vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

365 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Jorge

Twitter

eGo - C vs iMist

Αποσυνδεδεμένος durutti

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #60 στις: Μαΐου 12, 2012, 04:32 »
αναλογα τον C τελικα.. παντως ο μιστ εχει μακραν την καλυτερη εμφανιση απο οσους εχω δει (εμποριου οχι επισκευασιμους κ αλλα παλαβα)  :tongue_smilie:

Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #61 στις: Μαΐου 12, 2012, 10:09 »
Ego-C με διαφορα... :))
Ελπιζω να μην στεναχωρεθηκαν οι αϊ μυημενοι.. :))
Για εφε καλος ειναι... ;D τον βαζω 20!
  :thumpup:
Ούτε για εφέ δεν κάνει  :yes:
Άσε που είναι κ' βαρήτερος  8)
  :thumpup:
Αν ο C είναι και Joyetech τότε η διαφορά μεγαλώνει εις βάρος του "Αγίου"  8)


Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #62 στις: Μαΐου 14, 2012, 21:55 »
Έβαλα στην άκρη για λίγο τον a2 και ξέθαψα έναν imist που είχα από παλιά. Είχα ξεχάσει πόσο ντουμάνι βγάζει, δε νομίζω να υπάρχει ατμοποιητής που να τον συναγωνίζεται σε αυτό. Ακόμα και σε pg υγρά το ντουμάνι είναι υπερβολικό.

Αποσυνδεδεμένος Makis S

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
  • provari mini + trap tank
Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #63 στις: Μαΐου 14, 2012, 22:33 »
Είναι πολύ αραιό το ντουμάνι του....

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #64 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:03 »
Θα έλεγα κανέναν από τους δυο.
Τον μιστ τον αγόρασα, έπαιξα λίγες μέρες μαζί του και τον άφησα πλέον να αραχνιάζει.
Ομορφος και χωρίς διαρροές δε λέω, αλλά αυτό το μείγμα μισός αέρας-μισός ατμός στη τζούρα δεν παλεύεται με τίποτα. Καμμένο δεν είχα, γεύση καλή, αλλά χτύπημα 50% κάτω από αυτό που έχω με άλλους καρτοάτμο.
Οσο για τον egoC (με κάθε επιφύλαξη) γιατί τον δοκίμασα δανεικό από μια φίλη... έχει το βασικό χαρακτηριστικό του egoT που με έκανε να τον αφήσω κι αυτόν να αραχνιάζει... Οχι διαρροές, από αυτές δεν είχα τίποτα ιδιαίτερο. Αλλά τζούρα αταίριαστη για τα γούστα μου. Πολύ μακρόσυρτη, πολύ σφιχτή.
Εντάξει, μου αρέσει η αυτονομία τους, που για τα δικά μου κριτήρια είναι μεγάλη, μου αρέσει η εμφάνιση του μιστ, αλλά κοιτώντας την ουσία (πάντα με τα δικά μου γούστα... αυτό με την κολοκυθόπιτα κλπ...) προτιμώ άλλα μοντέλα.

Σορυ, πάστα... αλλά εμένα με προστατεύει από τον αφορισμό ο άγιος των κάρτο. Ακόμα κι όταν του κάνω απιστίες με μικρά τανκ και ντριπάτους άτμο (από την παντόφλα μιας φίλης που έχει ερωτευτεί τους egoC δεν ξέρω ποιος θα με προστατέψει... αν δει το ποστ θα έχουμε μεγάλες στεναχώριες... καφέ με 100ρα γλυκερίνη θα μου φτιάξει!) :laugh1:

οχι παντοφλα πια λογω καλοκαιριου αλλα σαγιοναρα! 

λοιπον εγω δεν μπορω να εχω ολοκληρωμενη εικονα για τον αγιο μιστ μιας και μονο τον δοκιμασα απο μια καρτοlover φιλη  ;D και..τον απερριψα μονομιας...!
ρουφουσα σκετο αερα και πονεσαν οι μυες του προσωπου μου απο την προσπαθεια να τραβηξω τζουρα με ατμο..
σιγουρα αξιζει και μια δευτερη δοκιμη για να ειμαι δικαιη αλλα πραγματικα για μενα η πρωτη εντυπωση παιζει σημαντικο ρολο ακομα και στους ατμο..  ::)

οσο για τον C τι να πω..απο τη μερα που τον πηρα απλα τον απολαμβανω.. για μενα κατατασεται στους πιο απροβληματιστους εργοστασιακους ατμοποιητες.
ακουω που μιλατε για διαρροες και απορω..προσωπικα δεν ειχα ουτε μια διαρροη.
βεβαια ουτε στον ego T ειχα ποτε διαρροες..
πιστευω οτι παιζει πολυ σημαντικο ρολο ο τροπος ατμισματος..
θεωρω οτι θελει ηρεμο ατμισμα και οχι αγχωτικες κοφτες τζουρες οπως του τσιγαρου,
οχι ομως σε βαθμο να σε κουραζει.
γευση φουλ, ευκολο γεμισμα και διαρκεια.
τι αλλο να ζητησω??  :dontknow:

@pasta δεν μετανοω αλλα μια προσευχη για την σωτηρια του αγίου θα την κανω  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #65 στις: Μαΐου 14, 2012, 23:31 »
Αυτο με τις διαροες τον c φταιει 90% μην πω παραπανω o τροπος ατμισματος.
Ο πρωτος μου c ηταν no name και τωρα τελευταια χαλασαν τα πασα της βασης και πηγα αγορασα απο τοπικο καταστημα κωνο και βαση της ovale. Δουλευοντας τον παρατηρησα πως ειχε καπως πιο σφυχτη τζουρα ο ovale (τις τελευταιες μερες σαν να εγινε ακομα πιο σφυχτη...τωρα ή ειναι ελατωματικος ή προτιμαω noname κωνο-βαση..) κατι το οποιο δεν μου αρεσε. Το θεμα ειναι οτι την πρωτη μερα μεχρι να συνιθησω στον νεο τροπο ατμισματος ειχα συνεχως διαροες..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2012, 01:08 από NewHolborn »

Αποσυνδεδεμένος KoreYdro

  • **
  • 429
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Zagadka..
Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #66 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:10 »
δοκιμασε αν θες τον lr. η διαφορα ειναι μεγαλη..

Αποσυνδεδεμένος NewHolborn

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #67 στις: Μαΐου 15, 2012, 00:58 »
Εδω και 1 βδομαδα περιπου δουλευω lr  :thumpup:. Ειναι super  :yes:

Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #68 στις: Μαΐου 18, 2012, 09:12 »
.. παντως ο μιστ εχει μακραν την καλυτερη εμφανιση απο οσους εχω δει...
Απέξω κούκλα και από μέσα ...πανούκλα !! αν αρέσει σε κάποιους να ρουφούν αέρα σαν ανάσα μόνο τότε θα καταλάβουν ατμό, αλλά αν τον συνηθίσουν γίνονται υποστηρικτές του.
Ο Imist θα σε γοητεύσει ή θα σε αποθαρρύνει  :yes:
Είναι πολύ αραιό το ντουμάνι του....
όντως  :yes:
 

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: eGo - C vs iMist
« Απάντηση #69 στις: Μαΐου 18, 2012, 15:32 »
Γινεται αρκετή κουβέντα για τις διαφορές των βάσεων του C, και εγω πάντως χρησιμοποιώ γνήσιους LR πάνω σε noname βάση..... και είμαι πολύ ευχαριστημένος, διαρροές δεν υπάρχουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63231 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1014 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172582 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277841 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9486 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43659 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36373 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem