vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

368 επισκέπτες, 6 χρήστες
dkostas, Tem, Mimhsdr, maprix, lidbab, gfilip

Twitter

Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:00 »
Ειλικρινα δεν ξερω τι αλλο μπορω να πω 'η να κανω.
Ξεκινησα με τον ego-c. Πρωτη μερα ολα good.
Aπο την 2η και μετα τι τανκ αλλαζα τι ταπες σιλικονης εβαζα.
Ενα και το αυτο. Παντου υγρα μετα απο ωρα. Στην μπαταρια, κατω απο τον ατμο,
στην ενωση του τανκ με το καπακι, μεσα στο καπακι... :( :( :(
Ετσι με την προτροπη αρκετων, αποφασισα να δοκιμασω τον imist ο οποιος θεωρειται κορυφη στο θεμα διαρροων.

Αφηνω τις φωτο να μιλησουνε μονες τους...

 









Στο τσακ ημουν χτες να χτυπησω ενα κανονικο μερακλιδικο στριφτο.
Ειμαι μια βδομαδα που ατμιζω και το ειχα παρει πολυ ζεστα το θεμα...
Εχω ξενερωσει οσο δεν παει...   :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
Για οσους θα προτρεξουν να πουν για τον τροπο ατμισματος μου, να τους προενημερωσω
οτι κανω μακροσυρτες και απαλες τζουρες.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #2 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:04 »
Ποιος ατμο ειναι αυτος φιλε μου, διοτι δεν το κατεχω με τα γερμανικα... :-[
Με τανκ ειναι και αυτος?

Επεσε στα χερια μου και ενας 510 χτες, ο οποιος φανηκε πολυ μαχιμος αλλα με χαλαει απιστευτα
ο θορυβος του αερα που ακουγεται οταν τραβας τζουρα...

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #3 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:05 »
Αυτό που ειλικρινά μπορείς να κάνεις, είναι αυτό που έχουμε κάνει πάρα πολλοί από εμάς εδώ και καιρό.
Σταματήσαμε να ασχολούμαστε με τους Κινέζικους και χρησιμοποιούμε επισκευάσιμους και ηρέμησαν τα νεύρα μας.

Πήγαινε στην κατηγορία (δικές μας πατέντες και ιδιοκατασκευές). Το τελευταίο χρονικό διάστημα, αρκετοί συμφορουμίτες έχουν κατασκευάσει δικό του ατμοποιητή και μάλιστα κατασκευάζουν και για όποιον τους ζητήσει. Άντε να ησυχάσει το κεφάλι και τα νεύρα σου.

(Μέχρι να πάρεις, πάρε έναν EGO-W να τη βγάλεις. Δεν έχει διαρροές αυτός)


Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #4 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:07 »
Εγώ τα έλεγα αφού τα έχω ζήσει...
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,7922.msg271974.html#msg271974

DCT είναι καρτό aka όχι διαρροές.

έστω πήγαινε πάρε έναν Giant ατμοποιητή από nobacco! Και αν σου αρέσει θα σου πω που θα τους βρίσκεις και πιο φθηνά.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #5 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:07 »
Ποιος ατμο ειναι αυτος φιλε μου, διοτι δεν το κατεχω με τα γερμανικα... :-[
Με τανκ ειναι και αυτος?

Επεσε στα χερια μου και ενας 510 χτες, ο οποιος φανηκε πολυ μαχιμος αλλα με χαλαει απιστευτα
ο θορυβος του αερα που ακουγεται οταν τραβας τζουρα...

Αυτός είναι ο Α-2, ίσως ο πιο δημοφιλής επισκευάσιμος ατμοποιητής. Αυτόν έχω και εγώ. Αλλά ο κατασκευαστής, βγάζει 50-60 τεμάχια , περίπου μια φορά το μήνα και σε 2 ώρες έχουν εξαφανιστεί. Πρέπει να είσαι πολύ τυχερός για να προλάβεις. Οπότε ψάξτο εκεί που σου είπα.

Αποσυνδεδεμένος margarit

  • *
  • 18
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #6 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:08 »
Υπάρχουν διαθέσιμοι...
http://bulli-smoker.de/index.php?a=67&lang=eng

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #7 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:11 »
Ωχ..ναι!!!!
Φίλε τσίμπα τον με κλειστά μάτια.

Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #8 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:12 »
ακριβώς! είναι διαθέσιμος φθηνός (σχετικά) τίμιος , εύκολος και ξεχνάς ότι γνωρίζεις μέχρι τώρα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #9 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:14 »
Καλά ρε παιδιά να τον φάτε πάτε? Εδώ καλά καλά ψάχνεται να σταματήσει τις διαρροές σε ego-c και imist και εσείς θα τον βάλετε να φτιάξει αντιστάσεις και να πάρει φίλτρα ενυδρείου..αφήστε τον λίγο να ξεκινήσει να βρει τα υγρά του και μετά έχει ο θεός ...και οι Έλληνες. ;)

Αγορίνα εγώ σου προτείνω κάτι σε καρτό έναν Giant και θα με θυμιθείς. Δεν είναι κορυφαίος σε επιδόσεις αλλά δεν θα έχεις προβλήματα. Ή έναν CE4 από zerobacco.

Αποσυνδεδεμένος djfloor

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #10 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:16 »
Φίλε μου μην απογοητεύεσαι. Κάποια πράγματα είναι λογικά να συμβαίνουν και κάποια άλλα μπορεις να τα αποφύγεις εύκολα.
Ειδικά αυτό στη τελευταία φωτο δεν είναι τίποτα, φυσιολογικότατο θα έλεγα.
Σου προτείνω να επιμήνεις με τον μιστ αλλά κάνε κάποια πραγματάκια όπως:
1) Συνέχισε να εισπνέεις αφού αφήσεις το κουμπί της μπαταρίας, έτσι δεν θα παραμένει ατμός για να υγροποιηθεί. Εναλλακτικά, μετά από κάθε εισπνοή φύσα να φύγει ο εναπομείναντος  ατμός.
2) Σπρώξε λίγο προς το καρφί το φιτίλι, ίσως είναι πολύ κάτω.
3) Κούμπωσε καλά το τανκάκι μέχρι το τέρμα στον ατμοποιητή
4) Δοκίμασε με άλλη σύσταση υγρό, πιο παχύρρευστο (VG)
5) Φύσηξε από τη μεριά που βιδώνουμε στη μπαταρία τον μιστ για να φύγει το πολύ υγρό που υπάρχει στη βάση του ατμοποιητή.
6) Μη τα παρατάς και βάλε το μυαλό σου να σκεφτεί τι φταίει, πειραματίσου.

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #11 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:17 »
Καλά ρε παιδιά να τον φάτε πάτε? Εδώ καλά καλά ψάχνεται να σταματήσει τις διαρροές σε ego-c και imist και εσείς θα τον βάλετε να φτιάξει αντιστάσεις και να πάρει φίλτρα ενυδρείου..αφήστε τον λίγο να ξεκινήσει να βρει τα υγρά του και μετά έχει ο θεός ...και οι Έλληνες. ;)

Αγορίνα εγώ σου προτείνω κάτι σε καρτό έναν Giant και θα με θυμιθείς. Δεν είναι κορυφαίος σε επιδόσεις αλλά δεν θα έχεις προβλήματα. Ή έναν CE4 από zerobacco.

Αντιθέτως, να τον γλυτώσουμε πάμε, από όσα φάγαμε εμείς στα μούτρα, για μήνες και μήνες, επειδή δεν είχαμε κάνει εξ' αρχής αυτή τη κίνηση.
Σιγά τα λάχανα να φτιάξει μια αντίσταση στον Α-2 τον απλό.
Έχω γνωστό και μέλος του Forum εδώ, που ξεκίνησε με Α-2 σχεδόν αμέσως  ( είχε ένα μεταχειρισμένο EGO-T μέχρι να του έρθει) και τα κατάφερε μια χαρά.


Αποσυνδεδεμένος drf

  • ***
  • 557
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #12 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:19 »
Καλά ρε παιδιά να τον φάτε πάτε? Εδώ καλά καλά ψάχνεται να σταματήσει τις διαρροές σε ego-c και imist και εσείς θα τον βάλετε να φτιάξει αντιστάσεις και να πάρει φίλτρα ενυδρείου..αφήστε τον λίγο να ξεκινήσει να βρει τα υγρά του και μετά έχει ο θεός ...και οι Έλληνες. ;)

Αγορίνα εγώ σου προτείνω κάτι σε καρτό έναν Giant και θα με θυμιθείς. Δεν είναι κορυφαίος σε επιδόσεις αλλά δεν θα έχεις προβλήματα. Ή έναν CE4 από zerobacco.

ενώ το να ξαναμπλέξει με κινέζικα carto με καμένα και χαλασμένα δε θα χαλάσει τα λεφτά του άδικα σε σύντομο διάστημα; για να μάθει να φτιάχνει τον Α2 πόσο θα του πάρει; 20 λεπτά;  ::)

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #13 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:27 »
Όχι δεν διαφωνώ. Αγορίνα αν το ...έχεις χτύπα τον ασυζητητή. Αλλά εδώ πήρε ego-c γιατί φοβόταν τον καθαρισμό του imist. Αν δεν έχει κάποιον δίπλα του να του δείξει και να του πει δύσκολο μόνος του.

Πάντως στο λέω και εγώ που δεν σου προτείνω να πάρεις από τώρα επισκευάσιμο ότι εκεί θα καταλήξεις..απλά όχι ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος smoke_nomore

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εγκαταλειψη Προσπαθειας? EGO-C & IMIST
« Απάντηση #14 στις: Μαρτίου 20, 2012, 11:31 »
1) Συνέχισε να εισπνέεις αφού αφήσεις το κουμπί της μπαταρίας, έτσι δεν θα παραμένει ατμός για να υγροποιηθεί.
Εναλλακτικά, μετά από κάθε εισπνοή φύσα να φύγει ο εναπομείναντος  ατμός.

Σκεψου τραβαω και κανα δυο δευτερα αφου αφησω το κουμπι.
Το φυσηγμα που αναφερεις, αν νιωθω σωστα εννοεις απο το στομιο προς τα μεσα?αναποδα δηλαδη αποτι ρουφαω?δεν θα δημιουργηθει υποπιεση ετσι και θα τα κανω ολα  π0τανα?
2) Σπρώξε λίγο προς το καρφί το φιτίλι, ίσως είναι πολύ κάτω.
θα το τσεκαρω.
3) Κούμπωσε καλά το τανκάκι μέχρι το τέρμα στον ατμοποιητή
Ειναι τερμα κουμπωμενο
4) Δοκίμασε με άλλη σύσταση υγρό, πιο παχύρρευστο (VG)
Εκανα τις halo και απο χτες ειμαι με του καλλιτεχνη το πρασινο μιλαρακι 6mg νικοτινη και συσταση 50-50
5) Φύσηξε από τη μεριά που βιδώνουμε στη μπαταρία τον μιστ για να φύγει το πολύ υγρό που υπάρχει στη βάση του ατμοποιητή.
θα το τσεκαρω
6) Μη τα παρατάς και βάλε το μυαλό σου να σκεφτεί τι φταίει, πειραματίσου.
αν ειναι να μπαινω στην διαδικασια να προβληματιστω τοσο πολυ και να "αρρωστησω", να μου λυπει  :-\ :-\

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3658 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 958 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15472 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9455 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 450 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36222 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560191 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem