vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

274 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Twitter

Πονοκέφαλος

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:18 »
Μην μετρας παντως την περιεκτικοτητα σε νικοτινη που επαιρνες με το τσιγαρο με τα mg εδω. Κανεις μας δεν εχει καταληξει στο ποιος ειναι τελικα ο συσχετισμς και η αναλογια των δύο. λαο εγω παντως με τα στριφτα, στην αρχη καπου 5 με 6 ml εκανα. Ειχαμε εμεις συνηθισειι να διαρκουν τα τσιγαρα μας πουλ περισσοτερο απο αυτα των πακετων οποτε δεν καταφερα να κοψω την πιπιλα, αλλα μπουχτισα τα mg και τα κατεβασα.

edit δεν διορθωνω τα ορδθογραφικα μου για να εδνεικνύουν την ώρα που γράφονται και τη νύστα μου  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:40 »
συγνωμη αλλα διαβασα εδω μπουρδες του στυλ επειδη εκοψες το κτ εχεις πονοκεφαλο..

Αφου το παιδι λεει ξεκαθαρα οτι μολις παρει τζουρες ητ εχει τον πονοκεφαλο... οποτε μην λεμε οτι θελουμε

Ο πονοκεφαλος αν δεν ειναι απο καποια ουσια που εχουνε τα υγρα η που βγαζει το ητ απο εσωτερικο καψιμο

τοτε ειναι μαλον υποκαπνια (ανεπαρκής ποσότητα διοξειδίου του άνθρακος) και λυνετε με το να σφιξεις την τζουρα ωστε να εχει λιγο αερα απο το περιβαλον
και περισσοτερο ατμο... δηλαδη με τον πυκνο καπνο και μικρη κοφτη τζουρα που δεν βαζεις πολυ αερα μεσα.

Αν και σχεδον ειμαι σιγουρος οτι ειναι υποκαπνια απο τις μακροσυρτες και αραιες τζουρες.

Παρε ενα χαρτακι στριφτου και στην συνδεση με την μπαταρια προσταθησε να φραξεις τις τρυπες στριβωντας το γυρω γυρω ωστε να εχει καλη εφαρμογη ... οχι τελειως αλλα αρκετα ωστε να σφιξει η τζουρα.

Αν το προβλημα ειναι υποκαπνια προκειτε για κακα σχεδιασμενη συσκευη ητ δηλαδη το ovale δεν εχει σωστη τζουρα και για πολυ μακρια ρουφηξια απο εσενα. Σφιξε την τζουρα και δες αν σε ζαλιζει.

Κανε και μια αλλη δοκιμη .... δοκιμασε να παιρνεις χωρις κανενα τσιγαρο βαθειες και πολυ γρηγορες ανασες να δεις αν παθαίνεις την ιδια ζαλη αν παθαινεις την ιδια μαλλον βρηκαμε το προβλημα...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:52 από nikosqt »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 05:53 »
Υποκαπνία από λάθος τζούρες τσιγάρου μου φαίνεται πολύ περίεργο (έως απίθανο) αλλά... ενδιαφέρον!
Χάθηκε και ο perea-perea και δεν βλέπω να μαθαίνουμε αν είχες δίκιο.
 :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 12:39 »


"συγνωμη αλλα διαβασα εδω μπουρδες του στυλ επειδη εκοψες το κτ εχεις πονοκεφαλο.."

@ nikosqt

K όμως ναι!! :yes: :yes: :yes: Μπορείς να έχεις αφόρητους πονοκεφάλους όταν σταματήσεις το κτ!!!!!!! Δλδ όταν  μείνεις δίχως νικοτίνη για 2 μέρες!!!Αυτό συνέβει σε εμένα όταν κάποτε περίμενα το ητ για να ξεκινήσω το άτμισμα!! Δλδ χρειαζόμουν νικοτίνη!!! Κ η μεγάλη πλάκα ήταν ότι έπρεπε να καπνίζω 3 τσιγάρα την ημέρα για να φύγει ο πονοκέφαλος!!!! Να προσθέσω  ότι κ  η  πολύ νικοτίνη μπορεί ναι να προκαλέσει τρομερό πονοκέφαλο σε μερικούς ανθρώπους γιατί ξέρουμε καλά ότι όλοι οι οργανισμοί δεν αντιδρούν το ίδιο.... ;)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 12:44 »
Παιδιά έχω κι εγώ το παρόμοια προβλήματα εδώ και 2 μέρες που ατμίζω με 12mg. Δεν έχω πονοκέφαλο αλλά έχω πολύ βαρύ κεφάλι, σα να έχω πολύ υψηλή πίεση (αν και δεν έχω πιεσόμετρο να μετρηθώ). Ίσως να φταίει ότι κάνω γύρω στα 7ml την ημέρα αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί μέχρι τώρα έκανα σχεδόν έναν μεγάλο old hoborn κίτρινο την ημέρα. Τέσπα, θα δοκιμάσω και με χαμηλότερη νικοτίνη και βλέπουμε. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;


Σίγουρα εσυ το παρακάνεις ναι? νομίζω ότι είναι πολλά τα 7 ml που κάνεις. Να δοκιμάσεις με 8 κ με 11 mg σε νικοτίνη,  για μένα είναι η καλλίτερη λύση κ δεν έχω κανένα πρόβλημα τώρα. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 07, 2012, 12:55 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 12:51 »
7ml την ημερα? :confused1: εμενα ρε φιλε με 5 ml/12mg με πιανει τετοια ταχυπαλμια που νομιζω οτι θα παθω εμφραγμα :dontknow: και αλλον σιγουρα δεν τον πειραζει καθολου, η νικοτινη επηρεαζει διαφορετικα πιστευω τον καθε ανθρωπο οσον αφορα τις παρενεργιες... δηλαδη οτι επειδη καποιος κανει 10 ml την ημερα και δεν παθαινει τπτ δεν σημαινει οτι το ιδιο θα συμβει και με εσενα :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 12:54 »
Συμφωνώ μαζί σου !!! Έτσι είναι! κάθε οργανισμός αντιδράει τόσο μα τόσο διαφορετικά που πρέπει να προσέχουμε στις αρχές με το άτμισμα! Δεν σημαίνει ότι μπορούμε να ατμίζουμε κ ενα μπουκάλι υγρό την μέρα ναι? Το λέω για να προσέχουμε κ όχι για να γίνω κακιά.... ::) ::) ::)  ;)

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 12:54 »
Και μένα αν υπερβώ τα 3.5ml στα 12mg την ημέρα μου έρχονται τα ίδια συμπτώματα ταχυπαλμία και βαρύ κεφάλι
Νιώθω γενικά τον οργανισμό μου πιο βαρύ
Καλή η πιπίλα αλλά

Αποσυνδεδεμένος matsakonas

  • ****
  • 1410
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 13:08 »
παρε υγρα με 0%/mg  και ατμισε εναν κουβα :dontknow: και παλι μπορει να σε πειραξουν

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 00:45 »

"συγνωμη αλλα διαβασα εδω μπουρδες του στυλ επειδη εκοψες το κτ εχεις πονοκεφαλο.."

@ nikosqt

K όμως ναι!! :yes: :yes: :yes: Μπορείς να έχεις αφόρητους πονοκεφάλους όταν σταματήσεις το κτ!!!!!!! Δλδ όταν  μείνεις δίχως νικοτίνη για 2 μέρες!!!Αυτό συνέβει σε εμένα όταν κάποτε περίμενα το ητ για να ξεκινήσω το άτμισμα!! Δλδ χρειαζόμουν νικοτίνη!!! Κ η μεγάλη πλάκα ήταν ότι έπρεπε να καπνίζω 3 τσιγάρα την ημέρα για να φύγει ο πονοκέφαλος!!!! Να προσθέσω  ότι κ  η  πολύ νικοτίνη μπορεί ναι να προκαλέσει τρομερό πονοκέφαλο σε μερικούς ανθρώπους γιατί ξέρουμε καλά ότι όλοι οι οργανισμοί δεν αντιδρούν το ίδιο.... ;)


ναι αλλα αυτος ο πονοκεφαλος ειναι ολη την ωρα και οχι μετα που θα τραβηξεις 4-5 τζουρες απο το ητ ετσι για να ξερουμε τι λεμε...
Απο τη στιγμη που παθαινει τη ζαλη κατα τη χρηση του ητ τοτε το ητ εχει ευθυνη γι αυτο

εγω λεω οτι το προβλημα του φιλου ειναι η στα υγρα(αλκοολες μεσα) ή ειναι θεμα υποκαπνιας λογω κακης σχεδιασης στην τζουρα του ovale.

(Η υποκαπνια ειναι μια κατασταση που το διοξειδιο του ανθρακα μειωνετε στο αιμα και εχει ως αποτελεσμα τη ζαλη.
Αυτο συμβαινει οταν παιρνουμε μεγαλες και γρηγορες ανασες γιατι κανοντας αυτο κανουμε μεγαλες και γρηγορες εκπνοες
και ετσι αποβαλουμε απο τον οργανισμο το διοξειδιο του ανθρακα παραπανω απο το κανονικο αυτο ερχετε σε ελειψη στον οργανισμο και παθαινεις τη ζαλη.
Αυτη η ζαλη φτιαχνει πολυ ευκολα και γρηγορα σταματοντας να παιρνεις βαθειες και γρηγορες ανασες για λιγη ωρα ενω αμα η ζαλη ειναι απο τα υγρα
αργει ποιο πολυ για να επανελθεις...)

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 08:12 »
Καλημέρα  :)
Έμαθα να ακούω κ ειλικρινά δεν λέω ότι εδώ έχεις άδικο.....Ίσως να είναι κ έτσι όπως το λές ναι?
 Η ζάλη είναι μεγάλη ιστορία...το παθαίνω μόνο όταν το παρακάνω με την νικοτίνη!   :yes:

Αποσυνδεδεμένος nikosqt

  • **
  • 326
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:15 »
o φιλος ατμισε και υγρα με 0 νικοτινη και εχει το ιδιο συμπτωμα αρα σιγουρα δεν φταιει η νικοτινη
ουτε η ελειψη του κτ γιατι το παθαινει μονο την ωρα που ατμιζει

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:17 »
Ίσως είναι αλλεργικός στα υγρά κ θα πρέπει να κάνει κάτι ναι? Δλδ να δοκιμάσει από άλλη εταιρία  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 14:45 »
Συνατμιστες μου , μπορει να ειναι και θεμα καθαρα τυχης αλλα , εχω χρονιο προβλημα με ημικρανιες , κυριολεκτικα σοβαρο οταν ειμουν σε μικροτερη ηλικια , τωρα τελευταια ευτηχως εχει σχεδων εξαφανιστει αλλα με το που εκοωα ρε παιδες το τσιγαρο οι ημικρανιες κανονικα εξαφανιστικαν και πλεων ειναι πολυ σπανιο φενομενο , μπορει να ειναι και ασχετο δεν λεω , αλλα εδω και 5 μηνες ειχα ελαχιστους πονοκεφαλους και χερομαι βεβαιως βεβαιως !

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:08 »
Πονοκεφάλους είχα αρκετά συχνά, έξι μήνες + που ατμίζω δεν θυμάμαι να είχα ξανά πονοκέφαλο, τυχαίο δεν νομίζω.  :yes:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1688 181327 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:29
από ipomonias
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 3 121 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:47
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 29 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8782 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34349 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537908 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60341 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238547 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 734 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16602 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138573 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085888 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63