vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

382 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Ελένη Π, dkostas, treloneritis, maprix, camber

Twitter

Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #15 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:33 »
φιλε μην απογοητευεσαι απλα για αρχη παρε ενα giant h τετοιου τυπου ατμοποιητη και γενικα για αρχη ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΦΥΤΙΛΙΑ

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #16 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:37 »
Καλά ρε παιδιά να τον φάτε πάτε? Εδώ καλά καλά ψάχνεται να σταματήσει τις διαρροές σε ego-c και imist και εσείς θα τον βάλετε να φτιάξει αντιστάσεις και να πάρει φίλτρα ενυδρείου..αφήστε τον λίγο να ξεκινήσει να βρει τα υγρά του και μετά έχει ο θεός ...και οι Έλληνες. ;)

Αγορίνα εγώ σου προτείνω κάτι σε καρτό έναν Giant και θα με θυμιθείς. Δεν είναι κορυφαίος σε επιδόσεις αλλά δεν θα έχεις προβλήματα. Ή έναν CE4 από zerobacco.

αυτο ειναι το βασικο μου θεμα...
Απο χτυπημα και γευση ειναι απιστευτοι και οι 2, ισως ο mist λιγο καλυτερος στο θεμα γευσης (παντα για τα δικα μου γουστα). Αν δεν υπηρχαν αυτες οι διαρροες δεν θα ψαχνουμουνα καν.
Η αληθεια ειναι πως δεν υπαρχει καποιος γνωστος μου που να ασχολειται για να μου δειξει και αυτο ισως να ειναι το μεγαλυτερο θεμα...
Φιλε G απο κορωπι εχεις καθολου σχεση με Νοτια Προαστια? Μιας και βλεπω οτι εισαι Κορωπι.


Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #17 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:39 »
Όπως? Κοίτα είμαι Κορωπί και σήμερα έχω "δρομολόγιο" μαρούσι-βύρωνα.

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #18 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:43 »
Επισης πηρα ego-c κ mist για να αποφυγω οσο μπορω τις διαδικασιες τυπου να ανοιγω με μπετοβεργες τα καπακια απο CE4 'η να πρεπει να πιανω με καρφιτσες - σκοινι δεν ξερω και εγω τι για να κανω να δουλεψει ο Α2.
Παρολαυτα, ταιριαζουν ολα με τις μπαταριες ego-c που εχω?

Όπως? Κοίτα είμαι Κορωπί και σήμερα έχω "δρομολόγιο" μαρούσι-βύρωνα.

Μαρουσι δουλευω. :D Τι ωρα θα εισαι προς τα εδω?

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #19 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:46 »
Με ΡΜ τα υπόλοιπα. Για τους υπόλοιπους που αναρωτιούνται είπα να του χαρίσω ένα giant (από healthcabin) να κάνει τη δουλειά του και να του δείξω 2-3 πραγματάκια από κοντά. that's it.

Αποσυνδεδεμένος smartmedia

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #20 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:53 »
Φίλε αυτές οι διαρροές που δείχνουν οι φώτο σου απλά δεν είναι διαρροές. Είναι απλά ατμός που έχει εγκλωβιστεί επειδή πρώτα σταματάς να ρουφάς και μετά αφήνεις το κουμπί που έχει ως αποτέλεσμα ο ατμός που δημιουργείται μετά το τέλος της τζούρας να παραμένει και να υγροποιείται. Δοκίμασε να αφήνεις πρώτα το κουμπί της μπαταρία και μετά να τελειώνεις τη τζούρα σου..
Δεν υπάρχει  Άτμο της αγοράς με 100% στεγανότητα από όσο ξέρω από αυτά που έχω δοκιμάσει. Με βελτίωση της τεχνικής ατμίσματος πιστεύω θα το λύσεις το πρόβλημα. Εκτός βέβαια αν υπάρχει πρόβλημα σε κάποιο απο τα υλικά.. Για δες το. :D

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #21 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:56 »
Με ΡΜ τα υπόλοιπα. Για τους υπόλοιπους που αναρωτιούνται είπα να του χαρίσω ένα giant (από healthcabin) να κάνει τη δουλειά του και να του δείξω 2-3 πραγματάκια από κοντά. that's it.

 :bravo_encouragements: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements:
Μπράβο G
 :respect_hat: :bow: :thank_you2:
Πες του να έρθει κ' στην συνάντηση αύριο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #22 στις: Μαρτίου 20, 2012, 12:27 »
Φίλε αυτές οι διαρροές που δείχνουν οι φώτο σου απλά δεν είναι διαρροές. Είναι απλά ατμός που έχει εγκλωβιστεί επειδή πρώτα σταματάς να ρουφάς και μετά αφήνεις το κουμπί που έχει ως αποτέλεσμα ο ατμός που δημιουργείται μετά το τέλος της τζούρας να παραμένει και να υγροποιείται. Δοκίμασε να αφήνεις πρώτα το κουμπί της μπαταρία και μετά να τελειώνεις τη τζούρα σου..
Δεν υπάρχει  Άτμο της αγοράς με 100% στεγανότητα από όσο ξέρω από αυτά που έχω δοκιμάσει. Με βελτίωση της τεχνικής ατμίσματος πιστεύω θα το λύσεις το πρόβλημα. Εκτός βέβαια αν υπάρχει πρόβλημα σε κάποιο απο τα υλικά.. Για δες το. :D

Τι να πω φιλε μου δεν ξερω..
Θα με τσεκαρει και απο κοντα ο φιλος G μηπως κανω κατι λαθος.

Με ΡΜ τα υπόλοιπα. Για τους υπόλοιπους που αναρωτιούνται είπα να του χαρίσω ένα giant (από healthcabin) να κάνει τη δουλειά του και να του δείξω 2-3 πραγματάκια από κοντά. that's it.

 ;)  :thumpup:
:bravo_encouragements: :bravo_encouragements: :bravo_encouragements:
Μπράβο G
 :respect_hat: :bow: :thank_you2:
Πες του να έρθει κ' στην συνάντηση αύριο  :thumpup:

αυριο που ειναι η συναντηση?
πειραια 'η β.π γιατι ενα απο τα 2 το ειχε παρει το ματι μου....

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #23 στις: Μαρτίου 20, 2012, 12:34 »
Εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,8357.msg286407.html#msg286407
Να πας αν μπορείς  :yes:
Θα σε βοηθήσουν πολύ τα παιδιά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Bill_tsiminieras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπούχτισα το στριφτό και το γύρισα στον ατμό!
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #24 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:20 »
Για τον ego-C έχω δοκιμάσει πολύ λίγο και δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη... Πάμε λοιπόν στον I-mist που μέχρις στιγμής είναι ο καλύτερος ατμοποιητής που έχω δοκιμάσει (από tank)...

Νομίζω ότι έχεις δοκιμάσει τα πάντα όσον αφορά σφίξιμο ατμοποιητή, αντίστασης κλπ. οπότε κάνω μία - δύο ερωτήσεις που πιστεύω ότι κάπου εκεί βρίσκεται το πρόβλημά σου και έχεις διαρροές...

Φιτιλάκι έχεις αλλάξει; αν ναι, μήπως έκατσε κομματάκι χαλαρό και για αυτό έχεις διαρροές; (δοκίμασε με ένα άλλο φιτίλι να κάτσει λίγο πιο σφιχτά...)

Τι περιεκτικότητας υγρά χρησιμοποιείς; Λέω μήπως είναι σκέτη pg και είναι πολύ αραιά...

Αν δεν δεις προκοπή και με τα παραπάνω, πάρε καινούριο κώνο, μήπως έπεσες στο 1%οο και έχει μεγαλύτερη διατομή η θήκη υου φιτιλιού από ότι πρέπει...


Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #25 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:39 »

Τα υγρα ειναι του καλλιτεχνη οπως ανεφερα και παραπανω.
Σε ερωτηση μου προς τον Αντρεα του Zerobacco για το πρασινο μηλο (που δεν λεω να το βγαλω απο το στομα μου απο χτες) μου ειπε οτι ειναι 50-50.
Φιτιλακι ακομα δεν εχω αλλαξει.
Ειμαι ακομα με το πρωτο που εβαλαν τα παιδια.
Οπως και να εχει μου φαινεται απιστευτο να μην εχει κανεις υδρατμους με τον τροπο που ειναι κατασκευασμενος
τοσο ο mist οσο και o ego. Ειδικα ο mist που εχει  "ανοικτα" κομματια στο κατω μερος του (στην ενωση με τον ατμο)
με τον καιρο (1-2 μερες) οι υδρατμοι μαζευονται και γινονται σταγονες με αποτελεσμα να τρεχουν..
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 20, 2012, 14:48 από smoke_nomore »

Αποσυνδεδεμένος apostolis.kalamata

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #26 στις: Μαρτίου 20, 2012, 16:06 »
παντως φιλε μην τα παρατασ αξιζει το κοπο να ψαχτεισ λιγο και εγω μονος μου τραβιόμουνα και κοιτουσα το σαιτ δεν ειχα κανενα κοντινο για βοήθεια ειμαι τωρα δυο μηνεσ τελειως ακαπνοσ και ειμαι αλλος ανθρωπος απο βδομαδα ριχνω και τα ποσοστα νικοτίνησ και συνεχιζουμε δυναμικα. Οσο αφορα για τον Α2 πολυ καλόσ αλλα (τουρκοσ) περιμένω κάποιον απο την Ελαδάρα μας να ξεκινήσει σχετικά μαζική παραγωγή για να πάρω προσ το παρόν χρησιμοποιώ ego-c ειμαι ευχαριστημένοσ αρκετα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #27 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:18 »
Εγώ τα έλεγα αφού τα έχω ζήσει...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7922.msg271974.html#msg271974

DCT είναι καρτό aka όχι διαρροές.

έστω πήγαινε πάρε έναν Giant ατμοποιητή από nobacco! Και αν σου αρέσει θα σου πω που θα τους βρίσκεις και πιο φθηνά.
εισαι σωστος εν μερει,και εγω εως τωρα Dct τανκ χρησιμοποιουσα
Τωρα ειμαι με 2 Imist και 2 w της vapormania και δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα
Απλα το καθε τι θελει και τη σωστη μεταχειριση
Εγω δεν εχω σε κανεναν απο τους 4 αυτους διαρροες
Και τουε προτιμω εναντι του τανκ γιατι μου δινουν καλυτερη γευση

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #28 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:26 »
Ειδικα ο mist που εχει  "ανοικτα" κομματια στο κατω μερος του (στην ενωση με τον ατμο)
με τον καιρο (1-2 μερες) οι υδρατμοι μαζευονται και γινονται σταγονες με αποτελεσμα να τρεχουν..

Να το λάθος  :thumpup:
Δεν τον καθαρίζεις :thumpup:
Κάθε φορά που γεμίζεις, ρίχτου κ' ένα σκούπισμα. :yes:

Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #29 στις: Μαρτίου 20, 2012, 22:30 »
Φίλε μου smoke_nomore μια εβδομάδα κάνεις ερωτήσεις για διαρροές και όλα τα βγάζεις ...άχρηστα !! άνοιξες και topic , αλλά από ότι βλέπω δεν χρησιμοποιείς καμία χαρτοπετσετούλα και χαρτάκι κουζίνας για να τα καθαρίζεις!!!
1) Έχεις τσακωθεί ?  ;D
2) Από γνώσεις βλέπω το κατέχεις καλά και από υγρά και συμβουλές για άτμισμα  :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 62868 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3660 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 962 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172530 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277539 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560202 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem