vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

243 επισκέπτες, 2 χρήστες
treloneritis, Jorge

Twitter

GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 13, 2020, 18:21 »
Ε, και εμείς θα κάνουμε τον Έλληνα... :)) :))

Θα απαντήσουν, αλλά δεν ξέρω τι θα πούν... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος aragiannis

  • ***
  • 863
  • Φύλο: Άντρας
  • Satan sum et nihil humanum a me alienum puto
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 13, 2020, 18:26 »
Το πιθανότερο είναι πως ζητούν την πλήρη σου διεύθυνση για να κάνουν την αποστολή.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 13, 2020, 18:27 »
Χμμ...ναι είναι πιθανόν αυτό.
ΟΚ, αύριο θα τους στείλουμε την πλήρη διευθυνση του γραφείου, μιας και είμαστε και οι 4 εκεί.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 09:55 »
Τελικά ήρθε η οριστική απάντηση. Γρήγορη και επαγγελματική.


Anne (GeekVape)
Jan 14, 11:58 CST
This is Anne from Geekvape China team.

Please note that we can provide you a new boost for the Aegis boost , please provide us your receiving information as below:
Full name:
Address:
City:
State or province:
Country:
Post code:
Phone number/Mobile number:
Color :
so that we can delivery the parts as soon as possible,
BTW: The parcel will arrive around 20-45 working days as usual. But it's not guaranteed as the shipping will be affected by the customs.

thanks!

Άντε εσύ βγάλτα τώρα πέρα με το τελωνείο... :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2380
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 13:53 »
Να της πείς να γράψει ανταλλακτικά γενικά και όχι ατμιστικά ανταλλακτικά.

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 14, 2020, 14:47 »
Μωρέ ό,τι και να γράψει, αν θα δουν στα χαρτιά GEEK VAPE, φτάνει.
Δεν βαριέσαι, ας τα στείλουν και ό,τι γίνει.

Ούτως ή άλλως, τα τανκάκια είναι προβληματικά. Και άλλα 4 που πήραμε, το ίδιο πρόβλημα έχουν. Και μάλιστα στο ένα είναι λίγο διαφορετικό το πρόβλημα. Δεν τρέχει από την ένωση των δύο κομματιών, αλλά από την υποδοχή της αντίστασης. Η οποία, υποδοχή, είναι ελαφρώς μπόσικη και η αντίσταση μπαινοβγαίνει χαλαρά! Ποιο εργαλείο για να την βγάλεις και πράσινα άλογα. Αν τινάξεις ελαφρά το τανκ, φεύγει η αντίσταση!

Χάλια υλοποίηση...

Συνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2299
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 02:07 »
Φαντάζομαι θα το διορθώσουν σε κάποιο νέο batch. Στο μεταξύ έχει κυκλοφορήσει & η rba βάση του, αν & εκεί, μάλλον θα έχεις να αντιμετωπίσεις τις υγρασίες/διαρροές ενός rdta στην τσέπη, στην τσάντα ή στο να τον αφήσεις ξαπλωτό. Εχω την περιέργεια να δω αν θα ακολουθήσει την μόδα της κυκλοφορίας & ενός 510 αντάπτορα.
https://www.youtube.com/watch?v=Nbz8g5n_kGE&feature=em-uploademail

Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 15, 2020, 10:10 »
Προσωπικά, το να έχω ένα ποντ και να χρησιμοποιώ πάνω του επισκευάσιμο ατμοποιητή (κεφαλή), το βρίσκω περίεργο...
Ίσως για κάποιον που εισέρχεται στο άτμισμα και μετά από λίγο θέλει να ασχοληθεί με επισκευάσιμους.

Το θέμα της έκδοσης νέου batch που θα διορθώνει τα λάθη της πρώτης έκδοσης, με εκνευρίζει...
Δηλαδή εμείς είμαστε οι beta testers; Μας πασάρουν ένα προϊόν και περιμένουν από εμάς να βρούμε τα σχεδιαστικά/κατασκευαστικά λάθη τους, ώστε να τα διορθώσουν;
Γιατί δεν εφαρμόζουν στο προϊόν τους έναν εντατικό, εξονυχιστικό έλεγχο ΠΡΙΝ το κυκλοφορήσουν, ώστε να διαπιστώσουν ιδίοις όμμασιν τα λάθη;

 Καλά...ακαδημαϊκή η απόρία.

Αποσυνδεδεμένος Kliman

  • **
  • 121
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 16, 2020, 13:58 »
Ο 510 αντάπτορας βρίσκεται ήδη σε προπαραγγελία στα κινεζομάγαζα.

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 889
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 23, 2020, 19:09 »
Μου ήρθε και εμένα η επισκευάσιμη από την εταιρεία και παίζω μαζί της εδώ και μια βδομάδα και έχω κάνει αρκετά στησίματα για να δω τα όρια του RDTA.


Για αρχή θέλω να πω ότι είμαι πολύ ικανοποιημένος με τα περιεχόμενα της συσκευασίας.
Τέσσερις αντιστάσεις και μπόλικο βαμβάκι για τα πρώτα στησίματα είναι υπεραρκετά για κάθε ατμιστή.

Οι αντιστάσεις της συσκευασίας είναι:
-> Δύο Kanthal, 28ga, 1.3Ω στα 10-15W
-> Δύο Ni80 fused clapton, 28ga*2+40ga, 0.6Ω στα 20-30W

Παρατήρηση: Το προστατευτικό καπάκι που έκλεινε το ποντάκι με τις έτοιμες
αντιστάσεις, εδώ δεν χωράει και για μένα είναι φάουλ!


Για μένα η RDTA είναι ξεκάθαρα σφιχτή πνευμονική και δεν αποδίδει σωστά στο MTL γιατί με τέτοιες εισαγωγές αέρα κάτω από την αντίσταση όσο και να κλείσεις την εισαγωγή του αέρα στο ποντάκι ο αέρας απλά μπουκώνει και δεν εισέρχεται σωστά μέσα.

Έκανα δύο δοκιμές με μονόκλωνα σύρματα(0.32μμ και 0.4μμ) και κλειστό τον αέρα αλλά δεν ευχαριστήθηκα MTL και δεν προσπάθησα παραπάνω.


Για μένα το ποντάκι αποδίδει σωστά με τον αέρα ανοιχτό στη μέση ή και παραπάνω και λίγο πιο περίπλοκα σύρματα. Δεν είχα πρόβλημα και με αντιστάσεις με 2.5μμ πυρήνα αλλά πέρασα καλύτερα με αντιστάσεις με 3μμ πυρήνα.

(Σίγουρα η μπαταρία της συσκευής δεν είναι η καλύτερη για τέτοια στησίματα αλλά προτιμώ να χαρώ την συσκευή με στήσιμο που μου αρέσει παρά να κάνω στησίματα που δεν αποδίδουν σωστά απλά για να κρατήσει η μπαταρία περισσότερες ώρες.)


Οπότε εγώ στήνω με τριάρι πυρήνα και την αντίσταση λίγο πιο ψηλά για να είμαστε σίγουροι ότι δεν βρίσκει πουθενά. Διαφωνώ ότι το βαμβάκι δεν έχει πρόβλημα να κοπεί ίσα ίσα γιατί το δοκίμασα και το μόνο που κατάφερα είναι να ατμίσω στεγνό βαμβάκι από την δεύτερη τζούρα. Θέλει ξεκάθαρα μέχρι εκεί που δείχνω στην φωτογραφία από κάτω. Το βαμβάκι πρέπει να είναι μακρύ χωρίς όμως να ξεφεύγει και με πολύ καλό αφράτεμα για να υπάρξει σωστή τροφοδοσία.


Μου αρέσει η δυνατότητα να βάλω δικό μου επιστόμιο αν και το μικρό της συσκευασίας είναι μια χαρά. Το πιο μεγάλο είναι υπερβολικά μεγάλο και τελείως άχρηστο ακόμα και σε DL στησίματα, προτιμήστε το μικρό.

Μου αρέσει η τζούρα του γιατί είναι απαλή, επιτέλους αθόρυβη σε σχέση με το ποντ με τις εργοστασιακές και η γεύση είναι επίσης πολύ καλή.

Όπως σε όλους τους RDTA έτσι και εδώ έχουμε τα ίδια προβλήματα μόνο που εδώ τα διακρίνουμε πιο εύκολα και εξηγώ. Για αρχή δεν μπορείς να κάνεις απανωτές τζούρες γιατί το βαμβάκι δεν προλαβαίνει να τροφοδοτήσει και θα είναι στεγνό.

Πρέπει να έχεις συνέχεια το νου σου αν το υγρό φτάσει μέχρι την μέση να ξαναγεμίσεις γιατί πάλι θα στεγνώσει το βαμβάκι και γενικότερα το βαμβάκι δεν είναι ποτέ όσο βρεγμένο το θέλω και είχα καταλήξει να ντριπάρω από πάνω για να είναι πάντα όσο βρεγμένο πρέπει.

Γενικά το όλο σκεπτικό κουνάω την συσκευή και το υγρό πάει παντού και τα βαμβάκια είναι πάντα βρεγμένα εγώ πιστεύω ότι δεν δουλεύει σωστά εδώ. Θα μείνω με τις εργοστασιακές του αντιστάσεις που δουλεύουν απροβλημάτιστα.


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 25, 2020, 13:36 »
Αγόρασα αυτόν τον αντάπτορα από εδώ https://www.k110.eu/el/antaptores-hlektronikwn-tsigarwn/3118-geekvape-aegis-boost-510-antaptoras.html αλλά δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος. Ο συγκεκριμένος αντάπτορας δεν κουμπώνει αλλά απλώς σφηνώνει. Έτσι με το παραμικρό σπρώξιμο στον ατμοποιητη, βγαίνει από την θέση του. Ψάχνοντας λίγο στο διαδίκτυο, βλέπω τουλάχιστον 3 διαφορετικές υλοποιήσεις σε αντάπτορα 510 για το aegis boost και μία ανακοίνωση από την geekvape ότι θα βγάλουν και αυτοί.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουαρίου 07, 2020, 10:42 »
Όντως δίνει πολύ καλή γεύση η rba κεφαλή του και όντως είναι πολύ αεράτη για mtl τζούρα. Ίσως, αν κλείσουν ή μικρύνουν οι δύο μεγάλες τρύπες κάτω από την αντίσταση με καμιά πατέντα, να γίνει καλύτερη.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουαρίου 15, 2020, 19:10 »
Δοκιμάζω εδώ και λίγες μέρες την Vss RBA v4 (MTL) της Hippovape και μου αρέσει πολύ. Εξαιρετική απόδοση και κανένα πρόβλημα υπό ή υπερτροφοδοσίας. Ευτυχώς που βρήκα και λύση για την διαρροή του τανκ και έτσι τώρα χαίρομαι το boost. Έβαλα ένα μικρό ελατήριο στην τετράγωνη εσοχή του τανκ ώστε να το πιέζει λίγο όταν αυτό είναι κουμπωμενο. Ούτε σταγονίδιο πλέον δεν βλέπω.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Λοξίας

  • ****
  • 1388
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #58 στις: Φεβρουαρίου 17, 2020, 18:08 »
Ε; :hmmm:
Σε ποιά τετράγωνη εσοχή;
Σε αυτήν που είναι κάτω από την αντίσταση (αν την βλέπουμε προς τα πάνω);

Μιλώντας βέβαια πάντα για το στάνταρντ τανκ και όχι αυτό με την RBA κεφαλή.

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: GeekVape Aegis Boost Mod Pod kit 1500mAh
« Απάντηση #59 στις: Φεβρουαρίου 17, 2020, 18:18 »
Δίπλα στην αντίσταση. Στην ουσία στο κέντρο της δεξαμενής. Δεν χρειάζεται πολύ πίεση. Ίσα ίσα κάτι να πιέζει τον πάτο της δεξαμενής. Ίσως και ένα κομμάτι σφουγγάρι να κάνει δουλειά. Ο πάτος της δεξαμενής είναι κουμπωτος και έχει ορινγκ μέσα. Αλλά προφανώς σε κάποιες δεξαμενές δεν πατάει καλά στο ορινγκ. Η λίγη πίεση κάνει τον πάτο να πατάει καλά στο ορινγκ. Ναι στην rba δεν έχει τέτοια εσοχή αλλά στην δικιά μου τουλάχιστον δεν έχω διαρροές. Στην 2μλ που είχε πάνω αλλά και στην μεγαλύτερη είχα διαρροές. Από την στιγμή που έβαλα το ελατήριο δεν έχει βγει ούτε σταγονίδιο.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 34558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 556989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181608 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 115 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8829 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 538268 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60463 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238738 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 1541 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16714 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 139268 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz