vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 6 χρήστες
Jorge, ThioVag, manoslykos, Amcm, infernity, camber

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #390 στις: Μαρτίου 13, 2012, 15:51 »
Επιτελους εστρωσε.... Πηρε βεβαια κοντα στα 2ml υγρου αλλα ολα καλα...

Φίλε Fight3R  σε περιπτώσεις που έχω καμμένο με τον iMist επίσης κάνω το εξής:

Έχω ένα μικρό τσιμπιδάκι (αυτο για τα φρύδια .... Ναι... Που το ψάχνει η γυναίκα μου!!!!  Σσσσσσς) και αφού ανοίξω τον ατμό, τραβάω λίγο έξω το φιτίλι και το κάνω στην άκρη να μοιάζει με σκούπα. Μετά κλείνω και όλα οκ. Επίσης αν χρησιμοποιείς βελόνα για να γεμίσεις το τανκ, μπορείς αφου βγάλεις το τανκ, να σπρώξεις το φιτίλι λίγο προς την αντίσταση. Επίσης κάποιες φορές η γεύση καμμένου διορθώνεται απλά με το να βγάλουμε το τανκ και να το ξαναβάλουμε.

Αποσυνδεδεμένος thanosp

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #391 στις: Μαρτίου 13, 2012, 18:51 »
Επειδή δεν πιάνουν και πολύ τα χέρια μου στις λεπτοδουλειές:Αυτά http://zerobacco.gr/el/content/imist-fiber-glass μπαίνουν εύκολα ή θέλει τίποτα εργαλεία; Κουμπώνουν;

Αποσυνδεδεμένος SavvasVap

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #392 στις: Μαρτίου 13, 2012, 20:19 »
Πανεύκολα μπαίνουν.. απλά τα σπρώχνεις προς τα πάνω ... :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 23:22 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος andyts

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #393 στις: Μαρτίου 14, 2012, 00:59 »
Επιτελους εστρωσε.... Πηρε βεβαια κοντα στα 2ml υγρου αλλα ολα καλα... Επισης ειδα σε ενα βιντεο οτι ο reviewer προτεινε την αλλαγη του φυτιλιου με mesh και ειπα να το δοκιμασω... Εκοψα λοιπον στο υψος του αρχικου φυτιλιου επαιξα και με το πλατος λιγο για να βρω που εφαρμοζει σωστα και το αποτελεσμα απλα υπεροχο.. Περισσοτερος ατμος και καλυτερη γευση...

link απο το video?

Αποσυνδεδεμένος pkostas

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #394 στις: Μαρτίου 15, 2012, 09:48 »
Μετα από 3 εβδομαδες πιπίλας (και 5-6 μπανακια σε οινόπονευμα-dry burning κτλ) o i-mist μου αρνειται να δουλέψει πια (σε ego μπαταρίες μόλις τον βαζω αναβοσβήνει το λαμπάκι της μπαταρίες ενώ στο lava καμια ένδειξη..) Μάλλον το τελευταίο καθάρισμα τον αποτελείωσε...

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #395 στις: Μαρτίου 15, 2012, 11:13 »
Φίλε pkostas στο περίπου, πόσα ml ανά ημέρα άτμιζες?

Επίσης, καλό είναι να αποφεύγουμε το DB στον iMist και να το κάνουμε μόνο σαν τελευταία λύση.

Αποσυνδεδεμένος pkostas

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #396 στις: Μαρτίου 15, 2012, 12:48 »
Ατμιζω γυρω στα 6-7 ml /μέρα . Μακαρι και ο επόμενος να βγάλει 3 εβδομαδες έτσι.
Πως αλλιώς θα φυγει η μαυριλα από την αντίσταση? Τον εβαζα κανένα 15λεπτο σε καθαρό οινόπνευμα μετα dry burning, μετα βούτηγμα στο οινόπνευμα (τότε αρχιζε να βγαζει στο οινόπνευμα υπολείμματα), απλό καθάρισμα με μπατονετα, και παλι dryburning -μπατονέτα  και γινόταν σαν καινουργιος)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 23:23 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος G

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • GG Extremist
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #397 στις: Μαρτίου 15, 2012, 12:52 »
Τον τσίμπησα και εγώ τον iMist μετά από τόσα καλά λόγια που διάβασα και τα οποία ...βγήκαν όλα αληθινά. Μάγκες ατελείωτη γεύση και από χτύπημα δεν θα μπορούσε να είναι άσχημα με τα υγρά του καλλιτέχνη (AtmosLab). Λίγο υπερβολικά αεράτη τζούρα αλλά πραγματικά αυτή η γεύση υπερκαλύπτει τα πάντα. Τα σπάει.

Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #398 στις: Μαρτίου 15, 2012, 14:51 »
Μετα από 3 εβδομαδες πιπίλας (και 5-6 μπανακια σε οινόπονευμα-dry burning κτλ) o i-mist μου αρνειται να δουλέψει πια (σε ego μπαταρίες μόλις τον βαζω αναβοσβήνει το λαμπάκι της μπαταρίες ενώ στο lava καμια ένδειξη..) Μάλλον το τελευταίο καθάρισμα τον αποτελείωσε...
Σκάλισε λίγο την αντίσταση με μια καρφίτσα ή σύριγγα και ξαναδοκίμασε

Αποσυνδεδεμένος pkostas

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #399 στις: Μαρτίου 16, 2012, 09:26 »

Το σκάλισμα επανέφερε τον i-mist !!! 
(μόνο που τον σκάλισα λίγο παραπάνω και έκοψα την αντίσταση και τωρα λειτουργούν λίγες σπειρες - αλλιώς θα μου κράταγε α´λες τρεις εβδομαδες τουλάχιστον)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 23:25 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Fight3R

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Mess With The Best Die Like the Rest...!!!!
    • Ammoudara Beach Hotel/Apts
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #400 στις: Μαρτίου 16, 2012, 09:30 »
Θελει λιγη προσοχη οταν σκαλιζεις την αντισταση και ειδικα μετα απο τοσα dryburns... Βεβαια υπαρχει τροπος να την αλλαξεις αλλα αυτο ειναι κατι εξειδικευμένο που νομιζω μονο 2-3 απο δω τα καταφεραν..  :)

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #401 στις: Μαρτίου 16, 2012, 09:30 »
Τον τσίμπησα και εγώ τον iMist μετά από τόσα καλά λόγια που διάβασα και τα οποία ...βγήκαν όλα αληθινά. Μάγκες ατελείωτη γεύση και από χτύπημα δεν θα μπορούσε να είναι άσχημα με τα υγρά του καλλιτέχνη (AtmosLab). Λίγο υπερβολικά αεράτη τζούρα αλλά πραγματικά αυτή η γεύση υπερκαλύπτει τα πάντα. Τα σπάει.
Να τον ακούτε τον πασταφαράη... 8)

Αποσυνδεδεμένος ZEUS68

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
  • Πλεον δεν καπνιζω... ατμιζω
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #402 στις: Μαρτίου 16, 2012, 10:14 »
Εχοντας μπει στο ηλεκτρονικο τσιγαρο ειδη με ego-c ατμοποιητες, εχθες παρελαβα και τον πρωτο imist. Τους εχω και τους δυο (imist και ego-c) σε δυο διαφορετικες μπαταριες ετσι για να δω τις διαφορες στο ατμισμα. Μπορω να πω οτι ο imist ειναι οπως ακριβως ειχα διαβασει απο διαφορα reviews. Καλο χτυπημα οπως αλλωστε και ο ego-c και οντως αφρατη-αερατη τζουρα.

Μεχρι στιγμης θα ελεγα οτι στο ιδιο αρωμα ο ego-c δινει λιγακι πιο εντονοτερη γευση. Το θετικο ειναι οτι ενω χθες μετα απο 3-4 συνεχες ατμισμα, πηρα μια πολυ ελαφρια δοση απαλου καμμενου, ο ατμοποιητης ανοιγει στο πι και φι και τραβοντας ελαφρα το φυτιλακι ετσι ωστε να εχει περισσοτερα νηματα ανοιγμενα προς την αντισταση, το προβληματακι λυθηκε αμεσα και μαλιστα σε ταβερνα μετα απο πολλα κρασακια. Ξεβιδονοντας το πανω μερος του ατμοποιητη, η προσβαση στο φυτιλι και αντισταση ειναι αμεση οπωτε και η αλλαγη φυτιλιου η καθαρισμα ατμοποιητη.

Μεχρι στιγμης αν και λιγακι αγευστη η τζουρα σε σχεση με τον ego-c, ειμαι ευχαριστημενος. Τους ατμιζω και τους δυο εναλαξ για κανα 2ωρο και παει λεγοντας. Παντως ακομα απορρω γιατι τους πουλανε μονο μια δυο καταστηματα στο ιντερνετ εκτος και αν κανω λαθος.

Αποσυνδεδεμένος Elena111

  • *
  • 21
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #403 στις: Μαρτίου 16, 2012, 15:46 »
Κι εγώ τελικά αποφάσισα να πάρω imist :)
Για να δούμε ....^^

Αποσυνδεδεμένος DISA

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
  • e-lquid mixer
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #404 στις: Μαρτίου 16, 2012, 16:01 »
ειναι παρα πολυ καλος και σχεδον απροβληματιστος.
Μετα τις 1-2 μερες αν φερνει λιγο καμμενο ειτε ξεβιδωστε τον και ριξτε 1-2 σταγονες στην αντισταση ειτε παρτε 3-4 τζουρες χωρις να πατατε το κουμπακι για να παει υγρο στην αντισταση. Ειναι παρα πολυ καλος σε σχεση με αυτα που κυκλοφορουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 16, 2012, 16:46 από Vrs5 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 173 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 20750 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 281454 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 207928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 65930 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 174620 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 312890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 124814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 93591 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4205 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix