vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

379 επισκέπτες, 5 χρήστες
dkostas, TasMan, camber, panoskapa, zamploutos

Twitter

Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 00:06 »
Κοίτα, το δικό του φυτίλι είναι πολύ καλό. Όταν όμως έχει φάει τα ψωμιά του που λέμε,  αν θες το αλλάζεις.
Εγώ είμαι ευχαριστημένος με την αλλαγή. Μου δίνει καλή γεύση και ντουμάνι. Αλλά για να πετύχει έχω κάνει αρκετές δοκιμές.
Εννοείται βέβαια ότι άλλαξα το απ' έξω κομμάτι. Γιατί έχει και λίγο φυτίλι μέσα στην αντίσταση. Εκεί μόνο καθάρισμα.

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 00:08 »
Νεκτάριε πήρες κι' εσύ το C ?

Αντώνη, αν ρωτάς εμένα, είχα το -C όταν βρεθήκαμε :thumpup:
Και είμαι ο Διονύσης... :bye:

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 00:11 »
Καθαρισα σημερα εναν C εκανα dry burning αλλαξα φυτιλι ολα πολυ ευκολα και ειναι πλέον καινουργιος. :thumpup:

ps στο φυτιλι εκανα κομπο απο κατω :)

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 00:13 »
το σκευτομουν κ εγω  ευχαριστω καλο βραδυ

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 00:16 »
Αντώνη, αν ρωτάς εμένα, είχα το -C όταν βρεθήκαμε :thumpup:
Και είμαι ο Διονύσης... :bye:
Διονύση μπέρδεψα το όνομά σου με του συντοπίτη μου.
 :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1931
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 00:47 »
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το πρόβλημα του παλικαριού (εκτός του γεγονότος ότι έχει το ζωνάρι λυμένο  :)) :)) :)) ) είναι στην τροφοδοσία. ΑΝ καταφέρει να ΜΗΝ στεγνώνει η αντιστασούλα του ατμοποιητή του, θα καταφέρει να ατμίσει σαν άνθρωπος...... Για αυτό, στη συντριπτική πλειοψηφία των περιπτώσεων, οφείλεται η θέση του φιτιλιού (αν φυσικά αυτό είναι σε καλή κατάσταση και επιτρέπει τη ροή προς την αντίσταση).
1. Τσέκαρε την απόσταση του φιτιλιού από την αντίσταση.
2. ΟΤΑΝ βεβαιωθείς ότι το φιτίλι ίσα ίσα που την ακουμπάει, φρόντιζε ώστε αυτό να είναι ΚΑΘΑΡΟ και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ, μην βάλεις μπροστά τον ατμοποιητή σου μετά το dry-burning ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι έχεις επιτρέψει χρονικά το υγρό σου να βρέξει την αντίσταση γιατί αλλιώς ότι άλλο έκανες πριν, ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΙ.......

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 01:31 »
Ενα από τα μεγάλα πλεονεκτήματα του C είναι ότι ο καθαρισμός γίνεται πολύ γρήγορα και μέσα σε 5-10 λεπτά το πολύ είσαι έτοιμος να τον χρησιμοποιήσεις πάλι. Αυτό δεν συμβαίνει με τον Τ που χρειάζεται αρκετές ώρες για να στεγνώσει.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 03:04 »
παιδια να ρωτησω κατι ποτε καταλαβαινουμε οτι ενα φυτιλι εχει φαει τα ψωμια του?δηλαδη εκτος απο τη μαυριλα που εχει η οποια μπορει να κα8αριστει λιγακι τι αλλο πρεπει να προσεχουμε?και αν μπορειτε να μου πειτε απο που αγοραζετε φυτιλι διοτι 8α η8ελα και εγς να δοκιμασω να βαλω ενα καινουριο φυτιλακι στον c με πλεγμα

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 07:10 »
π.χ. αν έχει "ξεφτίσει" πολύ στην άκρη, αν έχει "κοντύνει" (επειδή έχει αποσαθρωθεί απο τη ζεστη της αντίστασης) αν έχει χάσει την ελαστικότητά του στην άκρη και βέβαια
 αν παρατηρησουμε ότι αρνείται πλέον να τροφοδοτεί επαρκώς την αντίσταση.
Φυτίλι έχει στην Ελλάδα ο esmokeguru  (http://www.e-smokeguru.gr/index.php/en/%CE%91%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AC%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CE%A6%CF%85%CF%84%CE%AF%CE%BB%CE%B9.html) και απο εξωτερικό ο τουρκος  http://bulli-smoker.de/index.php?a=45&lang=eng

Εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3479.0.html επίσης πρέπει να έχει και άλλες πηγές....


Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 14:33 »
εκανα σημερα ενα dry burning στην αντισταση την κα8αρισα και λιγο απο πανω με ενα λεπτο κατσαβιδακι ,στεγνωσα πληρως το φυτιλι το εκαψα με εναν αναπτηρα να ασπρισει εντελως ,τα πετα3α και τα 2 μεσα σε ενα μπρικι με νερο και λιγο κοκα τα εβρασα κανα 10 λεπτο υστερα τα αφησα να στεγνωσουν πανω σε μια χαρτοπετσετα ,πηρα μια καρφιτσα εκανα το φυτιλακι πιο φουντωτο(πολλα ευχαριστω στο πανο για ολη τη βοη8εια) περασα και μια τη καρφιτσα μεσα απο το καρφακι απο κατω να εχω καλυτερη ροη τη γυρισα μερικες στροφες ερι3α υγρο και τελος.
Λειτουργει καλυτερα και απο καινουριο ατμοποιητη που εκανα μια δοκιμη  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος dimosthenis

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 21, 2012, 13:52 »
http://e-kapnisma.gr/Smileys/smileyz/confused1.gif


αρχίζεις και πατάς συνεχώς για να πυρώνει η αντίσταση μερικές φορές μέχρι να ασπρίσει η αντίσταση και το φυτίλι κάπως έτσι ...

Ανοιξα έναν άτμο καινουργιο που προμηθεύτηκα σήμερα. (OVALE)
Εντάξει στο φυτίλι υπάρχει διαφορά όπως είπες.
Οσον αφορά όμως την R , δεν ξέρω αν βλέπω καλά η το κάνει η φωτο, στον δικό σου ατμο σαν να υπάρχει κάτι μεσα στο τύλιγμα της R.
Στον δικό μου μεσα στο τύλιγμα της R δεν υπάρχει τίποτα.
Τι γίνεται ; Κατ αρχήν στην φωτο είναι ατμο της OVALE η οχι;
Κατ  τα αλλα όλα καλά και ευχαριστώ για την βοήθεια


Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 04, 2012, 02:08 »
παιδια εχω δυο αποριες 1 εχει μετρηση κανεις αντισταση απο ego-c; κ 2 αν τον εχει δουλεψη σε παραπανο βολτ ; αντεχει;

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 23:27 »
Σήμερα παρέλαβα φυτίλι JOYTECH σε πάχος 1mm.
Το πέρασα διπλό.
Απλά τέλειο  :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος toninio

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 11, 2012, 23:28 »

καλησπερα παιδια.να πω για αρχη ουι και μενα ο ατμο ειχε προβλημα με το τριμπεκα.μετα απο μια μονο μερα ατμισμα καρβουνιασε πολυ η αντισταση και εσφιξε πολυ η τζουρα.παλι καλα που εστρωσε ξανα με dry burn και αλλαγη υγρου.και μια ερωτηση στουs εμπειροτερουs.πωσ μεταχειριζεστε τη νυχτα το τσιγαρο σαs?απλα ξεβιδωνετε την μπαταρια?το λυνετε ολοκληρο?βγαζετε την κεφαλη του ατμο?εγω απλα οπωs ειναι το αφηνω στο κομοδινο...ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος Strummer

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Power of Unity
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 11, 2012, 23:39 »
Στο κομοδινο οπως ειναι και'γω :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63015 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3694 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 981 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172544 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277636 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15474 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14123 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 452 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem