vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

503 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, manoslykos, pngtszs1976, azzazel, tasos1976, ΨΗΛΟΣ, camber, Harris, tibolaso

Twitter

Πονοκέφαλος

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:20 »
Εγω με το τσιγάρο ένοιωθα να αυξάνεται η ενδοκράνιος πίεση ωρες ωρες και είχα ημικρανίες αρκετά ισχυρές...
Εδώ και σχεδόν ένα χρόνο  :nope:

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:22 »
Άρα το η.τ. ανήκει στην δικαιωδοσία του Ε.Ο.Φ.  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 16:03 »
Συνατμιστες μου , μπορει να ειναι και θεμα καθαρα τυχης αλλα , εχω χρονιο προβλημα με ημικρανιες , κυριολεκτικα σοβαρο οταν ειμουν σε μικροτερη ηλικια , τωρα τελευταια ευτηχως εχει σχεδων εξαφανιστει αλλα με το που εκοωα ρε παιδες το τσιγαρο οι ημικρανιες κανονικα εξαφανιστικαν και πλεων ειναι πολυ σπανιο φενομενο , μπορει να ειναι και ασχετο δεν λεω , αλλα εδω και 5 μηνες ειχα ελαχιστους πονοκεφαλους και χερομαι βεβαιως βεβαιως !
Φίλε LG μία απ΄τα ίδια, είχα κ εγώ συχνά ημικρανίες και πονοκεφάλους, 2-3 την βδομάδα. Αν με έπιαναν καλά μπορούσα να έχω
και 3 μέρες πονοκέφαλο και ότι και αν κατάβαζα δεν πέρναγαν με τίποτα  :angry_orange:.
Θεωρώ ότι η μεγαλή αιτιά του κακού ήταν το τσιγάρο. Τώρα πλέον με τον ατμό, 1,5μήνα άντε να είχα 2-3 φορές σύνολο, και
αυτό μετά από μια κουραστική μέρα, από κει που ήταν σχεδόν καθημερινό πρόβλημα.....τώρα του δίνω και καταλαβαίνει, να'ναι καλά
ο Οδυσσέας......... :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 16:04 »
Άρα το η.τ. ανήκει στην δικαιωδοσία του Ε.Ο.Φ.  :laugh1:
Μακριά απ΄τον ΕΟΦ λεμέ...... ;D

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 16:10 »
Φίλε LG μία απ΄τα ίδια, είχα κ εγώ συχνά ημικρανίες και πονοκεφάλους, 2-3 την βδομάδα. Αν με έπιαναν καλά μπορούσα να έχω
και 3 μέρες πονοκέφαλο και ότι και αν κατάβαζα δεν πέρναγαν με τίποτα  :angry_orange:.
Θεωρώ ότι η μεγαλή αιτιά του κακού ήταν το τσιγάρο. Τώρα πλέον με τον ατμό, 1,5μήνα άντε να είχα 2-3 φορές σύνολο, και
αυτό μετά από μια κουραστική μέρα, από κει που ήταν σχεδόν καθημερινό πρόβλημα.....τώρα του δίνω και καταλαβαίνει, να'ναι καλά
ο Οδυσσέας......... :thumpup: :thumpup:
Συνατμιστα μου διαβαζοντας το ποστ σου εχω απλως να πω ακριβως τα ιδια συμπτωματα και ακριβος τα ιδια αποτελεσματα χαιρομαι πραγματικα που επιβεβαιονουμε με προσωπικες εμπειριες μας ο ενας τον αλλο και ποτε ξανα μας ευχομαι ποοκεφαλο φιλε  :thumpup: ( πεντε μηνες τωρα ουτε καν 10 πονοκεφαλοι και πολυ μικρου επιπεδου ! )
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2012, 16:19 από L.G. »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 01:24 »
τα τελευταια χρονια περναω δυσκολους χειμωνες εξαιτιας της ιγμοριτιδας που με βασανιζει..
μιλαμε για τοσο ισχυρες ημικρανιες που ενιωθα σαν να μου καρφωνουν καρφια μεσα στα ματια..
περσι τα χριστουγεννα τα περασα στο νοσοκομειο..

φετος ειναι ο πρωτος χειμωνας μετα απο 4 χρονια που δεν εχω περασει το γνωστο μου μαρτυριο..
δεν θελω να το γρουσουζεψω μιας και ειμαστε ακομα μεσα στο χειμωνα αλλα σε αλλη περιπτωση
θα με ειχε ριξει ηδη στα σιγουρα!

μπορει να ειναι συμπτωματικο αλλα εγω το αποδιδω στη διακοπη του καπνισματος..


Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 09, 2012, 01:43 »
Η μητέρα μου έχει το ίδιο πρόβλημα.
Πέρα από αισθητή βελτίωση έχει ξανά όσφρηση μετά από πολλά χρόνια




Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην κάνετε παράθεση όταν απαντάτε κάτω από το τελευταίο μήνυμα. Πατήστε το κουμπί "Απάντηση".
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2012, 14:39 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 10, 2012, 14:58 »
Επειδή το θέμα ξέφυγε σε άλλα πεδία, κάποια μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5737.0.html

Καλά είναι να κοιτάζουμε και τον τίτλο του θέματος και να... μετακομίζουμε μόνοι μας τη συζήτηση σε άλλα θέματα του φόρουμ όταν χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος kos-greece

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • Χερι που το φοβασαι φιλα το
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 11:02 »
Πιστευω πως πονοκεφαλος σε πιανει αν ατμιζεις υγρα με μεγαλη περιεκτικοτητα σε mg νικοτινη και παιρνεις συνεχομενες τσουρες για πολυ ωρα και αυτο παρουσιασα και εγω σε εμενα και οταν σταματαγα μετα απο λιγο τελος ο πονοκεφαλος,αν το ξαναεκανα ξανα το κεφαλι ειναι λογικο νομιζω...

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 12:00 »
Καλημέρα, από τότε που σταμάτησα τα φραπεδοτσίγαρα και το γύρισα σε φραπεδοατμίσματα  :D δεν θυμάμαι να είχα ποτέ headache  :happy_roll_01:

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #55 στις: Μαρτίου 09, 2012, 11:05 »
Η εμπειρία από το Η.Κ είναι ότι όλα τα υγρά της HALO μου προκαλούν τρομερό πονοκέφαλο. Και είναι κρίμα γιατί είναι τα καλύτερα. Δεν το περιορίζω σε μία μόνο γεύση αλλά σε όλα. Πρέπει λοιπόν να είναι η βάση το πρόβλημα. Αυτά τα extra υλικά που κάνουν όλη τη μαγεία σε εμένα φέρνουν μόνο κακομοιριά και δυστυχία.  :thumpdown:
Συνεπώς πιστεύω ότι αν κάποιος αντιμετωπίζει πονοκεφάλους από το Η.Κ τότε αυτό που έχει να κάνει είναι να λλάξει ριζικά γεύση και βάση (ή εταιρεία) και τότε να δει τι γίνεται. :yes:

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #56 στις: Μαρτίου 09, 2012, 16:32 »
Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα φίλε μου με το tribeca και το torque56.
Αλλά η ζαλάδα οφείλεται μάλλον στην αλκοόλη που περιέχουν για να δέσει το μείγμα. Τα πρώτα ml που έκανα μου έφερναν ζαλάδα. Αλλά όσο καθόταν και ωρίμαζε το υγρό έφυγε η οινοπνευματίλα και σταμάτησαν οι ζαλάδες.

Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #57 στις: Μαρτίου 30, 2012, 04:09 »
Η πρώτη κρούση που ήταν σοκαριστική, γιατί ποτέ δε μου είχε τύχει στο παρελθόν τέτοιο πράγμα, ήταν σαν να έσκασε κάτι μέσα στο μυαλό μου. Πόνος οξύς και διαπεραστικός που διήρκησε ένα δευτερόλεπτο. Από εκείνη τη μέρα μου έχει συμβεί κανα δυο φορές το ίδιο σύμπτωμα σε ένταση.
Γενικότερα, εδώ και δέκα περίπου ημέρες, δε μπορώ να ηρεμήσω. Δεν είναι ακριβώς πονοκέφαλος αυτό που νοιώθω, είναι σαν να με χτυπάνε συνεχώς σφυριά σε διαφορετικά σημεία, άλλοτε με μικρότερη ένταση, άλλοτε με μεγαλύτερη. Οι ενοχλήσεις δεν μου περνάνε με κανένα παυσίπονο. Παράλληλα, έχω σχεδόν μόνιμα την αίσθηση της ζάλης που μοιάζει με αυτήν που έχει κανείς όταν συνέρχεται από νάρκωση.
Ατμίζω σχεδόν ένα μήνα, ποσότητα 1μισι με 2 ml καθημερινά, με νικοτίνη από 6mg μέχρι 0mg, με βάση balanced και πάντα με αρώματα. Δοκίμασα σκέτη vg, δοκίμασα να μείνω χωρίς να ατμίσω για λίγες ώρες, κάπως υποχωρούν τα συμπτώματα, όμως δεν επανέρχομαι πλήρως.
Έχω την αίσθηση ότι όλα αυτά δεν είναι άσχετα με το η.τ. Πολύ κρίμα, γιατί μου αρέσει πολύ και το βασικότερο... έχω κόψει το κ.τ.
Την ερχόμενη εβδομάδα έχω ραντεβού με γιατρό. Για να δούμε...

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #58 στις: Μαρτίου 30, 2012, 04:39 »
Ειναι πολυ πιθανό να σχετίζεται περισσότερο με το γεγονός ότι εκοψες το κτ παρά με το ότι άρχισες το ητ.

Δεν ξέρω τι και πόσο κάπνιζες πριν, αλλα η ποσότητα της νικοτίνης που παίρνεις από το ητ μου φαίνεται αρκετά μικρή για κάποιον που έκοψε το κάπνισμα (συνήθως κάποιος πρώην καπνιστής lights ατμίζει στην αρχή τουλάχιστον 12 mg νικοτίνης και από 2-5 ml τη μέρα, προκειμένου να έρχεται στα ίσια του).

Ουσιαστικά αυτό που συμβαίνει ειναι ότι η νικοτίνη απελευθερώνει σακχαρο, του οποίου η ελλειψη προκαλεί αποδεδειγμένα πονοκεφάλους και μια κατάσταση μόνιμης ζάλης-μαστούρας παρόμοια με αυτή που περιγράφεις. Αν εσύ δεν παίρνεις την απαιτούμενη ποσοτητα νικοτίνης απο το ητ, τότε ειναι πιθανό να ειναι η έλλειψη νικοτίνης που σου δημιουργεί τα παραπάνω συμπτώματα. Στο λέω εκ πειρας γιατί και εγώ είχα παρόμοια συμπτώματα τις πρώτες μέρες μετα τη διακοπη του κτ, οταν και καπνίζα υγρά χαμηλής περιεκτικότητας σε νικοτίνη. Μετά αύξησα τη νικοτίνη και όλα μια χαρά, και φαντάσου ότι γενικά ταλαιπωρούμουν πολυ από πονοκεφάλους ήδη απο τον καιρό που ήμουν καπνιστής.

Κατά τη γνώμη μου μπορείς να δοκιμάσεις δυο λύσεις: ή να πας στο 12 mg  στα υγρά που καπνίζεις ή να τρώς περισσότερα φρούτα και κανα γλυκάκι παραπάνω μες στη μέρα για λίγο καιρό (γενικότερα μια πιο ισοροπημένη διατροφή από τον καιρό που ήσουν καπνιστής).


Αποσυνδεδεμένος Μπίλυ

  • *
  • 22
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τη Στιρέλα! Τη Στιρέλα!
    • http://www.facebook.com/pages/%CE%A1%CE%9F%CE%9A-%CE%91-%CE%9C%CF%80%CE%AF%CE%BB%CF%85-%CE%BF-%CE%B6%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5%CF%81%CF%8C%CF%82/166036306763416
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #59 στις: Μαρτίου 30, 2012, 17:32 »
febman, σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου.  :bye:

Μετά από αυτά που μου έγραψες, άρχισα να το ψάχνω κι εγώ λίγο στο ιντερνετ και ανακάλυψα πως ακόμα ένας λόγος είναι πως ο εγκέφαλος του καπνιστή έχει μάθει να δέχεται μονοξείδιο του άνθρακα. Όταν ο καπνιστής πάψει να είναι καπνιστής απότομα, ο εγκέφαλός του γεμίζει με περισσότερο "ασυνήθιστο" οξυγόνο, με αποτέλεσμα να παρουσιάζονται τέτοια συμπτώματα. Βέβαια, αυτό δεν έχει να κάνει με το σάκχαρο, όμως ο συνδυασμός λειτουργεί καταλυτικά.
Πολύ παρήγορες αυτές οι σκέψεις, αν λάβεις υπόψιν ότι ήμουν καπνίστρια για 23 χρόνια με light τσιγάρα. Δεν θέλω να αποχωριστώ το η.τ.
Η επίσκεψη στον γιατρό θα γίνει βέβαια, για να αποκλειστούν τα διάφορα ενδεχόμενα. Ελπίζω όλα να πάνε καλά.
Και πάλι σ' ευχαριστώ! :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 284030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209328 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68142 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 176131 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315030 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15210 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126353 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4959 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix