vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

367 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, makismaik, billythekid, Milarepa, paiktaras, maprix

Twitter

Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 13:06 »
Πριν 4 ημερες πηρα απο την Ovale το καινουριο ατμοποιητη με τις 5 κεφαλες ,τη πρωτη φορα δεν μου ετρε3ε υγρο απο τη 2η και μετα προς το τελος της αμπουλας ειμουν συνεχεια με ενα χαρτομαντηλο πλυμμηριζε ολο το η.τ τι αλλαγη αμπουλας τι σιλικονουχες ταπες ειχα εκνευριστει παρα πολυ, με το κλασικο ατμοποιητη δεν ειχα ποτε διαρροες με το καινουριο χαμος απο υγρα μεχρι που βρηκα ενα βιντεακι στο youtube το οποιο  8α παρα8εσω και πιο κατω.Απλα το προβλημα 3εκινησουσε με τη διαμετρο της τρυπας που δημιουργουσε ο παλιος ατμοποιητης με το κουμπωμα , ετσι πηρα ενα λεπτο κατσαβιδι διαμετρου 2mm και τρυπησα 3 σιλικονουχες ταπες απο εκεινη τη στιγμη καμια διαρροη μεχρι και το τελος του υγρου στην αμπουλα!!
Πλεον ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το συγεκριμενο ατμοποιητη και δεν τον αλλαζω με τιποτα!
Να προσ8εσω οτι δοκιμασα και τον ego-w της bio τον οποιο και τον δωρησα αμεσως ,πολυ μετριας κατασκευης και ατμος που εβγενε με εκεγε πολυ στη γλωσσα,οπως επισης η8ελες μαζι σου και μια συρρηγγα για να αναπληρωνειισ τα 2μλ τανκ που εχει.
Εgo-c kαι παλι ego-c

   :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #1 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 13:35 »
...εγω εχω τον ego-W και ειμαι πολυ ευχαριστημενος....καθαρη γευση,καθολου καμενο και καλο χτυπημα....αν ομως τον δοκημασεις με μπαταρια 650 τοτε ειναι αποτυχια...εγω τον εχω σε μπαταρια 1100 και ειναι η μερα με τη νυχτα...η μπαταρια τελικα πεζει μεγαλο ρολο φιλε μου...

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 14:44 »
σε μια joytech 1000ara το δοκιμασα δεν παραπονε8ηκα για το χτυπημα και το ντουμανι απλα σε συγριση με τον ego c προτιμω ego c ε3αλου ειμαι και αρωστος και γευση δεν μπορω να 3εχωρισω ,σιγουρα τα 2μλ ειναι πολυ 8ετικο απλα εμενα μου κα8ετε ο ego-c mia xara οποτε δεν εχω σκοπο να ψαχτω παρα πανω  ε3αλου αρκετα χρηματα εψω δωσει μεχρι στιγμης για να πειραματιστω διοτι το γουσταρω πολυ το η.τ   :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 15:23 »
...αντε θα το δοκιμασω και εγω το ego-c  :hmmm:  :hmmm: ....αλλα αν κατι παει στραβα το κριμα στο λαιμο σου  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:...μην ξεχνας οτι ειμαι και εγω πολλη απαιτητηκος και επειδη κανω Τορκ 56 24αρι δεν θελω ν'απογοιτευτω.... ::)  ::)  ::)

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 15:56 »
ποοοο 24αρι εδω πηρα το πριμε σε 18 και για μιση μερα εκανα με μηδεν νικοτινη να ισιωσει ο λαιμος μου αν 8ες σου το δινω γιατι απλα κα8ετε πανς στο γραφειο!! :D :D :D
φιλε μου ειλικρινα δεν εχω λογο να σε πεισω για τον εgo c απλα μη 3εχασεις να εχεις σιλικονουχες ταπες και να τις τρυπησεις με μια ενεση η κανα καρφι μεχρι 2mm αυτο τιποτα αλλο διοτι ειναι τοσο αχρηστοι οι υπαλληλοι που δουλευουν στην ovale που μου ειπαν οτι μαλλον φταει το οτι χρησιμοποιω μπαταρια της joyetech και οτι πρεπει να παρω της ovale τι αλλο 8α ακουσω στα μαγαζια!!
δεν ανοιγετε λεω εγω ενα μαγαζι με επωνυμια e-kapnisma να τελιωνουμε με την ασχετοσυνη ολων των υπαλληλων ψησταριας που ανοι3αν και αυτοι καταστημα με η.τ

Αποσυνδεδεμένος Ramone

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
  • la vida es chula
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:45 »
...επειδη  σε συμπαθησα   :D  :D ριξε μια ματια εδω για να μην πληρωνεις κερατιατικα  ;)  ;) ....οχι τα υγρα(δεν τα εχω δοκιμασει) κυριως μπαταριες-ατμοπιοιτες...εγω εδω και δυο μηνες εχω παθει πλακα με την ποιοτητα....και ΤΙΜΕΣ..........ΣΟΥΠΕΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ!!!!!!!!!!!!!  :thumpup:  :thumpup: και την εξυπειρετιση!!!!

http://www.esmokerworld.com/

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 02, 2012, 16:51 »
8α το τσεκαρω αν και πρεπει να πατησω pause στην καταναλςση μου γιατι εχω γεμισει μπουκαλακια ατμοποιητες χαρτοπετσετς :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 15:37 »
Eπιτελους καταφερα να μην εχω ουτε μια σταγωνα υγρου κατα τυχη σημερα που ατμιζα ειχα βαλει το λαστιχενιο επιστομιο που εφαρμοζει πανω στο φιλτρακι το ειχα τραβη3ει λιγο προς το ε3ω και ατμιζα ετσι ενω πνιγομουν στα ντουμανια προσε3α οτι η αμπουλα ειχε τελιωσει τραβη3α αλλες 2 καλες τζουρες την βγαζς την αμπουλα και απλα παρατηρω μονο  2-3 σταγονες στο εσςτερικο του κωνου και καμια στη μπαταρια συνειδητοποιησα οτι με αυτο το τροπο επειδη ρουφαω σαν μανιακος δεν ρουφιετε πολυ ο αερας οπως παλια που ρουφαγα καυ8ειαν απο το φιλτρακι και οι τζουρες ειναι πιο συρτες με αποτελεσμα να μην υπαρχει καμια διαρροη και το υγρο στην αμπουλα να τελιωνει ολο,ετσι εφαρμοσα 2 λαστιχενια επιστομια πανς στο φιλτρακι και αλλο ενα στη μεση για να μπορει να εφαρμοζει καλυτερα διοτι μονο με ενα κλυστραει ευκολα και μπορει να φυγει!
Με αυτη μου τη πατεντα ειδα πολυ περισσοτερο ντουμανι και καμια διαρροοη ειδικα στο σημειο τησ μπαταριας ,ειναι σαν ρουφας μητρικο γαλα και βγαζεις ατμους  :)) :)) :)) :))
    :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 15:50 »
οριστε και η photo

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 20:37 »
Φίλε αυτό είναι φοβερή ανακάλυψη και ίσως όχι μόνο για τις διαρροές!
Δοκίμασα το κόλπο σε έναν eGo-T LR τυπου Α που έχω και έβαλα δεξαμενη με σιλικονενια ταπα που την τρυπησα όπως λέει το βίντεο για να δω αν θα έχω διαρροές.
Το κουφό είναι ότι ενώ πριν μου έδινε κακη γεύση κατι σαν καμενο τωρα μου δίνει καλή γεύση (κατώτερη του C πάντως).
Η δεξαμενη κουμπώνει πολύ σφικτά οπότε δεν έκανα κατι παραπάνω.
Λες αυτό να είναι η αιτία που μου εβγαζαν καμενο?
Αισθάνθηκα λες και πηγα στην εφορεία για επιστροφή 10 Ευρώ και μου έδωσαν χιλάρικο!
Μπράβο για την ανακάλυψη!

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 20:51 »
Δεν κατάλαβα τι ακριβώς είναι αυτά που πρόσθεσες και πως …sorry

Αποσυνδεδεμένος ontheset

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
  • Η Μακεδονία είναι, ηταν και θα είναι Ελληνική
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 21:11 »
Εγω εβαλα το C στο VV box μου και εχω παθει πλακα....πρωτη φορα βγαζω τοσο ντουμανι και απο γευση all the money :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος dimosthenis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 22:02 »
Ούτε εγώ κατάλαβα , και η φωτογραφία που είναι

Αποσυνδεδεμένος dimosthenis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 22:08 »
Οκ εμφανίστηκε η φωτογραφία.
Ευχαριστώ θα το δοκιμάσω, αν και πιστεύω ότι οι διαροές οφείλονται κατά 90% στον τρόπο χρήσης

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Διαρροες σε ovale ego-c ΤΕΛΟΣ!!
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 05, 2012, 00:00 »
Εγω εβαλα το C στο VV box μου και εχω παθει πλακα....πρωτη φορα βγαζω τοσο ντουμανι και απο γευση all the money :yes: :yes:
Στα πόσα βόλτ φίλε omtheset; δεν έχεις καθόλου καμένο; πάνω από 3.8 εμένα μόνο καμένο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63173 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277791 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15475 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14125 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9479 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43646 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 461 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36348 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560500 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem