vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

276 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, manoslykos

Twitter

Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C

Αποσυνδεδεμένος notos

  • *
  • 73
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 17:13 »
:whip: " notos " 39 ευρω μαζι με τον κωνο
NAI!!!!!!

Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 23, 2011, 23:12 »
παιδια εχει παραγγειλει κανεις απο κινα απο e-cig.com?απ'οτι βλεπω εχει το e-go c σε πολυ καλη τιμη

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9585
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 07:32 »
To συγκεκριμένο δεν έχει καμία απολύτως σχέση με το αυθεντικό eGo-C. Πρόκειται απλά για ένα εντελώς διαφορετικό προϊόν.

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 11:20 »
Καλημερα.
3η μερα λειτουργιας με το EGO-C σημερα και εχω προβλημα.
Ειχα γραψει νομιζω οτι απο την αρχη μου ειχε φερει καποιες φορες γευση καμενου-πλαστικιλας αλλα αυτο λυνοταν αν εβγαζα την αμπουλα απο το τανκ και την ξαναεβαζα.
Μαλιστα οταν την εβγαζα εβγαινε αρκετος ατμος που μυριζε ασχημα  ο οποιος μαζευοταν μεσα στον ατμοποιητη.
Σημερα δοκιμασα ενα καινουριο υγρο , αρκετα παχυρευστο ( 65%  VG 0mg - αυτη που δινει η Inawera για αραιωμα  + 35% PG 18mg ).
Το παιδευω καμια ωρα και μια παιρνω καμενο , μια πλαστικιλα  και καμια φορα μια αηδιαστικη γευση σαν φαρμακο.  :hmmm:
Να φταιει το υγρο που ειναι πολυ παχυρευστο ? Σε αλλον ατμοποιητη EGO-T ατμιζω μια χαρα το συγκεκριμενο υγρο.
Εχω φρικαρει τοσο πολυ που σκεφτομαι να κανω οποιαδηποτε δοκιμη με τον συγκεκριμενο ατμοποιητη μηπως μου ερθει παλι καμια απαισια γευση .
Καμια ιδεα ?


Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 11:29 »
Εφόσον απο την αρχή σου έβγαζε περίεργη γεύση και ταυτόχρονα το απλό eGo-T σου ατμίζει καλύτερα το ίδιο υγρό, μάλλον έπεσες σε προβληματικό ατμοποιητή.
Θα σου έλεγα να τον βάλεις στην άκρη και να βγάλεις  τον δεύτερο απο τους 5 του πακέτου.
Τέλος για τα παχύρρευστα υγρά με πολλή VG, θα φοβόμουν να τα χρησιμοποιήσω σε Tank (οποιοδήποτε tank, όχι μονο το eGo-C) χωρίς να τα αραιώσω με νερό πρώτα.
Εγώ είμαι στην 3η ημέρα πλέον, εξακολουθεί να δουλεύει άριστα (και είμαι απο αυτούς που είχαν εγκαταλείψει το eGo-T και το Α και το Β λόγω καμμένου κι διαρροών και βαριεστημάρας να αλλάζω τα φιτίλια).
Ελπίζω μόνο να μην έπεσα σε ατμ που λειτουργεί καλά και οι άλλοι 4 να είναι πατάτα!!!

Αποσυνδεδεμένος adams_nik

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 11:29 »
Καλημέρα σε όλη την ατμοπαρέα,

αγόρασα και εγώ το πακετάκι του ego-c (κώνο και 5 ατμοποιητές) με 39€.
Το χρησιμοποιώ 3 μέρες τώρα και δείχνει να τα πηγαίνει πολύ καλά μεχρι στιγμής.
Όντως, όπως είπε και ο φίλος πιό πάνω είναι ένας πολύ καλός ego-T, με ό,τι αυτο συνεπάγεται...
Ο ατμοποιητής δουλέυει απροβλημάτιστα μέχρι στιγμής και φαίνεται να έχουν λυθεί τα "κλασσικα"
προβλήματα του Τ (διαρροές και κακή τροφοδοσία).
Εχει άνετη τζούρα, στις γέυσεις τα πάει μιά χαρά και τις απανωτές τζουρες τις σηκώνει χωρίς πολλά-πολλά...
Αυτό που με απογοήτευσε λίγο ειναί η παραγωγή του ατμού. Πιό συγκεκριμένα, έχει πολύ καλύτερη απο NR ego-T,
αλλά πολυ πιο φτωχή απο LR και ego-W.
Όσοι έχουν συνηθίσει με τον W και προτιμούν τις καπνικές γεύσεις δεν θα πολυ ενθουσιαστούν...
Παρόλα αυτά είναι μια καλή πρόταση ενός βελτιωμένου και οικονομικότερου Τ, που δεν θα απογοητέυσει... :bye:

Αποσυνδεδεμένος snapy13

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:05 »
Εφόσον απο την αρχή σου έβγαζε περίεργη γεύση και ταυτόχρονα το απλό eGo-T σου ατμίζει καλύτερα το ίδιο υγρό, μάλλον έπεσες σε προβληματικό ατμοποιητή.
Θα σου έλεγα να τον βάλεις στην άκρη και να βγάλεις  τον δεύτερο απο τους 5 του πακέτου.
Τέλος για τα παχύρρευστα υγρά με πολλή VG, θα φοβόμουν να τα χρησιμοποιήσω σε Tank (οποιοδήποτε tank, όχι μονο το eGo-C) χωρίς να τα αραιώσω με νερό πρώτα.
Εγώ είμαι στην 3η ημέρα πλέον, εξακολουθεί να δουλεύει άριστα (και είμαι απο αυτούς που είχαν εγκαταλείψει το eGo-T και το Α και το Β λόγω καμμένου κι διαρροών και βαριεστημάρας να αλλάζω τα φιτίλια).
Ελπίζω μόνο να μην έπεσα σε ατμ που λειτουργεί καλά και οι άλλοι 4 να είναι πατάτα!!!

Εχω την υποψια οτι δεν ειναι θεμα ατμοποιητη αλλα θεμα αμπουλας και επειδη το υγρο ητανε πολυ παχυρευστο δεν ειχε σωστη ροη.
Επισης οι αμπουλες που πηρα στο καπακι τους δεν ειχανε ετοιμη τρυπουλα ( ολες ετσι ειναι ?) και ισως η τρυπα που ανοιξα δεν εχει την σωστη διαμετρο και δεν βγαινει αρκετο υγρο προς  τον ατμοποιητη.
Τωρα εβαλα Tribeca στον ιδιο ατμοποιητη και δουλευει οκ , καθολου καμενο.
Πανο , με απιονισμενο νερο μπορω να κανω αραιωση  ( αυτο απο το σουπερ μαρκετ ) η θελει καποιο ειδικο απο φαρμακειο ?

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:20 »
Και εμενα μου παρουσιασε θεμα με καμενο αλλα με αλλαγη μπαταριας οσο παραξενο και αν ακουγεται.Οσο ατμιζα με 900αρα και Freedom ολα μια χαρα.Τον εβαλα σε μια 1000αρα μπαταρια και μετα απο 2 απανωτες τζουρες αρχισε να βγαζει καμενο .Ξανα στην 900αρα και ειναι μια χαρα!! Η δοκιμη αυτη εχει γινει πολλες φορες και το ιδιο αποτελεσμα καθε φορα!
Μπορει κανεις να το εξηγησει αυτο??

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:29 »
Για αραίωση το καλύτερο είναι το "Water for injection" Ενεσιμο νερό απο το φαρμακείο γιατί είναι εγγυημένο ότι δεν έχει μικρόβια.
Για να είμαι όμως ειλικρινής έχω χρησιμοποιήσει ακόμη και νερό βρύσης....


Οι αμπούλες θέλουν τρύπημα πριν το πρωτο γέμισμα και καλό θα είναι να βγάλεις το καπάκι γιοα να δείς μηπως έχει αφήσει κάποιο υπόλειμμα (και να το αφαιρέσεις) γιατί θα κατέβει με την πίεση του υγρού και θα κλείσει τη ροή...

Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:31 »
Ίσως ήταν στα όρια του και μόλις έβαλες την 1000αρα που ήταν φουλ φορτισμένη σου το έβγαλε το καμμένο.
Δοκίμασε να δεις αν θα γίνει το ίδιο αφου φορτίσεις και την 900αρα....

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:36 »
Ηταν μολις φορτισμενη αλλα το δουλευα 2 μερες με την 900αρα και δεν ειχε θεμα .Τωρα και με την 900 και με την 1000αρα καμμενο βγαζει.

Αποσυνδεδεμένος istergios

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
  • Never Surrender
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:39 »
Για αραίωση το καλύτερο είναι το "Water for injection" Ενεσιμο νερό απο το φαρμακείο γιατί είναι εγγυημένο ότι δεν έχει μικρόβια.

@panos Θεωρω λιγο τραβηγμενο τη χρηση WFI αν αυτη αφορα μονο τα μικροβια μιας και τιποτα αλλο απο τα χρησιμοποιουμενα μερη του η.τ. ή το υγρο δεν ειναι αποστειρωμενα. Επισης ηθελα να ρωτησω τη θερμοκρασια που αναπτυσσει η αντισταση του ατμοποιητη για την ατμοποιηση του υγρου .




« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2011, 15:57 από tsiv »

Αποσυνδεδεμένος emiris

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:45 »
Καλημέρα σε όλη την ατμοπαρέα,

αγόρασα και εγώ το πακετάκι του ego-c (κώνο και 5 ατμοποιητές) με 39€.
Το χρησιμοποιώ 3 μέρες τώρα και δείχνει να τα πηγαίνει πολύ καλά μεχρι στιγμής.
Όντως, όπως είπε και ο φίλος πιό πάνω είναι ένας πολύ καλός ego-T, με ό,τι αυτο συνεπάγεται...
Ο ατμοποιητής δουλέυει απροβλημάτιστα μέχρι στιγμής και φαίνεται να έχουν λυθεί τα "κλασσικα"
προβλήματα του Τ (διαρροές και κακή τροφοδοσία).
Εχει άνετη τζούρα, στις γέυσεις τα πάει μιά χαρά και τις απανωτές τζουρες τις σηκώνει χωρίς πολλά-πολλά...
Αυτό που με απογοήτευσε λίγο ειναί η παραγωγή του ατμού. Πιό συγκεκριμένα, έχει πολύ καλύτερη απο NR ego-T,
αλλά πολυ πιο φτωχή απο LR και ego-W.
Όσοι έχουν συνηθίσει με τον W και προτιμούν τις καπνικές γεύσεις δεν θα πολυ ενθουσιαστούν...
Παρόλα αυτά είναι μια καλή πρόταση ενός βελτιωμένου και οικονομικότερου Τ, που δεν θα απογοητέυσει... :bye:
Το πηρα και γω συντροφοι και μεχρι τωρα τουλαχιστον στην 4ρτη αμπουλα, παει πολυ καλα και μαλιστα διαφωνω για την πσοτητα του καπνου, σε μενα πaει καλυτερα απο LR

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:51 »
To WFI κυρίως για τα μικρόβια το είχα υπόψιν (είναι και απιονισμένο φυσικά).
Βέβαια το νερό της βρύσης έχει και χλώριο (που σκοτώνει τα μικρόβια) οπότε δεν είναι ότι καλύτερο παρόλα αυτά το έχω χρησιμοποιήσει γιατί η ποσότητα που ρίχνω είναι πολυ μικρή.

Αν κανείς θελει απιονισμένο νερό αλλά φοβάται τα μικρόβια και δεν θελει WFI μπορεί να βράσει απιονισμένο νερό και να το χρησιμοποιήσει μόλις κρυώσει.

Αποσυνδεδεμένος Tzimisce

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ovale eGo-C ή Joyetech eGo-C
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 24, 2011, 12:59 »
Από ότι "ψαχούλεψα" λίγο το φιτίλι του, φαίνεται σαν να μην έχει πλέγμα.
Επειδή και σε εμένα σε κάποιες τζούρες δεν προλάβαινε να κατεβάσει υγρό (full VG τα δικά μου) έπαιξα με μία καρφίτσα και αφαίρεσα 1-2 κομματάκια του φιτιλιού.
Από τότε είναι μια χαρά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181283 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 114 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 18 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8779 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34334 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537877 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60322 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238543 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 729 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16590 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138466 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085881 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63