vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

368 επισκέπτες, 4 χρήστες
john 7, Jorge, Milarepa, Βασίλης1966

Twitter

[Ψηφοφορία] Ο καλύτερος tank system ατμοποιητής μαζικης παραγωγής.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
και σε 1-2 μερες που θα αρχισει να σου φερνει καμενο ο ce4 θα αλαξεις γνωμη :))
οντως μετα απο 3 μερες και περιπου 10ml+κατι ψιλα ο Ce4+ αρχισε να δινει καμενα...και διαροη για την ακριβεια μικροπλυμηρα :laugh1: :wall: κριμα γιατι φαινεται καλη κατασκευη..αν ειναι να τον πεταμε καθε 3 μερες και να παιρνουμε αλλον τοτε αντιο ζωη-Μαρθα Βουρτση Ελενη Χατζυαργυρη εγινε το εργο :'(

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
eGo-C για την πολύ καλή απόδοση γεύσης και το υπέροχο χτύπημα.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
iMist λόγω εύκολου καθαρισμού, αντικατάστασης φυτιλιού, μηδενικών διαρροών,πάρα πολύ καλής κα σταθερής απόδοσης.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
imist και απο μενα μετα απο παρα πολλες δοκιμες ο imist φανηκε παλικαρι!!

Αποσυνδεδεμένος atmomageiras

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
  • Το ατμίζειν εστίν φιλοζωείν
Δεν έχω ψηφίσει ακόμα λόγω του ότι δεν έχω δοκιμάσει τον imist. Απ'τους λιγοστούς μέχρι τώρα τύπους ατμοποιητών που έχουν περάσει απ'τα χέρια μου (& με την επιφύλαξη ότι το elips δεν ανήκει στην κατηγορία αυτού του poll) o ego-c είναι σαφώς ανώτερος του ego-t.

Με την ευκαιρία (& καθότι στο μέλλον πιθανότατα θ'αγοράσω τον ατμο imist - αν όχι ολόκληρο το κιτ) θα ήθελα να ρωτήσω πως αποδίδει την οξύτητα των "πικάντικων καπνικών" γεύσεων σε άνω του 50% pg αρωματικά υγρά. Στο tribeca πχ (& λέω αυτό το υγρό γιατί είναι το δημοφιλέστερο εδώ μέσα) ο ego-c μου αποδίδει πιο έντονα (σε σχέση με τον ego-t) το background της "καμμένης ζάχαρης/καραμέλας" αλλά χάνει αρκετά στην sharp taste απόδοση του "ινδικού spice".

Αν επιχειρούσα να κάνω μια "ακουστική" αντιπαραβολή θα έλεγα ότι ο ego-t παίζει αρκετά καλά τα πρίμα (οξύτητα γεύσης), μέτρια τα μπάσα ( δε νιώθω το στόμα μου γεμάτο) & με το volume (δευτερόλεπτα τζούρας) το πολύ στο 5 γιατί αλλιώς θα καεί το ηχείο (φιτίλι). Στον ego-c έχω ακριβώς τ'αντίθετα αποτελέσματα. Αν επιχειρούσα μια γαστρονομική αντιπαραβολή θα έλεγα ότι με τον ego-c βουτάω το ψωμί στην πλούσια σάλτσα ενός σπετζοφάι, γεμίζω το στόμα μου αλλά νιώθω αραιή τη γεύση της πιπεριάς & του λουκάνικου. Με το ego-t πιάνω κατευθείαν με το πηρούνι πολύ μικρά κομματάκια από πιπεριά & το λουκάνικο, νιώθω πλέον ανάγλυφα πλήρως την πικάντικη γεύση τους αλλά σε πολύ περιορισμένη διάρκεια.

Αναρρωτιέμαι λοιπόν αν ο imist είναι το "πρίμο/ανάγλυφο" συμπλήρωμα που ψάχνω ή θα πρέπει να στραφώ σε άλλες εργοστασιακές λύσεις (καθότι δεν είμαι ακόμα σε θέση να κάνω οικονομική υπερβαση με μόντες).

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Εμένα ο C με ξενέρωσε... δοκιμάζω το ίδιο υγρό, από το ίδιο μπουκάλι, σε C και σε CE2 για παράδειγμα, o C έχει ξεκάθαρα καλύτερο χτύπημα αλλά, πιό αδύνατο άρωμα και λιγώτερο ντουμάνι. Στη δική μου δοκιμή, αν ήταν μουσική θα έλεγα, με τον C πέρνω δυνατά και καθαρά μόνο τα πρίμα ενώ χάνεται το μεσαίο και το μπάσο....
Με έναν W στο ίδιο υγρό η γεύση φέρνει σε αυτή του CE2 (ίδια αρχή λειτουργίας) ισως μια υποψία πιο αδύνατη. Επόμενη δοκιμή ο CE4+ που μάλλον θα μου αρέσει και αυτός....
Προς το παρόν λοιπόν ψηφίζω "άλλος" και επιφυλάσσομαι όταν δοκιμάσω imist και CE4+
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2012, 23:48 από slammer »

Αποσυνδεδεμένος iglifil

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
c4 μακράν

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Για τα γούστα μου μακράν καλύτερος ο ego-w.
Ζεστός ατμός που θυμίζει τη θερμοκρασία του κ/τ και πολύ καλή απόδοση γεύσης αλλά και παραγωγής ατμού(σαν LR ακόμη και όταν είναι 2.4ohms).
Θα ήθελα,όμως,να έχω δοκιμάσει και τον CE4 για να έχω πιο αντικειμενική άποψη.
Αν και δε νομίζω πως έχει τρελές διαφορές από ένα ce2 XL.
:) :bye:

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
c4  γιατι αν εχει λιγο μερακι τον επισκευαζεις

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
 :bye: :bye:
Γεια σου steam!

Kαι που δεν τον εχεις δοκιμασει τον CE4, πιστεψε με,δεν χανεις τίποτα!!!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Steamboy

καμια σχεση με ce2 xl

αλα θελη δουλεια για να γινει

ποιο μακρια φυτηλια γιατι με τα κοντα ο c4 plus δινη καμενο

αλα ειναι καλη κατασκευη

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

  • ***
  • 560
  • Φύλο: Άντρας
  • 私は彼ら蒸気よ
αυτος που δοκιμασα εγω ηταν επισκευασμενος  απο τον συνατμιστη νεκταριο και ειχε ποιο μεγαλο φυτιλι οπως λες μου αρεσε βασει με τον dct tank που εχω εγω

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
γεια σου Δημο και Μανωλη!! :bye:
Εμενα ρε παιδια ο ce4+ την δευτερη μερα μου εβγαλε καμμενο....την τεταρτη μέρα έπαιζε παλι κανονικα :idiot1:
 απο την αλλη...να δωσεις 7-8 ευρω για clearomizer και να πρεπει να τον μαστορεψεις πριν καν το χρησιμοποιησεις ειναι κάπως.... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
ΜΑΝΟΛΙΣΣΜΥ83

εγω τον πηρα για δοκημη ειναι πολυ καλος αλα θα παρω αλους 2 για να δοκιμασω

να βαλω ποιο μακρυ φυτηλη εαν κατσει ολα τα αλα στην ακρη μεχρη να ερθη κατι καινουριο :fight_shot_bandana: :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
pasta εγω πριν απο την τζουρα τον γυρναω αναποδα και ολα καλα

αλα αν βαλουμε μακρυ φυτηλη πηστευω ειναι καλη κατασταση

γιατι ουτε διαροες ουτε υγρο στο στομα  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63215 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1013 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172574 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 465 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560548 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem