τπτ αλο ετσι? μονο τον ατμο?
ουτε κωνους ουτε τπτ? γιατι βλεπω εχει και βαση και ατμο και κωνους απο ολα
Αυτό που δείχνει είναι το πλήρες eGo-C το οποίο έχει τα παντα, αλλά δεν ήρθε ακόμη Ελλάδα.
Εγώ πηρα μονο τον κώνο  και τους 5 ατμ που (παραδόξως) κυκλοφόρησαν πρώτοι...

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #158 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 01:33 »
Αυτο ποΑυτό που δείχνει είναι το πλήρες eGo-C το οποίο έχει τα παντα, αλλά δεν ήρθε ακόμη Ελλάδα.
Εγώ πηρα μονο τον κώνο  και τους 5 ατμ που (παραδόξως) κυκλοφόρησαν πρώτοι...
Το πλήρες πακέτο ego-c  έχει έρθει και πωλείται το αγόρασα πριν τρεις μέρες με μια σημαντική διαφορά ότι το πακέτο διαθέτει μόνο τρία ατμ >:( >:( >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #159 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 02:25 »
Εμενα παντως ο 1ος ατμοποιητης μου εβγαλε καμενο και μου εκανε χαλια το λαιμο ,ενω στην αρχη δουλευε αψογα. Θα δοκιμασω και τους αλλους αλλα οι πρωτες εντυπωσεις ξεκινησαν με ευχαριστηση και η συνεχεια με απογοητευσε.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9584
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #160 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 04:41 »
Το πλήρες πακέτο ego-c  έχει έρθει και πωλείται το αγόρασα πριν τρεις μέρες με μια σημαντική διαφορά ότι το πακέτο διαθέτει μόνο τρία ατμ >:( >:( >:( >:(
Aν θέλεις δώσε περισσότερες λεπτομέρειες. Πάντως το κανονικό πακέτο διαθέτει μια πεντάδα ατμοποιητών.

Αποσυνδεδεμένος npaolo

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #161 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 05:14 »
Tο κανονικό πακέτο που πωλείται στην Ελλάδα από τα ovaleshops διαθέτει  δυο μπαταρίες 650mA 3.7V,τρεις ατμ :(,πέντε tank 1.2 μμ,ενα φορτιστή και ένα usb καλώδιο,μια θήκη μεταφοράς ,οδηγίες στα Αγγλικά και τιμή 109.
Αυτό που διαπίστωσα όταν το δοχείο είναι γεμάτο βγάζει αρκετό ατμό :thumpup:,αρκετά καλή γεύση όμως όσο πέφτει η στάθμη του υγρού σταδιακά μειώνονται  τα παραπάνω :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Charas60

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #162 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 08:18 »
Ξέρει κανείς αν τελικά οι μπαταρίες του πακέτου είναι διαφορετικές και εννοώ αν αλλάζει χρώμα το λεντάκι ανάλογα με το επίπεδο φόρτισης?

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #163 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 09:02 »
Tο κανονικό πακέτο που πωλείται στην Ελλάδα από τα ovaleshops διαθέτει  δυο μπαταρίες 650mA 3.7V,τρεις ατμ :(,πέντε tank 1.2 μμ,ενα φορτιστή και ένα usb καλώδιο,μια θήκη μεταφοράς ,οδηγίες στα Αγγλικά και τιμή 109.
Αυτό που διαπίστωσα όταν το δοχείο είναι γεμάτο βγάζει αρκετό ατμό :thumpup:,αρκετά καλή γεύση όμως όσο πέφτει η στάθμη του υγρού σταδιακά μειώνονται  τα παραπάνω :confused1:

μηπως οταν πεσει η σταθμη του υγρου εχει πεσει και η μπαταρια σε φορτιση και σου φενεται αυτο?

Αποσυνδεδεμένος kaxri

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και την πίσσα εξατμίζω
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #164 στις: Νοεμβρίου 26, 2011, 11:27 »
Σε μένα πάντως αν και με χρήση μόνο του πρώτου ατμοποιητη δεν έχει συμβεί πτώση της απόδοσης ανεξαρτήτως της πτωσης του υγρού ή της μπαταρίας . Πάντως είναι αρκετά νωρίς για τελικές κρίσεις για την λειτουργία του ατμοποιητή από μέρους μου !

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 2 89 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 30, 2024, 22:11
από Chris66
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8768 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1687 181255 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 27, 2024, 13:33
από funes
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34308 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537842 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60302 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238536 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 719 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16574 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138338 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085862 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63
Taifun GTR clones [Κλώνοι επισκευάσιμων] 169 35737 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 18, 2024, 20:19
από axilleaspro