vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 5 χρήστες
yorgoss, Jorge, manoslykos, ramon, infernity

Twitter

Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 16:05 »
Εκτός θέματος συγνώμη, αλλά πως τους ξέβαψες ενδιαφέρομαι για μπαταρίες. :bye:
τα τυλίγεις με χαρτοπετσέτα ποτισμένη με ασετόν και τα αφήνεις να μουλιάσουν 10 λεπτάκια (συμπληρώνεις ασετόν αν στεγνώνει) Μετά βγαινει και με το νύχι σου το χρώμσ

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 16:34 »
Σε ευχαριστώ πολύ. :bye:

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 21:21 »
Εγώ παιδιά δεν έχω πρόβλημα με τη διάρκεια
Ατμο που είχε χάσει το 60% της ενέργειάς του, έγινε σαν καινούργιος
Ρίξτε μια ματιά


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KvjOF2qUm2Q[/youtube]

Έγινε καινούργιος


info:
Τον ατμο τον έχω ξεβάψει επειδή έχω κόλλημα με τα inox
Τον χρησιμοποιώ με αντάπτορα στην αγαπημένη μου μπαταριοθήκη (901)
Τον έβρασα για 15 λεπτά, του άλλαξα το νερό 2 φορές επειδή έβγαζε υγρά που είχαν μείνει
Τον στέγνωσα στον φούρνο στον αέρα στους 170 για 20 λεπτάκια
Στην δεύτερη τζούρα έγινε πάλι σωστό θηρίο. Σταμάτησε και τα σκασίματα
Συμβουλή: κάντε το αν σας έχουν μείνει 2-3 ατμο, για να κάνετε τη δουλειά μια και καλή για όλους
Αν έχετε πεθαμένους Dual Coil, τους παίρνω ευχαρίστως  ;D ;D


IT WORKS!!!!! :yes: :yes:

Και σε μενα ιδια περιπτωση σε απόδοση κ τωωωρα ντουμανια!!!

Αποσυνδεδεμένος Kir Fanis

  • *
  • 862
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 05, 2011, 21:50 »

Τον έβρασα για 15 λεπτά, του άλλαξα το νερό 2 φορές επειδή έβγαζε υγρά που είχαν μείνει
Τον στέγνωσα στον φούρνο στον αέρα στους 170 για 20 λεπτάκια

Θα ξεπεράσεις και την Βέφα εσύ  :). ;D..Σωστός  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 06, 2011, 10:34 »
Θα ξεπεράσεις και την Βέφα εσύ  :). ;D..Σωστός  :thumpup: :thumpup:
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: την ξεπερασαμε την Βεφα!!! παει αυτη!!!!!! ΖΗΤΩ Ο ARXOS!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 16, 2011, 18:21 »
Εγώ παιδιά δεν έχω πρόβλημα με τη διάρκεια
Ατμο που είχε χάσει το 60% της ενέργειάς του, έγινε σαν καινούργιος
Ρίξτε μια ματιά


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KvjOF2qUm2Q[/youtube]

Έγινε καινούργιος


info:
Τον ατμο τον έχω ξεβάψει επειδή έχω κόλλημα με τα inox
Τον χρησιμοποιώ με αντάπτορα στην αγαπημένη μου μπαταριοθήκη (901)
Τον έβρασα για 15 λεπτά, του άλλαξα το νερό 2 φορές επειδή έβγαζε υγρά που είχαν μείνει
Τον στέγνωσα στον φούρνο στον αέρα στους 170 για 20 λεπτάκια
Στην δεύτερη τζούρα έγινε πάλι σωστό θηρίο. Σταμάτησε και τα σκασίματα
Συμβουλή: κάντε το αν σας έχουν μείνει 2-3 ατμο, για να κάνετε τη δουλειά μια και καλή για όλους
Αν έχετε πεθαμένους Dual Coil, τους παίρνω ευχαρίστως  ;D ;D
Καλησπέρα. Θα το δοκιμάσω και εγώ στο δικό μου όταν αρχίσει να τα φτύνει...Αλήθεια όμως, πόσες μέρες αντέχει ο atomizer μετά την εγχείρηση? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 15:31 »
μα δεν πρόκειται για εγχείρηση. Απλά για ένα τρόπο αναζωογόνησης του πολυεστέρα και των μαλακών μερών του carto. Δεν επιβαρύνονται καθόλου οι αντιστάσεις του. Θα κρατήσει όσο θα κρατούσε και πριν το κάνεις, μόνο που θα αποδίδει πολύ καλύτερα

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 17:03 »
μα δεν πρόκειται για εγχείρηση. Απλά για ένα τρόπο αναζωογόνησης του πολυεστέρα και των μαλακών μερών του carto. Δεν επιβαρύνονται καθόλου οι αντιστάσεις του. Θα κρατήσει όσο θα κρατούσε και πριν το κάνεις, μόνο που θα αποδίδει πολύ καλύτερα
Μάλιστα πολύ ενδιαφέρον. Μήπως έχεις να προτείνεις κάποιο αξιόπιστο catomizer ατμοποιητή (δεν χρησιμοποιώ tank system λόγο διαρροών) η μπαταρία μου είναι ego-t 650 mah.

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 17, 2011, 20:43 »
Μήπως έχεις να προτείνεις κάποιο αξιόπιστο catomizer ατμοποιητή (δεν χρησιμοποιώ tank system λόγο διαρροών) η μπαταρία μου είναι ego-t 650 mah.
Φοβάμαι φίλε μου πως είσαι εκτός θέματος  :-[

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #39 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 19:56 »
Καλησπέρα..αποφάσισα κι εγώ να μπω στην παρέα των ατμιστών και αφού διάβασα εντατικά το -απίστευτα κατατοπιστικό!- φόρουμ, κατέληξα στο alter ego dual coils, το οποίο και παρέλαβα σήμερα.
Η ερώτησή μου είναι η εξής: υπάρχουν ανταλλακτικά επιστόμια, γιατί ως τώρα, αυτό που μού' ρχεται σαν γεύση είναι μία απέραντη και έντονη πλαστικίλα. Σε ένα review παραπάνω διάβασα ότι αυτό μάλλον θα φύγει, αλλά παρόλ' αυτά, θα ήθελα να τα αλλάξω.Γίνεται κάτι τέτοιο;; Να μην είναι δηλαδή από μαλακό πλαστικό;

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #40 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:02 »
Καλησπέρα, η πλαστικίλα θα φύγει μην σε προβληματίζει. Είναι που το carto είναι ακόμα καινούργιο.

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #41 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:07 »
Το βράδυ πριν κοιμηθείς βγάλε το πιπάκι στο μπαλκόνι να αεριστεί και το πρωί θα έχει φύγει η πλαστικίλα.
Τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ.

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #42 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:32 »
Καλησπέρα, η πλαστικίλα θα φύγει μην σε προβληματίζει. Είναι που το carto είναι ακόμα καινούργιο.

Το βράδυ πριν κοιμηθείς βγάλε το πιπάκι στο μπαλκόνι να αεριστεί και το πρωί θα έχει φύγει η πλαστικίλα.
Τουλάχιστον έτσι έκανα εγώ.

Μάλιστα... θα τα αφησω λοιπόν και τα δύο τα πιπάκια στο μπαλκόνι να δούμε.. Ανυπομονώ να ατμίσω κανονικά :D  πολύ αηδία αυτή η πλαστικίλα, τα καλύπτει όλα!
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις σας! :)

Αποσυνδεδεμένος apoplous

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • DD+ODYSSEUS -dual coil-mini&more-egoT-want-titan
Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #43 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 20:54 »
Καλησπέρα..αποφάσισα κι εγώ να μπω στην παρέα των ατμιστών και αφού διάβασα εντατικά το -απίστευτα κατατοπιστικό!- φόρουμ, κατέληξα στο alter ego dual coils, το οποίο και παρέλαβα σήμερα.
Η ερώτησή μου είναι η εξής: υπάρχουν ανταλλακτικά επιστόμια, γιατί ως τώρα, αυτό που μού' ρχεται σαν γεύση είναι μία απέραντη και έντονη πλαστικίλα. Σε ένα review παραπάνω διάβασα ότι αυτό μάλλον θα φύγει, αλλά παρόλ' αυτά, θα ήθελα να τα αλλάξω.Γίνεται κάτι τέτοιο;; Να μην είναι δηλαδή από μαλακό πλαστικό;
Ναι γίνεται . πάρε ενα φίλτρο απο ego-t type b βγάλε το κάτω πώμα και χρησιμοποίησε το κανονικότατα στην θέση του μαλακού πλαστικού που δεν σ αρέσει

Απ: Alter eGo Dual Coils (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #44 στις: Νοεμβρίου 02, 2011, 21:24 »
Ναι γίνεται . πάρε ενα φίλτρο απο ego-t type b βγάλε το κάτω πώμα και χρησιμοποίησε το κανονικότατα στην θέση του μαλακού πλαστικού που δεν σ αρέσει

Κάτι τέτοιο σκεφτόμουν κι εγώ, αλλά δεν ήξερα ποιο ακριβώς να πάρω και τι να του κάνω  :dontknow:
Θα το δοκιμάσω, γιατί πέρα απ´τη μυρωδιά, δεν μ´αρέσει και σαν αίσθηση το μαλακό. Thanx!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 171 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20747 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174617 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312884 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14242 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124813 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4203 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix