vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 7 χρήστες
dkostas, zalaros, Jorge, webtool, TasMan, Lazy Dog, aenaos

Twitter

Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)

Αποσυνδεδεμένος Σένια

  • ***
  • 827
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #930 στις: Φεβρουαρίου 06, 2013, 12:51 »
Είναι ολοκαίνουριο το σετάκι. Μόλις το παρέλαβα την Παρασκευή!!!
Γι αυτό δε ξέρω και ρωτάω....

Επίσης, έχω διαβάσει στο φόρουμ ότι ατμ LR τελειώνουν τις μπαταρίες γρηγορότερα. Ο Giant, απ' όσο ξέρω έχει ατμοπ LR. Η μπαταρία του όμως είναι καλύτερη από μια απλή ego. Μου κρατάει όμως.... ελάχιστα! Πόσες ώρες κρατάει σε σας, μπορεί κάποιος να γράψει;
Οι χρόνοι που σου φαίνονται μικροί, εσένα πόσο σου κρατάει η φόρτιση; Με το φορτιστή τον άλλο που είχα γι' αυτό φοβάμαι μήπως έκανα "πατάτα" και χαλάσω καινούρια μπαταρία....

Αποσυνδεδεμένος stargazer81

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #931 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 13:52 »
καλημερα..εχω το giant εδω και 10 μερες..ειμαι πολυ ευχαριστημενος..δεν εχω βαλει κ.τ. στο στομα μου..

μια ερωτηση..υπαρχει καποιος φορτιστης για να φορτιζω την μπαταρια του στο αμαξι μου οπως φορτιζεις το gps??

ευχαριστω..

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #932 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 14:00 »
θέλεις έναν φορτιστή που να κουμπώνει στον αναπτήρα του αυτοκινήτου , να δίνει έξοδο ( output )
5v 500ma  , που να δίνει έξοδο usb για να κουμπώνει ό φορτιστής που έχεις ήδη  :)

Αποσυνδεδεμένος stargazer81

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #933 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 14:07 »
υπαρχει κατι τετοιο ε??ευχαριστω πολυ φιλαρακι θα το ψαξω..πιστευω ειναι καλη λυση για τον οποιοδηποτε..

Αποσυνδεδεμένος STYLIANOS

  • ***
  • 725
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ΙΜΕΟ ΓΚΑΝΤΕΜΗΣ
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #934 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 14:13 »

Αποσυνδεδεμένος geminimax

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #935 στις: Φεβρουαρίου 10, 2013, 14:14 »
Και εγώ το εχω δει στις giant, το κουμπακι κολλάει καμια φορα και χανει αυτην την αίσθηση του ''κλικ'' που είχε στην αρχη. Καλο ειναι να στην αλλάξουν  αν και λιγο δύσκολο γιατι νομιζω πως εχει μονο 1 μηνα εγγύηση (λογω προσφορας..).

Αποσυνδεδεμένος ΖΕ21

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #936 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 17:02 »
ποια η διαφορα μεταξυ αντιστασης 1,8 και 2,4 ohm? τι κανει η καθε μια?

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #937 στις: Φεβρουαρίου 13, 2013, 17:08 »
Πάνω σε μια συνήθη ego μπαταρία η 1.8 δίνει περισσότερο χτύπημα, περισσότερο και πιο θερμό ατμό και ίσως λιγότερο καθαρή γεύση από την 2.4. Επίσης αδειάζει γρηγορότερα την μπαταρία. Οι περισσότεροι προτιμούν την 1.8 αλλά είναι θέμα γούστου.

Αποσυνδεδεμένος tazmataz

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #938 στις: Φεβρουαρίου 21, 2013, 22:57 »
Καλησπερες προς ολους αγορασα τον Giant πριν απο 2 εβδομαδες δε μπορω να πω οτι εν8ουσιαστηκα με τον cartomizer μιας και δε με καλυψε σε χτυπημα και αποδοση γευσης...γουστα ειναι αυτα
! (τον χρησιμοποιησα κυριως με Usa mix 16 και με το tobacco 16 αρι της Nobacco ) Αντι8ετως εμεινα πολυ ικανοποιημενος απο το after sale της εταιρειας κα8οτι η μια εκ των δυο μπαταριων βραχυκυκλωσε κατα την χρηση της με το passthrough σταλ8ηκε α8ηνα το πρωι και την επομενη μερα το μεσημερι παλι ηταν κεφαλλονια, μια μπαταρια  με κραταει σχεδον 5-6 ωρες σε foul ατμισμα.  Καταλληξα σε ατμοποιητη Epsilon 2.4 με μπαταρια του Giant ο οποιος ειναι φοβερος για τα δικα μου γουστα, το Giant  θα το προτεινα σε φιλο σαν αρχικο πακετο.

Αποσυνδεδεμένος BlackSwan

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Eξ...ατμιζομαι!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #939 στις: Μαρτίου 08, 2013, 12:46 »
Πολυ καλο πακετακι για αρχαριους.Κατα την αποψη μου στα τοπ5 για εκεινους που ξεκινουν τωρα αλλαζοντας κατα προτιμηση τον ατμο με εναν CE4  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #940 στις: Μαρτίου 08, 2013, 20:44 »
Μα αν αλλαξουν τον ατμοποιητη δεν θα εχουν πλεον τον Giant...  :dontknow:
Η μπαταρια ειναι μια EGO πασθρου.. ο ατμοποιητης ειναι το βασικο στο πακετο αυτο..

Ενα χρονο πριν να ανεφερες για το ΤΟΠ5, θα συμφωνουσα με τα χιλια... Για τωρα εχω αντιθετη αποψη.

Αποσυνδεδεμένος dimitris71

  • **
  • 112
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #941 στις: Μαρτίου 08, 2013, 21:59 »
εγω παντως ξεκινησα με αυτον σαν αρχαριος..τωρα ουτε που θελω να τον βλεπω...ακομη και οι μπαταριες του δεν δουλευουν  :wall:  ειτε οταν τους χρησιμοποιω με mini nova ή ακομη και με ce 4...  >:(  με φυτιλι στα 2, 4

Αποσυνδεδεμένος kostassei

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
  • και αν εχω κανει το μυαλο μου μαρμελαδα
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #942 στις: Μαρτίου 08, 2013, 22:05 »
Και εγω αυτο εχω. 2 μηνες και ολα καλα ως τωρα!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Mikevet1984

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #943 στις: Μαΐου 25, 2013, 03:34 »
Γεια χαρά!

Έχω μια απορία και θα ήθελα τα φώτα σας.

Έχω ένα φορτιστή nobacco για το i-want. Αυτο που υπήρχε στην συσκευασία του κουτιού επειδή το πρώτο μου τσιγάρο ήταν i-want. Επειδή η μία μπαταρία από τις 2 του κουτιού έφαγε τα ψωμάκια της και έψαχνα για καινούρια αποφάσισα να αγοράσω μόνο την μπαταρία του Giant για μία δοκιμή. Ήθελα να ρωτήσω αν ο φορτιστής του i-want κανει για όλες τις κλασσικές μπαταρίες της Nobacco και να φορτίσω άφοβα την μπαταρία με αυτόν ή η μπαταρία Giant εχει δικό της φορτιστή και πρέπει να πάω άμεσα να τον αγοράσω? Εννοώ ασυμβατότητες σε volts, watts και τέτοια μην έχουμε καμμια ασυμβατότητα και έκρηξη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για καθε απάντηση...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Nobacco Giant (ΕΠΙΣΗΜΟ REVIEW)
« Απάντηση #944 στις: Μαΐου 25, 2013, 03:41 »
Ασυμβατότητα δεν υπάρχει!
Μπορείς να φορτίσεις κανονικά την μπαταρία του Giant στον φορτιστή του want αφου και οι δυο μπαταριες (want και Giant) είναι μπαταρίες "eGo"...
Απλά αν θές να χρησιμοποιήσεις/φορτίσεις την μπαταρία Giant με passthrough (απο κάτω δηλαδή) θα χρειαστείς ένα καλώδιο mini usb σε usb...
Αν ειναι να την φορτισεις απλα χωρις να την χρησιμοποιείς ταυτόχρονα ο φορτιστής του want είναι ο ίδιος με του Giant και σου κάνει μια χαρά!  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 42508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34609 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 557164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181704 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8854 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538424 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60511 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238836 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1598 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16755 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos