vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

382 επισκέπτες, 7 χρήστες
Mimhsdr, Doubt, bloodlessz, Jorge, Milarepa, pngtszs1976, Harris

Twitter

Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #15 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:24 »
4.3V και μαμάει :D

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #16 στις: Ιανουαρίου 06, 2012, 20:32 »
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ και καλή χρονιά. Είμαι ο ακης σαρανταοχτάρης πιά αλλά καινούργιος στο η.τ  :D Μετά από αποτυχημένη προσπάθεια να κόψω το κ.τ με την βοήθεια του champix που κράτησε μόνο ένα μήνα αποχής απο το κάπνισμα ξανακύλησα και μιας και δεν πάει άλλο είπα να προσπαθήσω να δοκιμάσω και το η.τ Εδώ και λίγες μέρες αγόρασα το alter ego-t και πραγματικά αρχίζω να αισθάνομαι ότι πραγματικά δεν έχω ανάγκη το κ.τ, δεν μου λείπει καθόλου και αυτό με εκπλήσσει ευχάριστα. Το ζουμί που χρησιμοποιώ είναι με 11mg νικοτίνης και αν και δεν είναι πολύ δεν μου λείπει το φούμο του κ.τ που τόσα χρόνια έκανα και μάλιστα απο τα βαριά της πιάτσας. Για να μην σας κουράζω θάθελα λοιπόν να σας ρωτήσω μιας και σας βλέπω πολύ προχώ  :)) :)) στο όλο θέμα, στό ego-t μπορώ να προσαρμόσω ατμοποιητή ego-c ?????? και όσο για τις τάπες το δικό μου το παρέλαβα με προ τρυπημένες και μιά φορά που έβαλα σιλικονούχα κλειστή την ξετρύπησα κουμπώνοντας, λέτε να  χάλασε κάτι στον ατμοποιητή ????, γιατί και στο φόρουμ και σε κάποια βίντεο που είδα η μέθοδος αυτή με ξετρύπημα κουμπώνοντας παίζει πολύ, τελικά τι ισχύει ??? 

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #17 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:40 »
δεν χαλαει ετσι ο ατμοποιητης οποτε μην ανησυχεις ,φυσικα και μπορεις να βαλεις το ego-c  και οποιον αλλο ατμοποιτητη 8ες να δοκιμασεις προσωπικα σου προτεινω τον πρωτο διοτι αυτον χρησιμοποιω εδω και 10 μερες και δεν μπορει να συγκρι8ει με κανενα αλλο,το μονο που 8α προσεχεις ειναι να μην στεγνωνει το φυτιλακι στο ατμοποιητη που βρσικεται μεσα στη κεφαλη διοτι ετσι 8α το καψεις και 8α εχεις μυρωδια καμενου οποτε να προσεχεις να μην τελιωνει εντελως η αμπουλα  απο υγρο.Το πιο βασικο ειναι οταν το παρεις να μην ρουφας με δυναμη πανω στο στομιο απο το φιλτρακι διοτι αυτος ειναι και ο λογος που δημιιουργουντε οι διαροες οσο μπορεις απαλες και συρτες τζουρες και κατι ακομη παρε καμια 10αρια ταπες σιλικονης απο την αλτερ και τρυπησε τες μονο σου με μια οδοντογλυφιδα για να εχεις ετσι ακομη μεγαλυτερη ασφαλεια στις διαρροες!
Αυτα ειναι τα απλα και βασικα οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαι !!!
παρε ενα τριμπεκα της χαλο απο την αλτερ χτυπα και μια βοντκα με λεμονι και 8α με 8υμη8εις  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #18 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 01:57 »
τριμπέκα έχω σκοπό να δοκιμάσω ;D και πολύ σύντομα μάλιστα, αλλά σαν καινούργιος παρόλο το διάβασμα που έχω ρίξει ειδικά στο forum δεν βρήκα ξεκάθαρες απαντήσεις για ορισμένες απορίες που έχω πχ, πως καταλαβαίνουμε ότι ο ατμοποιητής  είναι για άλλαγμα, το φιλτράκι κάθε πότε το αλλάζουμε και γιατί ??? εγώ προσωπικά την αμπούλα την γεμίζω με σύριγγα έτσι ώστε να αποφεύγω το βάλε βγάλε της τάπας  και φυσικά με αυτόν τον τρόπο πιστεύω ότι δεν χαλαρώνει και να χάνει. Δεν είναι καλύτερα την τάπα να την τρυπάμε κουμπώνοντας παρά με το χέρι, γιατί κουμπώνοντας το σίγουρο είναι ότι θα ξετρυπήσει εκεί που χρειάζεται ακριβώς. Λυπάμαι αλλά οι απορίες του πρωτάρη βλέπεις  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #19 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:47 »
Ατμοποιητή αλλάζεις όταν πλέον δεις ότι βγάζει γεύση καμμένου,ή δεν βγάζει τον ατμό που έβγαζε (εφόσον βέβαια κάνεις ένα καθάρισμα πρώτα μήπως κι έχει μπουκώσει).

Φιλτράκια πρακτικά ποτέ δε χρειάζονται άλλαγμα εφόσον τα καθαρίζεις μια στο τόσο.

Τώρα όσο αφορά το τρύπημα,αν μιλάμε για καπάκια σιλικόνης καλύτερα είναι να τα τρυπήσεις με κάτι λίγο μικρότερο απ' τον ατμοποιητή ώστε να ζορίζεται λιγάκι και να "σφηνώνει" καλύτερα.

Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #20 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:54 »
Ατμοποιητή αλλάζεις όταν πλέον δεις ότι βγάζει γεύση καμμένου,ή δεν βγάζει τον ατμό που έβγαζε (εφόσον βέβαια κάνεις ένα καθάρισμα πρώτα μήπως κι έχει μπουκώσει).


Ατμο αλλάζεις αν σου καεί η αντίσταση ή το φυτίλι που είναι τυλιγμένο στην αντίσταση.

Αποσυνδεδεμένος ReaperX

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #21 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 02:56 »
Καμμένο φυτίλι=γεύση καμμένου
καμμένη αντίσταση ή στα τελευταία της  = πρόβλημα στη παραγωγή ατμού

Κάνω κάπου λάθος? :confused1:


Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:27 από Vrs5 »

Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #22 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:00 »
ναι
γεύση καμμένου = κακή ροή υγρού στην αντίσταση --> κάψημο των κατάλληπων που έχουν καθήσει στην αντίσταση.

καμμένη αντίσταση ή στα τελευταία της  = πρόβλημα στη παραγωγή ατμού
δεν ξέρω δεν μου έχει τύχει ακόμα εδώ και 1μιση μήνα.




Από τον συντονισμό: Διαγραφή άμεσης παράθεσης. Μην απαντάτε με "Παράθεση" όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα. Χρησιμοποιήστε το κουμπί "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω αριστερά από το τελευταίο μήνυμα της σελίδας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 08, 2012, 15:27 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #23 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 03:16 »
To ξαναλέω πάλι εδω:
ο ατμοποιητής σας, ΔΕΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΤΑΙ όσο έχει ζωή η αντίστασή του......

Φίλτατε akisazi, ρίξε και μια ματιά εδώ....
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3154.msg157252.html#msg157252

Μπορεί να βοηθήσει.....

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #24 στις: Ιανουαρίου 07, 2012, 15:29 »
αν καταναλωνεις το πολυ 4 ml την ημερα και προσεχεις να μην στεγνωνει το φιλτρακι 8α σου κρατησει ανετα ενας ατμοποιητης 1 μηνα απο ego-c

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #25 στις: Ιανουαρίου 11, 2012, 10:34 »
αναβάθμισα το ego-t σε ego-c αλλάζοντας τον ατμοποιητή , αλλά παρατηρώ ότι έχει πιό σφιχτή τζούρα, είναι όντως έτσι ή έχει πρόβλημα ο συγκεκριμμένος ατμοποιητής ???? και λόγω σφιχτής τζούρας γεμίζει και το κάτω μέρος απο το φιλτράκι,
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 11, 2012, 11:33 από akisazi »

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #26 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 23:52 »
παιδια πηγα σημερα να παρω εναν της ovalle gia ego-t και μου λεει τελος..παπαλα..
και μου ειπε για τους ego-c...αλλα επρεπε να δωσω 40 ευρω για να παρω το πακετο των 5 στμο
δεν μου εδινε 1...και μετα λεει θα δινω 5 ευρω για να αγορασω μονο εναν...
τελικα επειδη ημου πελατης μου εδωσε εναν ego-t απο κλειστο κουτι 13 ευρωωω
μου ειπε οτι ο ego-c ειναι πολυ ανωτερος απο τον ego-t..αλλα και τα 40 ευρω ηταν περισοτερα απο τα 13 που ειχα πανω μου......
οσοι εχετε εμπειρια για την διαρκεια και το χτυπημα του ego-c..γραψτε να ξερουμε.....

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #27 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 03:21 »
ας επερνες το κωνο και αν ζηταγες μια κεφαλη 8α σου εδινα εγω να κανεις τη δουλεια σου αργοτερα με 25 ευρω 8α επερνες μια πενταδα.
2 εβδομαδες φιλε δεν ασχολουμε με τιποτα αλλο παραμονο με τη λειτουργια και τη συντηρηση του ego-c,η διαρκεια του μπορει να φτασει ενα μηνα ανετα με τη σωστη συντηρηση και το φυσιολογικο ατμισμα 4ml max την ημερα.Εγω προσςπικα ειμαι απο τις 30/12 με την ιδια αντισταση την οποια την εβρασα σε νερο με κοκα και της εκανα μετα πλυση με οινοπνευμα και αρκετα dry burnings kai meto 2o fytilaki apo to 2o atmopoihth dystyxws τον 2ο τον εκαψα πανς σε dry burning, Σε σχεση με τον t ο c  εμενα μου δινει καλυτερη γευση περισσοτερο ντουμανι και αντεχει αρκετα σε απανοτες τζουρες και το πιο βασικο ειναι πολυ ευκολο να τον ανοι3εις και να τον κα8αρισεις ειναι πιο μικρος και στεγνςνει πιο ευκολα.γενικα α3ιζει αλλα παντα υπαρχει και κατι αλλο που μας αποροφα τη προσοχη οπως εχ8ες που δοκιμασα εναν riva-t ego-w στυλ και μου αρεσε πολυ που επινα τη παγωμενη μπυριτσα μου και ρουφαγα ζεστο ατμο και χωρις να ζεστενετε τοσο πολυ η αντισταση οπως στουσ ego,αλλα απο χτυπημα μηδεν αν βαλεις 18αρρ νικοτινη στον c πα8αινεις φαρυγγιτιδα  :) :).λεφτα να εχεις να χαλας και δεν βαριεσε ποτε το ατμισμα εχει πολυ μεγαλη ερευνα αγορας και ενδιαφερον!

Αποσυνδεδεμένος poseidonas7

  • ****
  • 1030
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #28 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 15:37 »

φιλε ευχαριστω..μονο και μονο που το ειπες..με σκλαβωσες...χεχεχ :bye: :bye: :bye:
σιγουρα η επομενη αγορα θα ειναι οι ego-c
δεν βρηκα κατι αλλο σε inox εκτος απο natura που δεν δουλευε..δεν μου τον αλαζανε..μετα μαλιστα απο 30 λεπτα
σηκωσα λιγο τους τονους και πηρα τα λεφτα μου πισω...
πηαγα να παρω ovale αλλα οπως εξηγω ποιο πανω εφαγα πορτα....ευτυχως με εξυπηρετησανε για τελευταια φορα σε ego-t

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #29 στις: Ιανουαρίου 13, 2012, 17:24 »
και τον ego-t αμα τον συντηρεις κραταει πανω απο 10 μερες.Παιζει μεγαλο ρολο η ροη του υγρου προς το φυτιλι και μετα προς την αντισταση ,οποτε με τους τους τ μετα απο 6 μερες να τους κανεις ενα dry burning kai meta mazi με το φυτιλι το οποιο δυσκολα να καει πρεπει να το εχεις 3επατωσει το τσιγαρο τους βαζεις σε ενα μπρικι και τους βραζεις με νερο απιωνισμενο το λεω αυτο διοτι απο τους 4 ατμοποιητες που ειχα εγο τ ανεστησα 2 της alter και πιστευω 8α κρατησουν ακομη 5 μερουλες ,παντα σαν εφεδρικους διοτι δεν συγρινοντε με τους c που μονο και μονο με τη γευση απογειωνεσε!
Οτι χρειαστεις φιλε εδω ειμαι να σε βοη8ησω οπως με βοη8ησαν και μενα πολλα ευγενικα και δοτικα ατομα στο φορουμ!!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172488 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277422 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14102 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43520 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36160 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560046 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183212 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11241 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364