vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

388 επισκέπτες, 5 χρήστες
tasos1976, vasilis27p, camber, thanos1071, Jorge

Twitter

Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« στις: Δεκεμβρίου 27, 2011, 23:41 »
Θα ηθελα τα φωτα σας γιατι σαν καινουργιος στο αθλημα ειμαι πολυ μπερδεμενος.Πχ βλεπω οτι οι συγκεκριμενοι ατμοποιητες ειναι πανακριβοι..για να καταλαβω οταν λεμε οτι χαλαει ο ατμοποιητης δεν εννουμε την κεφαλη?αυτο δεν χρειαζομαστε?γιατι τοτε μου βαζουν μαζι βαση κτλ ενω εγω δεν τα χρειαζομαι?ισως να κανω και λαθος.περιμενω απαντησεις

Αποσυνδεδεμένος BARBADONIS

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • There is always the other side
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 28, 2011, 00:31 »
Στην ουσία ο συγκεκριμένος έρχεται πιό οικονομικός διότι μαζί με το σώμα πάνε 5 κεφαλές.
 Επίσης ήδη βγαίνουν και σκέτες όπως αυτές εδώ. http://www.totallywicked-eliquid.co.uk/products/tornado-ego-c-e-nic-products.html?eref=mail
ή αυτές εδώ http://translate.google.gr/translate?hl=el&langpair=en%7Cel&u=http://www.joyetech.com/
αλλά και η ovale απ' ότι ξέρω θα πουλάει σκέτες αργότερα.
Υπάρχει όμως και σχετικό θέμα εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.msg172121.html#msg172121
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2011, 21:35 από BARBADONIS »

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #2 στις: Ιανουαρίου 04, 2012, 10:22 »
τιποτα μονο τη κεφαλη αλλαζεις και ως ον αφορα το κα8αρισμα ενα πλυσηματακι το κωνο απο τα υπολλειματα λαδιου και με χαρτοπετσετουλα η μια μπατονετα τα υπολοιπα 2 κομματια
αυτο κανω εδω και μια εβδομαδα και και παει τσιτα ο ατμοποιητης

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #3 στις: Ιανουαρίου 12, 2012, 21:21 »

1) με ενα καλαμακι φυσας πανω στο καρφακι και πισω να φυγουν ολα τα υγρα2)με ενα λεπτο  κατσαβιδακι κσεκουμπςνεις τη γεφυρα με το καρφακι που ειναι το φυτιλακι και μαζει με την αντισταση τα αφηνεις καμια ωρα μεσα σε οινοπνευμα,3)τα αφηνεις πανω σε μια χαρτοπετσετα να στεγνωσουν και μετα με μια μπατονετα και μια οδοντογλυφιδα κα8αριζεις το φυτιλακι, το καις μετα με ενα αναπτηρα και γινετε παλι λευκο.4)αφου εχει στεγνςσει η αντισταση και την εχουμε φυσι3ει να μην εχει οινοπνεωμα τη βαζουμε μεσα στο κωνο και ριχνουμε μια 2 σταγονες υγρο για να κανουμε dry burning μεχρι να κοκινησει εντελως και να μην μυριζει κα8ολου,να προσ8εσω οτι σε αντιστασεις οι οποιες ουτε με dry burning den κοκινιζαν τις εβαζα οπως ηταν με το κωνο κατω απο στομιο εσπρεσιερας που φτιαχνουμε το αφρογαλα και με τον ζεστο νερο και τους ατμους γινοντουσταν καινουριες!!!5)εφαρμοζουμε την αμπουλα που εχει λιγο υγρο μεσα μετο καρφακι της γεφυρας και επανατοπο8ετουμε το καρφακι μεσα στο μικτο 8αλαμο με την αντισταση περιμενουνμε να ποτισει καλα το φυτιλακι και 3εκιναμε το ρουφηγμα!!με αυτα τα 5 βηματα η μια κεφαλη κραταει χαλαρα ενα μηνα και καλο ειναι να το κανουμε κα8ε 12 μερες.επισης καλο ειναι να μην εχουμε συνεχεια κα8ετο το ηλεκτρονικο τσιγαρο εγω πλεον το αφηνω 3απλωτο στο τραπεζι και δεν παει να μου μυρισει καμενο η μπορει να ειναι και η εντυπωση δεν 3ερω μιλαω παντα οταν κανω τριμπεκα και δεν γεμιζω φουλ την αμπουλα

μπορει να μου πει καποιος πως μπορω να κα8αρισω ευκολα τη μαυριλα απο την αντισταση διοτι στο τελος 8α καψω την αντισταση απο το πολυ dry burning  :wall: :wall:
μια αντισταση μου καηκε σε ego-c ενω εκανε 8ορυβο και κοκινηζε molis κουμπωσα τη γεφυρα και εβαλα την αμπουλα τιποτα δεν εβγαζε κα8ολου ντουμανι πηρα εναν ατμοποιητη ενος φιλου που του λειτουργουσε κανονικα η αντισταση και πολεμαω να τη κανω σαν καινουρια οπως ηταν στην αρχη ανοιχτο γκρι χρωμα οπως εχει μια βιδα,την εχω αφησει μεστο οινοπνευμα και βλεπουμε.
Σας το λεω αυτο διοτι αν δεν φυγει καλα η μαυριλα μυριζει πολυ καμενο  :wall: :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2013, 13:04 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #4 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 17:23 »
Δεν μπορω να πιστεψω αυτο που μου συμβαινει.Αγοραζω το maxboro της natyra.Το ατμιζω κανονικα μα δεν εχει την ιδια ωραια γευση που ειχε στον φιλο μου που δοκιμασα,ιδια η.τ και οι δυο.ειχα την αισθηση πως μου ερχοταν κατι σαν καμενο,ανοιγω σημερα λοιπον τον ατμο να δω.καταμαυρη η αντισταση.αλλαζω ατμο καινουργιο τα ιδια μετα απο λιγα λεπτα.και στον 3 ατμο τα ιδια.Αυτο μου εχει τυχει ξανα με υγρο της flavourart το red bull απλα εκει δεν επαιζε...με την πρωτη τζουρα τους γαμαγε τους ατμο!!!!Εχω το eGo-C της ovale.Θα ηθελα να μου πειτε τι ειναι το dry burning,βαζω τον ατμο πανω στην μπαταρια χωρις το φυτιλι του και παταω?με τα φιτιλια τι παιζει?αλλαζουν?


Θα απαντησει κανεις ρε παιδια?Μηπως κανουν κατι σπρει καθαρισμου επαφων που χρησιμοποιουμε εμεις οι ηλεκτρολογοι για την αντισταση του ατμο?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2013, 13:10 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #5 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 17:53 »
dry burning,βαζω τον ατμο πανω στην μπαταρια χωρις το φυτιλι του και παταω?  ναι αυτο ειναι να σε ρωτησω στο τανκ οταν τα τρυπησεσ εκοψες το πλαστικακι απο μεσα απο την τρυπα; εμενα απο αυτο μου εδινε καμενο γιατι ξαναβουλονε η τρυπα (οχι τελειως) κ στεγνωνε για κοιτατο!!

Αποσυνδεδεμένος daywalker06

  • ***
  • 746
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #6 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 17:54 »
Υπάρχει θεμα ανάλογο, εκει υπάρχουν ολα, κανουμε και μια αναζητηση  ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.0.html

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #7 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:04 »

αν δεις λιγο το μηνυμα μου αναφερω και κατι με τα υγρα,δεν νομιζω αυτο να ειναι εκει που με παραθετεις οποτε μην βιαζεσαι να απαντησεις και αν θες να απαντησεις πες την γνωμη σου για το προβλημα που εχω

dry burning,βαζω τον ατμο πανω στην μπαταρια χωρις το φυτιλι του και παταω?  ναι αυτο ειναι να σε ρωτησω στο τανκ οταν τα τρυπησεσ εκοψες το πλαστικακι απο μεσα απο την τρυπα; εμενα απο αυτο μου εδινε καμενο γιατι ξαναβουλονε η τρυπα (οχι τελειως) κ στεγνωνε για κοιτατο!!
ναι φιλος το ειδα,δεν τιθετε τετοιο θεμα,και αλλαγη αμπουλας εγινα και τα παντα.Δεν ξερω καταληγω στο υγρο,εχω κατι νευρα εχασα και το στοιχημα...... :wall:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 22, 2013, 13:00 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #8 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:14 »
δεν σπρωχνεις το φυτιλακι 2-3 χιλιωστα προς την μερια τις αμπουλας μηπως κανει καλυτερη τροφοδοσια; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #9 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:15 »
με τα mond υπαρχουν αναλογα προβληματα με τους ατμο?αν ειναι να κανω μια ερευνα αγορα για mond να με βοηθησουν και οι ατμιστες που εχουν να βγαλω μια ακρη και να παρω.Τωρα να φοβαμαι τι υγρο να παρω και αν ειναι παχυρευστο η με τον c θελει ειδικη μεταχειρηση το συγκεκριμενο υγρο...ε οχι δηλαδη ειναι πολυ σπαστικο αυτο το πραγμα

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #10 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:18 »
κ εμενα με τριμπεκα ζωρηστηκε πολυ!!! δεν τα πηγε καλα κ καρβουνιασαν πολλυ οι αντιστασεις

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #11 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:20 »
alexis εβαλα αλλο υγρο με αλλον ατμοποιητη και ειμαι οκ.Σε ευχαριστω για το ενδειαφερον σου.Αφου με το συγκεκριμενο υγρο δεν γινοταν δουλεια.Ειχα ρωτησει και τοτε που ειχα το ιδιο προβλημα με το redbull που ειπα παραπανω.Το redbull ξεχασα να πω πως ειχε 0 νικοτινη.Μου ειχαν πει πως ο C εχει θεμα με τα συγκεκριμενα υγρα και θελει ειδικη μεταχειρισει στην τζουρα κτλ,κτλ,κτλ με λιγα λογια για να ατμισεις πρεπει να εισαι αποφοιτος πανεπιστιμιου,τιποτα θα κοιταξω τι παιζει με τα mond

Αποσυνδεδεμένος BigRed

  • ****
  • 1204
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κριάρι κυκλοφορεί κ' Drippάρει. !!! Ελεύθερο!!!
    • HandMade By Pandoras
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #12 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:28 »
Υπάρχει θεμα ανάλογο, εκει υπάρχουν ολα, κανουμε και μια αναζητηση  ;)
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3551.0.html

Αν διάβαζες το νίμα θα έβλεπες ότι είχα κ' εγώ αυτό το πρόβλημα κ' πως το έλυσα :thumpup:
Και εγώ natura maxboro ατμίζω... :bye:

Αποσυνδεδεμένος alexis-patra

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #13 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 18:29 »
τιποτα  :thumpup:  κ εγω πρως τα εκει κοιταω αλλα ποιο μετα να κανουμε αποσβεση τα πρωτα χρηματα που δωσαμε!! παντωσ ειναι καλο μηχανακι με τα υγρα της οβαλε τα παει πολυ καλα κ η κεφαλη ειναι φτηνη 5 ευρο!

Αποσυνδεδεμένος joepower7

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Συντηρηση - Καθαρισμος eGo-C(ovale) Atomizer
« Απάντηση #14 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 22:07 »
BigRed πες μου ρε φιλε τοτε την απαντηση που με παραθετεις στο λινκ,εχει τοσες πολλες σελιδες που μαλιστα τις περισσοτερες τις εχω ξαναδιαβασει.Αν ειναι ευκολο μου λες.Πριν λιγο εβαλα στην αμπουλα με το maxboro και virginia,δουλευε καλα ολα οκ.για μια ωρα περιπου.Τωρα βαζω αλλη μονο maxboro και παλι τα ιδια...καμμενο....δεν τον ανοιγω και αυτον γιατι θα ειναι 0 4 κατα σειρα ατμοποιητης! :angry_orange:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 230 63244 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 14:35
από Ελένη Π
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 3754 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix
PULSE AIO V2 [AIO (Όλα σε ένα)] 5 1016 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 11:40
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172588 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277855 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15477 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14130 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9487 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43671 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 466 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36384 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560618 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem