vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 7 χρήστες
tony1976, infernity, Jorge, ramon, tibolaso, maprix, manoslykos

Twitter

iMist repairable(?) atomizer

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #225 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 12:15 »
Djfloor, mouko, συγνώμη που έγραψα τα ίδια και εγω αλλα πάτησα το ´ Αποστολή ´ χωρίς να διαβάσω τα μυνήματά σας.

Βρε συ mouko γιατι να πετάξει ο ανθρωπος το φυτίλι?
Δύσκολες εποχές έρχονται mouko!!!  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #226 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 17:18 »
Eliot, είχες το μαμίσιο το τανκάκι όταν σου συνέβη αυτό?

Εμένα μου είχε συμβεί αυτο όταν δοκίμασα να χρησιμοποιήσω τανκ απο ego-t A. Τότε και σε εμένα έφταιξε το τανκ. Ότι και να του έκανα, το φυτίλι στέγνωνε.

Άρα το κρατάμε σαν γεγονός ότι αν φέρει καμένο ο iMist μπορει να φταίει ΚΑΙ το τανκάκι.
Ναι το μαμισιο το τανκακι ητανε , ειχα παρει 2 ιδια . Δουλευε μια χαρα 3 μερες , αλλα τωρα δεν τροφοδοτει το φυτιλι !  :dontknow:
Δεν φαινεται καποια φθορα εξωτερικα ή ραγισμα . Δεν ξερω μου φανηκε περιεργο παντως ... Σκεφτηκα μηπως το πιεσα χωρις να το καταλαβω , και εκανα καμια ζημια στο πλαστικο του , καπου εσωτερικα . Δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο ...

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #227 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 18:50 »
Φίλε Eliot...

 Και εγω ομολογώ ότι δεν μπορω να σκεφτώ κάτι περί αυτού...
 Σε περιπτώσεις που είχα καμμένο στη γεύση, έκανα όλες τις κινήσεις που περιγράφουν άλλοι φίλοι συνατμιστές εδω, δηλαδη:

   1 Τράβηγμα τζούρας χωρίς να πατάω το κουμπί της μπαταρίας.
   2 Τιναγμα σαν θερμόμετρο πιάνοντας απο τη μεριά του iMist

Αυτά χωρίς να πειράξω τίποτε απο τον ατμό.
Εάν το πρόβλημα συνέχιζε τότε :

   3 Με ένα τσιμπιδάκι (αφου άνοιγα τον imist) εβγαζα το φυτίλι εντελώς και το ξαναέβαζα. Όχι τέρμα μέσα όμως έτσι ώστε μετά το βίδωμα να παει μόνο του το φυτίλι εκει που το θέλει.

   Γενικά όμως έχω να πω το εξής : Μην γεμίζεις εντελώς το τανκ, άφησε 1-2 χιλιοστά χώρο αέρα στο γεμισμά του.
   Όταν όλα πανε καλά μετά απο 3-5 τζούρες (σε καινούριο γεμισμα του τανκ) θα δεις την πρώτη φυσαλίδα αέρα να εισέρθει στο τανκ. Μετά ανά τζούρα (περιπου) θα βλέπεις και μια φυσαλίδα να μπαίνει στο τανκ.
  Επίσης να μην αφήνεις το τανκ να αδειάζει εντελώς, αν έχοντας τον iMist απο κάτω βλέπεις τη στάθμη μέσα στο τανκ τότε ήρθε η ώρα για να το ξαναγεμίσεις.

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #228 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 19:09 »
Φιλε demkoni ,σε ευχαριστω ... Ειχα διαβασει ολο το νημα , τα δοκιμασα ολα , αλλα τι να κανω που φταιει το πιπακι ... οπως και να εχει ευχαριστω για τις απαντησεις και την βοηθεια !!! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #229 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 19:24 »
Τελικα αλλαξα το φυτιλακι,φυσηξα απο τη μερια της μπαταριας, εκανα ενα ψιλο dryburn (τιποτα φοβερο 2-3 δευτ) και κατι εγινε
Βεβαια ακομα υπαρχει υποψια γευσης του bela valente,αλλα ειναι σχεδον μηδαμινη πια

Μα καλα εχω αλλαξει 5-6 γευσεις μεχρι τωρα και ποτε δεν ειχα προβλημα στην αλλαγη
Τι @κατά τοσο δυνατο ειναι το bela valente?

εεεσπρεσο,πρασινο μηλο,τριμπεκα παιδια.........εσπρεσο πρασινο μηλο τριμπεκα παιδια......
κανα μπελα βαλεντε βαζεις φιλε?
Αλλοιωνει τη γευση ρε φιλε....


 :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #230 στις: Φεβρουαρίου 19, 2012, 19:36 »
 :laugh1: :laugh1:  :laugh1:

ΦΩΤΙΑ αν υπάρχει πρόσωπο, Bella valente αν δεν υπάρχει....
Σε κόβω να μην υπάρχει...

 :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Γνώμη μου αλλα και το φυτιλάκι να μην αλλάζες, παρα μόνο να του έκανες μια καλή πλύση σε καθαρό οινόπνευμα, πάλι το αποτέλεσμα το ίδιο θα ήταν.

Αποσυνδεδεμένος giannis1600

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #231 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 19:49 »
παιδια στον ι-mist να χρησιμοποιειτε μονο τα μαμισια τανκ(με τη ροδελα σιλικονης απο πανω) κι οχι τα εχτρα που στελνουν(με το καπακι σιλικονης που πρεπει να τρυπησεις) γιατι το δευτερο δε τροφοδοτει καλα τ φυτιλι με αποτελεσμα καμμενο!!δοκιμασμενο και εξακριβωμενο...

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #232 στις: Φεβρουαρίου 21, 2012, 21:31 »
Το ίδιο έχω να επισημάνω κι εγώ....

Προσωπικά τις δεξαμενές τύπου ego-t A με καπάκι σιλικόνης (2 δοκίμασα) δεν μπόρεσα να τις δουλέψω με τίποτα.

Βέβαια πιο παλιοί χρήστες του iMist λένε ότι οι συγκεκριμένες δεξαμενές δουλεύουν.

Το μοναδικό που μπορω να σκεφτώ ειναι μην είχα κάνει λάθος και τη γέμισα πάρα πολύ, αλλά αφου πλέον έχω τις δεξαμενές iMist, δεν μπαίνω στον κόπο να την ξαναδοκιμάσω. Επίσης αν τη ξαναδοκίμαζα, θα αφαιρούσα με ένα ψαλιδάκι τη μεμβράνη στην τρυπούλα εντελώς κι όχι απλά τρυπημα.

 Panos αν το διαβάσεις αυτό, πες μας, το φυτίλι που είχες κάνει (νήμα cetin) τι έγινε ? σου δουλεύει ακόμη? όχι? πληροφόρησέ μας. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #233 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 00:05 »
Εμενα μου δουλεψαν μια χαρα οι δεξαμενες ego type A οι σιλικονουχες  στον i-mist (και αυτες του imist μια χαρα σε ego-c)
Ομως με ενα κοπίδι αφαιρω ολα τα υπολείμματα που αφηνει το τρυπημα

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #234 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 00:27 »
Αυτο τελικά είναι μάλλον και το μυστικό.

Ευχαριστώ που το μοιράστηκες μαζί μας. :respect:

Αποσυνδεδεμένος ATMISTHS

  • ***
  • 813
  • Φύλο: Άντρας
  • JUSTICE IS COMING........Vape or.......
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #235 στις: Φεβρουαρίου 22, 2012, 16:13 »
Εμενα μου δουλεψαν μια χαρα οι δεξαμενες ego type A οι σιλικονουχες  στον i-mist (και αυτες του imist μια χαρα σε ego-c)
Ομως με ενα κοπίδι αφαιρω ολα τα υπολείμματα που αφηνει το τρυπημα
Εμενα οι τα εν λογο τανκ τι τα ανοιξα απο κατω ποιο πολυ τπτ η τροφοδοσια ειτανε...... :wall: δεν μου κατσανε καλα στον mist

Αποσυνδεδεμένος pkostas

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #236 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 11:43 »
Σήμερα πήρα και δοκιμάζω και εγώ τον i-mist.  Καλό ντουμάνι - λιγότερο χτύπημα σε σύγκριση με τους ego-c  (με ότι τανκάκι και να βάλω- μαμίσια και ego-t τανκακια). Μοιάζει πολύ με την αίσθηση που μου αφηνε ο ego-t (αλλά χωρίς τις διαρροές). Δεν ξέρω μήπως στρωσει αργότερα και δίνει καλύτερο χτύπημα

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #237 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 12:40 »
Απο που το πηρες αν επιτρεπεται ???

Αποσυνδεδεμένος pkostas

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #238 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 13:02 »


Τον εχουν αρκετά καταστήματα  ( zerobacco.gr, iqliguid.gr, madsteam.gr)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 25, 2012, 22:31 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος eliot

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iMist repairable(?) atomizer
« Απάντηση #239 στις: Φεβρουαρίου 23, 2012, 14:02 »
Ναι το ξερω , απλα εψαχνα για καταστημα (αμεση αγορα για την μανα  :thumpup:) , και αυτην την στιγμη δεν εχουν ....

Και μια ερωτηση ... Παρατηρησα οτι η αντισταση μου μαυριζει πολυ γρηγορα ... Ετσι συμβαινει και σε εσας ? Ατμιζω VG βαση . Καθε ποτε περιπου την καθαριζετε ???

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 0 12 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από zamploutos
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 3149 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1104146 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 177096 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 610 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 414 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285867 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209710 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 316070 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15769 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios