vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Πονοκέφαλος

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #15 στις: Απριλίου 03, 2011, 23:47 »
και εγώ είχα πονοκέφαλο για 1 εβδομάδα - μετά πέρασε. μετά από σχεδόν 1,5 χρόνο η.τ. άξιζε 10 μέρες πονοκεφάλου....

Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #16 στις: Απριλίου 04, 2011, 22:27 »
Για τον πονοκέφαλο να πω ότι υπάρχει η περίπτωση με το άτμισμα να παίρνετε μεγαλύτερη ποσότητα νικοτίνης από ότι με το ΚΤ. Θέλει λίγο προσοχή γιατί συνηθίζεται, στην αρχή ειδικά, να το έχουμε συνεχώς στο στόμα.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #17 στις: Απριλίου 04, 2011, 22:48 »
Ναι, παίζει...αλλά σίγουρα τα peak είναι σαφώς μικρότερα από το κανονικό τσιγάρο. Με το Η.Τ, δεν θυμάμαι ουδέποτε να μπούκωσα, όπως μπούκωνα κάμποσες φορές με το Κ.Τ, όταν κάπνιζα.


Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #18 στις: Απριλίου 04, 2011, 22:57 »
Το ΚΤ έχει την ιδιομορφία ( από εμπειρία όχι από γνώσεις ιατρικές ) να σε μπουχτίζει γενικά, σε γεύση, στο κεφάλι, σε πνευμόνια κλπ λόγω των χιλιάδων ουσιών που έχει ενώ το ΗΤ μόνο με νικοτίνη μπορεί να σε μπουκώσει (πονοκέφαλος) και ίσως και σε γεύση. Έτσι έχω καταλάβει από δικιά μου εμπειρία.

Αποσυνδεδεμένος Stef81

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 03, 2011, 22:09 »
Η αλήθεια είναι πως κι εγώ μετά από 30+ μέρες αποκλειστικού ατμίσματος έχω πονοκεφάλους (που δεν είχα), κοκκίνισμα στα μάτια και υπερένταση όταν ήθελα να κοιμηθώ..
Οι πονοκέφαλοι τώρα αρχίζουν να έχουν μειωμένη ένταση και είναι πιο αραιοί και το μάτι μου είναι οκ. :)

Δεν ξέρω αν όλα τα παραπάνω σχετίζονται με το η.τ και τη διακοπή του κτ  :confused1: αλλά κάνω υπομονή γιατί πολύ το γουστάρω το Τ-σιγαράκι μου :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος dxdydz

  • ***
  • 525
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 03, 2011, 22:26 »
εγώ πάλι βρήκα την υγεια μου! αναπνοή, 0 πονοκέφαλοι πια, ασπρισαν παλι τα χέρια μου, μυρίζει ωραια το σπίτι/ρουχα μου, 0 πονόλαιμοι, 0 βήχας, 0 φλέματα

το μόνο, καμια φορά ξυπνάω νιώθοντας το στόμα μου πολύ αφυδατωμένο. πίνω λίγο νερό και ειμαι κομπλέ. δώς του κανα μήνα ρε perea-perea και ατμιζε λιγότερο και όπως πολύ σωστά ξαναυπόθηκε πήγαινε σε ένα ωριλά. μπορεί να ρουφας με πολύ δύναμη και άμα έχεις ένα μικρο κρύωμα η καμια μικρή οιγμορίτιδα να πονάς..

Αποσυνδεδεμένος XristosK

  • ***
  • 899
  • Φύλο: Άντρας
  • Γειά σου ρε Gojira, με τις τζούρες σου
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 03, 2011, 22:57 »
δεν νομίζω να μας κάνει παρέα πλέον :(
Μπήκε 1η φορά 1/4 και τελευταία 3/4...

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 10, 2011, 11:43 »
Ειδα κ εγω λιγο αργα .. το μηνυμα απο τον φιλο perea-perea κ θελω να πω στους νεους ατμιστες αν κ εγω δεν με θεωρω παλια, οτι το ατμισμα θελει μεγαλη υπομονη κ πολυ ψαξιμο!!!
Εαν με την πρωτη δυσκολια το παραταμε? τοτε τι καναμε? Ενα μεγαλο τιποτα κ παμε στο κτ κ νομιζουμε οτι το ητ μας εκανε κακο.

Οι πονοκεφαλοι που εναφερε ο perea-perea θα μπορουσαν να ωφειλονται σε τοσα αλλα κ οχι στο ητ που το δοκιμασε για τοσο λιγο ναι? Οταν καποιος δεν ειναι ετοιμος να κοψει το κτ τοτε το ητ του κανει κακο..... ;)

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 10, 2011, 12:26 »
Είχα και εγώ καθημερινό πονοκέφαλο προ 1 έτους περίπου και συνέπιπτε με τη διακοπή του καπνίσματος και αρχικά νόμιζα ότι αυτή η διακοπή φταίει. Ο πονοκέφαλος έφευγε μόνο με voltaren και άμα.....Τελικά όμως τα αίτια ήταν αλλού και μετά από επίσκεψη σε γιατρό βρέθηκαν και αντιμετωπίστηκαν αποτελεσματικά με κατάλληλη αγωγή. Ουδεμία σχέση με κάπνισμα - άτμισμα. 

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 10, 2011, 12:38 »
Είχα και εγώ καθημερινό πονοκέφαλο προ 1 έτους περίπου και συνέπιπτε με τη διακοπή του καπνίσματος και αρχικά νόμιζα ότι αυτή η διακοπή φταίει. Ο πονοκέφαλος έφευγε μόνο με voltaren και άμα.....Τελικά όμως τα αίτια ήταν αλλού και μετά από επίσκεψη σε γιατρό βρέθηκαν και αντιμετωπίστηκαν αποτελεσματικά με κατάλληλη αγωγή. Ουδεμία σχέση με κάπνισμα - άτμισμα.
Θα πω κατι ασχετο εδω μα καταλαβαινει κανεις οτι πολλα μπορουν να συβμουν εντελως απο συμπτωση!! Η μητερα μου επαιρνε κατι χαπια για τα κοκαλα της κ ειχε φριχτους πονοκεφαλους!!! Για δυο χρονια δεν ξεραμε τι συμβαινει!!! Οταν σταματησε αυτα τα χαπια η γυναικα βρηκε κ παλι την ηρεμια της!!!
 Φυσικα τοτε δεν ειχε δοκιμασει το ητ ακομα μα πρεπει αν συμβαινει κατι να το ψαχνουμε κ να μην τα ριχνουμε ολα στο ητ ναι? φυσικα κ θα μπορουσε να ειναι κανεις αλεργικος κ να του προκαλεσει πονοκεφαλο.


Θελω να συμπληρωσω κατι που ξεχασα, εγω οταν αρχισα να ατμιζω με 11 mg τοτε στις αρχες αρχισα να ζαλιζομαι!! Το ειχα αναφερει σε αλλο θεμα, αμεσως καταλαβα οτι κατι εφταιγε κ ετσι οταν ζαλιζομουν ατμιζα με διχως νικοτινη μεχρι που σημερα ατμιζω λιγο με 8 mg κ αρκετα με 11 mg. Ειμαι μια χαρα!! Ισως η διακοπη του κτ οταν γινει αποτομα να προκαλει πονοκεφαλο. Εγω το εκοψα περιμενοντας να λαβω το ητ μεσα σε 5 μερες σταδιακα κ να φανταστεις καπνιζα 3 πακετα την ημερα!!!  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος steven_creta2

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 11, 2011, 08:50 »
Μετά απο 8 μήνες ατμίσματος με έπιασε και μένα πρώτη φορά πονοκέφαλος προχθές αλλά ήταν κάτι παροδικό και πέρασε μετά από 5 λεπτά! Δοκίμαζα ένα υγρό (με απανωτές τζούρες) που έφτιαξα για ένα φίλο στα 36mg νικοτίνης (εγώ κάνω 12-16mg) και την άκουσα κανονικά  :idiot1:  :))

Αποσυνδεδεμένος fractalbit

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
    • fractalbit's diy calculator
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:03 »
Παιδιά έχω κι εγώ το παρόμοια προβλήματα εδώ και 2 μέρες που ατμίζω με 12mg. Δεν έχω πονοκέφαλο αλλά έχω πολύ βαρύ κεφάλι, σα να έχω πολύ υψηλή πίεση (αν και δεν έχω πιεσόμετρο να μετρηθώ). Ίσως να φταίει ότι κάνω γύρω στα 7ml την ημέρα αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί μέχρι τώρα έκανα σχεδόν έναν μεγάλο old hoborn κίτρινο την ημέρα. Τέσπα, θα δοκιμάσω και με χαμηλότερη νικοτίνη και βλέπουμε. Έχετε να προτείνετε κάτι άλλο;

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:11 »
Δυο μερες δηλαδή ατμίζεις γενικώς? Η δυο μερες στα 12 και πιο πριν σε αλλη περιεκτικοτητα?
Αν ειναι δυο μερες γενικως, δωστου μερικες μερες να συνηθισει ο οργανισμος σου και φυσκικα ναι, κατεβασε νικοτινη! και μην το συσχετιζεις με το τι καπνιζες πριν, και γω δυο πακετα 25ρια old Holborn αρωματικο τη μερα εκανα, και απ την αρχη τα 12 νικοτινη μου ηταν πολλα. Δυο βδομαδες μετα ειχα πεσει στα 8 και εναμισι μηνα μετα στα 6 με 5.
Μου δινεις και ιδεα για νημα γιατι εχω την αισθηση οτι οι πρωην καπνιστες καπνου εχουν λιγοτερη αναγκη απο νικοτινη. Ριξε και παρακολουθα.

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:14 »
εγω θα σου ελεγα εκτος απο την νικοτινη να ελαττωσεις λιγο και τα ml που ατμιζεις..
ασε και λιγο την πιπιλα κατω!  :D

Αποσυνδεδεμένος fractalbit

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
    • fractalbit's diy calculator
Απ: Πονοκέφαλος
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:15 »
Δυο μερες δηλαδή ατμίζεις γενικώς? Η δυο μερες στα 12 και πιο πριν σε αλλη περιεκτικοτητα?
Αν ειναι δυο μερες γενικως, δωστου μερικες μερες να συνηθισει ο οργανισμος σου και φυσκικα ναι, κατεβασε νικοτινη! και μην το συσχετιζεις με το τι καπνιζες πριν, και γω δυο πακετα 25ρια old Holborn αρωματικο τη μερα εκανα, και απ την αρχη τα 12 νικοτινη μου ηταν πολλα. Δυο βδομαδες μετα ειχα πεσει στα 8 και εναμισι μηνα μετα στα 6 με 5.
Μου δινεις και ιδεα για νημα γιατι εχω την αισθηση οτι οι πρωην καπνιστες καπνου εχουν λιγοτερη αναγκη απο νικοτινη. Ριξε και παρακολουθα.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ναι εδώ και 2 μέρες άρχισα το άτμισμα και μου φαίνεται ότι το παρακάνω και γι αυτό με πειράζει η νικοτίνη. Αύριο ή από βδομάδα θα δοκιμάσω να προμηθευτώ με 6 ή και καθόλου για να δω αν θα έχω βελτίωση και θα ενημερώσω...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 5 161 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:12
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 181388 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 54 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 8789 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 125 34369 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 19:13
από ΛΥΚ
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4914 537939 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 22, 2024, 15:18
από kkoumas
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 229 60351 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 13:39
από Chris66
La Tabaccheria (Αρώματα Εκχυλίσματος Καπνού - ΝΕΤ) [Αρώματα] 3047 238570 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:41
από Milarepa
Υγρα νετ απο παλιά! ΥΓΡΑ (γενικά) 2 740 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 21, 2024, 00:13
από tsep12
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 185 16630 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 20, 2024, 20:16
από e-akapnos
Υγρά Αναπλήρωσης Dinner Lady Έτοιμα υγρά 1239 138694 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 12:53
από Apostolosz
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8819 1085894 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 19, 2024, 00:26
από Σταύρος 63