vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

364 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, tony1976, tapantari, dvelev, Chris66, dkostas, bloodlessz, Jorge

Twitter

Ατμοποιητές ego-t

Αποσυνδεδεμένος tsarli

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Ατμοποιητές ego-t
« στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 16:15 »
Εχω μπερδευτει λιγακι με τους ατμοποιητες και θα ηθελα μια βοηθεια.
Σημερα τα επαιξε ο πρωτος μου ατμοποιητης ο οποιος αντεξε τρεις εβδομαδες (τον ειχα κανει και 3 μπανακια ενδιαμεσα).
Απο αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα ειναι ενα normal διαστημα ζωης.
Δεν εγραφε καποια μαρκα επανω (τον ειχα παρει απο ενα site που βρηκα εδω).
Μετα απο ψαξιμο που εκανα ειδα οτι οι janty ατμοποιητες ειναι οι μονοι που εχουν τρεις μηνες εγγυηση ενω ολοι οι υπολοιποι το πολυ τρεις μερες.
Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.Εχω διαβασει πως ολοι φτιαχνονται στη Κινα αλλα μηπως δεν εχουν ολοι τις ιδιες προδιαγραφες?
Εχει καποιος αποψη για το θεμα να με διαφωτισει?Οχι τπτ αλλα με τους χαλεπους καιρους που διανυουμε 10 ευρω καθε 2-3 εβδομαδες ειναι ενα κοστος  :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 30, 2011, 03:00 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος atmomixani

  • *
  • 698
  • Φύλο: Άντρας
  • το μεγεθος μετραει
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #1 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 17:21 »
Εχω μπερδευτει λιγακι με τους ατμοποιητες και θα ηθελα μια βοηθεια.
Σημερα τα επαιξε ο πρωτος μου ατμοποιητης ο οποιος αντεξε τρεις εβδομαδες (τον ειχα κανει και 3 μπανακια ενδιαμεσα).
Απο αυτα που εχω διαβασει εδω μεσα ειναι ενα normal διαστημα ζωης.
Δεν εγραφε καποια μαρκα επανω (τον ειχα παρει απο ενα site που βρηκα εδω).
Μετα απο ψαξιμο που εκανα ειδα οτι οι janty ατμοποιητες ειναι οι μονοι που εχουν τρεις μηνες εγγυηση ενω ολοι οι υπολοιποι το πολυ τρεις μερες.
Δεν μπορω να καταλαβω τι παιζει.Εχω διαβασει πως ολοι φτιαχνονται στη Κινα αλλα μηπως δεν εχουν ολοι τις ιδιες προδιαγραφες?
Εχει καποιος αποψη για το θεμα να με διαφωτισει?Οχι τπτ αλλα με τους χαλεπους καιρους που διανυουμε 10 ευρω καθε 2-3 εβδομαδες ειναι ενα κοστος  :hmmm:
διστιχος ποτε δεν μπορις να ξερις με τα κινεζικα ... μου εχει τιχη ο ιδιος ατμοπιητιε να δουλεψη απο 1 μινα μεχρι 1 μερα ( μιλαω για τους εγκο τ β που ειχα τοτε  :dontknow: ) αν θεσ να το αποφιγης αυτ ο μονος τροπος ειναι επισκευασημος  ;)

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #2 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 17:32 »
Βασικα ναι,συμφωνω.Ειναι οτι να ναι το θεμα ατμοποιητες (τουλαχιστον αν δεν ασχολεισαι με MODs κτλ).
Kι εμενα οι εμπειριες μου ειναι λιγο χαλια.   ::)

Στο τσιγαρο που πηρα αρχικα ο ενας ατμοποιητης (Joyetech Type A) τα φτυσε μετα απο 4 μερες.  :-\
Ο δευτερος παει για 5η μερα χωρις σημαδια κοπωσης αφου του κανα μπανακι μετα απο 1 μερα που αρχισε να δινει γευση καμενου.  :o
Απ τους Type B ο ενας απ τους δυο δεν εδινε καθολου ατμο και αλλαχθηκε με συνοπτικες διαδικασιες απ το μαγαζι που αγοραστηκε.  :(
Οι Dual Coil Castomizers μαλλον συγκριτικα ειναι κτηνη αντοχης (αλλα μιλαμε για τρελη τζουρα,σε μπαφιαζει ευκολα).  :idiot1:

Σημερα περιμενω Type A LR να δω τι παιζει επιτελους με ατμοποιητη χαμηλης αντιστασης και τι αντοχη και χτυπημα εχουν.
Παραλληλα περιμενω και ατμοποιητες 510 LR να τσεκαρω κι αυτους τωρα που ειναι αρχη.

Περιμενω κανα σχολιο απο τους Janty για Ego-T και συγκριση με τους κλασσικους Ego για να παραγγειλω κι εγω!  :)
Κανενας απ τους εμπειρους να βοηθησουν;  :hmmm:

Ν.

Αποσυνδεδεμένος tsarli

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #3 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 17:34 »
Επισκευασημος...οπως λεμε τσιμουχα  :))(να παρω κι εγω το 11888?)
Μαλλον δεν θα τη παλεψω μ'αυτο...αν και καπου διαβασα οτι και ο ego-t επισκευαζεται ή μπορει και οχι  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #4 στις: Νοεμβρίου 08, 2011, 17:42 »
Μικροχειρουργειο ειναι με προσοχη και υπομονη.
Προσωπικα δε θεωρω οτι αξιζει καν το κοπο.
Ν.

Αποσυνδεδεμένος tsarli

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #5 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 11:09 »
Κανενας δεν ξερει κατι για τους janty αν εχουν μεγαλυτερα αντοχη? :confused1:
Δεν μπορω να αποφασισω αν θα παραγγειλω  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #6 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 11:32 »
Δεν εχω δοκιμασει ακομα,αλλα πλεον πηρα μια αποφαση.

Μονο επωνυμους (Ovale,Janty,Joyetech) ατμοποιητες για μενα απο δω και περα!
Η διαφορα κοστους πιστευω αντικατοπτριζει και την ποιοτητα.
Κινεζικα ολα δε λεω,αλλα δεν παιζει να ναι ολα με ιδιες προδιαγραφες κατασκευασμενα.
Ν.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #7 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 12:28 »
Κανενας δεν ξερει κατι για τους janty αν εχουν μεγαλυτερα αντοχη? :confused1:
Δεν μπορω να αποφασισω αν θα παραγγειλω  :dontknow:
Έχω χρησιμοποιήσει αρκετούς Janty eGo-T (Janty-Jets). Περίπου 30 κομάτια στην LR έκδοση.
Με βεβαιότητα μπορώ να πώ ότι δεν έχουν μεγαλύτερη αντοχή.

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 14:25 »
Όταν χαλάνε η εγγύηση ισχύει ή όχι;
Ν.

Αποσυνδεδεμένος tsarli

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 16:09 »
Moλις μπηκα στη janty και στην LR εκδοση δε δινει 3 μηνες εγγυηση αλλα μονο καλης λειτουργιας κατα τη παραδοση  :)

Αποσυνδεδεμένος Peristeri

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
    • Physiorelax.gr - Υπηρεσίες Φυσικοθεραπείας & Μασάζ
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #10 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 17:14 »
Για αυτον τι εχετε να πειτε που δινει 2 μηνες εγγυηση?

http://www.oikosmoke.gr/%CE%B1%CF%84%CE%BC%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82-egot-p-27.html

Αποσυνδεδεμένος tsarli

  • *
  • 14
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #11 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 17:21 »
Αυτον δεν το ειχα παρει χαμπαρι.Τελικα μηπως δεν ειναι ολοι ιδιοι?

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #12 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:09 »
Θα στο πω αυτο με σιγουρια!  :)

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΙΔΙΟΙ!

Κινεζικης προελευσης ολοι; Ναι!
Ιδιες προδιαγραφες; Οχι!
Ιδιας ποιοτητας; Οχι!
Εχει σχεση με τιμη; Οχι παντα!
Εχει σχεση με επωνυμια; Μαλλον ναι...

Το θεμα ειναι να καταληξουμε και να μαθουμε
ποιο μαγαζι ειναι πιο αξιοπιστο ή και ποια μαρκα!
Ν.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9594
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #13 στις: Νοεμβρίου 09, 2011, 22:33 »
Οvale και Janty είναι ουσιαστικά ίδιοι. Πολύ καλή συμπεριφορά έχουν επίσης οι Alter eGo-T του ivape.eu.
Οι ατμοποιητές αυτοί δεν μου δίνουν την αίσθηση ότι μπορεί να προέρχονται από διαφορετικό εργοστάσιο.

Αποσυνδεδεμένος Blitzkri3g

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ατμοποιητης ego-t janty καλυτερος?
« Απάντηση #14 στις: Νοεμβρίου 10, 2011, 02:11 »
Οντως της Alter μπορω να το πω κι εγω.Φαινονται καλης ποιοτητας.
N.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1461 172503 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 06, 2024, 09:00
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1808 277445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 21:18
από antiklitos140
GeekVape Aegis Solo [Ηλεκτρονικά mods] 83 15470 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:55
από ipomonias
Vaporesso Swag 2 [Ηλεκτρονικά mods] 56 14103 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 03, 2024, 17:15
από ipomonias
INNOKIN ZENITH II Ατμοποιητές "εμπορίου" 41 9446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 23:53
από Xxristos
Ποιά σύρματα θεωρείτε Κορυφή (ποιοτικά), (Kanthal A1, Nichrome, SS, Εξωτικά....) [Περί αντιστάσεων (τεχνικά)] 202 43525 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 02, 2024, 20:48
από Tem
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 7 447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 20:07
από Aoratix
Υγρά αναπλήρωσης Black Note Έτοιμα υγρά 126 36169 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 15:45
από Haruspex
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2707 560072 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 11:43
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1689 183300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 06:50
από Tem
Σωστό μαγνητικό καλώδιο usb, πως να μην χαλάσετε ποτέ την θύρα φόρτισης του mod Μπαταρίες, USB pass-through και φορτιστές 0 227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 01, 2024, 00:54
από ipomonias
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 21 11301 Τελευταίο μήνυμα Απριλίου 29, 2024, 17:49
από KORG N364