vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Dumouriez

  • **
  • 249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1950 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 22:36 »
Εμπρός, κάνε μια παρουσίαση. Και εμένα με ενδιαφέρει ο συγκεκριμένος και θέλω να ακούσω την γνώμη των εμπειροτερων.

Από πού τον πηρες;

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1951 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 22:46 »
Vape bar, τον έχει σε καλή τιμή, πολύ ωραία γεύση, πολύ smooth αέρας, 0 διαρροές μέχρι τώρα, τον έχω μια εβδομάδα περίπου και πάει τραίνο.
Εύκολο βαμβακωμα και πολύ  καλή τροφοδοσία επίσης ωραία χαρακτηριστικά ενώ δεν ζεσταίνεται ακόμα και με σύρματα που δεν περίμενα ότι θα σήκωνε.
Παρουσίαση δεν το λες αλλά ελπίζω να βοήθησα!

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1952 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 22:48 »
31 ευρω





Click-->Έγινε συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων<--Click






Σετ με τον AEGIS 80 στο κοκκινο χρωμα ….θανατος  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 05, 2019, 23:01 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1953 στις: Ιανουαρίου 05, 2019, 23:07 »
Από χτες έχω στα χέρια μου τον “Fresia”....
Ειλικρινά.... δεν του το είχα. Εξαιρετικός ο μικρός....και μέχρι τώρα ΚΑΜΙΑ διαρροή.
Αρκετά γευστική απόδοση......αν και Kayfοuνάκιας εδώ και 5 χρόνια.
Πυρήνας 2.5 .... 40άρι σύρμα 6 σπείρες .

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1954 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 13:00 »
 Ο fresia κατανάλωση ????? 

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1955 στις: Ιανουαρίου 06, 2019, 13:57 »
Όπως στην τιμη και σ αυτό είναι οικονομικη.(σε νορμαλ ατμισμα). :yes: ;)
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1956 στις: Ιανουαρίου 07, 2019, 00:18 »
στο θεμα γευσης ,σε σχεση με γνωστους γευσατους ατμο hussar-skyline σε ποιο επιπεδο βρισκεται?

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1957 στις: Ιανουαρίου 07, 2019, 00:47 »
Τυγχανει να εχω και τους αλλους δυο.(όχι γνησιους).
Παροτι η FRESIA είναι αλλης τεχνογνωσίας για εμενα εχει καλυτερη γευση.
Την εχω σε 2,5 πυρινα με MTL N 80 CLAPTON -GEEK VAPE.ΣΤΑ 20 WATT.
Με το BOBAS απο ALIEN σε υγρο  μεσα απλα απολαμβανω ……… 8)
Πετρος  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1958 στις: Ιανουαρίου 09, 2019, 00:02 »

Τον έχω και τον kylin v2 εδώ και μερικές μέρες στα μπορώ να σου απαντήσω. Φυσικά και σε αυτόν υπάρχει τεράστια ένταση σε γεύση αλλά εδώ το πράγμα αλλάζει, διπλές αντιστάσεις, περισσότερα ρεύματα, γεύση Θεό. Με μονή ο kylin χάνει τη μισή του απόδοση όμως, τρομερή διαφορά -σε γεύση- που χάνεται κατακόρυφα. Ο Gear με μονή και τα μισά σχεδόν ρεύματα πετάει λέμε. Και παραγωγή ατμού που σε καμία περίπτωση δεν θα σου λείψει. Λογικό βέβαια είναι ο διπλός να αποδίδει περισσότερο ατμό αλλά τη συνολική απόδοση του kylin την περιμένεις από την αρχή αν θες να στο θέσω διαφορετικά. Αντίθετα ο Gear σε αφήνει με ανοιχτό το στόμα, σαν dripper είπαμε..; ;)

Το ποιανού η γεύση είναι εντονότερη είναι πολύ δύσκολο να απαντηθεί, είναι κι οι δυο τρομεροί σε ένταση. Σε στησίματα όμως με μονή ο kylin βρίσκεται χιλιόμετρα πίσω απ' τον μικρό. :)
Είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους δυο..
Ο Gear ποσό αεράτος είναι;

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1959 στις: Ιανουαρίου 09, 2019, 00:53 »
Σίγουρα ο Gear είναι λίγο πιο σφιχτός απ' τον Kylin v2 ενώ ταυτόχρονα είναι αισθητά πιο αεράτος απ' τον intake. Σαν τον Zeus ας πούμε; Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτό.. Ίσως ελάχιστα πιο αεράτος κι απ' τον GT4 - αν έτυχε να δοκιμάσεις ποτέ.

Ας το πάω αλλού, τώρα που τους ξέρω αν έπρεπε να διαλέξω ανάμεσα στους δύο θα επέλεγα τον Gear για πολλούς λόγους. Καλύτερη ποιότητα κατασκευής μου φαίνεται πως έχει, απίθανη γεύση, προτιμώ τη δική του τζούρα αφού στον Kylin πάντα κλείνω λίγο τον αέρα για να τον φέρω στα δικά μου γούστα - μεγάλο μείον το τελευταίο αφού ο kylin έχει και την τάση να μαζεύει υγρό στο δαχτυλίδι και να το βγάζει από κάτω μετά από συνεχή χρήση.. επίσης στον kylin ν2 δεν εμπιστεύομαι το σύστημα αναπλήρωσής του όσο βολικό κι αν είναι, πολύ φοβάμαι ότι σύντομα θα αρχίσει να μην στεγανοποιεί ικανοποιητικά το τανκ (καταστροφικό για ατμοποιητή με τέτοια ανοίγματα για αέρα ).. δεν σου δίνεται και η δυνατότητα να επέμβεις στο λαστιχάκι ανάμεσα στο τανκ και το top cup, να σφίξεις έστω το top cup με κάποιο τρόπο αν αυτό χαλαρώσει από το άνοιξε-κλείσε όσο περνάει ο καιρός.. τέλος πάντων χωρίς να ξέρω πως θα συμπεριφερθεί ο kylin στο μέλλον, στον Gear δεν χρειάστηκε καν να κάνω τέτοιες σκέψεις.
Επίσης στον kylin έχω δει αρκετές "υγρασίες" μέχρι τώρα, στον Gear ούτε το παραμικρό - χωρίς καμία δόση υπερβολής.

Ένας λόγος που προτιμώ τον kylin είναι η δυνατότητα να του βάλεις διπλή αντίσταση, μονόδρομος βέβαια αφού υπενθυμίζω ότι με μονή δεν λέει και πολλά. Κάνει αμέσως τη γεύση αισθητά μουντή.
Στην διπλή δίνει κι αυτός τα ρέστα του όμως σε γεύση, έχει ωραία τζούρα (λίγο πιο smooth απ' του Gear ), μπόλικο ατμό και σχετικά μεγάλη χωρητικότητα στο bubble tank του.

Σε κάθε περίπτωση όμως αν επέλεγα έναν αυτός θα ήταν ο Gear, εντελώς απροβλημάτιστος, με απίστευτη γεύση, τρομερό κουκλάκι πάνω σε κάθε mod. Κι ας τον γεμίζω συχνότερα. :)

Αποσυνδεδεμένος Superuser

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1960 στις: Ιανουαρίου 09, 2019, 02:20 »
Ευχαριστώ μακη..κατατοπιστικότατος
Αυτό με την υγρασία στο airflow Ring την είχα και με τον Pharaoh Mini πρόσφατα όχι επειδή είναι πρεσαριστο αλλά επειδή είναι πρεσαριστο αλλά και χαλαρό και μεταφερόταν η υγρασία και στο μοντ

Έχω prince mini με mesh coil,έχει πρεσαριστο δακτυλίδι αλλά είναι πολύ σφιχτό και δεν έχω δει ποτέ υγρασία 

Ο Gear ζεσταίνεται πολύ;λόγω μεγέθους...


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1961 στις: Ιανουαρίου 09, 2019, 07:38 »
Αυτό που περιγράφεις με τον Pharaoh συμβαίνει και στον kylin v2 λοιπόν. Μη φανταστείς ότι σε φέρνει σε σημείο πανικού, σε ολοήμερη χρήση όμως σίγουρα θα χρειαστεί μια φορά τη μέρα να αφαιρέσεις τον ατμοποιητή απ' το mod για να σκουπίσεις περιμετρικά του 510 πόλου σε mod και ατμοποιητή. Δεν θα δεις υγρά να τρέχουν προς τα κάτω, απλώς αυτή τη χαρακτηριστική υγρασία που συσσωρεύεται εκεί και που αν την αφήσεις να μεγαλώνει τότε σίγουρα θα σε αγχώσει κάποια στιγμή.

Στον Gear δεν ένιωσα ούτε στιγμή ότι ζεστάθηκε. Τον χρησιμοποιώ με το δικό του drip tip και με το πλαστικό bubble τανκ του (αυτό αγοράστηκε ξεχωριστά - λογικά έρχονται νέες παρτίδες που θα έχουν μέσα στο πακέτο το γυάλινο bubble αφού ο δικός μου δεν το είχε στα έξτρα της συσκευασίας ) και ίσως έχει να κάνει και αυτό, στο ότι αποβάλλεται η θερμοκρασία ευκολότερα δηλαδή.
Σε κάθε περίπτωση αυτό που μπορώ να πω με σιγουριά είναι ότι με το κοντό drip tip που έρχεται ο Gear, σε κάθε τζούρα τα χείλη μου έρχονται σε επαφή και με το μεταλλικό top cup του ατμοποιητή (ακολουθεί τις γωνίες του drip tip και βολεύει κιόλας ) και ποτέ μα ποτέ δεν το αισθάνθηκα ζεστό.
Δεν τον έχω σκίσει στα chain vaping και στα 100άδες watts, σίγουρα  όμως τον δουλεύω στα 40-45 συνήθως (αρκετά ψηλότερα από ατμοποιητές με παρόμοια στησίματα ) και δεν με ανησύχησε στιγμή. :)

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1962 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 13:40 »
Παρουσίαση στον Fresia, παρακαλείται ο κάτοχος. :)

Αποσυνδεδεμένος ddichalas

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1963 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 15:18 »
Καλησπερα, κυκλοφορουν 22mm επισκευασιμοι οχι mtl? (για mod τυπου pico) διοτι στο μαγαζι απο το οποιο αγοραζω δεν ειχε και μου το πηγαινε στην αγορα καινουριου mod κτλπ (επεστρεψα στο ατμισμα και δεν ειμαι για αγορες mod αυτη τη στιγμη)

Απ: Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #1964 στις: Ιανουαρίου 11, 2019, 15:45 »
O Billow V2 Nano αν δεν κάνω λάθος είναι 22mm και βαράει καλά  ;D

Edit: Είναι 22mm στη βάση και στο τζάμι γίνεται 23mm. Νομίζω θα χωράει μια χαρά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175822 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14985 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125974 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94889 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix